RECENZE: Super Animal Royale

Publikováno: 13.9.2021, 8:54

Sociální sítě

O autorovi

Michael Chrobok

Je autorem 4 článků

Je to pár let, co multiplayerové řežby ovládl režim battle royale. Ten vychází se stejnojmenného japonského filmu (který není vůbec špatný) a je postaven na jednoduchém principu – skupina hráčů bojuje na ostrově do posledního muže, přičemž k vítězství jim dopomáhají nejen vlastní schopnosti, ale také všude možně poschovávané zbraně. Postupně zmenšující se herní mapa je příslibem nervydrásajících soubojů, ze kterých může vyváznout živý jen jeden.

Tento koncept se s příchodem her jako PUBG či Fortnite stal natolik populární, že najít dnes někoho na standardní team deathmatch je poměrně oříšek. I přes nekonečné zástupy battle royale her se stále najdou odvážná studia, která se pokouší tento žánr něčím ozvláštnit a zaujmout větší počet hráčů. Povede se to také Super Animal Royale?

Hlavní odlišností Super Animal Royale od svých konkurentů je grafické zpracování. Na rozdíl od realistického Warzone či komiksově laděného Fortnite, sází Super Animal Royale na 2D a roztomilá zvířátka. Ta si můžete postupně vylepšovat o různé kostýmy či tanečky, takže vaše liška může být skutečně jedinečná. Právě za přizpůsobení vašeho zvířátka kasírují autoři ze studia Pixile peníze, neboť celý titul je free-to-play. Nutno podotknout, že hra vás nenutí si cokoliv za reálné peníze pořizovat, byť nabídky s možností si něco zakoupit jsou doslova na každém kroku. Úvodní menu je trochu zmatečné a bude chvíli trvat, než se v přehršle možností a malého písma trochu zorientujete.

Představit žánr battle royale ve 2D je rozhodně chvályhodný počin, neboť díky tomuto máte nejen dokonalý přehled na bojišti, ale také se významně zrychlí načítání nové hry. Zapomeňte na dlouhé a nudné souboje – v Super Animal Royale jste během necelých dvou minut ve hře a odehráno máte taktéž v rámci jednotek minut. Právě rychlost jednotlivých herních seancí je její devízou.

Super Animal Royale ocení především ti hráči, kteří nemají zrovna příliš času. Jednu hru, včetně jejího vyhledání a načítání v lobby, odehrajete do deseti minut, pakliže míříte na vítězství. Méně šťastní hráči zvládnou jednu partii i pod pět minut. To je na druhou stranu také mírná nevýhoda – pakliže padákem neseskočíte poblíž ostatních hráčů, může se vám stát, že delší dobu na někoho nenarazíte. Matchmaking totiž kombinuje jak zkušené hráče, tak úplné nováčky, kvůli čemuž se herní mapa může velmi rychle vylidnit.

Jednoduchá kreslená grafika je velmi příjemná a na hru se dobře dívá i po několika hodinách hraní. Sázka na krvelačná zvířátka se studiu vyplatila, neboť stylizovaných avatarů či realistických vojáků je v tomto žánru skutečně mnoho. Na první pohled si díky tomu hru nespletete s žádnou jinou.

Samotná hratelnost už bohužel tak slavná není. Zvířátko se ovládá poměrně toporně, jeho pohyb není nejrychlejší a vybrat něco z inventáře uprostřed větší přestřelky chce zkušenější prsty. Samotné souboje jsou sice zábavné díky dobře navrženému prostředí, které střídá všechny klasické lokality (sníh, džungle, město atd.), přesto jsem z nich měl pocit, jako by byly uměle zabrzděné. Chápu, že kvůli přístupnosti 7+ je potřeba Super Animal Royale trochu zpomalit, aby se chytali také mladší hráči, ty odrostlejší může pomalejší soubojové tempo trochu frustrovat.

Jestli mě něco potěšilo, tak je to možnost zapnout crossplay. Obzvláště jsem ocenil možnost zahrát si na cestách například na Nintendu Switch, zatímco doma se pustit do nelítostné řežby na Xboxu. Tohle by mělo být standardem.

6
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Super Animal Royale je učebnicovým příkladem free-to-play battle royale hry. Grafická stylizace a sázka na 2D přináší do žánru svěží vítr, nicméně k tomu, aby se z titulu stal hit, to bohužel nestačí. Pakliže si chcete vyzkoušet netradiční pojetí battle royale, aniž byste museli investovat desítky hodin k pochopení herních mechanik, je Super Animal Royale ideální volba. Zábavu na stovky hodin vám ale pravděpodobně neposkytne.
21. 02. 2024 • p.a.c.o0

RECENZE: Skull and Bones

Piráti jsou nedílnou součástí námořní historie a je jedno, zda ti nejznámější z nich doopravdy existovali nebo jsou příběhy o nich jenom dobře vymyšlené povídačky. I tak je na tom něco zajímavého, a nejeden hráč by si chtěl tento život, alespoň virtuálně, vyzkoušet. Jak nám ukázalo Sea of Thieves, je toto téma dost dobře herně zpracovatelné a dostatečně zábavné na stovky hodin. Ač se to nezdá, tak Sea of Thieves jsou...

»
15. 02. 2024 • Lukáš Urban0

Recenze: Banishers: Ghosts of New Eden

Romantika má mnoho podob. Na přídi potápějící se lodi, při úplňku mezi upírem a lykantropem nebo se smrtkou místo Valentýna. Antea a Red jsou ukázkový pár, kterému to klape jak v soukromí, tak v práci, A to navzdory faktu, že mají náročné zaměstnání. Toho času v kolonii New Eden, kde se jako smrtící epidemie rozpíná Noční můra dělající z nebohých osadníků duchy. Bohužel při osudovém střetu se jedním z nich stává i Antea, čímž pro...

»
15. 02. 2024 • DandyCZE0

Recenze Truck & Logistics Simulator

Člověk by řekl, že v poslední době máme podobných her docela hodně. Většina se snaží něčím zaujmout a ukázat specifickou část dopravy. Na PC je to snažení vydavatelů velmi obtížné, jelikož tam mají ETS, které sice nabízí „pouze“ přepravu, ale i tak vládne danému segmentu. Na konzolích je situace jiná a tak vždy s velkým zájmem sleduji další pokusy studií přinést kvalitní dopravní simulátor. Dnes se podíváme na Truck & Logistics Simulator...

»
14. 02. 2024 • lindros88cze0

RECENZE: Tomb Raider I-III Remastered

Je až neuvěřitelné, že za dva roky Lara Croft oslaví teprve své třicátiny. Série Tomb Raider si odbyla premiéru v roce 1996 a od té doby jsme viděli nespočet různých dobrodružství zasazených do celého světa napříč různými platformami i filmy. Ovšem teprve teď jsme se na Xboxu vůbec poprvé dočkali původní trilogie.

»
12. 02. 2024 • Lukáš Urban0

Recenze: Baldur’s Gate 3

Hodnotit hru s dvouměsíčním odstupem nebývá zvyklostí. Každý se snaží přinést svoje dojmy co nejdříve, aby si pohladil ego a přesvědčil hráče o své jediné správné pravdě. Osobně si myslím, že všechno má svůj čas. Navíc zkušenosti posledních let mě naučily, že jsou určité typy projektů, jimž je třeba se věnovat trochu déle. Ať už z důvodu technické kvality nebo herní nabídky. V případě Baldur’s Gate 3 bychom mohli mluvit o obou aspektech,...

»
06. 02. 2024 • lindros88cze0

RECENZE: Suicide Squad: Kill The Justice League

Studio Rocksteady se do paměti nespočtu hráčů zapsalo výtečnou trilogií Batman Arkham, která mezi jednu z nejlepších her podle superhrdiny. Všichni tak napjatě očekávali, co dalšího tento talentovaný tým chystá. Představení Suicide Squad: Kill The Justice League navzdory napojení na oblíbenou sérii nevzbudilo příliš pozitivní ohlasy a nepomohlo ani postupné ukazování záběrů z hraní, kdy pomyslným hřebíčkem do rakve bylo potvrzení, že hra bude stavět na online kooperaci a především bude tzv....

»
29. 01. 2024 • SeedarCZ0

Recenze: War Hospital

Počátkem ledna vydalo vcelku neznámé studio Brave Lamb, pro které jde o první vydanou hru, titul War Hospital. Pro menší studia mohou být začátky strastiplné a bývá to znát i na jejich tvorbě. Jak si War Hospital vedl?

»
16. 01. 2024 • DandyCZE0

Recenze: Jagged Alliance 3

Jako fanoušek tahových strategií si v poslední době nemohu stěžovat. Tento styl her sice není nijak masivně oblíben, ale rozhodně stojí za vyzkoušení.

»