Turn 10 čelí negativním komentářům kvůli počtu aut v nadcházející Forze

Autor: chaosteoryczPublikováno: 3.9.2017, 12:23

Publikováno: 3.9.2017, 12:23

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 1095 článků

Když Forza Garage uzavřela vrátnici oznámených aut, pozorní hráči nelenili a bleskurychle odhalili největší problém v historii série Forza Motorsport. Seznam aut, který byl hned zpočátku limitován magickou hranicí 700 vozů se totiž nekonal a svět jako by se zastavil. Nejrušnější ulice světa se náhle zastavily a hráči v panice zatížili sociální sítě nechápajícími statuty. Vůdce Severní Korey byl dokonce natolik rozezlen, že směrem ke studiu vypustil jednu z raket, nicméně bakelitový futrál z recyklovaných obalů od sardinek vzal za své a střela skončila za japonskými ostrovy. Zpráva však nezůstala bez odezvy ani v herních světech. Samotný Mordor na několik hodin zahalila tma, když pohaslo Sauronovo oko. Nejmenování skřeti nám sdělili, že krutý vládce propadl neutuchajícímu pláči. Jiné postavy zvolily naopak protest a skryly svůj kód v rozpracovaných pokračováních, jako například Master Chief. Vývojářům nechal jen vzkaz, že dokud nebude ve Forze Warthdog, nebude on v Halo.

Ano, děláme si z celé situace legraci, protože ještě horší než neúplný počet aut, se ukázalo letmé zmínění o zbytku modelů v aktuálním vydání Forza Week in Review, na které jste nás upozornili i vy, naši čtenáři. Tvůrci oblíbených okruhových závodů totiž potvrdili, že zbývající vozy budou doplněny auty s označením Forza Edition, což snad ani neměli dělat. Nejen na různých herních webech, ale na samotném fóru forzamotorsport.net se hráči začali ozývat s výkřiky typu: „klamavá reklama“, „podvod“, „nespravedlnost“ a další. Reakce se přehoupli až k vulgaritám a bany začaly létat jak podzimní listí. Zbývající vozy mají být představeny před vydáním hry, tudíž není jasné, zda půjde o edice z již oznámených aut či ne. Tak či onak, číslo 700 bude splněno a my se ptáme, v čem je vlastně problém?

V žádných materiálech nebylo nikdy napsáno, že půjde o unikátní vozy. I kdyby tomu tak bylo, Forza Edition svým způsobem nabízí jedinečnost prostřednictvím speciálního nastavení a nejrůznějších boostů. U kritiků neobstojí ani argument, že ostatní to tak nedělají. Nechme být konkurenční exkluzivní značku, která je expertem na navyšování vozového parku a koukněme na Project CARS 2 nebo Assetto Corsa. Ani tady nejsou počty aut úplně košer a nalezneme tu pár klonů rozdílných jen potiskem nebo dvěma spoilery. Nemáme potřebu obhajovat vývojáře, jen máme pocit, že v případě Microsoftu se neustále hledají nějaké problémy tam, kde nejsou. Přitom si málokdo uvědomuje, že Forza je jedinou závodní značkou, která má své pravidelné místo v podzimní nabídce her, zatímco jiné platformy dodnes neviděli na aktuální generaci exkluzivní simulátor. O množství detailně vymodelovaných aut snad ani nemá cenu debatovat.

 • Rado Dračí Bojovník

  sonyultras sráčov normálne posielam do diery madzi zadné vrecká. 700 áut a s klony hádam nemože vadiť nikomu. Ak vezmem CARS, tak tam nebolo na čom jazdiť. Pre pretek jedno vozidlo a zbohom. Sonyultras bude nezmyselne vždy poskakovať, Normálne dať do držky, nepárat sa so sonypajácmi. Vždy je čo zlepšovať aj vo forze, ale toto sú nezmyselné pripomienky. Ja počítám, že si pár áut nechajú ešte na platené DLC. Tam mohli pridať radšej nové trate.

  • Garry Garry

   Absolutní souhlas .FM byla vždy skvělá a FM 7 v tom určitě bude pokračovat.

 • Rado Dračí Bojovník

  Inak díval som sa na porovnania medzi GTsport a forzou7. GTsport je jak z minulej generácie, absolútne sa nechytá. Najviac to vidno na okolí a stromoch. Forza7 v grafickom prevedení totálne GTsport necháva v zadu. Tam nech vyskakuje sonyultras. Mám pocit, že GTsport sa ani na project cars nechytá.

 • Jurgen Thor Cachtzehn

  Co mi bude chybět v nové Forze je to, že už auta z FM4 se asi nikdy už v žádnétručně Forze neobjeví, tam byl obsah aut nejepší K čemu je BAC Mono a další auta co se skoro nevyužijou. Každý má rád auta co jsou spíš klasikou nebo jsou alespoň známější a dají se potkat na ulici a FM4 takových aut měla hodně.
  A prostě jak byla FM4 udělaná, k čemu mi je swap motoru na v8, v10 nebo v12. Ve FH1 a FM4 byl swap motoru takový, že člověk si i přečetl z jakého auta ten motor je.
  Také ty auta co byly ve FM4, nejvíc si vzpomínám na Mazdu Furai, která snad byla jen ve FM4 a pak upadla v zapomnění, přitom to auto bylo fakt pěkně udělaný. Pak legendární trať Fujimi Kaido, která v dalších dílech Forza nebyla.
  Prostě a stručně, Forza Motorsport 4 byla revoluční boom. A takovou jí už asi nikdy nespatříme.

 • schima

  Když to tak vidím, tak moji FM4 a ani X360 jen tak nevyměním.
  Od dob FM4 se toho moc nezměnilo

  • Ser Hashut

   Tak tohle je reakce měsíce. To může říct jen někdo, kdo má X360 připojený na starý Merkur 😀

   • schima

    Ne vážně, řekni argumenty proč novou konzoli?
    Fable není a nebude, Forza Motorsport měla zdá se svůj vrchol ve verzi 4 (v5 byla k breku a v6 sice lepší, ale pořád v4 nepřekonána) a kvůli Gears of War 4?
    Možná mě přesvědčí nové Red Dead Redemption, jinak nevyšlo opravdu nic, co by za to stálo. Nový Ace Combat je také daleko 🙂

    • Ser Hashut

     Hele FM6 je na volantu prostě parádní. To se nedá s pocitem z jízdy v FM4 vůbec srovnávat. Není to žádný ultrasimulátor, ale na volantu je mezi FM4 a FM6 opravdu propastný rozdíl. Mezičlánek FM5 byla šitá hodně horkou jehlou a v době vydání to byl i díky počtu tratí průser. FM6 je ale po všech stránkách první „next-gen“ Forza, která stála za hřích. A pokud by v jízdním modelu udělala FM7 alespoň podobný pokrok jako FM6, tak je mi úplně jedno, kolik tam bude aut 🙂

 • Lukas

  Osobne jsem z toho zklamanej. Koupil jsem Ultimate edici. Protoze jsem chtel drivejsi pristup. Day one car pack a Season pass. Jinak VIP stoji na prd kdyz jsou to verze aut co jsou ve hre. Uvidime co zbytek 30 aut. Jestli to taky budou kopie a nebo ne. Asi to prvni..

  • Ser Hashut

   Vidím to podobně. Je to skoro stejně špatný pocit, jako když jsem měl předplacené DLC do FH3 a ti magoři vydali Hot Wheels. Nevěděl jsem jestli se mám smát nebo brečet.

 • hitmanx360

  Je mi to fuk. Stejně použiju max 100 aut. A to ještě možná. Takovéhle výkřiky se mě zdají úplně nesmyslné.

 • Tex-Calder

  Lidi řeší neuvěřitelně zbytečné věci a ještě si myslí, že je to normální.

 • Ondrej Colon

  Mna by skor potesili v DLC novymi tratami. Aut maju habadej tak nech makaju na tratiach. Moje auto tam nie je a nenadavam:-)

 • Ser Hashut

  Na toto téma mám jiný názor než autor článku a nebudu se opakovat (viz předchozí článek na téma „závěrečný seznam aut“). Turn10 to prostě nezvládli a snad se podobnému tématu u FM8 vyhnou. Ale srovnání s Project Cars 2 je opravdu hodně zbytečné. U několika aut představili speciální Le Mans verze, které jsou upravené pro vyšší maximální rychlost. Jsou to reálné verze a srovnávat to s vymyšlenými Forza Edition auty v podání FM7 je prostě hodně ubohé. SMS se nehoní za absurními čísly v PR materiálech. Kdyby měla hra 195 aut, tak nepřidají 6 autům jiné křídlo jen pro to, aby mohli na krabičku napsat „obsahuje více než 200 aut“. Prostě to nemají zapotřebí.

  • Chaosteory CZ

   Každý na to má svůj názor a já vám ten váš neberu. Pokud v tom cítíte podraz, dobře. Vy potřebujete modely založené na reálných předobrazech, já kupříkladu zase nebazíruji na „jedinečnosti“ garáže. U Project CARS jsem nemyslel zrovna LM speciály, ale takový Ligier JS P2, který, pokud webové stránky nelžou, se vyskytuje ve třech verzích rozdílných jen designem. Nicméně jsou to malicherné přestřelky mezi hráči, kteří se nakonec stejně sejdou na stejné závodní dráze v novém díle 🙂

   Pro mou osobu je větší katastrofou absence Toyoty, která patří mezi moje oblíbené značky. Polovinu oznámené garáže bych vyměnil za Celicu, Supru, GT 86 nebo sportovní Lexusy.

   • Lukas

    Souhlas a skoda Lexusu.

   • Ser Hashut

    Nikomu nevadí mít ve hře navíc Forza Edition verze aut nebo oddělené verze s jiným potiskem. Ať si jich tam nasází klidně rovnou tisícovku. Problém je v té honbě za úžasnými čísly na krabičce, která je prostě zbytečná. Žádný hnidopich by auta nepočítal a problém neprezentoval, kdyby rozdíl v počtu různých modelů ve hře a číslem na krabičce nebyl tak propastný.

    P.S: Ty Ligiery v PC2 se liší motorem, což bych zrovna nenazval rozdílem v designu. Ale odpovídá to úrovni diskuze 😀

    • Chaosteory CZ

     Když ustřelím, přiznám to a proto se omlouvám za hanobení PC2. Na specifikace jsem nekoukal – vidím stejný design, rozdílné potisky a už je to pro mě totéž. Nicméně to jsou ty úhly pohledu, priority a jednotlivá očekávání. Já Forzu vidím v první řadě jako jedinou hru, kde se můžu kreativně vybláznit nad vlastními grafikami, a to už od 4. dílu. Až pak ji vnímám jako skvělý závodní titul.

     Jsem bohužel příliš omezený na to, abych pochopil, proč zrovna tohle je problém, když stejně klamavě by se dalo označit dynamické počasí aplikované na zlomek tratí a myslím, že bychom našli i další věci.

     • Ser Hashut

      Já hrál každý díl už od jedničky a tu sérii mám fakt rád. Největší průser byla asi FM5, kterou bohužel museli uspěchat kvůli vydání Xbox One. Jinak se jim stále daří posouvat hru tím správným směrem. O to víc mě mrzí, když se vydávají směrem, kterému jsem se svého času vysmíval u Gran Turisma (které jsem si užíval od jedničky do trojky). Honba za úchylnými čísly a směšnými reklamními slogany prostě není správná. FIFA taky potřebovala PES, aby se dokázala posunout dál. Tak snad si v Turn10 uvědomí, co přesně lidi láká na Project Cars a trochu hlouběji se nad tím zamyslí. Kvantita není všechno 😉

 • Kolik tam je teda aut? Jinak mě osobně v žádné Forze od trojky nepřišlo, že bych neměl z čeho vybírat, naopak ten výběr byl dost slušný, když to porovnám s jinými hrami… třeba takový Project Cars, který těch aut moc nemá a k tomu graficky ta hra je docela slabá. The Crew, nebo Driveclub, kde člověk opravdu nemá z čeho vybírat…

  • Ser Hashut

   No unikátních je určitě hodně přes 500, takže konec světa se nekoná. Nemám strach, že by nebylo ve hře z čeho vybírat 😉

   • Lukas

    Celkem 670 s kopiema vozu.

21. 11. 2017 • chaosteorycz2

Turnaj cesťáků ve Forze Motorsport 7 – #5

Technické problémy, které minulý týden postihly náš stream, asi předznamenávaly horší účast ve čtvrtém kole. Buď nás uhranula zlá kolotočářka nebo kombinace francouzské trati a švédského Volva nepadla hráčům do noty. Zaregistrované ale máme pouze tři hráče. Nejrychlejší byl I Maxxal I s časem 1:43.729 a hned za ním se umístil Kisak76 s výherním časem 1:45.730. Kisak76 od nás obdrží dárkový poukaz v hodnotě 300 Kč, protože I Maxxal I ho získal hned...

»
15. 11. 2017 • chaosteorycz7

Obě poslední Forzy stále mezi nejprodávanějšími hrami

S vydáním posledního dílu Forzy Motorsport jsme si vzali drobné předsevzetí, že budeme sledovat její výdrž ve Spojeném Království, respektive v žebříčku nejprodávanějších her. Upřímně jsme čekali, že fanoušci série Gran Turismo udrží poslední díl hodně vysoko po několik týdnů. Nicméně jsme se spletli a v týdnu končícím 11. listopadu se Gran Turismo: Sport propadlo nejen za Forzu Motorsport 7, ale i za Forzu Horizon 3. Všechny tři tituly se postavily pěkně za...

»
14. 11. 2017 • chaosteorycz4

Turnaj cesťáků ve Forze Motorsport 7 – #4

Větší polovina našeho turnaje už je za námi a soupiska Velkého finále se pomalu začíná plnit závodníky. Děkujeme nejenom za vaši účast, ale také za četné připomínky, které nám pomáhají zlepšovat průběh turnaje. Třetí kolo vám umožnilo zapojit do bojů o nejlepší čas tuning limitovaný divizí a na výsledcích se to okamžitě projevilo. Jak tedy dopadlo zápolení na dubajském okruhu? Nastavení tuningu přivedlo do turnaje závodního démona Rudy Rhodese, který...

»
10. 11. 2017 • chaosteorycz0

Porsche Experience Center hostilo fanoušky Forzy

Během streamu, při němž byly zahájeny prodeje konzole Xbox One X z newyorského studia, jste mohli vidět hned několik videí vyzdvihujících přednosti nové konzole prostřednictvím silných herních značek. Forza Motorsport 7 nebyla pozadu a fanoušky pozvala do Porsche Experience Center, které sídlí na anglickém okruhu Silverstone. Mini reportáží provádí Benny Central z britského Xboxu. Toho hned při vstupu do objektu uchvátilo Porsche 911 GT2RS z obalu hry. Pokud to náhodou nevíte, tak Benny...

»
07. 11. 2017 • chaosteorycz9

Turnaj cesťáků ve Forze Motorsport 7 – #3

I když je dnes velký den pro fanoušky konzole Xbox, je třeba řešit i zdánlivě banální věci, a tou se může jevit v kontrastu vydání Xbox One X i náš Turnaj cesťáků. Druhé kolo máme úspěšně za sebou a Velké finále je zase o týden blíže. Turn 10 nám dělá radost pozvolným zprovozňováním všech funkcí hry, takže se snad brzy dočkáme i lig. Zpět ale k druhému kolu, které vyhrál JirkaBruss s časem...

»
07. 11. 2017 • chaosteorycz2

Forza Motorsport 7 pod vládou konzole Xbox One X

Dnes se v historii konzole Xbox začíná psát další kapitola, neboť vstupuje do prodejů nový model Xbox One X. S tím souvisí celá řada vylepšení pro budoucí hry a samozřejmě také pro ty již vydané. Forza Motorsport 7, jako stávající vlajková loď, není pozadu a řadí se mezi tituly, které mají přednosti nejvýkonnější konzole odprezentovat v plné síle. Novým trailerem provází Dan Greenawalt, Bill Giese, Chris Tector a závodník Josef Newgarden, a všichni...

»
04. 11. 2017 • chaosteorycz1

Forza Motorsport 7 dostává první balíček aut a Xbox One X obsah

A je toho ještě více, takže jdeme k věci bez zbytečných plků. Bez ohledu na platformu dostala poslední Forza aktualizaci, která opravuje chyby napříč celou hrou. Jelikož výčet vylepšení je poměrně dlouhý, necháme na vás, zda se mu chcete věnovat a vypíchneme jen hrubý souhrn. Autoři se nesoustředili jen na všeobecný chod hry, ale pozornost věnovali multiplayeru, celé řadě aut, tratím Suzuka a Motor Speedway, chybám v grafickém editoru polepů, inteligenci Drivatarů,...

»
31. 10. 2017 • chaosteorycz6

Turnaj cesťáků ve Forze Motorsport 7 – kolo #2

Předně bychom rádi poděkovali všem, kteří se zúčastnili prvního kola našeho turnaje. Pravidla sice jsou možná trochu přísnější, ale i tak se všechny zařazené výsledky vešly pod 2 minuty, což nás těší. Vítězem pražského okruhu se stává I Maxxal I, jehož čas 1:53.797 nikdo nepřekonal. Náleží mu tedy dárkový poukaz v hodnotě 300 Kč a dalších kol až do finále se nemusí zúčastnit. Pokud chce, je vítán, nicméně dárkový poukaz už...

»