Dashboard pro novou generaci hraní

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 19.8.2020, 16:26

Publikováno: 19.8.2020, 16:26

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2926 článků

Zhruba tři měsíce nás dělí od vypuštění nové konzolové generace a mnohé z vás možná napadlo, jak dopadne uživatelské rozhraní. Připraví si Microsoft opět něco nového nebo zachová nynější vzhled? Menší signály přicházely poslední dobou často a konzervativní hráči určitě budou rádi, že Series X pojede ve známém prostředí. To však neznamená, že by se nic neměnilo. Snaha o sjednocení herního portfolia lehce posune grafické zpracování a využije výkonnostní přednosti nového hardwaru.

Sice jinde, ale ve stejném kabátu
Je jedno, zda si na konci roku sednete k One X, Series X, PC nebo mobilu, všude vás čeká podobná nabídka. Čtverce jsou stále dominantou a každé zařízení bude respektovat vámi zvolenou barvu profilu, téma a v případě příští generace i animaci na pozadí. Příjemná novinka dodává statickému prostředí příjemnou dynamiku a pevně věříme v pozdější vlastní varianty. Stejně tak nastavení a použití Guidu se na mobilu nebo PC apce přizpůsobí tomu konzolovému. Odpovědný tým připravil ostřejší grafiku, nové animace, barevné kombinace a čitelnější font.

Jeden Store vládne všem
Zde nejde o úplnou novinku, neboť insideři už moderní, rychlý obchod testují. V tomto případě se konzole naopak nechala inspirovat u PC, kde proti rychlosti a přehlednosti snad nikdo nic nemá. Díky postranní hlavní nabídce je obsah lépe uzpůsoben a zvládá rychleji načítat a přepínat mezi položkami. Lepší optimalizaci dostanou samotné karty her a taktéž jednotlivé kategorie. Oficiální hlášení říká, že Store naběhne do plné krásy v horizontu dvou sekund. Rychlejší pohyb je také v rámci nabídky Xbox Game Pass.

Rychlost a zase rychlost
Zde se vytáhne hlavně Xbox Series X. Díky vyššímu výkonu slibuje plynulý pohyb kdekoliv v dashboardu. Ať se bavíme o obyčejném procházení záložek, upravování nabídky Guide nebo lovení her v obsáhlé knihovně. Microsoft chce, abyste neztráceli čas v rozhraní a mohli se co nejrychleji věnovat hraní. S tím samozřejmě souvisí dříve oznámená možnost nechat běžet na pozadí hru, do níž se kdykoliv vrátíte bez načítání z jiného titulu. Pokud toužíte po faktických datech, tak start konzole Xbox Series X bude o 50 % rychlejší, návrat ze hry do menu zrychlí o 30 %, kdežto systém využije o 40 % méně paměti. Prostě next-gen.

Online komunita vždy sebou
Přátelé, kluby, skupiny, turnaje, streamy… na Xboxu se pořád něco děje a byla by škoda o to přijít. Už teď funguje celá řada věcí poměrně spolehlivě, ať už jste na konzoli, PC nebo mobilu. Chodí zprávy od spoluhráčů, předplatná upozorňují na změny a novinky, zatím co procházíte poslední achievementy. S příchodem mobilního hraní je však záhodno, abyste měli ještě více informací a nové rozhraní je připraveno informovat o statistikách, detailech probíhajících her a herních úspěších vašich přátel. Taktéž váš obsah bude mnohem dostupnější a jakmile zasdílíte obsah hry z konzole, Xbox Live ho automaticky stáhne do mobilní apky k dalšímu použití. Že je to k ničemu? Ale znáte to, vždy to někdo využije.

16. 02. 2021 • tonyskate0

Oficiální bezdrátový headset Xbox pro Series X|S

Microsoft nás na poli příslušenství zásobuje především novými ovladači, ale vlastní herní sluchátka už nevydal hodně dlouho a v posledních letech spoléhal na partnery. V rámci nové generace nám teď ale představuje svůj bezdrátový headset Xbox pro Xbox Series X|S, který bude samozřejmě funkční i s Xbox One a Windows 10.

»
08. 02. 2021 • tonyskate0

Xbox Series X|S loni prodal zhruba 3,5 milionů kusů

Konzole nové generace jsou obrovským tahákem a svědčí o tom prakticky neustále vyprodané sklady. Poptávka je zkrátka nadále velká a jak Xbox Series X|S, tak i PS5 jsou vyprodané. Microsoft navíc začal s výrobou později, protože čekal na plnohodnotnou implementaci RDNA 2, jinak by v obchodech bylo více kusů ale i tak by rychle zmizely, jelikož se s nedostatek počítá až do dubna, v horším případě do června.

»
29. 01. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Microsoft pokukuje po dalším vydavateli

Microsoft od roku 2018 opravdu hodně investuje do své herní divize a příslib velkých her i předplatné Xbox Game Pass potvrzují skvělé prodeje Xbox Series X|S či pětimiliardový dolarový obrat za minulé čtvrtletí. Že to Microsoft s hraním myslí opravdu vážně, potvrzuje i loňská akvizice vydavatele Bethesda za 7,5 miliardy dolarů, která bude uzavřena v následujících měsících. Jak už ale řekl Satya Nadella, ředitel Microsoft, s nákupy ještě nekončí. Teď začala internetem kolovat...

»
27. 01. 2021 • tonyskate10

Herní divize Microsoftu má 51% narůst a 18 milionů Game Passů

Microsoft přes noc uveřejnil finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí, tedy za období od října do prosince 2020. Za toto období společnost dosáhla obratu 43,1 miliardy dolarů, kdy zisk činil pěkných 15,5 miliard dolarů, za což by si Bethesdu mohli koupit ještě dvakrát. Jak se dalo očekávat, pěkný podíl na to má i herní divize, která oproti minulém roku zaznamenala 51% narůst, což vedlo k rekordnímu obratu 5 miliard dolarů za minulý...

»
23. 01. 2021 • tonyskate15

Hrajte zdarma! Xbox Live Gold pro free-to-play hry se ruší

Nejspíše nikdo nikdy nepochopí, jak to funguje v obrovské korporaci, jako je Microsoft. Včerejší oznámení zdražení členství Xbox Live Gold, které je na konzolích zapotřební pro hraní online, bylo zrušeno. Odezva fanoušků byla natolik silná, že Microsoft oznámení stáhl a situace teď bude ještě lepší, než kdy dříve. Aby totiž odčinil svou chybu, tak v následujících měsících zruší Xbox Live Gold pro free-to-play hry. Během letoška si tak zahrajete Fortnite, Apex Legends,...

»
18. 01. 2021 • DandyCZE10

Rádce: Jak začít streamovat na Xboxu 1/2?

Stále více lidí a zejména hráčů má chuť sdílet své herní okamžiky s ostatními hráči. Někomu stačí opravdoví kámoši na párty a společná hra, ale někdo chce jít dál a přinášet obsah i dalším lidem, kteří se podle něj něco naučí nebo se u něj pobaví. Proto se dneska podíváme na základní rady, a to zejména pro začínající streamery z konzole Xbox One nebo Xbox Series S/X.

»
18. 01. 2021 • tonyskate4

Xbox má na tento rok alespoň 2 velké neoznámené hry

Přes víkend vydal Microsoft seznam her, které tento rok exkluzivně vyjdou na Xbox a řada z nich si to také rovnou namíří do předplatného Xbox Game Pass. Psali jsme o tom ZDE, ovšem je nesmírně důležité podotknout, že se tento seznam vznikl na základě pouze oznámených titulů a konzolových exkluzivit pro Xbox Series X|S a Xbox One. Mnozí tomuto detailu nevěnovali pozornost a mohli si taky myslet, že Xbox toho na...

»
16. 01. 2021 • japo9

Xbox oslavil dvacetiny – vzpomínky veteránů herní branže

Před pár dny tomu bylo přesně dvacet let, co zakladatel a bývalý CEO Microsoftu, Bill Gates, představil na Consumer Electronic Show v Las Vegas novou herní konzoli Xbox. Na oko to nebyla nejkrásnější konzole na světě, vypadala trochu jako videopřehrávač, ovladač byla neuvěřitelně obrovský, ale byl to první úspěšný pokus stvořit opravdovou herní konzoli jinde než v Japonsku od doby Atari 2600 (Atari 2600 se prodalo 30 milionů kusů a prodávalo se...

»