RECENZE: Overcooked 2 – Sufr ‚n‘ Turf

Autor: p.a.c.o Publikováno: 17.10.2018, 18:10

Publikováno: 17.10.2018, 18:10

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 3244 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Overcooked 2 opět přineslo parádní zábavu v kuchyních, kde jsme bojovali proti zástupům nemrtvých chlebů, jelikož jsme chtěli ochránit království, jemuž vládne král Cibule. Poslední díl přinesl celou řadu vylepšení, nové recepty, prvky hratelnosti a také online mutliplayer. Od vydání již nějaký čas uplynul, a tak milovníci pokrmů mohou hledat novou výzvu.

Tu by jim mělo dát první DLC rozšíření nazvané Surf ‘n‘ Turf, jelikož přidává nejen nové úrovně nebo recepty, ale také přináší novou výzvu do původní hry. Zájemci si mohou hru rozehrát přes položku New Game+, díky čemuž se jim ve všech úrovních odblokuje čtvrtá hvězdička. Kdo ji bude chtít získat, bude muset ještě více zefektivnit svůj pohyb a počínání v kuchyni, protože bez toho na ní jenom těžko dosáhne.

A to samé by se dalo říct i o nových úrovních, jež nám rozšíření přináší. Hned z kraje mi došlo, že získat tři hvězdičky rozhodně nebude taková legrace, jako v původní hře. Bez dokonalého managementu a zvládnutí všech nástrah dané úrovně se jenom těžko dostanete dál. Ideální je přizvat si ke hraní živé kolegy a je přitom jedno, zda budou všichni sedět hned vedle vás nebo se spojíte přes internet. Co jistě potěší je fakt, že DLC je hratelné úplně samostatně bez nějaké návaznosti na uložené pozice či příběh původní hry.

Nových úrovní je dohromady dvanáct a jak název rozšíření napovídá, odehrávají se v prostředí bazénů, zahrad či pláže. Pokořit je vám chvilku zabere a k jejich překonání jistě využijete další novinku. Tou je vodní pistole, jež kupodivu v kuchyni (minimálně v té místní) nabízí celou řadu využití. Můžete s ní mýt nádobí mimo dřez nebo hasit požáry, jež prostě občas v naší kuchyni mohou v zápalu boje vypuknout.

V našem kuchařském repertoáru se objeví dvojice nových receptů. Číslo to sice není nijak závratné, ale v průběhu hraní mi nové recepty bohatě stačily. Nejdříve budeme mixovat z nejrůznějšího ovoce dle přání zákazníků lahodná smoothie, abychom následně uspokojili milovníky exotického jídla ve formě kebabu. Oba recepty jsou příjemné rozšíření, a i když se na první pohled může zdát, že se jedná o lehké vaření, nenechte se mýlit. Nakonec se mi jako největší zápor celého rozšíření jeví výše nastavená obtížnost, která nemusí sedět každému a minimálně z počátku jsem měl problém si na ni nejen zvyknout, ale hlavně nastavenou laťku překonat.

8
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Overcooked 2 - Surf 'n' Turf nabízí za relativně málo peněz (na Xbox Live stojí 119 Kč) hodně muziky a komu přišly původní úrovně moc snadné a hledá pořádnou výzvu, zde ji rozhodně najde. Je při tom jedno, zda zvolí nové úrovně nebo se v New Game+ vydá pokořit staré úrovně na čtyři hvězdičky. V součtu se jedná o velice podařené DLC, jehož koupi vám s klidným svědomím doporučím.
02. 04. 2024 • Lukáš Urban0

Recenze: Valiant Hearts: Coming Home

Nechce se tomu věřit, ale už je to deset let, co jsme se vydali do první světové války, abychom z pohledu čtyř různých osob poznali příběhy, o nichž se v historických zápiskách nemluví. Adventura, sázející na silný příběh a hratelnost větvenou různými styly dle hrdiny, zaznamenala úspěch a přebal vojáka se záchranářským psem se objevil na všech dostupných platformách tehdejší generace. A vlastně bylo otázkou času, kdy se k titulu někdo vrátí. A...

»
25. 03. 2024 • Lukáš Urban0

Recenze: The Outlast Trials

Když si uděláte jména na dusných hororech pro jednoho, kde si hráče vodíte jak psa po výstavním molu, třebaže on sám má mizivý pocit volného pohybu, je vykročení do multiplayeru poněkud ošidné. Zejména do žánru, kde si Dead by Daylight udělala těžké opevnění, které pravidelně zpevňuje rozšířeními se slavnými hororovými maniaky. A že napodobit podobný úspěch, třebaže máte v řiti zaražená lejstra od známé licence, není zrovna lehké, připomínají Resident Evil:...

»
25. 03. 2024 • SeedarCZ0

Recenze: Tram Simulator: Urban Transit

Se simulátory se nám roztrhl pytel a přistála nám tu k zhodnocení další z nich, tentokrát jsme se podívali do víru velkoměsta na železnici. Vývojářské studio Stillalive Studios je známé především simulátorem Bus Simulator, se tentokrát vydalo na podobnou cestu. Prostě jsme jen autobus vystřídali za tramvaj. Očekávání tedy byla vcelku vysoká, studio už má s produkcí v tomto žánru poměrně značné zkušenosti a tak jsem se s chutí do testování...

»
24. 03. 2024 • p.a.c.o0

RECENZE: New Star GP

Ač se to nemusí zdát, i svět mobilních her ukrývá celou řadu kvalitních titulů, jejichž prostřednictvím se můžeme bavit déle, jak jedno záchodové sezení. Vybírat můžeme z celé řady herních žánrů, a to včetně sportovních simulátorů. Třeba takový New Star Soccer dokonce dostal několik ocenění a jeho vývojáři z New Star Games po získání zkušeností vyrazili sbírat finanční prostředky také na velké konzole. Nepřináší nám však nějaký free to play titul, ale...

»
15. 03. 2024 • DandyCZE0

Recenze: Classified: France ’44

Právě jsem byl vysazen do Francie a mám pomoci domácímu odboji. Úkolů budu mít hned několik, škodit němcům, zajištovat zásoby, shánět nové členy odboje, a hlavně připravit vše na den vylodění. Tak nějak začíná tato tahová strategie od studia Absolutely Games.

»
14. 03. 2024 • SeedarCZ0

Recenze: Food Truck Simulator

Máme u nás v redakci takové oblíbené rčení. A to, že simulátorů není nikdy dost! Food Truck Simulator jsme tedy s chutí otestovali. Nakonec, vývojáři z Drago Entertainment mají velmi široké portfolio simulátorů které už objevily svět, mimo jiné třeba Gas Station Simulator, který se vskutku povedl. Povedlo se tento úspěch zopakovat i v simulaci fast foodu na kolech?

»
13. 03. 2024 • p.a.c.o0

RECENZE: Taxi Life: A City Driving Simulator

Taxikář je ten týpek, co pro nás zajede v jakoukoliv denní nebo noční hodinu a za patřičný obnos nás zaveze, kam se nám jenom zamane. Jeho život je jedno velké dobrodružství, protože nikdy neví, na koho narazí, takže to musí umět nejen s volantem, ale taky s lidma. Ano, občas se v Praze stane, že si nějakému chudákovi turistovi řekne o jednou takovou částku, než by bylo správné, ale jinak je to jistě poctivé...

»
08. 03. 2024 • DandyCZE0

Recenze King Arthur: Knight’s Tale

Další tahovka v mých rukách je tady. Možná dost z vás napadne, že tento název už někde slyšeli a já vám budu muset dát za pravdu. Hra totiž vyšla už v roce 2020 na PC a měla velmi dobré recenze.

»