Seznam her podporujících klávesnici a myš na Xbox One

Autor: tonyskatePublikováno: 9.5.2019, 15:32

Publikováno: 9.5.2019, 15:32

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4138 článků

Už několik měsíců si na herních konzolí Xbox One můžeme užívat podpory klávesnice a myši. Tato žádaná funkce sice hráče trochu zklamala, protože ji podporují jen některé hry, ale jak už tomu bývá, Microsoft dává tvůrcům pouze další možnost a konečně rozhodnutí je tedy v rukou vývojářů. V současnosti myš a klávesnici podporuje pouze hrstka titulů, ale doufejme, že budou v budoucnu jen přibývat. Nicméně mezi nimi neschází oblíbené online tituly jako Fortnite či Warframe, ale pozadu nejsou ani fenomén Minecraft, exkluzivita Sea of Thieves anebo únorová akce Metro Exodus. Řada tvůrců už navíc přislíbila podporu pro některé své hry a můžeme se tak těšit na Gears 5, SMITE anebo české DayZ. Každopádně pojďme na kompletní seznam her, které klávesnici a myš na Xbox One podporují či teprve budou.

Hry podporující klávesnici a myš na Xbox One:
ATLAS
Bomber Crew
Call of Duty: Modern Warfare
Deep Rock Galactic
Fortnite
Gears 5
Metro Exodus
Minecraft
Paladis
Sea of Thieves
Sniper Elite V2 Remastered
Strange Brigade
Surviving Mars
The Sims 4
They Are Billions
Warframe
Warhammer: Vermintide 2
War Thunder
X-Morph Defense

Hry, které budou v budoucnu podporovat klávesnici a myš na Xbox One:
Children of Morta
DayZ
Microsoft Flight Simulator
Minion Masters
Moonlighter
Realm Royale
Roblox
SMITE
Vigor
Warface
Wargroove

 • DandyCZE

  Zajímavá debata na našem Xboxweb Discordu https://discord.gg/kYAYSzV

 • JN

  Funguje podpora klávesnice a myši v případě, že hru streamuji z XBOXu do svého počítače?
  Nechce se mi tahat klávesnici a myš kdo obýváku a pro FPS hry je to s klávesnicí a myší lepší. Když budu hru streamovat, bude to využívat klávesnici a myš počítače do kterého streamuji?

  • Chaosteory CZ

   Streamovaná hra přes Xbox App jde hrát jen s gamepadem, i když podporuje na konzoli konzoli s myší.

   • JN

    Díky. Škoda, třeba to někdy dodělají.

 • Ondrej Colon

  Všetky hry nepoznám ale ako tak pozerám tak väčšina je takých čo podporu myši nepotrebuje. Tie čo by ju potrebovali a kde sa to hodí tam nie sú. Napr Sudden Strike 4 alebo Halo Wars . Dúfam že Civilizácia 6 vyjde na Xbox a s podporou MK.

 • Tex-Calder

  Osobně pro mě zbytečná věc. Je hezké, že Xbox toto má, ale to by musely všechny hry tuto možnost podporovat, aby stálo za to si tu klavesnici s myší připojit. Takhle je pořád lepší zvyknout si pořádně na gamepad a nic jiného pak neřešit.

  • Tomáš Burda

   Pro jednoho zbytečnost,pro druhého ne. Sám jsem zastáncem tradičního hraní na konzoli s gamepadem. Osobně bych to přivítal jen ke strategiím,ostatní mi přijde zbytečné.

 • JoohnCZ

  Dobře že to je alternativa…kdo chce využije, kdo ne, nemusi to resit.

 • Jan Zoul

  Byl jsem dlouholetý hráč PC, Xbox jsem si koupil, protože už na PC nahraju – není čas. (Xbox přeci jenom zapnu občas) Hry vybírám takto
  1) Podporují klávesnici a myš
  2) Plošinovka, taková strategie – jde to hrát na gamepadu

  Já nejsem schopnej na „tý“ věci hrát FPS hry – to se fakt nedá!

 • Tomáš Burda

  Já bych to do her nedával vůbec,možná jen do strategií. Nechci tvrdit že konzole je only gamepad,ale je to základ na kterém to vzniklo. Přijde mi to jen jako výdobytek bývalých pc hráčů a společnosti jim tím jdou na ruku. Samozřejmě chápu že je to příliv nových zákazníků a tím větší zisk,ale jakmile se to dostane do online her,bez řádného ošetření,bude to spíš kontraproduktivní. Nechápu,jak někdo může dobrovolně hrát třeba Fortnite na xboxu proti pc,kde si člověk může klávesnici libovolně nabindovat,líp a rycheji míří. To vše jen proto,aby si náhodou nepošramotili ega ve valce mezi xboxem a ps,kde nebyli schopni se domluvit na crossplay mezi nimi. Pak to podělal MS,když začal dělat hry kompatibilní mezi xboxem a pc,protože prohrál generaci kterou jen výkon nezachrání. Teď tím započal i konec konzoloveho hraní,jak ho známe.

28. 12. 2019 • p.a.c.o11

Speciál: Rok 2019 v kostce

Konec roku je spojen nejen s předáváním a také dostáváním darů nebo nekonečným počtem snědených chlebíčků či cukroví, což následně ústí v ona oblíbená novoroční předsevzetí. Než se však všichni vydáme do posiloven a vyběhneme do parků, abychom naše úsilí po měsíci vzdali, nesmí chybět tradiční pohled na to, jaký ten uplynulý rok vlastně byl. Letos jsem si tento sumář vzal do parády já a doufám, že na nic důležitého nezapomenu. A...

»
18. 11. 2019 • tonyskate23

Xbox One nebyl nikdy levnější!

Asi víte, že Black Friday neboli Černý pátek připadá až na příští týden. To se ovšem týká pouze Ameriky. U nás už předvánoční slevy běží, protože v Česku je Černý pátek přece několikrát do roka :-). Vy tak nemusíte čekat a hned začít s nákupy na Vánoce a tentokrát to opravdu stojí za to. Vybrané obchody včetně Alzy totiž prodávají Xbox One za skvělé ceny a řekli bychom, že za takovou cenu...

»
13. 11. 2019 • tonyskate14

Spekulace: Nové hry od Rare a Obsidian na X019

Zdá se, že zítřejší epizoda Inside Xbox (14. 11. 21:00) , která vlastně zastoupí jakousi tiskovku pro akci X019, bude skutečně stát za to. Už dříve jsme se dozvěděli, že se ukáže na 12 her od Xbox Game Studios, a to samozřejmě včetně těch oznámených jako Bleeding Edge, Minecraft Dungeons či třeba Wasteland 3.

»
08. 11. 2019 • tonyskate18

Potvrzená studia i hry na X019

Už příští čtvrtek se v Londýně uskuteční akce X019, kterou zahájí pořad Inside Xbox, jež bude plný oznámení, novinek, her a všeho možného. Hned zkraje vám sdělíme, že živý přenos začne ve čtvrtek 14. listopadu od 21:00 našeho času. Přenos samozřejmě bude moci sledovat živě ve své konzoli skrze aplikaci Mixer, ale případně jej najdete i na sociálních sítích jako Facebook, YouTube či Twitter.

»
04. 11. 2019 • Lukáš Urban1

XKO MAG debatuje o příslušenství

Za léta streamování a klábosení v naší společnosti jistě víte, že si nepotrpíme na nějaké honosné příslušenství. Nepoužíváme elitní ovladače, nevlastníme volant a zatím nepotřebujeme ani gamepad adaptivní. To ale neznamená, že k tomuto tématu nemáme co říct. Nový díl pořadu XKO MAG tak míří právě směrem na herní periferii a snaží se zrekapitulovat vše, s čím se dá k Xboxu zasednout. A nemyslíme tím pivo, kořalku, dlabanec nebo ženštinu prapodivného původu. Zavzpomínáme také...

»
09. 10. 2019 • tonyskate30

Říjnová aktualizace konzole s řadou novinek

Možná jste při včerejším hraní zaznamenali, že vám konzole nabízí novou systémovou aktualizaci. Microsoft totiž do světa vypustil říjnovou aktualizaci pro Xbox One, která nabízí nové možnosti rodičovského nastavení, upozornění na vytipované hry, vylepšení při sledování Mixeru, doporučení her z Xbox Game Pass a další vymoženosti…

»
23. 09. 2019 • tonyskate0

Zítřejší Inside Xbox s The Outer Worlds a xCloud

Exkluzivní pořad Inside Xbox se o zítřejší půlnoci vrátí s hodinovou epizodou. Jak jistě víte, tak v polovině listopadu se bude konat X019, která bude taktéž krátce předmětem zítřejšího dílu, ovšem právě na tuto akci si bude Microsoft schovávat daleko větší karty, než které uvidíme zítra, takže mějte střízlivá očekávání.

»
11. 09. 2019 • DandyCZE18

Xboxweb Challenge a druhá sezóna

Vítejte v další sezóně komunitních turnajů Xboxweb Challenge. Po první testovací sezóně, v níž jsme hráli primárně FIFA 19, NHL 19, Forza Horizon 4, PUBG a Forza Motorsport 7 a rozdali ceny v celkové hodnotě přes 20 000 Kč, jsme se rozhodli, že do další sezóny půjdeme a pokusíme se její úroveň posunout dál. Rekapitulace V první sezóně jsme si chtěli především otestovat, kolik zhruba hráčů se bude našich turnajů účastnit a které časy...

»