Seznam her podporujících klávesnici a myš na Xbox One

Autor: tonyskatePublikováno: 9.5.2019, 15:32

Publikováno: 9.5.2019, 15:32

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3776 článků

Už několik měsíců si na herních konzolí Xbox One můžeme užívat podpory klávesnice a myši. Tato žádaná funkce sice hráče trochu zklamala, protože ji podporují jen některé hry, ale jak už tomu bývá, Microsoft dává tvůrcům pouze další možnost a konečně rozhodnutí je tedy v rukou vývojářů. V současnosti myš a klávesnici podporuje pouze hrstka titulů, ale doufejme, že budou v budoucnu jen přibývat. Nicméně mezi nimi neschází oblíbené online tituly jako Fortnite či Warframe, ale pozadu nejsou ani fenomén Minecraft, exkluzivita Sea of Thieves anebo únorová akce Metro Exodus. Řada tvůrců už navíc přislíbila podporu pro některé své hry a můžeme se tak těšit na Gears 5, SMITE anebo české DayZ. Každopádně pojďme na kompletní seznam her, které klávesnici a myš na Xbox One podporují či teprve budou.

Hry podporující klávesnici a myš na Xbox One:
Bomber Crew
Deep Rock Galactic
Fortnite
Metro Exodus
Minecraft
Sea of Thieves
Strange Brigade
Surviving Mars
The Sims 4
Warframe
Warhammer: Vermintide 2
War Thunder
X-Morph Defense

Hry, které budou v budoucnu podporovat klávesnici a myš na Xbox One:
Children of Morta
DayZ
Gears 5
Minion Master
Moonlighter
Paladins
Realm Royale
Roblox
SMITE
Vigor
Warface
Wargroove

 • DandyCZE

  Zajímavá debata na našem Xboxweb Discordu https://discord.gg/kYAYSzV

 • JN

  Funguje podpora klávesnice a myši v případě, že hru streamuji z XBOXu do svého počítače?
  Nechce se mi tahat klávesnici a myš kdo obýváku a pro FPS hry je to s klávesnicí a myší lepší. Když budu hru streamovat, bude to využívat klávesnici a myš počítače do kterého streamuji?

  • Chaosteory CZ

   Streamovaná hra přes Xbox App jde hrát jen s gamepadem, i když podporuje na konzoli konzoli s myší.

   • JN

    Díky. Škoda, třeba to někdy dodělají.

 • Ondrej Colon

  Všetky hry nepoznám ale ako tak pozerám tak väčšina je takých čo podporu myši nepotrebuje. Tie čo by ju potrebovali a kde sa to hodí tam nie sú. Napr Sudden Strike 4 alebo Halo Wars . Dúfam že Civilizácia 6 vyjde na Xbox a s podporou MK.

 • Tex-Calder

  Osobně pro mě zbytečná věc. Je hezké, že Xbox toto má, ale to by musely všechny hry tuto možnost podporovat, aby stálo za to si tu klavesnici s myší připojit. Takhle je pořád lepší zvyknout si pořádně na gamepad a nic jiného pak neřešit.

  • Tomáš Burda

   Pro jednoho zbytečnost,pro druhého ne. Sám jsem zastáncem tradičního hraní na konzoli s gamepadem. Osobně bych to přivítal jen ke strategiím,ostatní mi přijde zbytečné.

 • JoohnCZ

  Dobře že to je alternativa…kdo chce využije, kdo ne, nemusi to resit.

 • Jan Zoul

  Byl jsem dlouholetý hráč PC, Xbox jsem si koupil, protože už na PC nahraju – není čas. (Xbox přeci jenom zapnu občas) Hry vybírám takto
  1) Podporují klávesnici a myš
  2) Plošinovka, taková strategie – jde to hrát na gamepadu

  Já nejsem schopnej na „tý“ věci hrát FPS hry – to se fakt nedá!

 • Tomáš Burda

  Já bych to do her nedával vůbec,možná jen do strategií. Nechci tvrdit že konzole je only gamepad,ale je to základ na kterém to vzniklo. Přijde mi to jen jako výdobytek bývalých pc hráčů a společnosti jim tím jdou na ruku. Samozřejmě chápu že je to příliv nových zákazníků a tím větší zisk,ale jakmile se to dostane do online her,bez řádného ošetření,bude to spíš kontraproduktivní. Nechápu,jak někdo může dobrovolně hrát třeba Fortnite na xboxu proti pc,kde si člověk může klávesnici libovolně nabindovat,líp a rycheji míří. To vše jen proto,aby si náhodou nepošramotili ega ve valce mezi xboxem a ps,kde nebyli schopni se domluvit na crossplay mezi nimi. Pak to podělal MS,když začal dělat hry kompatibilní mezi xboxem a pc,protože prohrál generaci kterou jen výkon nezachrání. Teď tím započal i konec konzoloveho hraní,jak ho známe.

23. 05. 2019 • tonyskate0

Jízdní řád E3 2019

Herní veletrh E3 už pomalu klepe na dveře a jelikož jej Sony vynechá, Microsoft a Xbox do toho jistě šlápnou naplno. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na ostatní konference či přenosy, které obohatí letošní ročník veletrhu. Jsou mezi nimi známí hráči jako Bethesda či Ubisoft, ale i ti menší jako třeba Devolver Digital. Dali jsme proto pro vás kompletně přehled všech konferencí, které se na E3 2019 uskuteční a tučně jsme...

»
17. 05. 2019 • tonyskate22

Květnová aktualizace s pár drobnostmi pro Xbox One

Možná vás před večerním hraním zaskočila nová systémová aktualizace pro Xbox One, která přináší pouze několik menších novinek. Tým Xbox se totiž pilně připravuje na letošní E3, ale přesto mají pár funkcí pro seznam přátel, zprávy a lepší třídění her a aplikací, které představuje tato aktualizace.

»
16. 05. 2019 • tonyskate15

V červnu opustí Xbox Game Pass 18 her

AKTUALIZACE! Původní text z 2. května: Počínaje dnešním dnem nám bude servírována květnová nabídka předplatného Xbox Game Pass. Pokud náš web pečlivě sledujete, víte, že dnes se dočkáme parádní poctivé střílečky Wolfenstein II: The New Colossus a retro tahových soubojů Wargroove. Každý měsíc nás ale také pár her opustí, ale naštěstí to většinou nejsou příliš výrazné ztráty.

»
26. 04. 2019 • tonyskate33

Next-gen Xbox Scarlett a dvě konzole – která bude pro vás?

O příští generaci herních konzolí se objevují různé spekulace a úniky prakticky denně. Sony dokonce zveřejnila částečné specifikace, které ovšem pouze naznačují a zatím není úplně jasné, jaký výkon bude PS5 mít. Nicméně Microsoft půjde do příští generace naplno a už nyní se z hlediska insiderů spekuluje, že jejich konzole pod kódovým označením Anaconda bude příští generaci tou nejvýkonnější. Určitě se to projeví na ceně, ale důležitější je, že Microsoft chce...

»
25. 04. 2019 • tonyskate4

Microsoft je biliónovou společností

Hodnota americká společnost Microsoft se po finanční zprávě za uplynulé čtvrtletí přehoupla přes magickou hranici biliónu dolarů, kterou doposud pokořili jen společnosti Apple a Amazon. Investice do cloudu se Microsoft vyplácí, o čemž svědčí i čtvrtletní obrat 30,6 miliardy dolarů, což je o 14 % více než za stejné období loni. Příjmy pak jsou 8,8 miliardy dolarů (19% narůst). Divize More Personal Computing, kam spadá i Xbox, pak vykázala obrat...

»
17. 04. 2019 • tonyskate19

Xbox Game Pass Ultimate za 339 Kč

Doufejme, že se Microsoftu podaří pro E3 udržet všechna herní tajemství lépe, než ta poslední, která se dočkala oficiálních oznámení v poslední epizodě pořadu Inside Xbox. Kromě bez diskové konzole bylo totiž představeno i předplatné Xbox Game Pass Ultimate a pokud jste četli naši novinku o již zmíněném úniku, víte, že se jedná o jedno předplatné, které sloučí členství Xbox Live Gold a Xbox Game Pass.

»
17. 04. 2019 • tonyskate16

Xbox One S bez mechaniky vyjde 7. května

Je konec všem spekulacím a únikům. Microsoft během pořadu Inside Xbox oficiálně představil konzoli Xbox One S bez mechaniky, která bude v obchodě k dostání od 7. května pod názvem Xbox One S All-Digital Edition, a to za 5999 Kč. V případě akcí by pak měl být cenový rozdíl v podobě 50 dolarů dodržen a snad se to bude týkat i naší oblasti. Ačkoliv byla z konzole vyjmuta mechanika, její rozměry i obecný design jsou shodné...

»
16. 04. 2019 • tonyskate0

Konference Xbox E3 2019 se uskuteční 9. června

Microsoft právě oznámil svou tiskovou konferenci pro letošní ročník veletrhu E3 a jak jsme správně předvídali, konference se uskuteční v neděli 9. června, a to opět ve 22:00. Do největší události roku tak zbývají necelé dva měsíce a Xbox bude mít na E3 doposud největší zastoupení vůbec. Hlavním tématem tiskovky samozřejmě budou hry, a to jak neoznámené, které vyjdou letos či v budoucnu, tak i už známé, ze kterých bychom měli spatřit...

»