Série Monster Hunter míří do filmového světa

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 16.5.2018, 16:23

Publikováno: 16.5.2018, 16:23

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3219 článků

Capcom nedávno oznámil, že Monster Hunter: World má na kontě už téměř osm miliónů prodaných kopií. Krásné číslo musí studiu dělat radost a živit hamižnost, neboť značka Monster Hunter zkusí štěstí na stříbrném plátně. Pokud si myslíte, že to není zase tak špatná zpráva, tak vyčkejte na jméno produkční společnosti, kterou je Constantin Film. Ano, správně. Po vzoru série Resident Evil, i Monster Hunter dostane na starost německá společnost vedená Martinem Moszkowiczem. A jelikož ten je přímo u vytržení z výsledků, které má za sebou Resident Evil (šest dílů vydělalo celosvětově miliardu a čtvrt, v dolarech samozřejmě), výroba byla svěřena obdobnému týmu.

Na pozici producenta se tak opět objevuje Jeremy Bolt a scénář spolu s režií si vzal na starost Paul W. S. Anderson osobně. A jelikož král zpomalovaček nedá ani ránu bez své ženy, padla hlavní role do klína Mille Jovovich. Nemáme absolutní ponětí, jak chce autor filmů Horizont události, Rallye smrti, Mortal Kombat nebo Vetřelec vs. Predátor zpracování pojmout, ale dobře víme, jak skončil Resident Evil. Anderson má zálibu látku pojmout po svém, a i z fronty před supermarketem udělat akční podívanou na pokračování.

Rozpočet filmu činí 60 miliónů $, natáčet se začne už v září a štáb se podívá znovu do jižní Afriky. Ať už se na adaptaci těšíte nebo ji berete spíše skepticky, jako my, Capcomu se nedá upřít sázka na jistotu. Resident Evil: Poslední kapitola vydolovala z celosvětových kin 312 miliónů dolarů, a to při rozpočtu pouhých 40. Když si vezmeme, že film má rating „R“, tudíž na něj nevyrazí celá rodina, jde o jasný úspěch.