Turn 10 čelí negativním komentářům kvůli počtu aut v nadcházející Forze

Autor: chaosteoryczPublikováno: 3.9.2017, 12:23

Publikováno: 3.9.2017, 12:23

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 1533 článků

Když Forza Garage uzavřela vrátnici oznámených aut, pozorní hráči nelenili a bleskurychle odhalili největší problém v historii série Forza Motorsport. Seznam aut, který byl hned zpočátku limitován magickou hranicí 700 vozů se totiž nekonal a svět jako by se zastavil. Nejrušnější ulice světa se náhle zastavily a hráči v panice zatížili sociální sítě nechápajícími statuty. Vůdce Severní Korey byl dokonce natolik rozezlen, že směrem ke studiu vypustil jednu z raket, nicméně bakelitový futrál z recyklovaných obalů od sardinek vzal za své a střela skončila za japonskými ostrovy. Zpráva však nezůstala bez odezvy ani v herních světech. Samotný Mordor na několik hodin zahalila tma, když pohaslo Sauronovo oko. Nejmenování skřeti nám sdělili, že krutý vládce propadl neutuchajícímu pláči. Jiné postavy zvolily naopak protest a skryly svůj kód v rozpracovaných pokračováních, jako například Master Chief. Vývojářům nechal jen vzkaz, že dokud nebude ve Forze Warthdog, nebude on v Halo.

Ano, děláme si z celé situace legraci, protože ještě horší než neúplný počet aut, se ukázalo letmé zmínění o zbytku modelů v aktuálním vydání Forza Week in Review, na které jste nás upozornili i vy, naši čtenáři. Tvůrci oblíbených okruhových závodů totiž potvrdili, že zbývající vozy budou doplněny auty s označením Forza Edition, což snad ani neměli dělat. Nejen na různých herních webech, ale na samotném fóru forzamotorsport.net se hráči začali ozývat s výkřiky typu: „klamavá reklama“, „podvod“, „nespravedlnost“ a další. Reakce se přehoupli až k vulgaritám a bany začaly létat jak podzimní listí. Zbývající vozy mají být představeny před vydáním hry, tudíž není jasné, zda půjde o edice z již oznámených aut či ne. Tak či onak, číslo 700 bude splněno a my se ptáme, v čem je vlastně problém?

V žádných materiálech nebylo nikdy napsáno, že půjde o unikátní vozy. I kdyby tomu tak bylo, Forza Edition svým způsobem nabízí jedinečnost prostřednictvím speciálního nastavení a nejrůznějších boostů. U kritiků neobstojí ani argument, že ostatní to tak nedělají. Nechme být konkurenční exkluzivní značku, která je expertem na navyšování vozového parku a koukněme na Project CARS 2 nebo Assetto Corsa. Ani tady nejsou počty aut úplně košer a nalezneme tu pár klonů rozdílných jen potiskem nebo dvěma spoilery. Nemáme potřebu obhajovat vývojáře, jen máme pocit, že v případě Microsoftu se neustále hledají nějaké problémy tam, kde nejsou. Přitom si málokdo uvědomuje, že Forza je jedinou závodní značkou, která má své pravidelné místo v podzimní nabídce her, zatímco jiné platformy dodnes neviděli na aktuální generaci exkluzivní simulátor. O množství detailně vymodelovaných aut snad ani nemá cenu debatovat.

 • Rado Dračí Bojovník

  sonyultras sráčov normálne posielam do diery madzi zadné vrecká. 700 áut a s klony hádam nemože vadiť nikomu. Ak vezmem CARS, tak tam nebolo na čom jazdiť. Pre pretek jedno vozidlo a zbohom. Sonyultras bude nezmyselne vždy poskakovať, Normálne dať do držky, nepárat sa so sonypajácmi. Vždy je čo zlepšovať aj vo forze, ale toto sú nezmyselné pripomienky. Ja počítám, že si pár áut nechajú ešte na platené DLC. Tam mohli pridať radšej nové trate.

  • Garry Garry

   Absolutní souhlas .FM byla vždy skvělá a FM 7 v tom určitě bude pokračovat.

 • Rado Dračí Bojovník

  Inak díval som sa na porovnania medzi GTsport a forzou7. GTsport je jak z minulej generácie, absolútne sa nechytá. Najviac to vidno na okolí a stromoch. Forza7 v grafickom prevedení totálne GTsport necháva v zadu. Tam nech vyskakuje sonyultras. Mám pocit, že GTsport sa ani na project cars nechytá.

 • Jurgen Thor Cachtzehn

  Co mi bude chybět v nové Forze je to, že už auta z FM4 se asi nikdy už v žádnétručně Forze neobjeví, tam byl obsah aut nejepší K čemu je BAC Mono a další auta co se skoro nevyužijou. Každý má rád auta co jsou spíš klasikou nebo jsou alespoň známější a dají se potkat na ulici a FM4 takových aut měla hodně.
  A prostě jak byla FM4 udělaná, k čemu mi je swap motoru na v8, v10 nebo v12. Ve FH1 a FM4 byl swap motoru takový, že člověk si i přečetl z jakého auta ten motor je.
  Také ty auta co byly ve FM4, nejvíc si vzpomínám na Mazdu Furai, která snad byla jen ve FM4 a pak upadla v zapomnění, přitom to auto bylo fakt pěkně udělaný. Pak legendární trať Fujimi Kaido, která v dalších dílech Forza nebyla.
  Prostě a stručně, Forza Motorsport 4 byla revoluční boom. A takovou jí už asi nikdy nespatříme.

 • schima

  Když to tak vidím, tak moji FM4 a ani X360 jen tak nevyměním.
  Od dob FM4 se toho moc nezměnilo

  • Ser Hashut

   Tak tohle je reakce měsíce. To může říct jen někdo, kdo má X360 připojený na starý Merkur 😀

   • schima

    Ne vážně, řekni argumenty proč novou konzoli?
    Fable není a nebude, Forza Motorsport měla zdá se svůj vrchol ve verzi 4 (v5 byla k breku a v6 sice lepší, ale pořád v4 nepřekonána) a kvůli Gears of War 4?
    Možná mě přesvědčí nové Red Dead Redemption, jinak nevyšlo opravdu nic, co by za to stálo. Nový Ace Combat je také daleko 🙂

    • Ser Hashut

     Hele FM6 je na volantu prostě parádní. To se nedá s pocitem z jízdy v FM4 vůbec srovnávat. Není to žádný ultrasimulátor, ale na volantu je mezi FM4 a FM6 opravdu propastný rozdíl. Mezičlánek FM5 byla šitá hodně horkou jehlou a v době vydání to byl i díky počtu tratí průser. FM6 je ale po všech stránkách první „next-gen“ Forza, která stála za hřích. A pokud by v jízdním modelu udělala FM7 alespoň podobný pokrok jako FM6, tak je mi úplně jedno, kolik tam bude aut 🙂

 • Lukas

  Osobne jsem z toho zklamanej. Koupil jsem Ultimate edici. Protoze jsem chtel drivejsi pristup. Day one car pack a Season pass. Jinak VIP stoji na prd kdyz jsou to verze aut co jsou ve hre. Uvidime co zbytek 30 aut. Jestli to taky budou kopie a nebo ne. Asi to prvni..

  • Ser Hashut

   Vidím to podobně. Je to skoro stejně špatný pocit, jako když jsem měl předplacené DLC do FH3 a ti magoři vydali Hot Wheels. Nevěděl jsem jestli se mám smát nebo brečet.

 • hitmanx360

  Je mi to fuk. Stejně použiju max 100 aut. A to ještě možná. Takovéhle výkřiky se mě zdají úplně nesmyslné.

 • Tex-Calder

  Lidi řeší neuvěřitelně zbytečné věci a ještě si myslí, že je to normální.

 • Ondrej Colon

  Mna by skor potesili v DLC novymi tratami. Aut maju habadej tak nech makaju na tratiach. Moje auto tam nie je a nenadavam:-)

 • Ser Hashut

  Na toto téma mám jiný názor než autor článku a nebudu se opakovat (viz předchozí článek na téma „závěrečný seznam aut“). Turn10 to prostě nezvládli a snad se podobnému tématu u FM8 vyhnou. Ale srovnání s Project Cars 2 je opravdu hodně zbytečné. U několika aut představili speciální Le Mans verze, které jsou upravené pro vyšší maximální rychlost. Jsou to reálné verze a srovnávat to s vymyšlenými Forza Edition auty v podání FM7 je prostě hodně ubohé. SMS se nehoní za absurními čísly v PR materiálech. Kdyby měla hra 195 aut, tak nepřidají 6 autům jiné křídlo jen pro to, aby mohli na krabičku napsat „obsahuje více než 200 aut“. Prostě to nemají zapotřebí.

  • Chaosteory CZ

   Každý na to má svůj názor a já vám ten váš neberu. Pokud v tom cítíte podraz, dobře. Vy potřebujete modely založené na reálných předobrazech, já kupříkladu zase nebazíruji na „jedinečnosti“ garáže. U Project CARS jsem nemyslel zrovna LM speciály, ale takový Ligier JS P2, který, pokud webové stránky nelžou, se vyskytuje ve třech verzích rozdílných jen designem. Nicméně jsou to malicherné přestřelky mezi hráči, kteří se nakonec stejně sejdou na stejné závodní dráze v novém díle 🙂

   Pro mou osobu je větší katastrofou absence Toyoty, která patří mezi moje oblíbené značky. Polovinu oznámené garáže bych vyměnil za Celicu, Supru, GT 86 nebo sportovní Lexusy.

   • Lukas

    Souhlas a skoda Lexusu.

   • Ser Hashut

    Nikomu nevadí mít ve hře navíc Forza Edition verze aut nebo oddělené verze s jiným potiskem. Ať si jich tam nasází klidně rovnou tisícovku. Problém je v té honbě za úžasnými čísly na krabičce, která je prostě zbytečná. Žádný hnidopich by auta nepočítal a problém neprezentoval, kdyby rozdíl v počtu různých modelů ve hře a číslem na krabičce nebyl tak propastný.

    P.S: Ty Ligiery v PC2 se liší motorem, což bych zrovna nenazval rozdílem v designu. Ale odpovídá to úrovni diskuze 😀

    • Chaosteory CZ

     Když ustřelím, přiznám to a proto se omlouvám za hanobení PC2. Na specifikace jsem nekoukal – vidím stejný design, rozdílné potisky a už je to pro mě totéž. Nicméně to jsou ty úhly pohledu, priority a jednotlivá očekávání. Já Forzu vidím v první řadě jako jedinou hru, kde se můžu kreativně vybláznit nad vlastními grafikami, a to už od 4. dílu. Až pak ji vnímám jako skvělý závodní titul.

     Jsem bohužel příliš omezený na to, abych pochopil, proč zrovna tohle je problém, když stejně klamavě by se dalo označit dynamické počasí aplikované na zlomek tratí a myslím, že bychom našli i další věci.

     • Ser Hashut

      Já hrál každý díl už od jedničky a tu sérii mám fakt rád. Největší průser byla asi FM5, kterou bohužel museli uspěchat kvůli vydání Xbox One. Jinak se jim stále daří posouvat hru tím správným směrem. O to víc mě mrzí, když se vydávají směrem, kterému jsem se svého času vysmíval u Gran Turisma (které jsem si užíval od jedničky do trojky). Honba za úchylnými čísly a směšnými reklamními slogany prostě není správná. FIFA taky potřebovala PES, aby se dokázala posunout dál. Tak snad si v Turn10 uvědomí, co přesně lidi láká na Project Cars a trochu hlouběji se nad tím zamyslí. Kvantita není všechno 😉

 • Kolik tam je teda aut? Jinak mě osobně v žádné Forze od trojky nepřišlo, že bych neměl z čeho vybírat, naopak ten výběr byl dost slušný, když to porovnám s jinými hrami… třeba takový Project Cars, který těch aut moc nemá a k tomu graficky ta hra je docela slabá. The Crew, nebo Driveclub, kde člověk opravdu nemá z čeho vybírat…

  • Ser Hashut

   No unikátních je určitě hodně přes 500, takže konec světa se nekoná. Nemám strach, že by nebylo ve hře z čeho vybírat 😉

   • Lukas

    Celkem 670 s kopiema vozu.

18. 05. 2018 • chaosteorycz1

Práce na Forze Motorsport 7 neustávají, na cestě vylepšení a obsah

Jestli jste v noci koukali na třetí díl pořadu Inside Xbox, mohl vás uspat komunitní manažer pro závodní série Forza, Brian Ekberg. Nicméně byla by to nesmírná škoda, protože jeho povídání bylo velice zajímavé, a to pro všechny typy závodníků. Práce na Forze nekončí ani několik měsíců po vydání a vývojáři neustále nachází nové podněty pro zlepšení či navrácení oblíbených mechanik. Největší novinkou je patrně systém Forza Race Regulation, který do...

»
04. 05. 2018 • chaosteorycz0

V květnu Forza Motorsport 7 ve znamení Hondy

Obsah Car Passu nedávno vyčerpal poslední balíček, tudíž nastala otázka, co bude dál. Není pochyb o tom, že okruhový simulátor ještě placený obsah dostane, zatím je tu ale dáreček zdarma. Bez ohledu na to, jako verzi sedmého Motorsportu vlastníte, můžete zdarma stáhnout Hondu Civic Type R pro modelový rok 2018. Agresivní neřád má v rodokmenu dvoulitrový motor s turbem, přední náhon držící rekord ve své kategorii na Nürburgringu a 306 koní...

»
19. 04. 2018 • chaosteorycz1

Forza Motorsport 7 servíruje balíček aut K1 Speed

„A my tam to SUV nacpeme, i kdybychom si ho měli vymyslet.“ Občas si říkáme, že v Turn 10 mají nějaké normy, podle kterých musí plnit zastoupení jednotlivých typů aut ve svých balíčcích. Jak jinak si vysvětlit, že v každém musí povinně být nacpáno terénní auto nebo SUV. Ani tentokrát jedno nechybí a je jím Maserati Levante S. Naštěstí zbytek balíčku dává vyniknout klasikám. Až z dalekých 50. let pochází Ferrari 166 Inter...

»
05. 03. 2018 • chaosteorycz4

Forza Motorsport 7 aktualizací vylepšuje Spectate režim, editor potisků a navrh přidává DLC

Jak se blíží šampionát Forza RC, studio Turn 10 ladí režim sledování, aby se z nepoužitelného stal funkčním. Prvním vylepšením je Spectate Ticker, který v základním nastavení ukazuje: čas vedoucího jezdce, časové rozestupy, vzdálenost od lídra a vzdálenost vozu před sledovaným autem. Dále ještě časy kol a pořadí závodu. Pro diváky bude pak k dispozici i telemetrie prozrazující specifikaci vozu včetně výkonu, otáček vozu, točivého momentu, stavu podvozku, poškození a teploty pneumatik....

»
16. 02. 2018 • chaosteorycz9

Forza dostala Spectate režim a nový balíček aut

Tak se zdá, že Forza Motorposrt 7 konečně nabídne vše, co měla mít při vydání. Když došlo na oznámení nového turnaje ForzaRC, bylo jen otázkou času, kdy se objeví sledování online závodů a možnost přenastavit startovní rošt. A nemuseli jsme čekat ani příliš dlouho. Poslední aktualizace obě funkce přináší, a navíc optimalizuje načítání multiplayerových závodů. To má být nyní rychlejší. Spectate režim, tedy že můžete sledovat ostatní hráče při závodě...

»
14. 02. 2018 • chaosteorycz1

Forza Racing Championship 2018 otevírá registrace

Ti nejlepší jezdci z aktuálního dílu Forzy dostanou konečně příležitost poměřit síly s ostatními a získat za to hodnotné ceny a celosvětovou slávu. I když to druhé nebude tak horké, možnost vyhrát něco hodnotného je opravdu lákavá, protože pořadatelé letošního turnaje hodili do placu ceny v hodnotě 250 000 $. Pokud si myslíte, že jste opravdu tak dobří a Forza je vaším druhým domovem, zaregistrujte se do ForzaRC 2018 a doufejte, že vaše ego...

»
01. 02. 2018 • chaosteorycz8

Raptor Xbox One X Edition zdarma pro Forzu Motorsport 7

Toto auto už jste jednou viděli a není to zase tak dlouho. Speciální model Fordu F-150 Raptor byl představen na výstavě v Las Vegas, kde měl prezentovat trvající spolupráci mezi studiem Turn 10 a automobilkou Ford. „Válečné“ pomalování pak mělo jasně dát najevo, že tento Raptor, stejně jako konzole Xbox One X, jsou tím nejlepším, co se v daném segmentu dá pořídit. Teď se upravený model přesouvá také do hry. Dnešním dnem...

»
31. 01. 2018 • chaosteorycz1

Kam se posunul turnaj Forza-DC po čtvrtém kole?

Na turnajích v jakýchkoli hrách je krásný ten adrenalin, kdy nikdy nevíte, kdo se vůbec zúčastní. Na začátku tak máte třeba dvacet lidí a na konci vám z nich zbyde aktivních možná jen polovina. To není třídění zrna od plev, ale život, který jednoduše virtuálním závodníkům kříží jejich plány povinnostmi. A tak se na roštu čtvrtého podniku Forza-DC turnaje sešlo jen sedm jezdců, z nichž jeden byl nováčkem. WikisCZ sice naskočil do rozjetého...

»