Studio zodpovědné za WRC 7 a V-Rally 4 má nového majitele

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 3.10.2018, 17:39

Publikováno: 3.10.2018, 17:39

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2972 článků

A nejde o příliš velké překvapení. Novým vlastníkem francouzského týmu je vydavatelství Bigben, pod nímž poslední tituly studia Kylotonn vycházely. Vydavatelství už dříve vlastnilo menšinový podíl akcií, který včera rozšířilo na plné vlastnictví. Pro vývojáře by nový majitel měl znamenat lepší finanční zázemí, a ještě pohodlnější pracovní podmínky. Na ředitelské židli se nic nemění, neboť na ní zůstává zakladatel studia, Roman Vincent. Jeho tým se za poslední léta proslavil zejména převzetím série WRC, motorkami TT Isle of Man, oprášenou značkou V-Rally a absolutním propadákem v podobě FlatOut 4. Dá se předpokládat, že vývojáři zůstanou věrni závodnímu žánru i v budoucnu a kdo ví, třeba se od nich dočkáme nového dílu Test Drive Unlimited. Práva na něj totiž také vlastní Bigben.

Vydavatel koupí studia rozšířil počet zaměstnanců na 250 lidí, neboť aktuálně vlastní šest celků, a to pět ve Francii a jeden v Kanadě. Kylotonn není jediným přírůstkem pro Bigben. Nedávno společnost koupila ještě studia Eko a Cyanide. Ano, to studio, které dokončuje horor Call of Cthulhu, u něhož se Focus Home Entertainment nenamáhá s českou lokalizací pro Xbox. Ale to už míříme mimo téma. Všem týmům přejeme hojnou kreativní žílu a hodně úspěchů mezi hráči.

Hodí se vědět: Vydavatelství Bigben Interactive je na poli videoher velice aktivní, třebaže ne v první linii. V minulosti pomohlo do obchodu hrám jako Warhammer 40 000: Inquisitor – Martyr, Outlast: Second Contact, Tennis World Tour, Rugby 18 a teď mimo jiné připravuje na cestu The Sinking City.

24. 09. 2017 • p.a.c.o1

RECENZE: WRC 7

Závodní sezóna je v plném proudu a čistě na našem vkusu je, jaký motoristický sport si chceme užít. V tom je virtuální závodění hodně fajn, protože můžeme během chvíle vystřídat celou řadu závodních speciálů a procestovat svět. WRC je soutěž, která je dle mého královnou motorsportu, protože kroužit v bezpečí okruhu není takové, jako když se řítíte otevřenou krajinou, kde se během vteřiny může stát doslova cokoli. Potěší i fakt, že Kylotonn Games...

»