RECENZE: House Flipper

Autor: p.a.c.o Publikováno: 29.2.2020, 8:15

Publikováno: 29.2.2020, 8:15

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2839 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Domácí práce jsou hodně zrádnou záležitostí. Nejdříve se do nich člověku moc nechce, a když už si vzpomene (nebo je manželka dostatečně vytrvalá, či vás pro jistotu přihlásí do Výměny manželek), tak tu lampičku opraví, garáž trochu poklidí a poličku na zeď taky přidělá. Samozřejmě se najdou výjimky, které se v kutilství vyžívají a jelikož jsme údajně národ chalupářů, každý z nás se někdy s nějakou opravou, úpravou nebo menší přestavbou vlastními silami potkal.

V reálném světě to je ne vždycky zábava, ale vývojáři jsou toho názoru, že virtuální oprava, úklid a příprava domů k prodeji, jsou velice zábavnou záležitostí. Od slov bylo k činům opravdu blízko, a tak vznikla hra House Flipper, kde si výše uvedených činností užijeme dosyta. Až zase příště naše drahá polovička přijde, můžete jí říct, že na úpravě domu a jeho úklidu právě pracujete. Akorát z toho virtuálního pracování nebude nejspíš úplně nadšená.

Start naší kariéry se odehrává v rozpadlé chajdě, kde je bordel jak v tanku a dobrovolně by do takového domu nikdo nevkročil, natož si zde udělal kancelář. Nicméně jsem posbíral nejhrubší nepořádek, zasedl k počítači, přes nějž se odehrává všechna interakce, a z emailu vybral první zakázku. Nějaké paní se nechtělo uklízet garáž, takže začnete sbírat plechovky, lahve od vína, staré krabice a pneumatiky. Následně jsem zametl podlahu, vymetl pavučiny a první zakázka byla splněna. Když jsem se zahřál v garáži, sáhl jsem po těžším úkolu. Tím byl úklid domku po studentech, kteří ho měli v pronájmu.

Netřeba asi dodávat, že lahví od vína násobně přibylo a dům byl opravdu zahumusený ve všech místnostech. Navíc se zde objevila ložiska švábího výskytu, s nimiž se bylo třeba vypořádat. Hra myslí i na ty z vás, kdo nemají rádi šváby, takže je v nastavení možnost nastavit místo švábů rozbité sklo. V souboru činností však není jenom úklid, ale budeme také malovat, kachlíkovat, bourat a provádět drobné instalační a instalatérské práce. Každá činnost generuje zkušenosti, a když jich máme dost, můžeme v rámci lehkého RPG systému nějakou dovednost vylepšit. Poté například spotřebujeme méně barvy, budeme rychleji pracovat nebo pokládat dlažbu. Zlepšování je hodně znát, protože spousta činností je z počátku opravdu hodně zdlouhavá. Ovšem postupem hrou se situace vylepšuje.

No, a když nasyslíme dostatek prostředků na zakázkách, můžeme koupit na realitním trhu dům, ten zrekonstruovat a následně ho prodat zájemcům, kteří o takový dům zrovna stojí. Tím se kruh uzavře a stejně i herní náplň, která dále pokračuje v uklízení a rekonstrukcích, dokud nedojdou domy. Z počátku úmorná práce dostane lepší spád, ale tak jako tak se nakonec dostaví stereotyp a hru člověk odloží. Na začátku jsem ji dokázal dát dost hodin a bavil jsem se, ale postupem času chuť se vracet opadala, až zmizela úplně. Na PC mi k návratu pomohlo DLC se zahradničením (sečení trávníku je opravdu relax), ale toho se na konzolích zatím nedočkáme.

Zpracování jednotlivých činností není zbytečně detailní, ale spíše funkční, což však ne vždy platí pro instalaci spotřebičů. Nejhorší je asi instalace sauny nebo sprchového koutu, což jsou opravdu komplikovanější operace. Instalacím spotřebičů a zařízení domu nepomáhá ani nutnost všechno nakoupit a vybrat skrze tablet. Nejlepší cestou, jak danou věc najít, je přes vyhledávač zadat její název, aby měl člověk jistotu, že kupuje tu správnou věc. Jak ale všichni víme, psaní na gamepadu není věc snadná, takže ani výběr vybavení není lehká věc, natož zábavná.

A jelikož se jedná o port z PC, ani ovládání nezůstalo ušetřeno. Třeba takové mytí okna je s malým čističem opravdu hodně velký porod a dost jsem se zapotil. Stejně tak úklid lahví od vína, kdy musíte na každou zamířit a kliknout, to byl také dobrý trénink skillu, kterému by se mohla rovnat lecjaká střílečka. Snad ve všech aspektech hry je nějaká činnost, která drhne, a cítíte na vlastní gamepad, že to prostě není ono. House Flipper jsou další hrou, kde bych si dokázal představit podporu myši a klávesnice, ale jak správně tušíte, ta se zde nekoná.

Technický stav tohoto portu pak jenom potvrzuje, že optimalizace her pro končící generaci konzolí je hodně žalostná. Hra nepodporuje ani 4K rozlišení, nenabízí HDR a přesto si vývojáři troufli omezovat průhlednost materiálů, takže přes místnost skrze prosklené dveře nevidíte do vedlejší místnosti a to samé platí také pro okenní výplně. Míra detailů je rovněž nízká, takže ani grafiku prostě nemůžu hodnotit pozitivně, ať bych se snažil sebevíc.

6
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivost

Verdikt

Úklid domů a jejich rekonstrukce je fajn oddechovou záležitostí, kdy člověk zábavněji a rychleji dělá neoblíbené činnosti. Bohužel port na konzole nedopadl tak, jak si hra zaslouží, a hlavně technické nedokonalosti a nepohodlné ovládání jsou důvody, proč si House Flipper nezaslouží lepší hodnocení a v aktuálním stavu a při dané ceně s největší pravděpodobností ani naše peníze.
02. 02. 2023 • Michael Chrobok0

RECENZE: Blacksad: Under the Skin

Adventur ve stylu noirových detektivek z 50. let najdeme poměrně dostatek, avšak když k tomu přimícháte i antropomorfizovaná zvířata a stejnojmennou komiksovou předlohu od španělských autorů ​​Juana Díaze Canalese a Juanja Guarnida, máte příslib poměrně zajímavého herního zážitku. Ne všechny trumfy v kožichu sice dokázala hra Blacksad: Under the Skin proměnit, ale o tom si povíme něco až za chvíli.

»
01. 02. 2023 • p.a.c.o0

RECENZE: Dead Space remake

Horor, vesmír a střílení jsou tři věci, které jdou krásně dohromady a pokud jste někdy hráli Game Dev Tycoon, jistě se vám z této kombinace povedlo vytřískat minimálně devítková hodnocení. Ještě aby ne, když se najde celá řada her, která tato hodnocení dokázala získat i ve skutečnosti. Ovšem jak nám ukazuje prosincový počin The Callisto Protocol, ne vždy to vyjde na sto procent. A to máte v týmu člověka, který stál za...

»
01. 02. 2023 • Michael Chrobok0

RECENZE: Vampire Survivors

Jsou případy, kdy vydavatel a vývojáři aktivně propagují herní titul s tím, že se z něj zaručeně stane hra roku, přičemž často dochází ke zklamání. Naproti tomu ze skromných indie poměrů může vyrůst nečekaný hit i přes to, že se mnohdy malý tým autorů soustředí výhradně na hru. A právě tento případ je i Vampire Survivors, indie klenot jediného vývojáře Lucy Galanteho, který z prosluněné Itálie naservíroval nenápadný, avšak téměř...

»
29. 01. 2023 • DandyCZE0

Recenze: Tortuga: A Pirate’s Tale

Ahoooy Piráti! Na naše monitory a televize se dostala nová pirátská hra Tortuga: A Pirate’s Tale a my se na ni půjdeme podívat trošku z blízka.

»
02. 01. 2023 • Lukáš Urban0

Recenze: Resident Evil Village Gold Edition

Hodnotit značku jakou je Resident Evil, to je jako kritizovat Monu Lisu, že je příliš baculatá, že kouká jak můra a že její dekolt nemá co nabídnout. Prostě se to nedělá nebo to jde hodně ztěžka, protože jde o kus historie. O etalon specifické části umění, který vyšlapal cestu novému a dodal punc starému. A třebaže Capcom není da Vinci, má v držení legendu survival hororů, kterou se podařilo v sedmém díle...

»
31. 12. 2022 • Michael Chrobok0

RECENZE: High On Life

Animovaný seriál pro dospělé Rick a Morty vzal před pár lety stanici Adult Swim útokem a poměrně záhy si nekonvenční humor vědátorského alkoholika Ricka a jeho pubertálního vnuka Mortyho získal srdce diváků po celém světě. Proč začínám recenzi střílečky High on Life shrnutím animáku? Protože mají společného více, než se na první pohled zdá. Nejambicióznější projekt studia Squanch Games má totiž na svědomí Justin Roiland, který je právě spoluautorem zmíněného...

»
30. 12. 2022 • HusekD0

RECENZE: The Last Oricru

Pokaždé, když se v naší malé zemičce objeví nové vývojářské studio, tak se jedná o velkou událost a téměř okamžitě si získá naší pozornost. O pražském studiu Gold Knights jsme poprvé slyšeli přibližně před čtyřmi lety, kdy nám představili připravované souls-like RPG pod názvem Lost Hero. Vývojáři se ve svém projektu inspirovali u kolegů z From Software, což jim ale neměl nikdo za zlé. Základy souls žánru využívá dnes nepřeberné...

»
29. 12. 2022 • Lukáš Urban0

Recenze: The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me

Hororová série The Dark Pictures Anthology vstoupila do své poloviny. Respektive zakončuje první sezónu, která je dostupná v rámci dvou generací konzol. The Devil in Me je tak malým velkým finále, které vás má posadit na zadek a možná i pomoc s rozhodováním, jestli ten „next gen“ skutečně už pořídit nebo ne. Dobrou zprávou je, že autoři ze Supermassive Games si dali záležet, aby byl nejnovější příspěvek do kurátorovi sbírky dostatečně...

»