DEMO: Forza Horizon 4

Autor: tonyskatePublikováno: 12.9.2018, 18:37

Publikováno: 12.9.2018, 18:37

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3469 článků

Microsoft dnes naprosto nečekaně vypustil hratelnou demoverzi exkluzivních závodů Forza Horizon 4, kterou si už teď můžete stahovat do svého Xboxu One. Přesný obsah demoverze zatím neznáme, ale nejspíše se bude jednat o část, která byla prezentována na E3 a gamescomu. Tedy o rychlejší jízdu napříč všemi čtyřmi ročními obdobími. Po vzoru předchozích demoverzí pak nebude chybět ani nějaké uvítání do festivalu Horizon a dosti možná i kousek otevřeného světa ke zkoumání. Nebudeme vás více zdržovat, protože stáhnout 27,83 GB velké demo vám chvíli zabere. Plná verze Forza Horizon 4 vychází 2. října a bude hned v den vydání součástí nabídky předplatného Xbox Game Pass.

Současně bylo oznámeno, že vývoj hry je hotov! Forza Horizon 4 je tedy GOLD! Náš odhad obsahu demoverze by pak měl být naprosto správný.

 • Lukas

  Stahujeme. Nejspis to bude bomba..

 • Akronym

  Je to pecka, dneska nejdu spát 🙂

 • mar tin

  Za mě teda naprosta bomba, grafika, zase o level výše, hraje sr to pořád stejně dobře. Už se nemůžu dočkat 28.9.na plnou verzi

 • Marcus Fenix

  Naprostý masakr❤❤❤

 • ja jsem doslova unesen tou grafikou, fakt je tohle mozny na krabicce za 10K?

  • Marcus Fenix

   Taky jsem nechápal! Fakt neskutečný! A do toho bezkonkurenční pocit z rychlosti.

 • Lukas

  Hlavne CZE lokace. Tvl

 • Maladava

  Tak je rozhodnuto…Zítra si jedu pro XOX 😉

  • Lukas

   Zavidim

 • LKBMXxCZ

  Sice mam XOS, ale i na 1080p to je pěkné!

 • p.a.c.o

  Jako nechci se tady někoho dotknout nebo vám kazit radost, ale můžete mi někdo vysvětlit, co je na hře, která je úplně stejná, jako posledně, super? Fonty jsou stejný, stavba všech menu, takže já si připadám jako v nějakém DLC, navíc jízdní model je snad ještě větší arkáda, než posledně a kvalitě FH2 se to zatím ani zdaleka neblíží. Grafika je pecka, ale to snad není důvod ke koupi ne? A nebo sem prostě jenom divnej…

  • Chaosteory CZ

   Jsme divný dva. Jdu nám zabalit do uzlíku čerstvý buchty a dáme tady tomu sbohem. Tady evidentně nemáme co dělat 😀
   Grafika bez debat pecka, o tom žádná, ale velký zklamání u jízdního modelu. Je to arkáda, to je jasný, ale když jsem chtěl, dokázala mě hra dost potrápit, zejména dvojka a ještě i trojka. Ale tady můžu vypínat co chci a pořád to jezdí stejně. Jízda na sněhu mě asi zklamala nejvíc, kam se poděl model z trojky? Buď mě nějaký modrý poník uhranul nebo nevím. A ten příběh si mohli taky nechat. Od šéfa festivalu jsem zase žabec, který se prosí o post na závodech. Nicméně zklamaný nejsem, spíš jsem dostal to, čeho jsem se obával ze streamů.

   • tak zrovna na sneho to auto klouzalo asi nejvic, takze u arkady cekam, ze to tak nejak bude, pouze rozdil v prilnavosti. A ze by to slo jezdit porad se seslapnutym plynem, tak to bych taky nerekl.

  • Ser Hashut

   No Forza Horizon má už celkem jasně daný koncept. Myslím, že brečet nad novým ročníkem FIFA s tím, že je to zase fotbal, není taky tak úplně na místě. Po příjezdu na festival je nutné projít si nějakou story, která hráče provede všemi možnostmi a dostane ho „na vrchol“. Ve FH4 má jít o zhruba 6 hodin, za které si ve zrychleném módu projde hráč všechna 4 roční období. Pak se dostane do otevřeného světa, ve kterém si může dělat co chce a kde se roční období střídají v týdenním rytmu. Jasně, že je to do určité míry na jedno brdo, ale já od nich v tomhle směru žádný zázračný posun nečekal. Mně osobně nový svět ke štěstí celkem stačí a chování aut bych si na základě dema úplně hodnotit netroufal (protože auta budou podle všeho postavená na grip, aby v demu moc nezlobila). Jediné co mě osobně zklamalo je fakt, že na volantu je to zase na prd. Prostě mi v FH vůbec nesedí a opět jsem ho vyměnil za gamepad.

   • KoubecX

    Tak ono už i poslední FM7 se moc nedala na volantu. Ten jízdní model se dost změnil. Sám jsem to zkoušel, nastavoval jsem to podle návodů, ale stejně mi to úplně nevyhovovalo. Forzy jsou prostě dělané na ovladače, aby si to mohl zahrát úplně každý.

    Nehrál jsem to teda po nedávném updatu, který ten jízdní model údajně zlepšil, páč nemám už chuť to ani zkoušet.

    • Ser Hashut

     No za mně je FM7 na volantu super. Daleko nejlepší v celé sérii. U většiny aut mě vyloženě baví mazlit se s nimi v zatáčkách. Ale fakt je, že sérii FM hraju na volantu od jedničky, takže už jsem si na jejich specifický přístup celkem zvyknul. Bohužel FFB není dokonalý a člověk musí mimo volant hodně vnímat taky vizuál a zvuk. V FH to ale prostě nefunguje a s volantem jsem nahranej.

   • volant jsem taky zkousel a nehratelny 🙂

   • Chaosteory CZ

    Včera jsem se o tom dost bavili na streamu a ke štěstí bych toho zase tolik nepotřeboval. Ten jízdní model se dá opravdu akceptovat, protože prostě Horizon musí být ještě víc rozdílný od FM. Budiž. Story mód mi bude vadit vždycky, ale krom Gridu, FH 3 a posledních formulí mi vadí asi všude 🙂
    Progres by šel ale určitě ve skladbě závodů. Něco jako závodní pětiboj, kdy bych si před závodem vybral pět aut s ohledem na podmínky, které se mají závodit. Na připravených místech přesednutí (možno doplnit nějakou „minihrou“, aby se projevil spěch).Hra by dostala trochu strategie. Vlastní závody jsou fajn, ale ocenil bych možnost vlastních checkpointů, různých nástrah nebo skokánků. Myslím si, že právě díky velikosti má Horizon mnohem větší potenciál, který za mě určitě není ve změně ročních období. Ale je to jedno, tahle hra je prostě 10/10 a moje steny nic nezmění 🙂

    • Ser Hashut

     No pokud se nepletu, v jednom z mnoha rozhovorů bylo řečeno, že story je na prvních 6 hodin a provede nás zrychleně cyklem jednoho roku. Takže story je něco, co mně osobně bude pálit maximálně první den. Ohledně skladby závodů bych počkal na plnou, ale na FH mi vyhovuje, že mám nastavení závodů víceméně ve své moci a vybírám si jak trati, tak auta – prostě jezdím, co mě zrovna baví. A na tom bych nic moc neměnil. Zaráží mě ale fakt, že mluvíš o vlastních checkpointech. To je přece pro FH4 potvrzené a pro celou sérii je to celkem zásadní novinka. Možnost tvořit si vlastní trati rozhodně pomůže, protože ty základní se časem vyčerpají. Podle všeho by mělo být možné ovlivnit i takové detaily jako je šířka checkpointů. Moc detailů ale nezveřejnili.

     • Chaosteory CZ

      Já vím, ale jak píšeš, moc detailů není a počkám si na plnou, jak to bude fungovat. Jaký bude limit checkpointů, zda půjdou dělat i přes výškové překážky, jak se poperou s trasou mimo silnice/cesty apod. Osobně mám taky rád volnost při výběru závodů a především to, že si jedu s čím chci, ale změnu vozidel za jízdy bych si představit uměl.
      Když jsme u těch vlastních checkpointů, tak dobře fungovaly v Midnight Club: LA, ale to už je pěknou řádku let 🙂

  • KoubecX

   Osobně mám největší obavy právě z toho jízdního modelu, že to bude arkáda jak poleno, bude minimální rozdíl v tom, po čem zrovna jedu a tak.

   Do FH2 se to ještě dalo, tam člověk hned poznal, že jede mimo silnici, ale taky to ještě nebyl ten true open world.

   Změna přišla ve FH3. Tam se právě hodně změnil ten jízdní model a člověk už moc nepoznal, že vyjel mimo silnici.

   Když jsem nedávno dohrával FH1, tak jsem si tyhle přechody mezi povrchy hodně užíval.

   Takže asi GP to jistí 🙂

 • sidy

  Grafika paradni, ale jizdni model total arcade. Vopruz je, ze demo zrejme neuklada zadny progres.

  • to nebylo ani u FH3

   • sidy

    Jasne, ale uplne me to odradilo to dal zkouset.

  • Jaroslav Houdek

   Já si ty dema ani neinstaluju, nemá to smysl. Když je akce pro Gold členy vyzkoušet nějakou hru zadarmo na víkend, tak to je něco jiného, ale demo je samostatná položka, která pak zbytečně straší v seznamu her k instalaci.

   • Ser Hashut

    Seznam her pro instalaci můžeš promazat. Tohle je trochu nesmyslný argument 😉

 • ZdBu74

  Líbí se mi grafika a prostředí celkově. Hratelnost a ovládání aut je za mě v pohodě. Nečekám od toho simulaci, tak mi to celkem vyhovuje. Koupit, nebo nekoupit ? Určitě si hru koupím, ale asi ne hned po vydání. Do konce října mám GamePass, tak si zahraju plnou verzi a pak uvidím.

 • Zed

  Ach jo, nechápu, proč ve FH4 není možnost změnit jazyk hry na angličtinu 🙁
  Měnit si, jen kvůli FH4, v settings xboxu Location nebudu (ovlivní to i jiné věci – třeba Store). Předkladatelské perly jako „veledrift“ mě drtí…

  • KoubecX

   veledrift 😀 😀 😀 😀

  • Ser Hashut

   Tak to jsem rád, že nejsem sám komu to vadí. Xbox sice zná nastavení jazyka oddělené od Location, ale demo ho evidentně neumí použít. Doufám, že tohle nebude v plné problém, protože Location přehazuju nerad a na češtinu se koukat nevydržím.

  • sidy

   Jedna z mála her v CZ a někomu se to stejně nelíbí.

   • Zed

    Já proti lokalizacím do češtiny nic nemám, ale ať nám dají možnost si jazyk hry vybrat.
    Obecně mám raději hry v originále i proto, že málokterý překlad je bez chyb (strojový překlad, vybereš si postavu ženu a oni na tebe mluví jako na muže, apod.) a některé překlady zní až směšně.
    (Navíc možnost volby je dobrá i pro cizince, který jazyk země, kde žije, ješte úplně neovládá)

  • shack811 .

   Mne tam čeština zasa nejde len Angličtina

 • skleny84

  ta poslední věta? pokud mám game pass, bude tam i forza horizon 4? takže nemusim kupovat hru, stačí game pass abych mohl hrát plnou hru?

  • KoubecX

   Ano, hra bude v GP od prvního dne

 • Pefa

  Budu stručny . Grafika všeobecně u Forzy se mi nelíbí. Je taková…….kreslena . Nepůsobí to realne. Na volantu 0! Ale pro !ego 10leteho syna asi dobrý.

  • sidy

   Zrovna FH4 je první Forza, kde cítím slušný FFB na volantu. Samozřejmě to není Assetto.

 • Maladava

  Ahoj, včera jsem konečně pořídil Xbox One X. Mám TV https://televize.heureka.cz/sony-bravia-kd-55xe8096/ a včera jsem si nějak rozhodil nastavení obrazu. A ať dělám co dělám, nemůžu se teď v nastavení tomu původnímu ani přiblížit. Když zapnu HDR, tak je to úplně špatné. Před tím to bylo Ok. Nemáte prosím někdo tuto, nebo podobnou TV? Mohli byste mi prosím napsat, jak máte nastaveno vy (jas, černá, HDR…). Vím, že každý má jiné oko, ale třeba se s někým shodnu 😉 . Peru se s tím od pěti od rána a už jsem zoufalej. A omlouvám se za vložení sem, ale tady si to snad někdo přečte 😉

  Díky moc

  Maladava

  • Chaosteory CZ

   To bude rebelie hele. To máš z toho, že kombinuješ Sony a Xbox 😀
   Rád bych poradil, ale mám TV od Samsungu.

   • Maladava

    Nj, já musím mít pořád nějaké problémy, jak rád vždycky říkáš 😀 . A prosím tě, kdybys měl chvilku, nenapsal bys mi prosím, jak to máš nastavené ty? Třeba do zpávy 😉 .

  • Chaosteory CZ

   Nicméně nezkoušel si tohle nebo podobná videa?
   https://www.youtube.com/watch?v=8U_Z64qAI1Q

   • Maladava

    Zusím, díky. Když už jsem třeba nastavil obraz aby vypadal super na Forze 7 a pak jsem zkusil třeba Fortite, tak mi to málem vypálilo oči 😀

   • Maladava

    Jinak podle toho videa to mám dobře, jde mi spíš o nastavení „barev“ přímo v TV 😉

    • Chaosteory CZ

     Barvy, kontrast a podobné věci zkoušej především na AAA hrách typu Forza, Tomb Raider nebo Halo/GOW. Tam pak nastavení většinou vypadá stejně. F2P nebo indie hry bývají dost často „jinak naladěné“ a nemusí vypadat optimálně. Já toho na TV moc neměnil, protože Samsung má v nastavení obrazu herní režim, který mi vyhovuje. Obraz je sice trochu tmavší, ale jelikož hraju spíš po nocích, jsem rád.

     • Maladava

      Nějak se s tím poperu ;-). A režim HRA se mi právě vůbec nelíbí…Tak nastavování zdar 😀

25. 09. 2018 • DandyCZE14

RECENZE Forza Horizon 4

Mlha pomalu stoupá, sešlapuji plyn a v plné rychlosti vyrážím. Právě startuje recenze očekávané konzolové exkluzivity pro Xbox One, a to závodní hry Forza Horizon 4.

»
19. 09. 2018 • chaosteorycz6

Forza Horizon 4 zavzpomíná na Bonda

Když už máte hru odehrávající se v Anglii, byla by škoda nevyužít agenta s povolením zabíjet. Balíček Best of Bond Car obsáhne deset vozů, neodmyslitelně spojených s nesmrtelnou filmovou postavou. Pro majitele Ultimate edice se tak stane už 28. září, neboť DLC je její součástí. Ostatní dostanou příležitost 2. října, protože balíček bude prodejný i samostatně. Přehled všech modelů a značek najdete níže ve videu a nejde rozhodně jen o Astony. V bondovkách kdysi...

»
18. 09. 2018 • tonyskate10

Stáhněte si dopředu Forza Horizon 4

Microsoft má sice letošní podzim jen jednu exkluzivitu, ale za to pořádnou. Forza Horizon 4 vypadá naprosto famózně, o čemž vás jistě přesvědčila i minulý týden vydaná demoverze. Od vydání už nás dělí jen pár dní, zvláště pokud jste si předobjednali edici Ultimate, která vám umožní hrát s předstihem, a to už 28. září. Ostatní si pak musí počkat na 2. října, kdy bude hra současně uvedena i v předplatném Xbox Game...

»
11. 09. 2018 • tonyskate6

Speciální Halo závod ve Forza Horizon 4

Série Forza Horizon vyniká nejen nádhernou grafikou, ale také skvělou hratelností a zábavnými prvky. Tentokrát ale nemáme na mysli rychlostní pasti či šílené skoky a podobné PR kousky, ale speciální závody Showcase, kdy závodíte proti vlaku, letadlu či třeba horkovzdušnému balonu. Ve čtvrtém díle se tvůrci rozhodli jít ještě o kousek dále, i když je k tomu mohl motivovat Microsoft. Už Forza Horizon 3 nabídla legendární vůz Warthog ze série Halo,...

»
10. 09. 2018 • tonyskate6

Seznam aut a skladeb pro Forza Horizon 4

Vydání exkluzivních závodů Forza Horizon 4 se nezadržitelně blíží a už 2. října vyrazíme do nádherné Británie. Pokud navíc půjdete po edici Ultimate, můžete začít hrát už 28. září a navíc získáte permanentku Car Pass a obě budoucí rozšíření. Dnes se ale podíváme na vozy, kterých bude ve hře na 450, a tvůrci už zveřejnili jejich kompletní seznam. Nejsou obsaženy speciální Forza edice některých aut a po vydání se taktéž...

»
06. 09. 2018 • tonyskate1

Úsměvná reklama na Forza Horizon 4

Microsoft dnes vypustil do světa reklamní spot na své exkluzivní závody Forza Horizon 4, které vychází 2. října (i v Xbox Game Pass), případně už 28. září, pokud půjdete do edice Ultimate. Nicméně zpět k samotné reklamě, která je opět velmi povedená, jak už této série bývá zvykem. Tentokrát se jedná o parodii na dokumentární cyklus Zázračná planeta, kde legendárního Davida Attenborougha nahradil Maurice LeMarche. Vypravěč se snaží popisovat nádhernou Británii, jež...

»
01. 08. 2018 • chaosteorycz0

Jarní období a Forza Horizon 4

Venkovní teploměr se pohybuje kolem číslice patnáct, počasí přemýšlí, zda si učůrne a stromy se pyšně chlubí čerstvým listím. Skutečně nám nepřeskočilo z omračujících teplot těchto dnů, to jen komentujeme podmínky záznamu včerejšího vysílání Forzy Horizon 4. Po zimně se představilo roční období, kdy se všechno probouzí a nabírá novou energii. Kdo by čekal, že se celý stream odehrával za vytrvalého deště a v husté mlze, bude mile překvapen. I toto období...

»
25. 07. 2018 • chaosteorycz2

Forza Horizon 4 na ledu a sněhu

Playground Games mají za sebou další ukázku nadcházejícího pokračování Forzy Horizon. Dle plánu se přesunuly do zimního období, které Anglii zatím sluší nejméně. Tedy z barevného hlediska. Na gameplay záběrech opět nejvíce uchvacují detaily. Ať už jde o led přikrytý sněhem či stopy zanechané ve vysokém prašanu, ze všeho na vás dýchá ta pravá zimní atmosféra. Limity opět téměř neexistují. Ba co víc, pod vládou „bílé paní“ se z vodních ploch stávají...

»