Recenze: Overpass

Autor: Lukáš Urban Publikováno: 7.3.2020, 12:41

Publikováno: 7.3.2020, 12:41

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2554 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Chytá vás rapl z nedokonalosti umělé inteligence? Potřebujete pořádnou výzvu, aby adrenalin zažehnul pohonné ústrojí? A nevadí vám výlet do přírody? Jestli jste ve všech bodec pozitivní, pak rozhodně nehledejte řešení skokem do propasti. Zvažte raději obléknutí kombinézy a test vlastních dovedností při překování náročných překážek. Přešlapující koně čekají a schází jim už pouze kočí.

Kariéra má ještě jednu zvláštnost a tou je opotřebení. Nebo spíš ničení terénního speciálu. V praxi se ochabování pohonné soustavy projevuje pozvolna a je zapotřebí hodně flegmatismu, aby bugina dojezdila. Opravě se přesto nevyhnete a nemáte-li k ruce balíčky rychlých oprav, musíte si vystačit sami nebo poslat opotřebený šrot do servisu. Celá procedura má za cíl jen dvě věci: buď z vás vytáhnout peníze navíc za malý DLC balíček nebo znepříjemnit používání jednoho a téhož stroje. Pokud totiž speciál pošlete na opravu, není v dalším závodě dostupný.

Bez obav lze okomentovat grafiku, která zapadá do portfolia vydavatelství Bigben. Komu se líbil poslední díl WRC, nebude mít s Overpass sebemenší problém. Modely licencovaných značek by sice mohly být detailnější, ale vaše pozornost beztak nemá čas na jejich studium. To samé však neplatí o zvuku motorů, ze kterého mi bzučí v hlavě ještě teď. Jestli jste někdy přemýšleli, jaký zvuk vydává holící strojek hoblující mlýnek na kávu, hra má pro vás jasnou odpověď. Tentokrát důrazněji než jindy platí, že vlastní hudební podklad je pro ježdění nezbytný.

6
Technické zpracováníHratelnostMultiplayer

Verdikt

Zordix Racing zvládá vstup do zabahněných kamenů poměrně dobře. Titul si našel kategorii, kde mu chybí konkurence a kde nejsou příliš velké nároky hráčů. Bohužel se mu nedaří najít rovnováhu herních prvků. A tak je Overpass velice brzy zoufale prázdný, až nudný. Skvěle zpracovaným tratím chybí život a závodům atmosféra. Jako byste absolvovali předběžný přístup rozdělaného projektu, kterému ještě do zdárného konce kus chybí.
 • ZdBu74

  Opět díky za pěknou videorecenzi 🙂 Hra špatně nevypadá, ale mám pocit, že by to dopadlo tak, že bych si hru zkusil a asi by mě po chvilce nic nelákalo se k ní vracet.

  • FABIOOZO

   Asi tak

 • Martin Pirát

  Nevypadá to vůbec zle.

30. 03. 2020 • Lukáš Urban1

Recenze: Moons of Madness

Peter Straub, Clive Barker, Edgar Allan Poe, Ray Bradbury, Richard Matheson nebo Stephen King. Že je znáte? To vás ctí, ale vývojáře her nejspíš ne, protože oni se klaní odkazu H. P. Lovecrafta. Jako je módní mít solární panely na střeše, elektromobil v garáži a oběť plastických chirurgů v posteli, je samozřejmé adaptovat myšlenky amerického spisovatele. Že nejste první a neděláte to nejlépe, to vůbec nevadí. Hlavně že chapadla opět ožívají.

»
28. 03. 2020 • p.a.c.o3

RECENZE: TT Isle of Man – Ride on the Edge 2

Motocyklové závodění všeho druhu pomalu začíná, co do počtu a kvality titulů, velice zdatně sekundovat automobilům. To samé platí také pro herní náročnost, kdy můžeme sáhnout po arkádách či větších a menších simulátorech. Já se s oblibou za řídítky motorek vydávám na uzavřené okruhy, které jsou pro mě více akční, nabízejí oficiální licence, a hlavně jezdce šampionátu MotoGP člověk tak nějak více zná. Jízda napříč anglickou krajinou mě nijak zvlášť nezaujala...

»
20. 03. 2020 • CryLineT0

Recenze: One-Punch Man: A Hero Nobody Knows

Superhrdinové tu byli vždy. Ještě než komiksoví magnáti přinesli příběhy Batmanů, Hulků a Supermanů, objevovaly se neohrožené postavy v mytologiích, legendách a příbězích. Proč je vlastně milujeme a obdivujeme? Že jsou zdánlivě obyčejní a přesto výjimeční? Pak by se vám mohl pozdávat holohlavý Saitama a jeho svět jedné rány.

»
17. 03. 2020 • CryLineT0

Recenze: DOOM Eternal

Jaká je vaše představa o peklu? Vidíte ho jako temnou jeskyni, kde vládne pevnou rukou charizmatický Karel Heřmánek? Nebo máte pojem peklo spojený s nekonečnou hloubkou lidských duší spalovaných plamenem? No, jestli jste spíš pro pozemskou variantu, kdy si pro nás peklo přijde samo, budete se u DOOM Eternal usmívat jak dítě před hračkářstvím. Jsme totiž absolutně ztraceni.

»
10. 03. 2020 • tonyskate11

RECENZE: Ori and the Will of the Wisps

Po letech čekání nás zve akční plošinovka Ori and the Will of the Wisps na další velkolepé dobrodružství v dechberoucím světě a hráči prvního dílu už určitě mají na jazyku následující otázku… „Budou nás opět bolet prsty od zběsilého mačkání tlačítek anebo rovnou odrovnáme celý ovladač, ale přesto se budeme ke hře vracet?“ To se dozvíte v naší recenzi, v níž vám také odpovíme na důležitou otázku, a to jestli neobvyklá parta z Moon...

»
09. 03. 2020 • p.a.c.o3

RECENZE: The Division 2 – Warlords of New York

Nepřehlédnutelným znakem dnešní herní doby je dodatečný obsah. Tytam jsou doby, kdy nám vývojáři naservírovali všechno, co měli v úmyslu při vydání hry a my tak hned dostali ucelený zážitek. Internetová doba vývojářům umožnila oslovit hráče i po vydání hry, kdy nejen že přinesou další herní zážitek, ale ještě na tom něco vydělají. To si pak kupujeme všechny možné Season Passy a věříme, že s nimi už se dostaneme ke všemu, co...

»
09. 03. 2020 • MightySerjo1

RECENZE: Hunt: Showdown

Představte si rok 1895 v Americe v Louisianě, kde jako lovec odměn budete chtít získat balík peněz, jenomže má to háček. Nebudete najatý na hledání/zabíjení lidí, nýbrž na lovení monster. A to je v podstatě celý příběh hry.

»
05. 03. 2020 • CryLineT6

Recenze: Yakuza 0

Konzolové komunity jsou jak hašteřivé ženské. Pomlouvají se. Rýpají do sebe. A využijí každou příležitost, jak shodit jedna druhou. Také si závidí. Přestože to nikdy nepřiznají, občas zacítí náklonost k zakázanému ovoci té druhé. S argumenty, že ony by o takovou hru neopřely ani vybitý ovladač, touží po nedostupné podpultovce té druhé. Naštěstí nic netrvá věčně. Dokonce ani exkluzivní produkce. Pak se ten odříkaný krajíc může stát denním chlebem, který...

»