Code Vein přinutí hráče přemýšlet nad každým soubojem

Autor: chaosteoryczPublikováno: 10.9.2017, 14:18

Publikováno: 10.9.2017, 14:18

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 1652 článků

RPG hra z produkce Bandai Namco Entertainment, na níž si ještě nějakou dobu počkáme a jenž chce zastoupit místo oblíbené série Dark Souls, zatím nepůsobí dojmem titulu, z něhož bychom nedočkavostí nemohli usnout. Vizuální stylizace má určitě co nabídnout, nicméně herní styl jde spíše ležérním stylem než akčním přístupem jako Shadow of War. Nové informace doprovázející 17 minut dlouhé záběry z hraní však prozrazují, že bez promyšleného postupu hráč uvidí nahrávací obrazovku častěji než často. Centrem všech soubojů bude ukazatel výdrže, v němž se projeví důsledky všech útoků, úhybných manévrů či vyčerpání. Měřidlo nabírající body za úspěšné manévry je později možné využít ke speciálnímu útoku, který může být proveden taktéž jako protiútok nebo kombinace slabších výpadů.

Důležitým prvkem jsou i dárky. Těch je celkem 8 a slouží k dočasnému zvýšení útoku nebo posílení obrany během střetu. Některé z nich patří do kategorie pasivních a získávají se pouze při zvláštní příležitosti, popřípadě jako součást rozsáhlejšího vybavení. V případě přesily dojde řada na Focus systém, který po úspěšných manévrech propůjčí postavě větší sílu nebo rozšířené možnosti útoku. Společníci Louis či Io pak mohou protagonistovi pomáhat jak aktivně, tak pasivně sdílením zdraví kupříkladu, protože oba mají zájem pomáhat Revenantům při hledání zdroje krve. Ten potřebují nutně k přežití ve světě, kde počet lidských bytostí ubývá každým dnem. Code Vein vyjde v příštím roce s tím, že přesné datum bude oznámeno v budoucnu.  

  • klidas

    to je co za stupidnu hru? tam sa odohrava suboj a ten dalsi nepriatel vedla stoji 2 metre od toho a prizera sa. Pripadne len chodi okolo ako keby bol hluchy a slepy. A o tom znovu obnoveni uz raz zabitych nepriatelov sa radsej ani nebudem rozpisovat. Cela hra je na smiech. Radsej nech to ani nevydavaju