Mistři FIFA 20 a NHL 20 Xbox Challenge

Autor: DandyCZEPublikováno: 20.5.2020, 15:48

Publikováno: 20.5.2020, 15:48

Sociální sítě

O autorovi

DandyCZE

DandyCZE

Je autorem 161 článků

Máme za sebou velké finále o nejlepší hráče FIFA 20 a NHL 20 v rámci projektu Xbox Challenge. Po třech měsících kvalifikačních víkendů a jednom finálovém můžeme říci „Gratulujeme“.

Celý projekt je již třetí sezonou svého druhu a postupně se vyvíjí. Z komunitního turnaje o čest a slávu se stal hledaný turnaj v rámci Xbox komunity. Průběh totiž umožní zapojení spousty hráčů a vyzkoušení svých dovedností. Neúspěch v jedné kvalifikaci neznamená automaticky konec nadějí. Hráči se v základní části mohou zúčastnit až 8 kvalifikačních turnajů z nichž si vítěz zajistil přímý postup, zbylé finalisty pak doplnili další hráči dle získaných bodů.

Motivace pro hráče byla také pěkná. Třetí sezóna nabídla ceny v hodnotě 10.000 na hru a k tomu je potřeba ještě přičíst i dílčí ceny z kvalifikací. Celkově třetí sezóna pracovala s cenami okolo 25.000 pro dvě hlavní hry (FIFA20 a NHL20) a jednu doplňkovou a za to patří díky partnerům hlavním partnerům XboxCZ a Comm4u. Zde vidíme velký potenciál a už nyní se těšíme, jak komunitní soutěže posuneme dál a doufáme, že i partnerské řady se nám podaří rozšířit.

FIFA 20 XBOX CHALLENGE
I komunitní turnaj přilákal ty nejlepší hráče z Xbox FIFA scény a přestože se nehrálo v sytému FUT, který je dost ovlivněn nutností investovat peníze do stavění konkurence schopného týmu, podařilo se sestavit skvělou finálovou desítku. Nechyběl ani poslední vítěz eSportové profesionální Xbox Masters Lengi nebo její další účastníci.

ZÁKLADNÍ SKUPINA FIFA 20 XBOX CHALLENGE
Mezi největší favority na základě posledních výsledků patřil FC MARTIN1011, který si podle očekávání prošel směle základní skupinou playoff a zajistil si jako první postup. O druhé postupové místo svedli již zmíněný Lengi a KingMatboy23, kde o postupu rozhodl vzájemný zápas, který Lengi vyhrál nejmenším možným rozdílem 1:0.
V druhé skupině se do role favoritů i podle tipů na sociálních sítích řadili Curgi, Ritzy a Johnny7887. Ti dostali i očekávání a patřili k třem nejlepším v této skupině. Postupovat mohli jenom dva a o si zajistili Ritzy5116 a Curgi.

PLAYOFF FIFA 20 XBOX CHALLENGE
Zde už se muselo vše vsadit na vítěznou kartu, jelikož na opravu nebylo místo. Bohužel onlinové hraní má i své stinné stránky a to se dvou hráčům z jednoho města stalo osudným. Hra je prostě nedokázala spojit a tak jsme museli zápas rozhodnout z velitelské lavičky. Prvním finalistou se stal Ritzy5116 a smolařem Lengi.
V druhé zápase jsme mohli sledovat velmi vyrovnaná zápas, kde od začátku bylo jasné, že jedna branka asi rozhodne a také rozhodla. Těsným výsledkem 1:0 se dostal Curgi do finále na úkor FC MARTIN1011.
Finále pak na streamu vidělo opravdu pěkný fotbal, kde mírně favorizovaný Curgi nestačil na Ritzy5116 a prohrál 1:2. Vítěz se mohl radost z vítězství a také zisku cen, kde jistě největší radost bude z Elitního ovladače na Xbox.

NHL 20 XBOX CHALLENGE
Komunita kolem hry NHL není tak silná, jako FIFA, ale svojí aktivitou nám udělali obrovskou radost. Zapojili se do ní opět ti nejlepší z asi největší eSportové akce ve hře v NHL20 a to Xbox Masters, ale také skoro všichni přední streameři NHL, kteří se často věnují spíše HUT, ale zkusili si i herní mód klasických týmů. Zde patří velký díky FB skupině NHL HUT CZ/SK rady, diskuze, postřehy , kteří pomohli s informovaností o turnajích.
Jelikož se hrálo v klasických týmech, tak specialisté z HUT měli trošku problém se přizpůsobit, proto byl do role favorita pasován specialista na klasické hraní RF4 SK, který je ve světové tabulce v TOP 10! Svoji podporu dostal i na sociálních sítích v tipovačce. Bohužel asi nervozita, momentální forma nebo cokoliv jiného, ale na postup ze skupiny to nestačilo. Naopak dost nečekaně si vedl f4ltyX, který všem ostatní ukázal, jak se hraje 😊 a projel skupinou bez ztráty bodu. O druhém postupující rozhodl poslední zápas skupiny Zaky111 vs Xfikussczx, kde zejména Xfikussczx měl co oplácet Zakymu, který stál u jeho vyřazení v posledních významnějších eventech. V euforickém závěru, který diváci mohli sledovat online s Xfikussczx poradil se Zakym 5:3 a stal se druhým postupujícím a pokud chcete viděť zachycenou radost, tak tady ji máte!


I ve druhé skupině se v před turnajových prognózách nejvíce spekulovalo o PGBorec nebo WeatherBook7053. Nemalá skupinka ovšem kvitovala ten úžasný fakt, že ledová kluziště brousí na této úrovni Lady Brunette a ta si získala na oplátku jejich virtuální srdce. Nebudeme dále spekulovat a napínat vás, ale Lady Brunet vyhrála bez ztráty bodu základní skupinu, takže kromě srdce pro své fanoušky rozdala i pěkné hity svým soupeřům.  Do finále si pak cestu ještě probojoval PgBorec.
Naopak svůj den vůbec neměl TakableAxe5 a Fajkyy10.

PLAYOFF NHL 20 XBOX CHALLENGE
Překvapením v playoff byla jistě vysoká prohra 3:7 zatím bez prohry hrajícího f4ltyX proti PgBorec. Xfikussczx se trápil a nedokázal najít recept na Lady Brunette a slovenská hráčka byla ve finále. Tam si svoje brusle otřela o PgBorce  v poměru 8:4 a „mužská“ NHL zná svého mistra v opačném pohlaví. Ihned se z řad hráčů a diváků snesla spousta gratulací a uznání.

HLAVNÍ CENY PRO TURNAJ

1. Pohár + Xbox Elite 2 Ovladač + Xbox Merch
2. Místo 1500 do Xbox Store + Xbox Merch
3. Místo 800 do Xbox Store

Za organizaci a tým v pozadí celé akce, bych chtěl všem hráčům poděkovat za účast a skvělým výkonům. Divákům pak za skvělé fandění a sdílení informací o turnajích. Partnerům za vložené prostředky a nám samotným za dobře odvedenou práci. Těšíme se na další rozvíjení a už nyní můžu prozradit, že připravujeme další soutěže a těší nás i zájem z vašich řad s pomocí na turnajích. Nově můžete získávat informace o našich turnajích na speciální FB stránce Xbox Challenge (web v přípravě) a o všem si pokecat na veřejné FB skupině Xbox eSports CZSK – Onlinegames.cz nebo Discordu.

Za XW tým
DandyCZE

16. 09. 2020 • Vory0

Čtvrtou sezónu XBL ovládli eKoVy, ligový pohár na poslední chvíli zrušen!

Hlavním tématem posledního dílu Ozvěn XBL je jednoznačně první, respektive druhý titul eKoVy v Xboxweb lize FIFA 20. Proč respektive druhý? Protože tento tým, ještě pod názvem Xboxweb ovládl první sezónu XBL. Sluší se připomenout si i další vítěze XBL. V pre season triumfovalo mužstvo FK SEVERKA a druhou a třetí sezónu ovládli Vesani FC (nyní FC Viktoria Plzeň).

»
09. 09. 2020 • Vory0

eKoVy slaví první mistrovský titul z Xboxweb ligy, Ligový pohár rozlosován

Nadvláda Viktorie Plzeň skončila! První mistrovský titul slaví tým eKoVy, který si v předposledním hracím týdnu poradil se všemi soupeři a díky zisku 9 bodů má v čele tabulky, dvě kola před koncem, již nedostižný náskok. Rozhodujícím faktorem v otázce titulu nebyl pouze 100% bodový zisk eKoVy, ale rovněž zaváhání Blue Oyster, kteří se tentokrát se zlou potázali. Nejprve inkasovali tvrdý direkt 0:3 od Severky a posléze 1:3 od Warriors. Kontumační výhra 3:0...

»
31. 08. 2020 • Vory0

Ústřice porazila lídra tabulky eKoVy a dál živí naději na premiérový titul XBL, Lítvínoff v Severočeském derby přetlačil Severku

Nejúspěšnějším týmem sedmého hracího týdne XBL byli jednoznačně Ústřice, které si připsaly plný bodový zisk a stáhly náskok vedoucích eKoVy na rozdíl 4 bodů, a to zejména díky vítězství 2:1 ve vzájemném zápase. Velmi dobře si vedli i hráči Warriors, v aktuálním pořadí na 4. místě XBL, ale se stejným bodovým ziskem jako třetí Viktoria Plzeň. Právě Viktoriáni tento týden překvapivě podlehli polským Destiny 0:1 a z vedoucí čtyřky si připsali nejméně...

»
27. 08. 2020 • Vory0

Plzeň ztrácí dech a eKoVy míří za prvním titulem XBL

Dle průběhu posledních dvou sezóny XBL se pomalu zdálo jako nemožné, že ligu ovládne někdo jiný než FC Viktoria Plzeň (dříve Vesani FC, pozn. red.), ale tři týdny před koncem sezóny míří za titulem tým eKoVy. Ten udělal důležitý krok za premiérovým ziskem poháru právě tento hrací týden, když ve vzájemném souboji přemohl Viktorii 3:1 a nyní má v čele ligy náskok již 5 bodů. A to na tom mohli být...

»
17. 08. 2020 • Vory0

Mitch Team odstupuje z XBL, přestupové okno přineslo řadu změn

Nejdůležitější událostí pátého hracího týdne XBL je bezesporu odstoupení Mitch Teamu z XBL. Mužstvo, které získalo ve 13 zápasech pouhé 3 body za tři remízy, se v soutěži zkrátka nedařilo. Co však bylo tou hlavní příčinou konce tohoto nového projektu, není známo. Zajímavostí určitě je, že Mitch Team dokázal své jediné body získat v zápasech s velkými favority soutěže, když obral o body například Viktorii Plzeň nebo Blue Oyster. Svůj historicky první...

»
10. 08. 2020 • Vory0

Viktorka pustila eKoVy do čela a Warriors jsou nadále naladěni na vítězné vlně

XBL nabrala opravdu neskutečné tempo a máme za sebou další porci 21 zápasů, ve kterých mohli fanoušci vidět 46 branek. Hned třem týmům se podařilo ve čtvrtém hracím týdnu udržet čisté konto. Není překvapením, že jsou to týmy z horní poloviny tabulky, konkrétně Warriors, Blue Oyster a FK Severka. Všechny tyto týmy si připsaly do tabulky 9 bodů a upevnili svoje pozice v TOP 5. Do čela XBL se nově vyhoupli eKoVy,...

»
04. 08. 2020 • Vory0

Viktorka nadále drží první místo XBL a Litvínoff konečně vyhrál

Manažer Plzeňské Viktorie Dano si může mnout ruce. Jeho družina nadále vládne průběžnému pořadí XBL, když si v tomto týdnu připsala plný bodový zisk. Nabytých devět bodů vylepšili Viktoriáni parádním skóre 11:1. V tomto týdnu však Viktorii čeká zápas pravdy, zápas proti rivalovi z největších. Ano, tím týmem je eKoVy. Zatím druzí v pořadí XBL a rovněž ve skvělé formě, kterou rovněž potvrzuje zisk 9 bodů z posledního hracího týdne. Manažera Sancho určitě doteď mrzí...

»
27. 07. 2020 • Vory0

Pro Clubs ozvěny druhého týdne Xboxweb ligy (XBL)

Druhý hrací týden XBL ligy tentokrát nabídl pouze 20 soutěžních zápasů. Utkání mezi Outsiders a Mitch Teamem bylo kontumováno ve prospěch Outsiders 3:0 z důvodu nenastoupení Mitch Teamu k zápasu. Zbylých dvacet zápasu již tradičně nabídlo zajímavou podívanou a asi nebude pro nikoho překvapením, když začneme senzačním nedělním vítězstvím Galacticos nad nadupanými eKoVy v poměru 2:0. Hráčům eKoVy nestačilo ke vstřelení branky ani 17 střeleckých pokusů, přičemž hned 12 jich zamířilo mezi tyče....

»