Saints Row začíná od začátku

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 26.8.2021, 6:30

Publikováno: 26.8.2021, 6:30

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3095 článků

Bláznivá městská akce se během několika dílů a pár let stala z konkurenta GTA svým vlastním pánem ve svém vlastním království. Svatí bojovali s gangy, vládou, mimozemšťany, a nakonec i samotným peklem. Už Agents of Mayhem ukázali, že univerzum všehoschoponých gangsterů se lehce vyčerpalo, a tak došlo k nevyhnutelnému. Reboot má na starost opět studio Volition a nový začátek, který je připravován pro obě generace konzolí na 25. února 2022, představí gang v době, kdy vlastně gang ještě ani nebyl. To znamená, že nás čeká vše nové, třebaže při zachování tradiční stylizace a řady herních prvků.

Centrem rozpuku zločinu se stává Santo Ileso. Ano, fiktivní zapadákov na americkém jihozápadě, kde kojoti dávají dobrou noc. Avšak takové místo je jako dělané pro černotu všeho druhu, čehož se brzy chytne čtveřice přítel zakládající The Saints. Že si z omladiny s choutkami na moc ostatní nesednou na zadek je nejspíš jasné. Ostatní bandy, které spolu bojují o moc, nehodlají nového kozla ve své zahrádce trpět, což se řeší tak, jak bývá za velkou louží zvykem.

Restart celé značky ubral do jisté míry na šílenosti a pakliže můžeme soudit dle představení, spíše se přiklonil k tradičnějšímu pojetí. Očividná inspirace u Watch Dogs se nezapře, ale dají se vyčíst i prvky typické pro Saints Row. Ty najdeme také v hratelnosti. Devět částí mapy poskytne dosud největší místo pro budování zločinu a k tomu hromadu zbraní. A ano, některé jsou i trochu trhlé. Boje proběhnou v ulicích, ale i ve vzduchu. Navíc vždy pod barvami gangu, k čemuž poslouží obsáhlá personalizace v oblasti postav, zbraní a vozidel.

Svět Santo Ileso slibuje větší živost, než jsme byli zvyklí a reakce na dění kolem. Jako bonusem navíc pak může být kooperace s plným zapojením do příběhu. Zaujali vás noví svatí?