Známe šampiona Forza 7 Xbox Challenge

Autor: DandyCZEPublikováno: 30.6.2020, 15:24

Publikováno: 30.6.2020, 15:24

Sociální sítě

O autorovi

DandyCZE

DandyCZE

Je autorem 123 článků

Máme za sebou opravdu povedený šampionát, který by mohl položit základ pro naši závodní sekci, která by tak doplnila, již skvěle rozjetou sportovní komunitu FIFA a NHL!

Jsme rádi, že projekt XboxWeb Challenge ve zkratce Xbox Challenge si našel mezi hráči dost příznivců, a kromě již dříve podpořených her se i závodnici dočkali. Trošku jsme se báli vsadit na Forzu 7, jelikož už uplynulo hodně času od jejího vydání, ale autoři se po roky snažili hru vylepšovat. Aktuální model nemá moc společného s tím, jak Forza 7 při vydání vypadala. Aktuálně jsou již update ukončené a je jasné, že se čeká na další pokračovaní. Za nás je to tedy i velké rozloučení s tak skvělou hrou.

Jsme hrozně rádi, že se nám podařilo do šampionátu dostat partnery a jezdci si mohli zajezdit asi o nejlepší ceny od vydání Forzy  (2017). Celkově rozdáme ceny v hodnotě 20.000Kč, ale věříme, že i samotný šampionát a adrenalin ze závodů je tou největší cenou pro jezdce.
Zde patří největší dík XboxCZ a Comm4u. V děkovačce budeme pokračovat, jelikož celý projekt jsme nastartovali, jako společný pro všechny Forza a závodní komunity, které měly zájem se na šampionátu podílet. Zde patří velký dík Czech Console Racing, Racing Academy a TTR Championship. Když se nám podařilo nastartovat tento společný podnik, chtěli jsme zajistit i něco víc, než jenom závody a díky zapojení TTR TV jsme vám mohli naservírovat šest online přenosů s dvěma komentátory. Vše se podařilo, a i přes drobné technické problémy se diváci mohli dívat na strhující závody a také získat nějaké divácké ceny.

Celý šampionát se nesl ve znamení velmi dobrých výkonů jezdců, a i přestože se závodilo kolo na kolo, museli jsme řešit minimum incidentů. Je to ale Motorsport a chyba jednoho jezdce většinou znamená problémy druhého. Zde smekáme poklonu všem jezdcům, kteří se připravili na herním systém, který byl pro atraktivitu hodně poladěn.

Finální výsledky

Co víc by si organizátoři mohli přát, aby se o vítězi rozhodovalo v poslední zatáčce. Poslední závod přinesl o něco více ťukanců a závodních incidentů, než jsme byli zvyklí. Nejvíce nás mrzelo asi rozhození jednoho z favoritů Daniel Vodička (VividSpeed) ze začátku závodu (řešili i TK), který vše stáhnul a zhruba od 4 kola před koncem až do poslední zatáčky se bojovalo o to kdo bude mistr. Vodička i Kazimierz Staszko (Unplished) měli stejně bodů, a tak museli rozhodnout na trati. Zhruba 2 kola před koncem se zdálo, že Vodička po mírné chybě ztratil kontakt s vedoucím jezdcem a je rozhodnuto, ale adrenalin a atmosféra posledního kola rozhodila Staszka a najednou byl Vodička zase na zadním nárazníku. Skvělou atmosféru ještě doplňoval úžasný komentář Viktora Růžičky (Caby) a Lukáše Zotyky (Zoty), kteří se oba shodli, že podobně vypjatý eSportový závod nepamatují. Velká gratulace tak míří k Kazimierz Staszko (Unplished), který se stal vítězem celkového šampionátu, Gratulujeme! Druhé místo si vybojoval Daniel Vodička (VividSpeed) a třetí místo získal Jan Adamec (Cemada96), která jako jediný získal dvě vítězství v šampionátu.
Poděkování za přístup a výkony patří i na další místa, jelikož bez nich by žádný šampionát nebyl a neměl by takovou atmosféru.

Za organizátory a Xboxweb.cz se s vámi loučím a doufám, že se potkáme u další závodů nebo akcí, a to v rámci Xbox Challenge nebo jiných. Během týdne ještě přineseme ohlasy jezdců a nás organizátorů. Doufáme, že pro příští turnaje se nám podaří sehnat i další partnery, abychom soutěže mohli zase o něco posunout!

Odměny v Forza 7 Xbox Challenge (komunitní závody)

 • 🏆🥇8000 Kč na nákup závodního vybavení nebo třeba adrenalinového zážitku
 • 🥈3000 Kč na nákup závodního vybavení za 2. místo a další ceny v hodnotě 2000Kč
 • 🥉1500 Kč na libovolný nákup do Microsoft Store za 3. místo

NEzapomeňte nás sledovat na sociálních stránkách šampionátu:

Projekt Xbox Challenge pro vás připravilo Comm4u s partnery XboxCZTTR TVXboxwebCzech Console Racing, Race Academy
Mediální partneři XKO TV a CzechGamer

Traťový komisař
TK03/2020 – incident jezdce č. 11 který narazil do jezdce č. 1
Vyhodnocení – jezdec č. 11 získává napomenutí a jelikož je to již druhý řešený přestupek, tak i posun o dvě místa v celkovém pořadí závodu.

 • Sajmon79

  Gratulace vítězi a všem ostatním za parádní a napínavé závody 🙂

 • Petrák Jan

  Krásný závod 👍,díky za přenosy a všem zůčastněným velká gratulace.Opravdu jsem se nikdy u přenosů nenudil a o to šlo .Mistrovská jízda od každého ze závodníků.Povedlo se Vám to ,smekám.

 • Lukáš Svatoš

  Byl to skvělý šampionát a ještě jednou velké díky organizátorům a sponzorům. Užil jsem si každý závod. 🤗

 • fakt dekuji za krasne zavodni momenty, moc se vam to povedlo a komentar byl jak od profiku

 • Kazo Kazisvet

  Závody na vysoké úrovni, perfektní komentátoři, adrenalín před každou zatáčkou!!

29. 09. 2020 • tonyskate1

Forza Motorsport 7 a další brzy v Game Pass

Před chvíli jsme vás informovali, že EA Play se stane součástí Xbox Game Pass Ultimate 10. listopadu, tedy ve stejný den, kdy vyjdou konzole Xbox Series X/S. To ovšem nejsou jediné dobré zprávy týkající se předplatného Xbox Game Pass, protože pro vás máme i další potvrzené hry. Jak už víte, tento týden se dočkáme parádní střílečky DOOM Eternal (1. října), které jsme se dočkali tak rychle díky akvizici Bethesdy.

»
24. 06. 2020 • DandyCZE0

Forza 7 Xbox Challenge #6 Nurburgring

Máme před sebou poslední závod, kde se rozhodne i šampionovi Forza 7 Xbox Challenge, a také rozdáme ceny v hodnotě 20. 000 Kč! Buďte ready a přijďte se podívat.

»
19. 06. 2020 • DandyCZE0

FORZA 7 XBOX CHALLENGE #5 SPA

Máme před sebou předposlední závod, před jehož startem se nám hodně vyrovnala tabulka.

»
11. 06. 2020 • DandyCZE0

FORZA 7 XBOX CHALLENGE #4 Laguna Seca

Máme pro vás ohlédnutí za třetím závodem na Suzuce a pozvánku na Laguna Seca.

»
04. 06. 2020 • DandyCZE3

FORZA 7 XBOX CHALLENGE #3 SUZUKA

Víkend před námi a série Forza 7 Xbox Challenge se přesouvá na Suzuku. Máme za sebou dva odjeté závody a pořadí se nám již začíná třídit.

»
29. 05. 2020 • DandyCZE0

Forza 7 Xbox Challenge #2 Silverstone

V druhém závodě se podíváme na věhlasnou trať Silverstone. První závod nám ukázal hned několik favoritů, takže se máme opět na co těšit!

»
23. 05. 2020 • DandyCZE3

Forza Xbox Challenge startuje na ostro!

Máme před sebou první ostrý závod 24. 5. od 20:00 a dneska se představíme startovní rošt a ty nejlepší jezdce z kvalifikace. Xbox Challenge Forza 7 startuje!

»
19. 05. 2020 • DandyCZE0

KVALIFIKACE FORZA 7 XBOX CHALLENGE 3. KOLO

  Druhé kolo kvalifikací pomalu končí a proto je ideální čas si představit poslední. Těšíme se na vaše časy, aktuální počet registrací nás potěšil a je super, že dorazilo tolik časů. Zatím se do listiny již zapojilo přes 25 jezdců a neváhejte ani v případě, že jste nějaké koly vynechali. Pokud bude zájem takto velký rozjedeme více skupin. GL do poslední části.

»