Dashboard pro novou generaci hraní

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 19.8.2020, 16:26

Publikováno: 19.8.2020, 16:26

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3054 článků

Zhruba tři měsíce nás dělí od vypuštění nové konzolové generace a mnohé z vás možná napadlo, jak dopadne uživatelské rozhraní. Připraví si Microsoft opět něco nového nebo zachová nynější vzhled? Menší signály přicházely poslední dobou často a konzervativní hráči určitě budou rádi, že Series X pojede ve známém prostředí. To však neznamená, že by se nic neměnilo. Snaha o sjednocení herního portfolia lehce posune grafické zpracování a využije výkonnostní přednosti nového hardwaru.

Sice jinde, ale ve stejném kabátu
Je jedno, zda si na konci roku sednete k One X, Series X, PC nebo mobilu, všude vás čeká podobná nabídka. Čtverce jsou stále dominantou a každé zařízení bude respektovat vámi zvolenou barvu profilu, téma a v případě příští generace i animaci na pozadí. Příjemná novinka dodává statickému prostředí příjemnou dynamiku a pevně věříme v pozdější vlastní varianty. Stejně tak nastavení a použití Guidu se na mobilu nebo PC apce přizpůsobí tomu konzolovému. Odpovědný tým připravil ostřejší grafiku, nové animace, barevné kombinace a čitelnější font.

Jeden Store vládne všem
Zde nejde o úplnou novinku, neboť insideři už moderní, rychlý obchod testují. V tomto případě se konzole naopak nechala inspirovat u PC, kde proti rychlosti a přehlednosti snad nikdo nic nemá. Díky postranní hlavní nabídce je obsah lépe uzpůsoben a zvládá rychleji načítat a přepínat mezi položkami. Lepší optimalizaci dostanou samotné karty her a taktéž jednotlivé kategorie. Oficiální hlášení říká, že Store naběhne do plné krásy v horizontu dvou sekund. Rychlejší pohyb je také v rámci nabídky Xbox Game Pass.

Rychlost a zase rychlost
Zde se vytáhne hlavně Xbox Series X. Díky vyššímu výkonu slibuje plynulý pohyb kdekoliv v dashboardu. Ať se bavíme o obyčejném procházení záložek, upravování nabídky Guide nebo lovení her v obsáhlé knihovně. Microsoft chce, abyste neztráceli čas v rozhraní a mohli se co nejrychleji věnovat hraní. S tím samozřejmě souvisí dříve oznámená možnost nechat běžet na pozadí hru, do níž se kdykoliv vrátíte bez načítání z jiného titulu. Pokud toužíte po faktických datech, tak start konzole Xbox Series X bude o 50 % rychlejší, návrat ze hry do menu zrychlí o 30 %, kdežto systém využije o 40 % méně paměti. Prostě next-gen.

Online komunita vždy sebou
Přátelé, kluby, skupiny, turnaje, streamy… na Xboxu se pořád něco děje a byla by škoda o to přijít. Už teď funguje celá řada věcí poměrně spolehlivě, ať už jste na konzoli, PC nebo mobilu. Chodí zprávy od spoluhráčů, předplatná upozorňují na změny a novinky, zatím co procházíte poslední achievementy. S příchodem mobilního hraní je však záhodno, abyste měli ještě více informací a nové rozhraní je připraveno informovat o statistikách, detailech probíhajících her a herních úspěších vašich přátel. Taktéž váš obsah bude mnohem dostupnější a jakmile zasdílíte obsah hry z konzole, Xbox Live ho automaticky stáhne do mobilní apky k dalšímu použití. Že je to k ničemu? Ale znáte to, vždy to někdo využije.

28. 07. 2021 • tonyskate0

Prodeje Xbox Series X|S okolo 6,5 miliónů kusů

Microsoft se přes noc pochlubil s dalším úspěšným kvartálem i celkovým fiskálním rokem, během kterého dosáhl opravdu úžasných čísel. Za minulé čtvrtletí trvající od dubna do června utržil 46,15 miliard dolarů, kdy z toho zisk činil 16,46 miliard dolarů. Za celý fiskální rok 2021 pak dosáhl neuvěřitelného obratu 168,09 miliardy dolarů (nárůst 18 %) a z toho 61,27 miliard dolarů (narůst 38 %) činil zisk.

»
29. 06. 2021 • tonyskate0

Cloudové hraní Xbox na iOS a PC s podporou Xbox Series X

Cloudové hraní Xbox je sice stále v betaverzi, což je naprosto pochopitelné, protože tato technologie se ještě bude vyvíjet a zlepšovat, ale doposud bylo dostupné pouze na zařízeních Android. Od dnešního dne je ovšem cloudové hraní Xbox dostupné všem předplatitelům Xbox Game Pass Ultimate, tedy i na zařízeních Apple (iOS) a počítačích s Windows 10. Jak už víte, aby Microsoft obešel pravidla App Store, zprovoznil cloudové hraní skrze prohlížeč a můžete tak...

»
17. 06. 2021 • tonyskate0

Letošní E3 bylo pro Xbox vůbec nejsledovanější

Už je tomu několik dní, co proběhla Xbox & Bethesda Games Showcase, ale pořád vzpomínáme na nabitou prezentaci, která mile překvapila hned v několika ohledech. Spousta hráčů také tvrdí, že Xbox vlastně zachránil letošní E3, protože jinak to dle jejich slov bylo slabší a musíme souhlasit, že bez Microsoftu by to byla trochu nuda. Že byl o společnou konferenci Xboxu a Bethesdy velký zájem, potvrdil i Phil Spencer, který na svém...

»
16. 06. 2021 • tonyskate0

Více než 20 nových her v den vydání v Xbox Game Pass

Jestli jste se ještě nestali předplatiteli Xbox Game Pass, pomalu je čas to napravit. Microsoft totiž na své konferenci Xbox & Bethesda Games Showcase představil takovou nálož, které hned v den vydání zamíří do předplatného, až se nám tomu nechtělo věřit. A nejde jen o jejich vlastní tituly, ale také nespočet projektů od ostatních vydavatelů či nezávislých vývojářů.

»
10. 06. 2021 • tonyskate0

Xbox chce dále nakupovat a vydávat hry každý kvartál

Matt Booty, který dohlíží na herní divizi Xbox Game Studios, v rozhovoru prozradil, že stále hledají další vývojáře, které by mohli koupit a jejich hlavním cílem je v budoucnu vydávat alespoň jednu vlastní hru každý kvartál, tedy každé čtvrtletí. To se jim sice zatím moc nedařilo, ale už v následujících měsících nám to vynahradí s Microsoft Flight Simulator, Age of Empires IV (pouze PC), Halo Infinite a doufejme, že i Forza Horizon 5.

»
10. 06. 2021 • tonyskate0

Xbox Game Pass pro chytré televize a expanze cloudového hraní

Před pár týdny jsme vydali článek na téma Xbox Game Pass jako herní Netflix, v němž jsme se zmínili, že je jen otázkou času, než se předplatné stanou součástí chytrých televizí formou vlastní aplikace s pomocí hraní z cloudu. A teď to potvrdil sám Microsoft. Phil Spencer i Satya Nadella promluvili o budoucnosti hraní a jedním z kroků je dostat Xbox i předplatné Game Pass na více obrazovek. Momentálně tak Xbox pracuje s výrobci televizí...

»
07. 06. 2021 • tonyskate0

Lepší FPS i rozlišení s AMD FidelityFX na Xbox Series X|S

Jak asi víte, herní konzole pohání grafické čipy od společnosti AMD, zatímco NVIDIA jim pak konkuruje na poli PC hraní. Obě společnosti se předhánějí v různých technologiích a je pravda, že NVIDIA bývá pokrokovější jako třeba se svou technologií DLSS, na niž AMD už brzy odpoví vlastní FidelityFX Super Resolution. Microsoft pak potvrdil, že tuto technologii budou podporovat i herní konzole Xbox Series X|S, což pro hráče znamená, že by se...

»
07. 06. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Microsoft na E3 oznámí koupi studia

S dalším týdnem tady máme další spekulaci. Okolo blížícího se veletrhu E3, který se letos uskuteční v digitální podobě, se nadále množí různé domněnky a spousta z nich zahrnuje i přímo Xbox a jeho hry. V posledních dnech pak někteří z insiderů začali naznačovat, že Microsoft na své konferenci oznámí akvizici herního studia, jehož součástí bude i zajímavá značka, ačkoliv dle všeho není AAA rozměrů. Studio pak má být spíše střední velikosti jako třeba...

»