Sci-fi horor SOMA konečně pro Xbox One

Autor: chaosteoryczPublikováno: 9.9.2017, 10:54

Publikováno: 9.9.2017, 10:54

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 1533 článků

Za normálních okolností by to byl důvod k oslavě, ale tentokrát si nejsme úplně jisti. Frictional Games svůj poslední vydaný projekt poslali mezi hráči téměř před dvěma léty, a to pro PC a PS4, přičemž po verzi pro Xbox One se slehla zem. Opravdu podařený příběh spojený s otázkami umělé inteligence, přenosu duše a lidské existence jako takové, byl v době vydání hlavním důvodem pro pořízení hry, kterou většina recenzí chválila. Jenže od září roku 2015 uteklo mnoho vody a SOMA dostala obstojné následovníky, jenž s obdobnými tématy manipulovali neméně kvalitně. Za všechny jmenujme především nedávno vydaný Observer od autorů Layers of Fear. Titul SOMA tak přijde s křížkem po funusu a čím déle mu to bude trvat, tím hůř pro něj.

Oficiální vydání pro Xbox One přitom nebylo dosud oznámeno a všechny informace proudí od ratingové agentury PEGI, která hru pro naše konzole oštemplovala číslem 16 a do kolonky vydání dala datum 8. září. Jak sami můžete vidět, v obchodě Xbox Store nejen, že SOMA stále není, ale není už ani na webových stránkách samotné agentury. Chyba? Tomu nevěříme, spíše se mírně rozešly plány PEGI a Frictional Games, čímž se dostala informace ven poněkud dříve. Ať už vyjde hra za týden, měsíc nebo počátkem nového týdne, bude to mít těžké, protože AAA tlupa velkých vydavatelství rozerve hráčské peněženky a zájem na kusy. Výtečnou jednohubku si tak najdou nejspíš jen žánrový nadšenci.     

  • Daniel Hažmuka

    Já to chci ! 😀 Pamatuju si jak sem se snažil to rozběhnout na Probooku a 5 snímků za hodinu … doufám, že to bude za normální peníz 🙂

  • digestor

    Možná pořídím, když to bude za rozumnou cenu…