Tvůrci Tomb Raider pomůžou s exkluzivitou Perfect Dark

Publikováno: 24.9.2021, 7:58

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5692 článků

Na představení projektu, na kterém pracuje nové studio The Initiative z rodiny Xbox Game Studios jsme si museli počkat více než dva roky. Teprve loni na The Game Awards došlo na potvrzení spekulací, že si talentovaní vývojáři vybrali z archivu značek, kterými Microsoft disponuje a nabídnou nám špionážní thriller Perfect Dark zasazený do světa v blízké budoucnosti.

Agentka Joanna Dark se tak opět hlásí do služby a s návratem jí pomůže Lara Croft. Ano, skutečně jsme se neupsali. The Initiative totiž oznámilo partnerství se studiem Crystal Dynamics, které stojí za úspěšným restartem série Tomb Raider a bude asistovat s vývojem tohoto špionážní thrilleru z pohledu první osoby pro novou generaci konzolí, tedy Xbox Series X|S. Jako zajímavost uvedeme, že Darrell Gallagher, vedoucí studia The Initiative, kdysi vedl právě Crystal Dynamics a lze tak říct, že se kruh uzavřel.

Na závěr si dovolíme menší úvahu… Studio The Initiative dříve prohlásilo, že by mohlo zůstat spíše menší a obratné, ačkoliv v něm pracuje nespočet zkušených veteránů. Když teď vidíme partnerství s jiným studiem, tak si říkáme, jestli by The Iniative nemohlo pracovat na více projektech, kdy by zajistilo především kreativní stránku věci, vymýšlení zásadních prvků a vedení vývoje, zatímco ostatní práce by nasmlouvalo dalším studiím. Je to samozřejmě běžná praxe, kdy ostatní studia pomáhají s vývojem některých částí her, ovšem v tomto případě by jiné studio odvádělo většinu práce a The Iniative by své projekty spravovalo, dělalo zásadní rozhodnutí a udávalo tvůrčí směr. Uvidíme, co nás v budoucnu čeká, ale už teď jsme zvědaví, co nabídne nový Perfect Dark a snad jej spatříme třeba během příštího roku.

07. 03. 2022 • tonyskate0

Spekulace: Pár střípků o E3 a exkluzivitách pro Xbox

Přes víkend se uskutečnil další podcast, v němž vystoupil i novinář Jeff Grubb, který přišel s několika zajímavými informacemi o budoucnosti Xboxu z hlediska propagace jeho her a kterým titulům bude letos věnováno nejvíce pozornosti. Ještě tento rok máme opět očekávat velkolepou E3 konferenci, tedy stejně jako loni, která se Microsoftu opravdu povedla. Ovšem příští rok, kdy už naplno začnou nést plody investice učiněné před lety, bychom se mohli dočkat několika akcí rozprostřených...

»
11. 12. 2020 • tonyskate4

Xbox studio The Initiative oznamuje špionážní thriller Perfect Dark

Spekulace o tom, na čem pracuje nové Xbox studio The Initiative, které vzniklo před více než dvěma lety, se nakonec ukázaly býti pravdivé. Talentovaní veteráni se namísto vytvoření nové značky rozhodli sáhnout do archivu Microsoftu a vytáhli si Perfect Dark, jednu z kultovních značek studia Rare. Zatímco původní hry byly střílečkami z pohledu první osoby, pod taktovkou The Initiative by Joanna Dark měla přejít na dobrodružnou akci a nový Perfect Dark tak...

»