Čeština pro Xbox

Autor: lindros88czePublikováno: 1.2.2020, 10:54

Publikováno: 1.2.2020, 10:54

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

lindros88cze

lindros88cze

Je autorem 119 článků

Nekonečná doba čekání na češtinu do konzole Xbox stále nekončí. Konkurence si už několik měsíců užívá náš rodný jazyk, ale Xbox rodinka stále čeká. Věříme, že pokud Microsoft ukáže i výrobcům her, že čeština je v konzoli, zapojí se i oni a do naší země dorazí více lokalizovaných titulů. Na internetu se objevilo během let několik petic, a jak můžeme vidět, tak čeština nikde.
Blíží se nám ale nová konzole, tak proč znovu na Microsoft nějakou tu petici neposlat. Komunita vše připravila, takže zde pouze sdílíme link a samozřejmě se připojujeme. Jestli i vy připojíte svůj autogram, necháme na vás.

http://bit.ly/xbox-v-cestine  

 • Lukáš Urban

  Ještě bych doplnil, že petici založila „naše spoluhráčka“, která náš web pravidelně navštěvuje.

  A víte co? I když třeba nemáte pocit, že peticí něco změníte, dejte jí podpisem alespoň najevo, že i xboxová komunita se dokáže spojit a za něco postavit. Berte tento výstřel praku proti obrovi jako možnost. Možnost ukázat, že ve středu Evropy nevládne jen PlayStation, ale že tu má svůj malý odboj také Xbox 😉

  • Sajmon79

   Asi tak. Nevím, co by odpůrcům češtiny udělalo, kdyby „podepsali“. Olí obdivuju, že do toho šla, po těch všech hejtech a držím palce.

  • ZdBu74

   Včera jsem hlasoval a ačkoli to třeba ta petice nezmění, tak je dobré dát vědět světu, že o změnu stojíme a chceme ji.
   Oli díky 🙂

  • JN

   Oli díky moc, přidal jsem se. Jestli to bude pouhý výstřel sice nevím, ale vážím si lidí, kteří jen nesedí a nemudrují, ale zkusí něco udělal. I když to může působit marně.

 • Sturmannik

  Zdar,
  Odkaz na oficiální požadavek pro češtinu na Xbox je přeci už v Xbox fóru…..

  Mimochodem co ta ruština na této nové petici? 🤯

 • KoubecX

  💚

 • MustaffaSKS

  Podepsáno!!!

 • p.a.c.o

  Podepsáno též 🙂

 • frenkie98

  Podepsáno

 • Olishu

  Děkuji za článek a podporu, popravdě mě to překvapilo, ovšem velmi mile 🙂 Nevím, co z toho může nakonec vzejít, jestli vůbec něco, ale rozkaz zněl jasně … 😎 zkusit se to prostě muselo a jestli to někam dojde, tak pouze diky vám podepisujícím 😘

 • Lubos

  Podepsano 😎

 • Pepan

  Tohle taky nechápu. PSko má češtinu už věčnost a přitom MS běžně dělá software česky a mají tu i pobočku. Já to bral jako samozřejmost, že xbox one bude česky a dost mě to překvapilo.

 • Akronym

  Kolikátý, že je to pokus ? 🙂 Že by to už konečně vyšlo ? Otázky, samé otázky…

 • Ladislav Chalupa

  Až u tohohle článku jsem si uvědomil, že Xbox není česky 😀

 • JN

  Děkuji za článek, podepsal jsem. Budu doufat, že to vyjde. Nemáte nějaké vazby na CZ Microsoft nebo někoho, kdo má propagaci XBOXu v CZ a SK v českém MS na starost. Nešlo by komunikovat přímo s Microsoft CZ. Já myslím že SONY CZ má asi největší podíl na tom, že má tolik lokalizací. Ten tlak by měl jít hlavně od lokálních zastoupení než tlačit na centrálu. Možná ani netuší, kde CR je.

  • Olishu

   Je to v plánu komunikovat s pobočkou, ale s 500 podpisy to ješte nemá takovou ,,velikost,, nebo jak to říci. Psát jim jako jednotlivec nemá nejspíš smysl vůbec, věřím, že to už nějací hráči průběžně zkoušeli… i já. Mít za sebou hezkých pár stovek (lépe tisíc) chtivých lidí působí už přeci jen jinak, tak nějak doopravdy 🙂 Pro začátek velmi pomůže, když se o petici zmíní hlavně herní weby, jako tady xboxweb. To by byla velká pomoc a popostrčení zase o pár kroků dál 😉 Podporu co zatím vím máme tady, na FB ,,čeština ve videohrách,, a na Respawnpoint 👍

 • Lukaskob

  Určitě pište i Microsoftu či profilu Xbox na Twitter a podobně prosím. Čtou si to a bude vidět větší zájem. Dobrý argument je, že PS češtinu má.
  Nerozumím tomu. MS, celosvětová firma, má problém přidat češtinu.

 • Michal Waaa

  Podepsáno a podpořeno 😉

 • Bohuslav Božek Bartůněk

  Já jsem rád, že tam není čeština. Alespoň to mladého nutí učit se angličtinu a zvyká si na ni.

  • Kischi

   Víš co tak padej si zvykat na nějaký zahraniční web nechápu že sem vůbec lezeš když se tu články a komentáře píší jen česky a slovensky. Takové jako ty, co pohrdají vlastním jazykem, a nejspíš i státem je třeba kopat do prdele.

   • FABIOOZO

    hmm havirov – autobusak, zitra te cekam uvidime jakej budes frajer

    • Kischi

     Hahaha no comment

   • MisterHippo

    Neměl by sis do profilovky nahrát českou vlaječku. To by bylo stylový.
    Víš, angličtina je povinná od třetí třídy myslím. Umět anglicky aspoň elementárně je samozřejmé jako dýchat. Jsou to právě lidé s rozhledem co se domluví, co společnost obohacují. Ta česká malost tuhle zemi zabije.

    • Hugajev

     tak ty jsi pěknej jouda 😀 😀 tím co jsi napsal jsi dokázal svoji malost 😀

   • Bohuslav Božek Bartůněk

    A já jsem snad reagoval anglicky? Chlapče, ty máš snad nějakou mentální poruchu. Kdo čím pohrdá? Až uděláš pro nás stát a jazyk desetinu z toho, co jsem udělal v životě já, tak se teprve ozývej. Do té doby buď zticha a šoupej nohama.

  • Lubos

   Proc by tam nemela bejt cestina?Uvedom si ,ze hry hraji i postarsi hraci a treba jim anglictina dela problem.Lepsi,kdyz by tam byla a mit moznost volby ne?Kdyz to bude chtit nekdo v aj,tak si cestinu nezvoli.

   • Bohuslav Božek Bartůněk

    A já jsem snad psal, že tam nemá být čeština? Jen jsem vyslovil názor. Od toho snad diskuze bývají, ne?

 • Ondrej Colon

  PS cestinu ma lebo ma dvojnasobne predaje celosvetovo a odhadujem tak 5nasobne predaje u nas ( v Cesku a Slovensku ) . Podporim ale peticiu . Ked uz nic ine aspon Cestina bude dobra ajj ke radsej by som videl lokalizovane hry . Take Lego hry by mohli kedze tam je textu habadej 🙂

 • FABIOOZO

  jsou hry ktere by cz meli mit alespon ve forme titulku hlavne rpgcka

 • jirkawaggon

  podepsano, i když také patrim do (mensi) skupiny tech, kteří lokalizaci dashboardu nepotrebuji.
  A to same si myslim i lokalizaci her (o cemz ale rozhoduje vydavatel), prece jenom dnes je znalost anglictiny dulezita.

  • Kischi

   Já nevím, ale připadá mi že jste jako padlí na hlavu s tou angličtinou. Můžeš mi Jirko jako laskavě vysvětlit kolik dětí umí anglicky? Kolik jich umí vůbec v tom svém věku číst tak rychle aby vůbec stačili přečíst titulky i když třeba v Lego hrách a dalších dětských hrách ani ty nejsou. Jak zdatně tvé děti ovládají angličtinu, jestli teda nějaké vůbec máš. Hrajete si tu na frajery že vy umíte anglicky ale to že 80% populace u nás ji neovládá a ani se jí učit nechce je vám strašně divné. Proč se dabují teda filmy, seriály, překládají knihy a jen na hry se kašle? Možná plno z vás frajerů co umí anglicky trávili plno času učením jiného jazyka ale přitom mají obě ruky levé protože se jaksi nenaučili to ostatní. Jako když se mne hlupak co přijde že školy ( no hlavně že uměl anglicky) zeptá: toto je dláto? Na zemi ležely jen dvě věci kombinačky a dláto, no a dláto mi měl podat. Ještě že tam neležela celá montážní brašna by mne zajímalo co by ten inteligent co umí anglicky vyndal. To samé starší lidé, počítej od 40 výš, skleróza už tak nastupuje že jsou rádi že jsou rádi a ne se ještě učit něco co se do té doby nenaučili, protože to v práci, v televizi ani nikde jinde nepotřebovali. A jednou do roka na dovolené v zahraničí jim stačí ruky, nohy a překladač v mobilu. Stejně tak na tebe kašle každý Němec na montáži a i když umí anglicky vyžaduje po tobě komunikaci v němčině na tu tvou angličtinu ti z vysoka kašle a stejně tak jinde. Ty umíš německý, francouzsky, rusky? Tak že ty vaše názory jsou zcestné protože si myslíte že když umíte jednu věc co jiní neumí tak jste mistři světa. To jako kdybych se já vysmíval ostatním že neumí vodo-topo, nalepit lino, vymalovat, udělat si nábytek, sádrokartony, opravit auto a plno jiných věcí u kterých se divím co lidi neumí když je to taková banalita. Že si mne musejí volat i na složení nábytku z IKEA když je tam návod 🙂 ne tak kdyby si ho měli sami vyrobit. Co umíš vůbec ty a další mimo tu vaši angličtinu nebo taky obě ruce levé a děláš v oboru kde se ruce nepotřebují nebo spíš nemusí ty ruce nic moc umět. Neber to jako urážku ale čistě jako to, že ten umí to a ten zase tohle, a nikdo není povinen se učit všechno. Od toho tu máme právě ty druhé a překladatelé chtějí taky žrát a nemakat rukama. Nehledě že na vlastní mateřský jazyk má být člověk hrdý a ne si o něj ještě otírat hubu. Mám souseda Slováka žije tu přes 40 let a celou dobu mluví jen slovensky a je na to hrdý.

   • jirkawaggon

    Reknu ti to takhle, v praci musim používat angličtinu každý den a ver, ze bez ni bych byl nahrany! A to se nebavim o tom, ze pokud chces cist odbornou literaturu, tak pocitej s tim, ze bez anglictiny se neobejdes.
    Hold je to proste tak, ze dnes je angličtina potrebna, teda chce mit clovek lepsi zamestnani a nedělat jenom „operátora“. I proto deti vedu k tomu, aby se anglicky ucili… U nas teda deti hraji i hry v anglictine a nikdy s tim problém nebyl.
    A s tim ze by 80procent lidi v CR neumelo anglicky? Tak jako dost prestrelene. Spis tak 80% lidi do 25let umi obstojne anglicky. Ono je to dost o pristupu, hold nekdo se chce ucit a zlepsovat, jiny ne a jenom zakrni.

    Ale neboj, podepsal jsem to, protoze se dokazu vzit do situace lidi, kteri jsou uz stari na uceni se nebo s tim mají problémy.

    PS: vždycky si vzpomenu na vyrok Forda: „mlady je ten, kdo se neustále učí“

    • Kischi

     Myslíš toho z USA jak nás učil milovat Adolfa Hitlera? Zrovna takovým člověkem bych se moc neodháněl 🙂

     • jirkawaggon

      Skoda, ze jsi nepochopil vyznam toho vyroku….

     • Hugajev

      jirko já s tebou ve většině souhlasím – jen prostě lidi už štve jak jim jiní říkají jak je aj důležita – ale třeba pro nás je důležitější němčina – nenajdu ti statistiky ale dám ruku do ohně že v čr je daleko více německých firem které (samozřejmě aj je taky ok) raději lidi s německými znalostmi. ja se ucil aj i nemcinu a nemeckej dash bych si nedal pac to je hnus 😀 chci jen rict – podepiste to a odpustte si ty reci s aj – lidi mají dost frajírku co si honí triko že umí dobře anglicky a pak se pustí i do lidí co to zle nemyslí – takže hraní zdar a více hraní v cz

     • jirkawaggon

      ale ja prave chci, aby byl dashboard v cestine, uz jenom pro lidi, kteří ang neumi.
      Ale muj názor jsem uz napsal, angličtinu povazuju za důležitou a jen lituju, ze jsem se ji neucil dřív a neumim ji lepe. Osobne mam třeba telefon v anglictine.

    • Roman Pluskal

     Někdy mě překvapuje v jaké bulbině lidé žijí. Kdyby si se pohyboval více mezi lidma hned bys zjistil kolik nactiletych lidí dá přednost dabovanemu filmu, natož aby si „obstojně“ překládali hru😂

     • jirkawaggon

      Tak jasne ze drtiva většina da prednost dabingu, neb je to pohodlnejsi.

 • Ať si strčí celý Xbox někam.

  • Milan Štos

   A vyfoť to..

  • p.a.c.o

   A ty si sem zabloudil odkud? 😀

 • Olishu

  Energie věnovaná do teto petice není proto, aby mi MS přeložil Home, my games, setting…. má toto cenu vysvětlovat?

  • Pojta

   Některým lidem asi jo. 😄

 • Karel Palko

  Mě to nějak nejde mi nepřijde vůbec email at to můžu potvrdit

  • Piro

   Bohužel na seznamu to skáče do hromadnecjch. Škoda nepotvrzených podpisů.

 • Majkl Pišťál

  Hele já to taky podepsal ale spíš bych bral kdyby chlapci z Microsoftu dělali exkluzivitky v češtině 😁 jinak ostatní hry jako od EA, Bethesda atd. je spis na nich než na Microsoftu aspoň si to teda myslím

 • Lukaskob

  Určitě se jim ozvěte i tu, máte-li Twitter. Můžete jim to napsat jako odpověď i na nějaký jejich tweet. 🙂
  https://twitter.com/Xbox?s=20

 • Roman Pluskal

  Hrňte tu češtinu sem. V tomhle jsme oproti konkurenci pozadu!

 • Lukaskob

  Jinak co se týče překladu. Xbox má v sobě jádro Windows a některé části kódu prostředí z Windows, včetně některých aplikací z Windows 10. Aplikace pro Windows a některé tyto části jsou tím pádem logicky česky, protože ve Windows to počeštěno je. Například na to můžete narazit v obchodě Store, protože ten je univerzální jak pro Xbox, Windows, tablety a podobně. Ovšem co domyšleno není, že jakmile je nějaká část pro Xbox samostatně, zobrazí se anglicky. Můžeme si tak všimnou i takových patvarů, kdy je půlka česky, půlka anglicky, jako například u ,,All hry“ .

 • StriderCZ

  Jasně, že podpořím. O tom žádná.
  Pročetl jsem diskuzi, zda je čeština v hrách nutná nebo ne.
  Když bude volitelná, tak ať si každý vybere.
  Čekám na češtinu do Divinity Original Sin II. PS4 i Switch už ji mají (nepočítaje, že se jedná o překlad nadšenců na PC verzi). Kdyby bylo nejhůře, tak hru, jakkoliv je ukecaná , zahraji i v originále, ale já se anglicky naučil dost pozdě, a musím mít slovník.
  U většiny her si chci ale zarelaxovat a nekazit si plynulost hraní a pohodu tím, že přemýšlím nad překladem, nebo ťukám slovíčka do mobilu. Třeba skvělý Plague Tale bych bez češtiny ani neinstaloval.

  • Jaroslav Janík

   Myslím, že je potřeba potvrzení na emailu.

 • Luke Jordan

  To je zas diskuze na popcorn a colu 😀
  Ano, je dost divné, že zrovna MS, který má Windows přeložený do víceméně všech jazyků (neberte mě doslova), tak na svou jedinou konzoli tohle nepřidá, už jen kvůli tomu že PS češtinu má. ALE vůbec mi nevadí že xbox česky není, k čemu? Aby jste si přečetli nápis „Hry a aplikace“ ? To snad už zná každý pojmy jako game, apps, folder, settings, aj. Děcka mají povinnou angličtinu už na základkách, tady problém nehledejte, takže problém bude u starších, ovšem pochybuji že někdo s nastupujícím alzheimerem bude hrát hry na xboxu, jak tu někdo pronesl.
  Hry v češtině vždy potěší, koho by nepotěšilo vidět svůj rodný jazyk ve hře, kterou zná celý svět, takže tady jsem jedině pro, aby se MS staral i o překlady alespoň AAA her. Důležitější než samotná počeštěná konzole je ten obsah, který z ní budete sosat.
  Angličtina je světový jazyk, tlačí se do celého světa rok a rok víc a víc, proto většina z generace Y a Z bere angličtinu jako samozřejmost. Tomu zase bude oponovat starší generace X a budou si zase stěžovat, proč by se měli učit něčemu novému, když mladí neví co je krumpáč a hever, ale hlavně že umí anglicky. Prostě každá generace si bere něco nového, někdo v mládí trávil s otcem na stavbě domu, někdo v mládí vyrůstal s počítačem a angličtinou všude kolem.
  Ale je to celé o komfortní zóně, jak někdo řekl, spousta lidí dá přednost dabovaným filmům a seriálům před originálem (což vůbec nechápu, protože dabing už není to co byl před 10 lety), ale je přece pohodlnější jen sledovat plátno s herci a slyšet co říkají ve svém rodném jazyce a nehledět půlku filmu na titulky. Je to tím, že lidi jsou líní se učit? Nebo kvůli tomu, že neumí číst rychle? Nebo že neumí ani kapku anglicky? Osobní preference? Je tam spousta proměnných, takže ANO klidně podepíšu petici za český dashboard, ale o dost důležitější je ten obsah. Pár ikonek si zapamatuje i má anti-technologická mamka, která i přes svůj věk stále studuje na vysoké škole, ale proč? Protože chce a nevymlouvá se na „angličtinu ve skladě v německu potřebovat nebudeš“. 😀 Takže, učte se, protože učení nás dělá stále mladými. Nikdo nechce být brzo starý kvůli tomu, že neudrží krok s dobou.

  • To je teda názor,jako bych tu četl projev soudruha zlodějíčka Kalouska,no hlavně se z ty angličtiny neposer,já s ní teda problémy nemám,ale je to spis o tom komfortu překladu a dabingu jak v menu Xboxu tak ve hrách a o tom jak si MS vazi hráčů a zákazníků.Takovyhle snobský blbečky jako ty mám opravdu rád.Valej se dal v počítačích s angličtinou,ale nemel tu za ostatní.

   • Luke Jordan

    Psal jsem že to je o komfortu, takže si to přečti ještě jednou a něco si z toho vezmi. Snobství? Podle čeho soudíš 😀 každý má na výběr a pokud se ti nelíbí, že xbox není v češtině, tak pak sis asi měl pořídit psko. Myslel jsem že na tenhle web chodí hráči a ne rakovina.
    Taky nebrečíš u výrobce televizí, že menu je anglicky.

    • Když nechceš aby tady nebyla rakovina tak co jsem kurwa lezeš, btw samozřejmě mám PlayStation 4 a v televizi české menu

     • Luke Jordan

      Já měl názor jako každý jiný a nikoho jsem nezhejtil, jako se tu snažíš ty, tak se laskavě uklidni, běž se třeba projít, nebo si vylít kýbl vody na hlavu, aby jsi vychladnul 🙂 Hlavně že používáš anglické zkratky…. když už za něco bojuješ, tak se vyjadřuj jen česky.

     • Hlavně se tu nerozbreč

     • Hugajev

      Chlapi klid! Každej má svůj názor. Samozřejmě chci menu v CZ. Ale když nebude nepřejdu jinam. Chci reagovat jen na to, že ty řeči okolo toho, že v dnešní době „musí“ každý umět anglicky by si mohli lidé odpustit. Hodně lidí na to má alergii, páč různí machýrci (to není na tebe Luke Jordan) tím otravují okolí dost často. My češi jsme zvláštní národ a narovinu i za 20 let bude víc lidí, kteří příjdou do krámu a koupí si předně věc co má CZ menu než věc v Aj. Tak to je a bude. Proč? Protože jsme primárně češi 😉 S těma pračkama třeba chlapci – doba už je dále a pračky maji lcd display a ovládají se přes apky a v cz – to samé jiné spotřebiče jen ten náš xbox ne a ne – i ta apka v telefonu Game Pass je v cz. Luke to nemyslel zle (alespoň myslim teda :D) podepsal to a to je důležité – důležitější je aby dělali více her v cz o to jde – takže se uklidníme a jdeme si zahrát třeba to plague tale 😉

    • Kischi

     Můžeš mi říct kteří výrobci dodávají na náš trh televizory bez českého menu? A hlavně mi doložit prodeje protože pochybuju že by si kdokoli koupil televizor bez češtiny pokud to není exklusivní zboží co ho opravdu nemá. Já jsem možná rakovina ale ty tvé vypatlanej názory o věcech o kterých nemáš ani šajnu jsou směšné 🙂 . Ono nikdo jiný jak Microsoft není na našem trhu tak blbej aby dodal zboží bez češtiny, pak se není čemu divit že má prodeje 5-6/1 na CZ trhu když celosvětově jsou 2/1. A to se nejedná jen o lokalizace češtiny ale i o lokalizace jiných evropských jazyků. Ono se totiž všude nemluví jen anglicky, francouzky, německý a italský. Tak že pokud neznáš mapu tak si vytáhni atlas Evropy on bude asi lepší atlas světa a koukni na kolik státu na rozdíl od Sony háže Microsoft bobek. A to bude mít řeči že chce bořit hranice. Jako čím? tím že všichni se musíme audit angličtinu a tím je zboří:-) dost naivní představa. Dokud bude národní hrdost, do té doby tu budou vlastní národní jazyky. I když je EU hezky potírá a na to taky dojede, no je hezké když hrdý Němec vidí jak baba Merkel vyhazuje z pódia německou státní vlajku a prosazuje jen tu EU i rušení vlaječek v Bruselu je pěkný bordel. Dříve tam vlály vlajky všech států ale za chvíli se strhnou a bude vlát jen jedna a toho se doufám nedožiju protože až na pár lidí nemůže být nikdo tak blbej.

     • Luke Jordan

      Menu přímo v televizi, ne instruktážní příručku, tu snad má každý výrobek v češtině, takže se nauč číst 🙂

     • Kischi

      Tak že že ještě jednou. Můžeš mi říct kteří výrobci dodávají na náš trh televizory bez českého menu přímo v televizi. Se divím že rozumíš anglickému textu když nerozumíš očividně ani tomu v češtině se pak ani nedivím že ti ta tvá angličtina stačí

  • Kischi

   Opravdu si tak blbej nebo natvrdlej že si myslíš že se jedná jen o těch pár slovíček na úvodní obrazovce jako menu, game, apps, folder a settings. Člověk donese domů novou konzoli a než ji jen zapne a není mu lhostejno co odklikává tak stráví několik hodin se slovníkem. Windows taky máš v angličtině? Silně o tom pochybuju a přitom je to taky jen pár slovíček do té doby než skončíš v rušných podnastaveních, pak jsi v prdeli co?A co ty spousty textu v podsložkách nastavení Xboxu se sáhodlouhými texty o stovkách slov které ta tvá matka taky dává levou zadní 🙂 Být naši předkové tupci jako ty tak tu dávno mluvíme německy a o češtině by jsme se možná tak učili v dějepise že na našem území byl takový jazyk který zanikl protože němčina byla ve své době nutnost a kvůli pár lidem co jí neumí je čeština zbytečná. Rád bych tě upozornil že tou němčinou mluvila daleko ale daleko větší část populace jako dnes anglicky a byl to dokonce i úřední jazyk a stejně tak se našlo spoustu oslů jako ty, co být Češi mluvili jen německý protože si mysleli že jsou hogo fogo a přitom to byli jen idi… jako ty. Tohle je článek o češtině pro lidi kterým není rodný jazyk lhostejný a opravdu tu ty tvé moudra nikdo nepotřebuje. Jdi si machrovat někam jinam, anglických fór máš na netu víc jak dost se divím že do českého vůbec lezeš ( není to pod tvou úroveň?) a můžeš si tam stěžovat jak jsme zaostali ze svou češtinou do aleluja, ale tady ze sebe děláš opravdu jen idi… i když za mne ním nejspíš jsi.

   • Luke Jordan

    :DDDDD Já nevím, ale když zapneš xbox, tak se jen připojíš na wifi a zadáš svůj účet, jak říkám, pár slovíček, pak vše funguje, otázka deseti minut. Na pračce taky nemáte český nápisy a stejně vám máma vypere a nehledá na to slovník. Nevím jestli máte filtr jen na ty negativní věci, co jsem napsal, ale psal jsem hlavně, že jsem pro počeštění 😀 vážně vaše uvažování je jinde. Klasickej čech, neumí vzít názor druhého a hrne kolem sebe jen svůj písek. Nevím jaká si věková skupina, ale asi už ta co se nechce učit něčemu novému a hrne si jen ty svoje předpotopní názory a nedej bože když někdo má jiný názor.

    • Kischi

     Boreček co nikdy nepral a pračku viděl jen když kolem ní prošel tu poučuje o praní prádla 🙂 🙂 Za prvé pračky mají české nápisy ono z anglickými by to u nás bylo dost neprodejné zboží a i pračky co se u nás prodají jen o pár kusech tudíž na ně není originál CZ potisk protože by se nevyplatil, mají samolepku kterou přelepíš EN popisky. A za druhé pokud opravdu pere a neháže do pračky všechno na jeden jediný program tak se bez návodu v češtině neobejde protože těch funkcí a nastavení jsou mraky. Opět další tele co si myslí že kvůli němu by se všechny spotřebiče měly dodávat bez návodu, dyť je na všem jen pár tlačítek a stačí to ovládat všechno stylem pokus omyl 🙂 . Ono taky první na co se tě většinou zákazník ptá při koupi je, jestli daná věc má návod v češtině.

     • Luke Jordan

      Ano, návod k tomu dostaneš, stejně tak jako máš návod na xbox
      Pračky většinou mají piktogramy a žádné sáhodlouhé slovní spojení, tak je jasný co který obrázek znamená, podle toho co ti napíšou v návodu, uděláš to dvakrát, třikrát a pak už nepereš podle návodu, ale bez něj. Všude máš návod v češtině, ale samotný výrobek většinou už ne, takže tohle je celkem zcestná ta tvá odpověď 😉
      Nikde jsem netvrdil, že nepotřebuješ návod, takže si přestaň cucat z prstu nesmysly (ano napsal jsem že nepotřebuješ slovník, ale ne návod). Podle tvých příspěvků tady na fóru pod různými články je mi jasné, že patříš k té skupině co chce všechno jen česky a žádný jiný jazyk nechce. Prostě jen Česko a hotovo. Super že jsi takový vlastenec, ale díky tomu jsi i pěkný zabedněnec. 🙂

     • Kischi

      Aha tak že piktogramy:-) a stačí dvakrát přečíst a si einstein na ovládání pračky 🙂 dovol abych se zasmal. Možná tak na základní programy ale cokoli co se pere jednou za uherský rok tak se bez návodu neobejdeš. A tak je to každým spotřebičem který používáš standardním způsobem bez návodu ať je to pračka, Xbox, sporák, PC, mobil, nebo jakékoli domácí audio. Ale cokoli nestandardního musíš návod vyhledat a nastudovat znova i když jsi to už jednou nebo i dvakrát četl. A buď je přístroj inteligentní a má menu což je vlastně návod protože všechno je psáno v samotném menu ( kolik mobilů má tištěný externí návod? když je návod samotné menu a u nás samozřejmě v češtině, i pitomý mobil poslány s Číny má češtinu a Xbox ne) a nebo je hloupý a musí mít návod tištěný bokem aby do něj šlo nahlížet když není přímo v přístroji. Pokud vím k Xboxu žádný návod nedostaneš pokud za návod nepovazuješ tu blbost o tom že to máš strčit do zásuvky a zapnout. On má totiž veškerý návod přímo v sobě a říká se mu nastavení a u každé položky je popis co daná položka dělá proto je jakýkoliv tištěný externí návod na kusu papíru zbytečný ty inteligente. A o to pravé jde návod to má ale není v češtině což výrobky prodávané v Česku pokud vím mají povinnost mít, že je tento návod v elektronické podobě Microsoft neomlouvá a porušuje tím vlastně i zákon protože je povinnost prodávat výrobky v ČR s českým návodem.

     • Luke Jordan

      Kolikrát pereš něco speciálního, aby jsi k tomu potřeboval návod? Všechno zvládneš vyprat na 30-40 nebo 90, nastavíš rychlost otáček a zdar. K tomu fakt nepotřebuješ návod pokaždé… Když už jo, tak si to najdeš na netu, protože kdo si schovává každý návod doma? To by si měl pěknou skládku za chvíli… Stejně tak s xboxem, český návod a veškerý support máš na webu, který je přehlednější než nějaká knížka. Můžeš použít hledání, můžeš jakýkoli problém najít na jejich fóru. To že nemáš v balení tlustou knihu s návodem ve všech jazycích beru jako plus, aspoň se ušetří trochu životní prostředí. To že to porušuje zákon je zase otázka na jiné lidi, MS to má pořešené po jejich a ta malá příručka beztak splňuje to, co EU popř. ČR vyžaduje. Pokud ne, tak je vem k soudu a třeba vysoudíš pár tisíc.

 • Ondrej Colon

  Chlopy trocha hrdosti na rodny jazyk by nezaskodilo . Ja tiez nemam problem s Anglictinou aj ked ju na 100% neovladam . Vzdy budem ale radsej za preklad ako lustit nezname anglicke slova . Asi nie kazdy co anglinu ovlada ju ovlada ako rodeny Anglican..

  • Kischi

   Asi tak, anglicky umějí a přesto potřebují ve hrách americkou i anglickou angličtinu a tady borečci budou mít řeči jak stačí umět jen pár slov. Přitom anglicky mluvícím nestačí ani jedna univerzální angličtina a to znají několikrát více slov co místní angličtinářská šlechta

   • Ondrej Colon

    Niekedy ani nestacim precitat anglicky text a nie to este prelozit 🙂 Zaujmave ze na xbox360 bolo tych prekladov viac ako teraz . Na PC je takmer vsetko v cestine a ked nie komunita dorobi. Preco tieto cestiny /slovenciny nemozu davit formou patchu aj na konzolu . Samozrejme nie ako vo Falloute 4 ze sa vypnu achievement . Podla mna ked sa chce vsetko sa da

  • Luke Jordan

   Ano, taky jsem psal, že vždy budu rád za český překlad a že by se měl MS snažit vydávat více her v češtině, ale není prioritou mít systém v češtině. K čemu by nám byl systém v češtině, když to nejdůležitější – obsah – bude pořád v angličtině? Trochu rozumu….

   • Ondrej Colon

    Jasne v menu to je v podsate zbytocne to suhlasim ale na druhu stranu ked tam toho textu nie je vela tak by nemal byt problem ho prelozit 🙂

    • Nebudu souhlasit, že v menu je to složité. Spousta rodin díky cenové dostupnosti konzoli koupí dětem, bohužel nejsou schopni to v EN nainstalovat a na našich forech neustále řešíme dotazy, jak založit účet, jak se připojit na net atd..
     Další zásadní věcí je pak prodání konzole lidem, když obchodník řekne, konzole umí skoro to samé, ale PS je v češtině a Xbox v EN, asi tušíte, co si zákazník koupí.

 • Martin Pirát

  Kolik se musí nasbírat hlasů, aby to s microsoftem něco udělalo?

 • Peterek82

  Sakra plodná diskuze 😀 I světového Ministra financí 2011 jsem tu zahlédnul 😀 Věřím, že mu teď budou Lukovi názory taky dávány za vinu 😀 Pěkně pěkně. Popcorn nemám, houska to nahradila. Tak a teď všici zpátky do práce 🙂

 • Olishu

  Momentálně 1050 podpisů 🙂

 • jirkawaggon

  Tyden nam ubehl, shromaždilo se 1300podpisu… jaký bude další postup?

  • Olishu

   1683 🙂
   Postup je takový, že stále oslovujeme herní weby, zkusili jsme Alzu a Czc. Taky chceme oslovit nějaké youtubery, jestli by petici podpořili. Spojili jsme se s člověkem, který vytvořil komunitu ,,Videohry česky,, a který je autorem a aktérem petice za lokalizaci PSka, kteří si teď MIMOCHODEM užívají v Divinity češtinu … jáj 😀
   Jiště je ještě spousta míst, kde bychom mohli poprosit o sdílení a která nás třeba ani nenapadnou…. zatím podpořilo 12 stránek (web/FB)

   • jirkawaggon

    Predbehla jsi me 🙂 neb jsem se chtěl zeptat na progress a zda se na to uz nezapomnělo.

    Ja sdilel, kde se jenom dalo. Paradoxne dva kamosi, kterí anglicky vůbec neumi, nad tim jenom mávli rukou…

    • Olishu

     Ano, počítám s tím, že lhostejnost nebo výsměch mnoha lidí může mít velké číslo, což je fakt škoda, protože každý hlas krok výše 😀 ale nedá se nic dělat.
     Zaráží mě to, že u 360tky byla konzole na chvilku v cz a hry taky byly v cz, proč to nezůstalo i u one a proč ta cz z 360tky zmizela.

     • jirkawaggon

      Nevzpominam si, že by X360 byla vůbec nekdy v cestine. Dashboard nikdy v menu nebyl. Hry ano, ale tam stacilo hodit Locale na Czech Republic a slo to, tak nechapu vymluvy vydavatelu, že u ONE to stejnym zpusobem nejde.

     • Olishu

      Nejspíš to bylo nedorozumnění s tou češtinou v konzoli za což se omluvuji 😉

 • WellKeyBiG

  To, že není lokalizovaný dashboard mi osobně nevadí ale to, že některé tituly nemají podporu češtiny pouze na Xboxu a na ostatních platformách (Switch, PS, PC) CZ titulky jsou mě opravdu vytáčí… Například The Sinking City. Možná by bylo lepší se, ale obrátit přímo na pobočku CZ Microsoftu a trochu otravovat. 1300 emailu které manažer může předat dál má větší sílu než „podpisy“ na change.org …