DEMO: Forza Horizon 4

Autor: tonyskatePublikováno: 12.9.2018, 18:37

Publikováno: 12.9.2018, 18:37

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3590 článků

Microsoft dnes naprosto nečekaně vypustil hratelnou demoverzi exkluzivních závodů Forza Horizon 4, kterou si už teď můžete stahovat do svého Xboxu One. Přesný obsah demoverze zatím neznáme, ale nejspíše se bude jednat o část, která byla prezentována na E3 a gamescomu. Tedy o rychlejší jízdu napříč všemi čtyřmi ročními obdobími. Po vzoru předchozích demoverzí pak nebude chybět ani nějaké uvítání do festivalu Horizon a dosti možná i kousek otevřeného světa ke zkoumání. Nebudeme vás více zdržovat, protože stáhnout 27,83 GB velké demo vám chvíli zabere. Plná verze Forza Horizon 4 vychází 2. října a bude hned v den vydání součástí nabídky předplatného Xbox Game Pass.

Současně bylo oznámeno, že vývoj hry je hotov! Forza Horizon 4 je tedy GOLD! Náš odhad obsahu demoverze by pak měl být naprosto správný.

 • Lukas

  Stahujeme. Nejspis to bude bomba..

 • Akronym

  Je to pecka, dneska nejdu spát 🙂

 • mar tin

  Za mě teda naprosta bomba, grafika, zase o level výše, hraje sr to pořád stejně dobře. Už se nemůžu dočkat 28.9.na plnou verzi

 • Marcus Fenix

  Naprostý masakr❤❤❤

 • ja jsem doslova unesen tou grafikou, fakt je tohle mozny na krabicce za 10K?

  • Marcus Fenix

   Taky jsem nechápal! Fakt neskutečný! A do toho bezkonkurenční pocit z rychlosti.

 • Lukas

  Hlavne CZE lokace. Tvl

 • Maladava

  Tak je rozhodnuto…Zítra si jedu pro XOX 😉

  • Lukas

   Zavidim

 • LKBMXxCZ

  Sice mam XOS, ale i na 1080p to je pěkné!

 • p.a.c.o

  Jako nechci se tady někoho dotknout nebo vám kazit radost, ale můžete mi někdo vysvětlit, co je na hře, která je úplně stejná, jako posledně, super? Fonty jsou stejný, stavba všech menu, takže já si připadám jako v nějakém DLC, navíc jízdní model je snad ještě větší arkáda, než posledně a kvalitě FH2 se to zatím ani zdaleka neblíží. Grafika je pecka, ale to snad není důvod ke koupi ne? A nebo sem prostě jenom divnej…

  • Chaosteory CZ

   Jsme divný dva. Jdu nám zabalit do uzlíku čerstvý buchty a dáme tady tomu sbohem. Tady evidentně nemáme co dělat 😀
   Grafika bez debat pecka, o tom žádná, ale velký zklamání u jízdního modelu. Je to arkáda, to je jasný, ale když jsem chtěl, dokázala mě hra dost potrápit, zejména dvojka a ještě i trojka. Ale tady můžu vypínat co chci a pořád to jezdí stejně. Jízda na sněhu mě asi zklamala nejvíc, kam se poděl model z trojky? Buď mě nějaký modrý poník uhranul nebo nevím. A ten příběh si mohli taky nechat. Od šéfa festivalu jsem zase žabec, který se prosí o post na závodech. Nicméně zklamaný nejsem, spíš jsem dostal to, čeho jsem se obával ze streamů.

   • tak zrovna na sneho to auto klouzalo asi nejvic, takze u arkady cekam, ze to tak nejak bude, pouze rozdil v prilnavosti. A ze by to slo jezdit porad se seslapnutym plynem, tak to bych taky nerekl.

  • Ser Hashut

   No Forza Horizon má už celkem jasně daný koncept. Myslím, že brečet nad novým ročníkem FIFA s tím, že je to zase fotbal, není taky tak úplně na místě. Po příjezdu na festival je nutné projít si nějakou story, která hráče provede všemi možnostmi a dostane ho „na vrchol“. Ve FH4 má jít o zhruba 6 hodin, za které si ve zrychleném módu projde hráč všechna 4 roční období. Pak se dostane do otevřeného světa, ve kterém si může dělat co chce a kde se roční období střídají v týdenním rytmu. Jasně, že je to do určité míry na jedno brdo, ale já od nich v tomhle směru žádný zázračný posun nečekal. Mně osobně nový svět ke štěstí celkem stačí a chování aut bych si na základě dema úplně hodnotit netroufal (protože auta budou podle všeho postavená na grip, aby v demu moc nezlobila). Jediné co mě osobně zklamalo je fakt, že na volantu je to zase na prd. Prostě mi v FH vůbec nesedí a opět jsem ho vyměnil za gamepad.

   • KoubecX

    Tak ono už i poslední FM7 se moc nedala na volantu. Ten jízdní model se dost změnil. Sám jsem to zkoušel, nastavoval jsem to podle návodů, ale stejně mi to úplně nevyhovovalo. Forzy jsou prostě dělané na ovladače, aby si to mohl zahrát úplně každý.

    Nehrál jsem to teda po nedávném updatu, který ten jízdní model údajně zlepšil, páč nemám už chuť to ani zkoušet.

    • Ser Hashut

     No za mně je FM7 na volantu super. Daleko nejlepší v celé sérii. U většiny aut mě vyloženě baví mazlit se s nimi v zatáčkách. Ale fakt je, že sérii FM hraju na volantu od jedničky, takže už jsem si na jejich specifický přístup celkem zvyknul. Bohužel FFB není dokonalý a člověk musí mimo volant hodně vnímat taky vizuál a zvuk. V FH to ale prostě nefunguje a s volantem jsem nahranej.

   • volant jsem taky zkousel a nehratelny 🙂

   • Chaosteory CZ

    Včera jsem se o tom dost bavili na streamu a ke štěstí bych toho zase tolik nepotřeboval. Ten jízdní model se dá opravdu akceptovat, protože prostě Horizon musí být ještě víc rozdílný od FM. Budiž. Story mód mi bude vadit vždycky, ale krom Gridu, FH 3 a posledních formulí mi vadí asi všude 🙂
    Progres by šel ale určitě ve skladbě závodů. Něco jako závodní pětiboj, kdy bych si před závodem vybral pět aut s ohledem na podmínky, které se mají závodit. Na připravených místech přesednutí (možno doplnit nějakou „minihrou“, aby se projevil spěch).Hra by dostala trochu strategie. Vlastní závody jsou fajn, ale ocenil bych možnost vlastních checkpointů, různých nástrah nebo skokánků. Myslím si, že právě díky velikosti má Horizon mnohem větší potenciál, který za mě určitě není ve změně ročních období. Ale je to jedno, tahle hra je prostě 10/10 a moje steny nic nezmění 🙂

    • Ser Hashut

     No pokud se nepletu, v jednom z mnoha rozhovorů bylo řečeno, že story je na prvních 6 hodin a provede nás zrychleně cyklem jednoho roku. Takže story je něco, co mně osobně bude pálit maximálně první den. Ohledně skladby závodů bych počkal na plnou, ale na FH mi vyhovuje, že mám nastavení závodů víceméně ve své moci a vybírám si jak trati, tak auta – prostě jezdím, co mě zrovna baví. A na tom bych nic moc neměnil. Zaráží mě ale fakt, že mluvíš o vlastních checkpointech. To je přece pro FH4 potvrzené a pro celou sérii je to celkem zásadní novinka. Možnost tvořit si vlastní trati rozhodně pomůže, protože ty základní se časem vyčerpají. Podle všeho by mělo být možné ovlivnit i takové detaily jako je šířka checkpointů. Moc detailů ale nezveřejnili.

     • Chaosteory CZ

      Já vím, ale jak píšeš, moc detailů není a počkám si na plnou, jak to bude fungovat. Jaký bude limit checkpointů, zda půjdou dělat i přes výškové překážky, jak se poperou s trasou mimo silnice/cesty apod. Osobně mám taky rád volnost při výběru závodů a především to, že si jedu s čím chci, ale změnu vozidel za jízdy bych si představit uměl.
      Když jsme u těch vlastních checkpointů, tak dobře fungovaly v Midnight Club: LA, ale to už je pěknou řádku let 🙂

  • KoubecX

   Osobně mám největší obavy právě z toho jízdního modelu, že to bude arkáda jak poleno, bude minimální rozdíl v tom, po čem zrovna jedu a tak.

   Do FH2 se to ještě dalo, tam člověk hned poznal, že jede mimo silnici, ale taky to ještě nebyl ten true open world.

   Změna přišla ve FH3. Tam se právě hodně změnil ten jízdní model a člověk už moc nepoznal, že vyjel mimo silnici.

   Když jsem nedávno dohrával FH1, tak jsem si tyhle přechody mezi povrchy hodně užíval.

   Takže asi GP to jistí 🙂

 • sidy

  Grafika paradni, ale jizdni model total arcade. Vopruz je, ze demo zrejme neuklada zadny progres.

  • to nebylo ani u FH3

   • sidy

    Jasne, ale uplne me to odradilo to dal zkouset.

  • Jaroslav Houdek

   Já si ty dema ani neinstaluju, nemá to smysl. Když je akce pro Gold členy vyzkoušet nějakou hru zadarmo na víkend, tak to je něco jiného, ale demo je samostatná položka, která pak zbytečně straší v seznamu her k instalaci.

   • Ser Hashut

    Seznam her pro instalaci můžeš promazat. Tohle je trochu nesmyslný argument 😉

 • ZdBu74

  Líbí se mi grafika a prostředí celkově. Hratelnost a ovládání aut je za mě v pohodě. Nečekám od toho simulaci, tak mi to celkem vyhovuje. Koupit, nebo nekoupit ? Určitě si hru koupím, ale asi ne hned po vydání. Do konce října mám GamePass, tak si zahraju plnou verzi a pak uvidím.

 • Zed

  Ach jo, nechápu, proč ve FH4 není možnost změnit jazyk hry na angličtinu 🙁
  Měnit si, jen kvůli FH4, v settings xboxu Location nebudu (ovlivní to i jiné věci – třeba Store). Předkladatelské perly jako „veledrift“ mě drtí…

  • KoubecX

   veledrift 😀 😀 😀 😀

  • Ser Hashut

   Tak to jsem rád, že nejsem sám komu to vadí. Xbox sice zná nastavení jazyka oddělené od Location, ale demo ho evidentně neumí použít. Doufám, že tohle nebude v plné problém, protože Location přehazuju nerad a na češtinu se koukat nevydržím.

  • sidy

   Jedna z mála her v CZ a někomu se to stejně nelíbí.

   • Zed

    Já proti lokalizacím do češtiny nic nemám, ale ať nám dají možnost si jazyk hry vybrat.
    Obecně mám raději hry v originále i proto, že málokterý překlad je bez chyb (strojový překlad, vybereš si postavu ženu a oni na tebe mluví jako na muže, apod.) a některé překlady zní až směšně.
    (Navíc možnost volby je dobrá i pro cizince, který jazyk země, kde žije, ješte úplně neovládá)

  • shack811 .

   Mne tam čeština zasa nejde len Angličtina

 • skleny84

  ta poslední věta? pokud mám game pass, bude tam i forza horizon 4? takže nemusim kupovat hru, stačí game pass abych mohl hrát plnou hru?

  • KoubecX

   Ano, hra bude v GP od prvního dne

 • Pefa

  Budu stručny . Grafika všeobecně u Forzy se mi nelíbí. Je taková…….kreslena . Nepůsobí to realne. Na volantu 0! Ale pro !ego 10leteho syna asi dobrý.

  • sidy

   Zrovna FH4 je první Forza, kde cítím slušný FFB na volantu. Samozřejmě to není Assetto.

 • Maladava

  Ahoj, včera jsem konečně pořídil Xbox One X. Mám TV https://televize.heureka.cz/sony-bravia-kd-55xe8096/ a včera jsem si nějak rozhodil nastavení obrazu. A ať dělám co dělám, nemůžu se teď v nastavení tomu původnímu ani přiblížit. Když zapnu HDR, tak je to úplně špatné. Před tím to bylo Ok. Nemáte prosím někdo tuto, nebo podobnou TV? Mohli byste mi prosím napsat, jak máte nastaveno vy (jas, černá, HDR…). Vím, že každý má jiné oko, ale třeba se s někým shodnu 😉 . Peru se s tím od pěti od rána a už jsem zoufalej. A omlouvám se za vložení sem, ale tady si to snad někdo přečte 😉

  Díky moc

  Maladava

  • Chaosteory CZ

   To bude rebelie hele. To máš z toho, že kombinuješ Sony a Xbox 😀
   Rád bych poradil, ale mám TV od Samsungu.

   • Maladava

    Nj, já musím mít pořád nějaké problémy, jak rád vždycky říkáš 😀 . A prosím tě, kdybys měl chvilku, nenapsal bys mi prosím, jak to máš nastavené ty? Třeba do zpávy 😉 .

  • Chaosteory CZ

   Nicméně nezkoušel si tohle nebo podobná videa?
   https://www.youtube.com/watch?v=8U_Z64qAI1Q

   • Maladava

    Zusím, díky. Když už jsem třeba nastavil obraz aby vypadal super na Forze 7 a pak jsem zkusil třeba Fortite, tak mi to málem vypálilo oči 😀

   • Maladava

    Jinak podle toho videa to mám dobře, jde mi spíš o nastavení „barev“ přímo v TV 😉

    • Chaosteory CZ

     Barvy, kontrast a podobné věci zkoušej především na AAA hrách typu Forza, Tomb Raider nebo Halo/GOW. Tam pak nastavení většinou vypadá stejně. F2P nebo indie hry bývají dost často „jinak naladěné“ a nemusí vypadat optimálně. Já toho na TV moc neměnil, protože Samsung má v nastavení obrazu herní režim, který mi vyhovuje. Obraz je sice trochu tmavší, ale jelikož hraju spíš po nocích, jsem rád.

     • Maladava

      Nějak se s tím poperu ;-). A režim HRA se mi právě vůbec nelíbí…Tak nastavování zdar 😀

19. 01. 2019 • chaosteorycz5

Forza Horizon 4 už oslovila sedm miliónů hráčů

Jak už jsme několikrát psali, s příchodem služby Xbox Game Pass definitivně vzaly za své prodeje jako měřítko úspěchu xboxové exkluzivity. Microsoft má asi dobře spočítané, že jsou lepší trvale platící hráči než jednorázový příjem, třebaže ve velkém množství. Včera se na oficiálních sociálních sítích objevil příspěvek, kde je oslavován skvělý start nového roku. Měsíc po vydání Ostrova pokladů totiž Forza Horizon 4 dosáhla na sedm miliónů hráčů. Nebýt virtuální půjčovny,...

»
15. 01. 2019 • chaosteorycz3

Mitsubishi zdarma obohacuje arkádový Horizon

Už pátý velký update dnes zastihne hru Forza Horizon 4 a opět stojí za to. Těžko začít něčím jiným než automobilkou Mitsubishi, která rozšíří stávající nabídku vozů o dalších sedm kusů. I když jde o modely dobře známé, při dovádění po Anglii mnohým chyběly. Navíc japonské klasiky s diamantem ve znaku jsou zcela zdarma. Čtyři místa zabraly typy Lancer Evo a o zbytek se dělí Galant VR4, Eclipse GSX a GTO.

»
17. 12. 2018 • chaosteorycz11

Uvítejte Vánoce v naší společnosti

Přestože Vánoce mají být svátky klidu, pár dní před nimi to tak rozhodně nevypadá. Každý někam pospíchá, věci se kupují na poslední chvílí a domácnostmi se line zápach spáleného cukroví. Tedy pokud má vaše partnerka pečící skill na úrovni té mé. Sami uznáte, že po tom shonu je čas někde vypnout a zrelaxovat. A kde jinde než při našich streamech pod heslem Xkomas 2018. Po vzoru loňského Dárkobraní jsme připravili...

»
12. 12. 2018 • chaosteorycz11

Fortune Island s nádechem Vánoc

Závodníci, kteří Forzu Horizon 4 nedají z disku, si už patrně všimli, že proběhlo stažení prvního rozšíření Fortune Island. S ním čeká hru také nová aktualizace, ve které se ukryje nejedno vylepšení a celá řada událostí, kdežto chybět nebudou ani vánoční předměty. Samotný ostrov, který je v infografice na prvním místě, pojme hon za pokladem, přes třicet závodů, dvacet pět PR událostí a novou příběhovou část zaměřenou na drift. Zrádné počasí dozajista vyčaruje...

»
11. 12. 2018 • chaosteorycz3

Forza Horizon 4 ve společnosti skutečných aut

Vydání čtvrtého dílu arkádové Forzy bylo oslavováno nejednou prodejnou her a herním doupětem. Většinu z těchto akcí spojoval fakt, že se jich účastnili pouze hráči, zatímco skuteční nadšenci do stohlavých stád pod kapotou měli zájmy trochu jinde. Vyskytly se však události, kde se tyto dva kmeny, tedy hráči a fandové automobilismu, střetli pod jednou střechou. Komunita Furt Bokem, ve spolupráci s Xboxem a agenturou comm4u, uspořádala 20. října akci ve Frenštátu pod...

»
10. 12. 2018 • chaosteorycz4

Spolu proti vám

Občas sice slibujeme jak politici před volbami, ale musíte nám nechat, že když se k něčemu zavážeme, děláme pro naplnění první a poslední. Prosinec už velké hry nepřinese a ty nezávislé pod náplavou celoročních hitů už příliš nezazáří. Tudíž nastupují dlouho avizované mutliplayerové streamy, kde se z diváků můžete stát také našimi spoluhráči. Jak už jste si možná všimnuli, začátek a konec herního týdne bude patřit automobilům. Pondělí se mimořádně odstartuje kooperačně...

»
07. 12. 2018 • chaosteorycz13

Forza Horizon 4 ukazuje zrádnost Fortune Island

Že bude první rozšíření takovou vyšperkovanou verzí starého známého Storm Islandu se přímo nabízelo. Bláznivé počasí, extrémní povětrnostní podmínky a krkolomný terén. Forza Horizon 2 nicméně nemohla prodat krásu odlehlého místa v plné parádě, a tak přichází na řadu honba za pokladem, která z vás vyklepe duši. Fortune Island se pokusí pojmout to nejzajímavější co svět pod čtyřmi koly může nabídnout. Klikaté horské silnice, lesní zrádné cesty, skalnaté pláže nebo útesy s křehkou...

»
21. 11. 2018 • chaosteorycz7

Údržba dorazila do hry Forza Horizon 4

Exkluzivní arkáda se dočkala další aktualizace, jejíž obsah byl znám už dlouho dopředu. A skutečně toho příliš nepřinesla. Hlavním motivem bylo vylepšení chodu hry, proto také pojmenování Horizon Service Check. Autoři se zaměřili na odstranění nejčastěji hlášených chyb a na drobnosti, které více či méně komplikovaly bezproblémový chod. V oblasti nového obsahu došlo „pouze“ na nové disky, kterých je hned čtyřicet jedna. Produkce jednadvaceti světových výrobců měla hned v závěsu upravené možnosti...

»