ARK II konzolovou exkluzivitou pro Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 15.12.2020, 9:38

Publikováno: 15.12.2020, 9:38

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5163 článků

Letošní předávání cen The Game Awards navzdory složitému roku dokázalo nabídnou řadu parádních premiér. Došlo na představení restartu Perfect Dark pro next-gen Xbox, hororu The Callisto Protocol od autora Dead Space anebo dlouho žádané potvrzení Microsoft Flight Simulatoru na Xbox. Jedním z překvapení byl i Vin Diesel jako Santiago Da Costa, hrdina ze hry ARK II.

Ark: Survival Evolved jakožto survival s dinosaury jistě dobře znáte, za což vděčí i dlouhé historii s Xboxem. Hra prvně vyšla na konzolích v předčasném verzi Game Preview právě na Xboxu v prosinci 2015 a vydání plné verze následovalo v srpnu 2017. O pár měsíců později došlo na vylepšení pro Xbox One X a loni v lednu se hra zařadila mezi stálice předplatného Xbox Game Pass. A nakonec se Ark: Survival Evovled stál jednou z prvních her, jež je plně optimalizována pro Xbox Series X|S.

Není tak velkým překvapením, že až nás ARK II v roce 2022 uvrhne do brutálního nového světa primitivního přežití proti bestiím i lidem, stane se tak exkluzivně na konzolích Xbox Series X|S. Samozřejmě hra dorazí na PC, ale v rámci konzolí vyjde prvně právě na Xbox. Třeba se teď na hru budete těšit ještě více, takže vám nebude vadit se níže znovu podívat na její trailer.

Na závěr přihodíme jednu zajímavost. Vin Diesel nejenže propůjčí své herecké dovednosti ARK II, je také velkým fanouškem série a bude se na vývoji pokračování podílet jako výkonný producent, což se bude hodit, protože v první hře má nahráno přes 1000 hodin.