Xbox 360 a video zapojení

Autor: waggonPublikováno: 17.10.2013, 10:17

Publikováno: 17.10.2013, 10:17

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 305 článků

Následující článek pojednává o video zapojení Xboxu a termínech, na které můžete v souvislosti s tím narazit.

Kabely 

Nejprve se podíváme, čím se Xbox 360 připojuje k zobrazovacímu zařízení (TV, monitor, projektor atd.). Důležité je taky si uvědomit, zda hrajeme na Xbox 360/ Xbox 360 Slim nebo Xbox 360 E (Stingray). Seřazeno vždy od nejlepšího k nejhoršímu.

 

 Xbox 360 E (Stingray)

HDMI

Je to ta nejlepší možná volba, jelikož posílá nekomprimovaný obrazový a zvukový signál v digitálním formátu. Pokud na svém zobrazovacím zařízení máte HDMI vstup, rozhodně jej pro připojení Xboxu využijte. Podporuje 1080p

 HDMI

Kompozitní AV

Základní AV kabel dodávaný ke každému Xboxu. Nabízí tu nejnižší kvalitu obrazu, na druhou stranu jej lze připojit ke každé TV. Vhodný je tak maximálně na staré TV někde na chatě. Můžete jej připojit i do Scart zdířky přes Scart adaptér, ale obraz nebude tak kvalitní jako u HDMI kabelu, jelikož se video signál přenáší jen přes jeden „drát“.

Xbox 360E composite

 

 

 

 Xbox 360/ Xbox 360 Slim

HDMI

Je to ta nejlepší možná volba, jelikož posílá nekomprimovaný obrazový a zvukový signál v digitálním formátu. Pokud na svém zobrazovacím zařízení máte HDMI vstup, rozhodně jej pro připojení Xboxu využijte. Podporuje 1080p

 HDMI

 VGA HD 

Ještě lepší než komponentní, jelikož má navíc dva synchronizační signály. Využití najde především u PC monitorů, plazem a projektorů. Zdířka pro něj se označuje D-Sub. Podporuje 1080p. Xbox VGa kabel

Komponentní HD

Na TV označovaný jako komponentní YPbPr. Je takřka na stejné úrovni jako RGB Scart, ale díky progresivnímu skenování dokáže nabídnout špičkový obraz. Navíc má i kompozitní video výstup (žlutý), tudíž jej můžete připojit i na CRT televizi. Vhodný je pro většinu plochých TV, LCD monitorů a některé projektory. Vlastníte-li TV s progresivním skenováním, je tohle vaše volba. Nezapomeňte se ujistit, že máte na kabelu zapnutý HDTV výstup. Podporuje 1080p.

Picture 277

RGB Scart

U tohoto kabelu je video signál rozdělen na tři složky – červenou, zelenou a modrou, které jsou synchronizovány a přiváděny přímo na katodovou trubici v TV. Obraz přes něj je kvalitnější než při použití kompozitu se Scart adaptérem. Dnes jej najdete na všech televizorech.

 Picture 275

 

S-Video

O krok výše než kompozitní kabel. Dělí totiž obraz na barevnou a jasovou složku, čímž zdvojnásobuje kvalitu obrazu oproti kompozitu. Vhodný hlavně pro miliony starších televizí v USA, kde bylo S-Video dlouho standardem.

xbox svideo kabel

 

Kompozitní AV

Základní AV kabel dodávaný ke každému Xboxu. Nabízí tu nejnižší kvalitu obrazu, na druhou stranu jej lze připojit ke každé TV. Vhodný je tak maximálně na staré TV. Můžete jej připojit i do Scart zdířky přes Scart adaptér, ale obraz nebude tak kvalitní jako u HDMI kabelu, jelikož se video signál přenáší jen přes jeden „drát“. Jako jediný nemá separátní výstup na 5.1 audio.

xbox compozit kabel

 

Teď vás asi napadá otázka, který kabel použít pro co nejlepší obraz. Odpověď je jednoduchá- HDMI. Ačkoliv teoreticky by neměl být mezi HDMI a komponentním kabelem žádný rozdíl, tak jen opravdu na těch nejdražších modelech nepoznáte rozdíl. Pro názornost využijte tuto rovnici:

HDMI > VGA nebo komponent > Scart > Svideo > kompozit

 

 

K čemu Xbox 360 připojit

CRT Televize

 

Ačkoliv je tato technologie již zastaralá, stále se v českých domácnostech najde dost CRT televizí. Každopádně hraní na takové televizi je spíše nouzová záležitost. Nejlepší volbou jejich vlastníků je RGB Scart kabel. Jen se ujistěte, že televize zvládne RGB, jelikož mnoho Scart zásuvek je jednoduše přepájeno na kompozitní AV a nabízejí slabý signál. V tom případě vám stačí standardní AV kabel u základního příslušenství Xboxu.

CRT

PC monitor

I na tom deset let starém CRT monitoru, spustíte hry pro Xbox 360 ve vysokém rozlišení. Jistou volbou je v dashboardu zvolit rozlišení 1024×768, pokud však toužíte ochutnat sílu 16:9 širokoúhlého obrazu, zkuste nastavení 1280×720. Jen se budete muset pravděpodobně smířit se dvěma černými pruhy lemujícími obraz. Ovšem, i když jste limitováni na 4:3, čistota obrazu bude daleko kvalitnější než u běžné CRT televize.

Please strip in screen treatments

Dnes již jiný než LCD monitor ani nekoupíte. Je důležité znát jeho nativní rozlišení, které se pohybuje od 1024×768, přes s 1280×1024 či 1280×768 až k dnes již převažujícím 1920×1080 (16:9). Opět doporučuji připojení přes HDMI kabel, ale pokud váš monitor jim nedisponuje, použijte VGA kabel.

 

Ploché panely a projektory

Pokud vlastníte libovolný plochý panel (plazma, LCD, LED, DLP) či projektor, první na řadě je zjistit jeho nativní rozlišení. Většina her pro Xbox 360 je interně rendrována v 1280×720 při 60Hz. Opět nejlépe uděláte pokud zkusíte všechna rozlišení, jenž Xbox nabízí. Propojení přes VGA kabel či v lepším případě přes HDMI poskytuje bohatou nabídku rozlišení, nejužitečnější jsou 848×480, 1280×768, 1366×768 a 1920×1080. Také není na škodu pohrát se s nastavením televize, popřípadě ji přepnout do modu „Game“.

LED TV

Mnoho starších plazmových televizí a projektorů pracuje na atypických nativních rozlišení, jako plazmy od Fujitsu a Hitachi mají nativní rozlišení 1024×1024. Na ně je nejlepší komponentní kabel a zvolit 1080p. Ale například starší obrazovky od Pioneeru (a pár od Panasonicu) má rozlišení 1024×768, ale každý pixel je spíše trojúhelníkový než čtvercový. Takže se spíše jedná o 4:3, ovšem roztažené pixely z toho dělají 16:9. Zde se ujistěte, že máte Xbox 360 nastavený na širokoúhlé zobrazení a vše bude v pořádku.

Většina LED/LCD televizí má rozlišení 640×480 a 800×600 pro 4:3 nebo 1280×768 , 1366×768 či 1920×1080 pro 16:9.

 

Nastavení video signálu v Xboxu

 

Xbox 360 dokáže sám detekovat připojené zařízení a velmi úspěšně vybrat odpovídající rozlišení. Avšak nebude na škodu pokud v nastavení konzole otestujete stylem pokus-omyl všechna rozlišení a vyberete to, jenž vám nejlépe sedne.Úpravy video složky se provádějí v System/ Console Settings/ Display/ a Xbox podle připojeného kabelu sám určuje odpovídající nabídku.

 

Screen Resolutionrozlišení obrazu. Z nepřeberné nabídky vyberte tu, jenž se co nejvíce blíží nativnímu rozlišení vašeho monitoru či HDTV. Malá technická vsuvka nám prozradí, že operace spojené s výstupem videosignálu (přepočítávání rozlišení) má na starosti čip jménem HANA (u starších modelů bez HDMI pak čip ANA).

 

Screen Formatformát obrazovky, nastavit lze buď Normal pro obrazovky v poměru 4:3 nebo Widescreen, česky širokoúhlý, pro obrazovky v poměru 16:9. Pokud nevlastníte TV s poměrem stran 16:9, ale přesto chcete mít širokoúhlý obraz, zvolte nabídku Widescreen. Musíte se ovšem smířit se 2 lemujícími pruhy.

 

Screen Saverspořič obrazovky. Lze zapnout (enable) nebo vypnout (disable)

 

Reference Levels – má celkem tři úrovně: Standard, Intermediate, Expanded

Jedná se o softwarovou úpravu video výstupu pro lepší obraz zejména na VGA portu a na LCD televizích/monitorech. Zatímco Standard je defaultní a poskytuje stejný obraz jako dříve, dvě další volby Intermediate a Expanded zlepšují podání černé, vylepší gama spektrum, kontrast obrazu a jemně se zvětší barevná sytost. Expanded je navržena tak, aby na LCD televizích navíc tmavé odstíny vypadaly stejně výrazně, jako na CRT televizích, potažmo plazmách. Každopádně účinek je k lepšímu obrazu, ovšem hodně bude záležet na typu LCD.

 

HDTV Settings – Slouží na volbu výstupního HDTV signálu – 480p, 720p, 1080i a 1080p. Pokud náhodou zapnete signál, který vaše TV nezvládne, obrazovka sice zčerná, ale po chvilce se vrátí do původního nastavení. Popřípadě to můžete urychlit resetováním konzole.

 

PAL SettingsJedná se o výběr frekvence zobrazování. Máte možnost zapnout 50Hz nebo v lepším případě 60Hz. Některé hry podporují jen PAL-60, tedy 60Hz výstup. Pokud vlastníte starou CRT TV, která umí jen 50Hz, pak máte problém.

 

HDMI Color Space ovlivňuje „rozmazávání barvy“. Vychází z abstraktního matematického modelu skládání barev ze tří či čtyř hodnot či barevných komponentů (např. RGB nebo CMYK barevného modelu). Má následující volby:

  • Auto – Automaticky vybere RGB nebo YCbCr na základě rozlišení a obsahu
  • Source – Automaticky vybere RGB nebo YCbCr za základě sledovaného zdroje (hra či video)
  • RGB – Zobrazuje hry a videa v RGB formátu, který je vyhovující pro všechny displaye
  • YCbCr709 – typicky pro filmy v HD
  • YCbCr601 – obvykle použité pro filmy v SD kvalitě

 

Display Discoverpřednastaví audio nebo video formát nezávisle na schopnostech monitoru. Lze zapnout (enable) či vypnout (disable). Konzole standardně používá informace získané z monitoru, aby zjistila audio a video schopnosti zařízeni. Nicméně tato data jsou občas irelevantní, takže vznikají problémy s kompatibilitou.Pozor, Display discover by mělo být vypnuto pouze pokud narazíte na problémy s kompatibilitou audia a videa, jinak si snížíte kvalitu výstupního signálu.

 

Screen Saverzapnutí či vypnutí spořiče obrazovky (po 10 minutách nečinnosti).

 

3D TVzapnutí či vypnutí 3D zobrazení (pouze u her a doplňků, které jej podporují).

 

TV Sizerozhodně nic nepokazíte, pokud zde uvedete úhlopříčku vaší televize.

 

 

Pár termínů na závěr

 

Odezva – Určuje čas, za který se dokáže změnit z černé barvy na bílou a zpět na černou (obvykle výrobci udávají parametr podobný, ze šedé do šedé barvy, tudíž skutečná odezva je horší). U této hodnoty (udávaná v milisekundách) platí – čím méně, tím lépe.

 

Kontrast – Je další hodnotou ovlivňující kvalitu obrazu LCD. Jedná se o množství světla, které na panel dopadá. Hodnota je vypočítána z poměru svítivosti bílé a černé barvy ( tedy poměr jejich hodnot v luxech ). Většinou se stačí držet čím více, tím lépe, ale někdy může být příliš vysoký kontrast na škodu ( zejména u levných modelů ) , monitor je pak přesvětlen a může být nepříjemný pro oči, například v tmavém prostředí.

 

Obnovovací (vertikální) frekvence Obnovovací frekvence udává se v jednotkách Hertz (Hz) – jako rozumné ergonomické minimum pro CRT je uváděno 85–100 Hz, u LCD je tento parametr nepodstatný.

 

Jas – Udává se v cd/m2 a jeho hodnota se měří podle svítivosti všech pixelů, které zobrazují bílou barvu. Obecně platí, čím více, tím lépe. Avšak příliš světlý (jasný) monitor, může zkreslovat barvy ( černá -> šedá apod. ) a stejně jako kontrastní monitor, může v noci oslňovat. Není tedy třeba se hnát za co nejvyšší hodnotou.

 

FAQ

Q: Co je to Nativní rozlišení?

A: Velikost televizní či monitorové obrazovky měřeno v pixelech. Xbox 360 má výstup např. 720p, což je 1280×720 pixelů. Pokud tedy máte obrazovku s aktivním rozlišením 1280×720, získáte ten nejlepší možný obraz, jelikož nedochází k žádnému rozšiřování nebo přepočítávání.

 

Q: Je v něčem lepší pozlacený kabel?

A: Ano, je to z důvodu snížení přechodového, tedy škodlivého, odporu.

 

Q: Co je to progresivní a prokládané zobrazení?

A: Prokládání (angl. Interlacing) je jeden ze způsobů analogové komprese obrazu. Spočívá v tom, že v jednom okamžiku se nepřenáší celý obraz, ale pouze jeho liché řádky, v dalším okamžiku pouze sudé. Příkladem může být 1080i, kde „i“ znamená interlacing. Progresivní skenování, na rozdíl od prokládaného, zobrazí celý záběr řádek po řádku každou šestnáctinu vteřiny. Jinými slovy, zachycené záběry nejsou rozděleny do samostatných částí jako při prokládání. Zde se setkáváme s „p“ jako progresi, např. 720p.

 

Q: Co je to 720p?

A: Zobrazovací mód standardu HDTV při kterém je obraz složen ze 720 řádků. Písmeno p značí slova “progressive scan” neboli neprokládaný obraz. Jedná se tak o kvalitnější televizní signál než u vaší staré televize.

 

Q: a 1080p a 1080i?

A: Ještě kvalitnější obraz, tentokrát ze 1080 řádků. Písmeno značí, zda se jedna o progresivní program (p) či prokládaný (i).

 

Q: Jaký je rozdíl mezi 1080i a 1080p?

A: Obraz v 1080p je kontrastnější, plynulejší na pohyb a nabízí větší míru detailů.

720p-vs-1080p

Q: Jaký je rozdíl mezi všemi TV normami?

A: Jak se říká, jeden obrázek řekne víc než tisíc slov…

hdtv normy

Q: Co znamená logo „HD Ready“ a „Full HD“

A: HD ready je reklamní označení pro televize umožňující zobrazení 720p a 1080i. Jen výjimečně umožňují i 1080p. Oproti tomu televizor s označením Full HD zvládne i ono 1080p.

 

Q: Co je to PAL a NTSC?

A: NTSC je standard kódování analogového televizního signálu, který vznikl v USA a je používán v převážné většině Amerického kontinentu a v Japonsku. V Evropě je používán standart PAL. V dnešní době má však význam spíše jako regionální zámek. Pokud tedy chcete na evropském (PAL) Xboxu 360 spustit hru formátu NTSC máte smůlu. Výjimku však tvoří tzv. Region free hry, tedy hry bez regionálního zámku. Jsou to všechny hry od Microsoftu a většina her od Ubisoftu.

 

Q: Mám starý monitor, který má pouze VGA kabel do PC.

A: Stačí koupit redukci VGA F-F (2 samice). Její cena se pohybuje cca 50 Kč.

VGA-VGA

Q: Zapojil jsem Xbox do monitoru, ale není žádný obraz. Přitom na TV jede v pořádku.

A: U některých monitorů, které mají více vstupů je třeba vybrat, na který konektor jste připojeni, nebo zapnout funkci automatického vyhledání vstupního signálu. Obojí se provádí v menu (OSD) monitoru.

 

Q: Jaké mám zvolit rozlišení v nastavení Xboxu?

A: Takové, aby se co nejvíce blížilo nativnímu rozlišení vašeho monitoru/ HDTV.

 

Q: Mám v monitoru pouze jeden VGA vstup a to jej ještě využívám na PC

A: Pokud nechcete neustále přehazovat kabely, pak není jednodušší řešení než koupě VGA rozdělovače (spliteru).

 VGA spliter

Q: Lze hrát na Xbox360 v 3D?

A: Ano, pokud jej podporuje samotná hra či aplikace.

 

Q: Mohu Xbox 360 připojit i přes DVI?

A: Ano, ale je potřeba koupě redukce HDMI-DVI.

 HDMI-DVI

Q: Jakou si mám koupit televizi?

A: Záleží tedy čistě na vašem vkusu a finančních možnostech. Samozřejmě je nutné počítat, že u některých společností (Sony, Panasonic atd.) si ještě připlatíte za značku. Osobně nejlepší zkušenost, co se týče poměru kvalita a cena mám s LG a Samsung televizory. Nejrozumnější volbou bude vzít X360 do prodejny a vyzkoušet. Např. PGR3 vypadá jinak přes VGA a jinak přes komponentní kabel, liší se na monitoru a na HDTV a ještě víc na běžné televizi.

 

Q: Promítací plátno

A: Tohle asi bude volba jen pro úzkou skupinu vzhledem k rozměrům plátna a ceně (připravte si alespoň 40k). Při koupi projektoru je třeba dbát na rozlišení, kontrast a svítivost. Dělí se podle vytváření obrazu na LCD a DLP. Nelze obecně tvrdit, který systém je lepší, každý má své výhody a nevýhody. Například levné modely DLP mají problém se zobrazením žluté barvy a naopak LCD technologie mají viditelný rastr (mřížku) kolem zobrazovacích bodů. Dále je třeba dbát na výběr kvalitního plátna. Nevýhodou je nutnost koupě lampy po polovině její stanovené životnosti a světelné podmínky na promítání.

 

Q: Podle čeho vybírat monitor?

A: Podle zdravého rozumu a finančních možností. Pokud si nejste jisti, nechte si poradit nezaujatým odborníkem. V žádném případě se nemůže monitor s cenou 3000Kč vyrovnat tomu za 15tisíc, ačkoliv mají papírově stejné parametry. U levnějších modelů si výrobci často vypomáhají různými triky, jak opticky zlepšit údaje o monitoru, viz odezva, jas a kontrast. Stále platí zlaté pravidlo, že ani sebedokonalejší audio a video zařízení neudělá z podprůměrné hry hitovku.

  • ElvisLevis

    Jsem moc rád že tady takové články na toto téma vznikají a určitě to dopomůže hráčům nebo i rodičům nastavit obraz na optimální rozlišení. Rád bych se taky zmínil o velmi dobrém způsobu propojení DVI x HDMI s Xboxem. využívám tuto variantu asi rok a jsem maximálně spokojen a nemusím kvůli tomu kupovat dražší LCD s HDMI vstupem a přitom mám digitální obraz.Koupil jsem si jen kabel DVI x HDMI a redukci audio. Kluci určitě budou vědět o čem mluvím a i na YouTube jsou videa jak co zapojit. Mohli by jste přímo na to udělat článek s podrobným popisem. Kdybych sám nenašel tuto levnější variantu, uvažoval jsem už o koupi dražšího monitoru či LED TV s HDMI vstupem za 5000 Kč tato předělávka mě stála 250 Kč. Přitom je spousta hráčů kteří mají monitor s VGA a DVI vstupem ale využívají jednodušší analogové VGA varianty s orig. kabelem od Xboxu. nemusel jsem se zbavovat svého oblíbeného monitoru 🙂 Určitě ušetří hráči i jejich rodiče 🙂

    • Jirka Waggon

      Diky za připomínku. Takovy postup (pripojeni přes DVI ) mame okrajove zmineno i v tomto clanku 🙂 sam jsem jej osobne nezkousel

      • Mario Metal75

        Ahoj Jirko chtěl jsem si vyzkoušet s Xbox 360 hru v 3D ale nastavení 3D TV tam nikde nemám brýle jsme si pořídil ale 3D Telka čeká ve skříní na Ježíška tak jsem si říkal že to zatím jen tak skusim na obyc LCD ale nic nemůžu najit. To nastavení tam naskočil až pripojim 3D Telku a Xbox si ji detekuje ? Nebo je to jen pro jiny region kromě CR ? Hlavně mi nerikejte že už to nepůjde a nějakém update to zrušil . 3D televizi jsem si kupoval kvůli hrám že si je zahraju znovu ale ve 3D . Díky za info

        • Mario Metal75

          Tak pardon uz jsem na to prisel pro zobrazeni 3D TV nastaveni je nutne vypnout Display Discover pak se vse zobrazi, jen pro LCD displey je nutne mit bryle stereoskopicke tj. cervena modra (3D Brýle Red / Cyan) jinak na pasivni ci aktivni bryle je nutne vlastnit TV s 3D jinak se vam zobrazi nepodporovana TV coz me ceka az 24.12. nu coz musim vydrzet ja zahnuty zuby nahoru nevidim, ja musim 🙂

          • Jirka Waggon

            jj, diky za tve zkusenosti

    • zrzek

      Jakou redukci audio prosin

      • Jirka Waggon

        POkud mas moznost, zapoj Xbox přes digitalni vstup

  • ElvisLevis

    Já si totiž nejsem jistý jestli by propojení DVI redukce s HDMI přenášelo i zvuk, ale myslím že ne. proto jsem se zmínil o variantě propojení přímo kabelem DVI x HDMI s možností využití audio kabelu orig. od xboxu. Přikládám i odkaz na video s YT podle kterého jsem to krásně udělal, všimněte si i na konci šikovně využité redukce audio s 3,5 jack. Mám aktivní reproduktory od PC a v podstatě to řeší situaci, když Váš LCD monitor nemá reproduktory(což většina monitorů nemá a ani výstup na sluchátka) https://www.youtube.com/watch?v=z1hxuqkggrA

  • Honza Veverka

    Co když mám monitor 16:10 1680×1050? Budou černé pruhy?

  • Meverik

    Dobrý den
    Jsem celkem bezradnej mám X360 reface edition a bohužel ho nemůžu připojit přes VGA kabel z důvodu že v adu nemám žadnej vstup pro tento konektror byl bych rád jestli se tu najde někdo kdo mi na toto odpoví jestli se to vůbec dá připojit do monitoru díky moc

    • Spis rekni, jake vstupy ma ten monitor

    • Jirka Waggon

      da, pokud ma vstup pres HDMI nebo DVI

    • Meverik

      Na monitoru mám vstup D-SU ale ještě tam potřebuju navézt kabel

      • Jirka Waggon

        Přes D-Sub (VGA) novou verzi X360 nezapojis, pouze přes HDMI nebo DVI. To mas ale celkem stary monitor, pokud ma pouze D-SUB.

    • Meverik

      No monitor mám starší protože jsem ho nepoužíval mám ho starej asi 6 let ale je to LCD FULL HD takže mě stačí … Na to abych byl na PC mám notebook 🙂 jinak díky

      • Jirka Waggon

        Bohuzel, tam Xbox 360 E nezapojis

  • Miroslav Lorenc

    Ahoj, kopil jsem X360 a kabelem HDMI jsem se připojil k projekční TV Sony – od té doby vidím dvojitě. Nemohu obraz seřídit ať dělám co dělám. Použil jsem rozlišení 720p a TV je definováno jako HD ready. Poradí mi prosím někdo???

  • René Schimetzek

    Mám xbox 360 a v nastavení displeje jsem nikde nenašel PAL settings,poraďte mi ja to mám přepnout z50hz na 60hz.Nevím si rady a rád bych si zahrál.Děkuji.

30. 12. 2017 • xkotv18

Xbox dárkové karty

Vánoce, jmeniny, narozeniny nebo prostě jen způsob, jak udělat druhému radost. Nejen k těmto příležitostem jsou vhodné dárkové karty různých hodnot. V další epizodě Rádce zjistíte, jaké typy dárkový karet jsou a jaké benefity obdarovanému přinášejí. Rozjeďte to se svým Xboxem naplno! 👉 Doporučený nákup: 🎁Microsoft Store http://bit.ly/darkove-karty-ms 🎁Alza http://bit.ly/darkova-karta-alza

»
05. 12. 2017 • tonyskate10

Letos už zpětně kompatibilní hry nečekejte

Major Nelson na svém Twitteru oznámil, že tým starající se o zpětně kompatibilní hry pro Xbox One si už tento rok bere zaslouženou dovolenou, takže další přírůstky očekávejte až s příchodem roku 2018, což je stejně za chvíli. Mezi poslední kousky, jež letos obohatily tuto oblíbenou funkci, patří třeba Sonic Adventure 2, Earth Defense Force 2017 či Persona 4 Arena. Vyskytly se ale i zajímavější kousky jako Halo 3, Metal Gear...

»
25. 10. 2017 • tonyskate9

Microsoft ukončil výrobu senzoru Kinect

Společnost Microsoft dnes oficiálně oznámila, že končí s výrobou senzoru Kinect. Původně tento pohybový senzor vznikl pro Xbox 360, kde zaznamenal opravdu enormní úspěch v podobě 35 milionu prodaných kusů. Sami musíme potvrdit, že se jednalo o zařízení, jež například na různých akcích dokázalo řádně oživit večer. Microsoft zůstal senzoru věrný i pro Xbox One, ovšem udělal jednu zásadní chybu. Doslova jej nutil uživatelům a především hráčům, kdy o něj většina vůbec...

»
24. 10. 2017 • tonyskate2

4 Xbox 360 hry na Xbox One X s vyšším rozlišením

Zpětná kompatibilita je hlavní téma dnešního dne. Krom toho, že večer by měla být spuštěna tato funkce pro hry z první konzole Xbox, některé vybrané hry pro Xbox 360, které jsou zpětně kompatibilní, bude pro Xbox One X vylepšeny. Nabídnou tak vyšší rozlišení, 9krát více pixelů a barevnější detaily. Microsoft totiž vyvinul metodu, která umožňuje využít výkonu Xbox One X, aby tak emulátor pro Xbox 360 vytvořil co nejlepší verzi hry...

»
24. 05. 2017 • tonyskate23

Xbox Game Pass od 1. června

Permanentka, předplatné či služba Xbox Game Pass bude už od 1. června k dispozici všem uživatelům služby Xbox Live, ovšem zlatí členové si ji už teď mohou vyzkoušet v rámci exkluzivního přednostního přístupu. Navíc už teď můžete začít se 14denním zkušebním přístupem! Jak už víte z dřívější, tak Xbox Game Pass je nová herní služba fungující na bázi měsíčního předplatné, která vám za 149 Kč měsíčně (výrazně nižší cena oproti zahraničí) zajistí neomezený...

»
18. 05. 2017 • tonyskate0

Hrajte zdarma online na Xbox Live!

Už zase nastal ten čas, aby si výhody online hraní na službě Xbox Live vyzkoušel úplně každý. Microsoft totiž pořádá další kolo akce Multiplayer All-Access a podobně jako minule, i tentokrát přihodí jednu hru, kterou budete moci po dobu konání akce hrát neomezeně. Posledně to byl Rocket League a teď je to další fenomén, a to Minecraft: Xbox One Edition. Celá akce probíhá nejen o víkendu, ale už od této...

»
16. 11. 2016 • tonyskate8

Xbox slaví 15. výročí + zajímavé statistiky

Tento týden vypukly velké oslavy 15. výročí Xboxu. Patnáctého listopadu 2001 totiž vyšla vůbec první konzole Xbox, kterou doprovázela legendární střílečka Halo: Combat Evolved. Tato série se v podstatě stala synonymem pro Xbox a dobrodružství Master Chiefa hodně pomohla k tomu, aby Xbox prorazil navzdory silné konkurenci.  Samozřejmě až s konzolí Xbox 360 přišla zásadní evoluce a příliv desítek miliónů hráčů. V současnosti máme Xbox One (S) a na příští rok se chystá nabušený...

»
16. 10. 2016 • waggon139

Nakupování na Xbox Live

V souvislosti s tradičními slevami na Live, není na škodu si zopakovat, jak se na Live nakupuje. Existují totiž dva způsoby, jak platit na Live, ať již za hry, Gold členství, přídavky do her, položky ve Windows Store atd..

»