Vize Xboxu do budoucna – exkluzivity i nové konzole

Publikováno: 15.2.2024, 22:06

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 6107 článků

Po nespočtu úniků a katastrofických scénářů od nejrůznější rádoby leakerů či novinářů tady máme oficiální zprávy Microsoft o budoucnosti Xboxu. Není to zase taková tragédie, jak se očekávalo. Ve stručnosti se toho tak moc nemění, ale jak se spekulovalo, některé starší hry zamíří i na ostatní platformy. Ještě než se ale trochu více rozepíšeme, v bodech to zásadní:

  • Hry Xboxu budou nadále dostupné v Game Passu v den vydání, jak tomu bylo doposud
  • Game Pass nadále zůstává na platformách Xboxu
  • Největší hry na světě si zahrajete na Xboxu samozřejmě včetně exkluzivních her
  • Microsoft má několikaletý robustní a inovativní plán pro hardware včetně konzolí Xbox
  • Kompatibilita s vaší knihovnou her je nadále prioritou včetně uložených pozic i hraní napříč platformami a cloudových funkcí
  • Xbox bude nadále pomáhat herním tvůrcům s oslovením co největší publika

A teď už trochu podrobněji. Rok 2024 bude pro Xbox opravdu silný, jelikož nás čeká spousta velkých her jako Senua’s Saga: Hellblade II, Indiana Jones and the Great Circle, Avowed, Ara: History Untold, Towerborne a další. Jak moc bude tento rok velkolepý, se dozvíme v červnu na již tradiční Xbox Showcase.

Jak už jsme uvedli v úvodu, Xbox chce rozšířit své působiště a oslovit větší publikum. A chystá se tedy vydat čtyři tituly Xboxu na další platformy, které jsou starší než rok. Dle insiderů to budou Hi-Fi Rush, Pentiment, Sea of Thieves a Grounded. Oficiálního potvrzení se dočkáme později, nicméně seznam odpovídá oficiálnímu tvrzení, že se jedná o menší výjimeční tituly a hry stavějící na online komunitě, která tak získá z přivítání ještě více hráčů. A nebudou to Starfield ani Indiana Jones and the Great Circle. Každopádně lze očekávat, že tyto hry Xboxu nebudou jediné, které se podívají na jiné platformy, ovšem nadále zůstává silná kombinace Xbox + Game Pass + exkluzivní hry v den vydání. Phil Spencer pak dodává, že podle něj bude v následujících deseti letech na trhu obecně méně a méně exkluzivit. Přesto v současnosti budou nadále existovat exkluzivní hry pro Xbox.

Co se týče předplatného Game Pass, nic se nemění! Nadále bude Game Pass dostupný pouze na platformách Xboxu, tedy konzole Xbox a PC, a taktéž budou dále hry Microsoftu dostupné v den vydání v nabídce předplatného. Ohledně Game Passu se tedy nic nemění! Navíc jsme se dozvěděli, že 28. března se dočkáme prvních plodů akvizice Activision Blizzard, kdy do předplatného dorazí Diablo IV. Současně bylo potvrzeno, že Game Pass má v současnosti 34 miliónů předplatitelů, což není zase tak špatný nárůst oproti 25 miliónům předplatitelů z ledna 2022, ačkoliv nejspíše teď zahrnují i Core, kteří už jakoby stejně byly součástí skrze Ultimate a jinak je dle všeho největší nárůst na PC.

Xbox bude stále také pokračovat jako hardware, aby jeho konzole nadále nabízely hráčům špičkové zážitky a herním vývojářům nabídlo skvělé místo pro jejich hry. Microsoft potvrdil, že má několikaletý robustní a inovativní plán pro hardware včetně více možností v rámci konzolí a ovladačů, o kterých se dozvíme koncem tohoto roku. Že bychom se snad konečně dočkali nějakého handheldu, tedy kapesní konzole? Z úniku ze souzení s FTC víme, že v plánu byl zbrusu nový ovladač Xbox a také digitální konzole Xbox Series X bez mechaniky s 2TB diskem Microsoft pak dodal, že se opravdu soustředí na nabídnutí toho největší technické pokroku, jaký jsme ještě v generaci konzolí neviděli.

Xbox pak stejně jako vždy bude platformou, kde si zahrajete největší hry a která je oddaná hráčům v zachování jejich hráčského odkazu, ať skrze zpětnou kompatibilitu, uloženými pozice i hraním napříč platformami a zásadními cloudovými funkcemi.

Na závěr doslovně přeložené shrnutí od Xboxu: „Tohle všechno znamená, že největší hry na světě budou dostupné na Xboxu, hry budou nadále vycházet v den vydání v Game Passu, máme několikaletý plán pro hardware, a jsme zavázáni k platformě, kde jsou hráči na prvním místě. Jsme tady, abychom pomohli herním tvůrcům oslovit co největší publikum. Největší hry jsou daleko větší než jakákoli jedna platforma.“

Vše si pak můžete důkladně poslechnout od lídrů herní divize Microsoftu, kterými jsou Phia Spencera, ředitele divize Microsoft Gaming; Sarah Bond, prezidentka Xboxu; a Matt Booty, prezident herních studií a obsahu.

09. 04. 2024 • tonyskate0

Xbox Games Showcase údajně 9. června

Xbox to letos s prezentaci rozjel hned zkraje roku. V lednu došlo snad už na pravidelný Developer Direct, který nám blíže představil Avowed, ARA: History Untold, Senua’s Saga: Hellblade II a taktéž přinesl oznámení Indiana Jones and the Great Circle. Následovala prezentace Partner Preview zaměřená na hry ostatních vydavatelů a teď se pomalu začíná mluvit o pravidelné Xbox Games Showcase, tedy jakousi formu tehdejší E3 konference. I letos by se tato akce...

»
28. 03. 2024 • tonyskate0

Spekulace: Fotky digitálního Xbox Series X v bílé

Už dlouho se mluví o digitální varianci herní konzole Xbox Series X. Dle loňského úniku si konzole měla zachovat karbonovou barvu, ovšem hraný design pozměnit na kulatý, což nevypadalo vůbec špatně. Teď to ale vypadá, že Microsoft naopak design konzole ponechá stejný, ovšem v bílé barvě. Alespoň by to tak mělo být dle uniklých fotek konzole, kde můžete vidět právě bílý Xbox Series X, a to bez mechaniky. Jestli tak konzole...

»
27. 03. 2024 • Lindy0

Klávesnice a myš k Xbox hrám díky Cloudu

Už jste to slyšeli určitě hodně krát, na Xboxu nemůžu hrát není tam klávesnice a myš. Jako běžný hráč jsem si na gamepad zvyknul, a dokonce i u některých her na PC ho používám radši něž kombo K+M. Pro Xbox hry máte několik možností, jak docílit částečné podpory pro K+M.

»
26. 03. 2024 • tonyskate0

Arktický ovladač Xbox

Microsoft to s ovladači zase možná trochu moc rozjíždí, zvláště když vezmeme v potaz i nedávné aktualizace Xbox Design Labu, kde si můžete navrhnout vlastní ovladač. Dnes totiž na náš trh dorazil bezdrátový ovladač Xbox v rámci speciální vojensko-arktické edice Arctic Camo. Tato varianta ovladače byla dostupná už loni ve Spojených státech, ovšem v následujících dnech bude dostupná také u místních prodejců a samozřejmě také v Microsoft Store.

»
21. 03. 2024 • tonyskate0

Vybrané ovladače Xbox s 20% slevou

Microsoft se rozhodl odstartovat letošní jaro slevami na bezdrátové ovladače Xbox. Vybrané ovladače, mezi kterými jsou standardní snad ve všech barvách, tak můžete pořídit se slevou 20 %. A je jedno, jestli bude bílý, fialový, černý, růžový, modrý, zelený nebo třeba žlutý. Hned několik jich najdete třeba v Xzone v rozmezí 1099 až 1149 Kč. A nezapomeňte, že současné ovladače Xbox fungují jak s Xbox Series X|S, tak i Xbox One. Který...

»
04. 03. 2024 • tonyskate0

Jarní prezentace Xbox Partner Preview

Microsoft nás loni mile překvapil hned trojicí konferencí a zdá se, že letošní kadence bude ještě větší. Už v lednu jsme se dočkali Developer Directu, který se zaměřil na exkluzivity jako Hellblade II, Indiana Jones and the Great Circle či třeba Avowed. A už tuto středu nás čeká další konference, tentokrát je to Xbox Partner Preview, která se představila už loni na podzim a nabídla novinky o hrách partnerů, které míří...

»
21. 02. 2024 • tonyskate0

Cloudové hraní her mimo Game Pass snad letos

Microsoft v létě 2022 představil plány pro rozšíření své služby cloudového hraní Xbox, které je dostupné pouze předplatitelům Xbox Game Pass Ultimate a zahrnuje většinu her z knihovny předplatného. Rozšíření se mělo týkat vybraných her, které vlastníte anebo jste zakoupili mimo knihovnu Game Passu, a přesto by je mohli hrát v rámci cloudového hraní Xbox. Od té doby se této přednosti dočkal pouze free-to-play hit Fortnite, a to navíc ještě bez nutnosti předplatného.

»
15. 02. 2024 • tonyskate0

Únorová aktualizace pro Xbox

Už je to pár měsíců, co jsme se na konzolích Xbox dočkali významnější aktualizace, což ovšem dává smysl, jelikož mezitím byly Vánoce a všichni si zaslouží odfrknout. Tentokrát nás čeká dotykové ovládání pro vzdálené hraní, nástroj pro kalibraci páček na ovladačích Xbox a nové možnosti filtrování či automatické odhlášení.

»