Destiny 2: Showcase, ARC 3.0 a Temnota za rohem

Autor: HusekDPublikováno: 23.8.2022, 22:04

Publikováno: 23.8.2022, 22:04

Sociální sítě

O autorovi

HusekD

Je autorem 203 článků

Destiny 2 od vydání posledního datadisku Witch Queen prožívá takovou malou renesanci a oživení. Není se čemu divit. Poslední příběhové rozšíření je považováno (a zaslouženě) za to nejlepší, co dosud herní galaxie svým Ochráncům nabídla. Poslední měsíce sebou rovněž přinesly reworky subclass typu Void a Solar. A právě dnes večer došlo k další události, která nesouvisí jen s dalším herním reworkem.

 

 

Nová sezóna

Název nové sezóny bude, podle několika leak-freaků, Season of the Plunder. Jejím největším tahákem má být raid King’s Fall, známý hlavně hráčům prvního dílu, z prvního rozšíření The Taken King. Součástí nové sezóny mají být dvě příběhové mise a dvě nové aktivity: Ketchcrash, No Quarter, Expedition a Hideouts.

Lightfall

Po dohrání přídavku Witch Queen hráči shlédli video, na kterém (vizuálně) neznámý záporák jménem Witness stojí hledíc na obří flotilu vesmírných lodí. S tím se pojí nejen několik příběhových linek, ale také mnoho nezodpovězených otázek.

Ta, která asi nejvíc hráčům leží v hlavě je, zda Traveller chránil Savathun? A kdo je onen mysteriózní Witness? A jsme my, Ochránci, opravdu ti dobří, v tomto boji? Na odpovědi si budeme muset počkat. Původně se očekávalo, že Bungie dodrží jednoleté rozsahy vydávání rozšíření, nicméně podle některých zdrojů se dočkáme až v roce 2023.

K tématu Světlo vs. Temnota a neznámých konců vedou i další indicie. Samo Bungie v pozvánce na event zůstává tajemné, jak Hrad v Karpatech.

Další “háčky” byly vydolovány z webu Lightfallu s krycím názvem Nebula. Setkáváme se tu s výrazy jako “Our End”, “Strand”, “Outrun”, “Guardion Toasts” apod. Co je na těchto výrazech nejzajímavější, kromě navození pocitu čirého zoufalství z jiného konce ságy, než jaký jsme zřejmě všichni čekali, je ono slovo Strand. To by mělo v této chvíli vyjadřovat název nové temné subclassy. Jelikož jako jediná do této chvíle, ve hře, je Stasis, dávala by přítomnost druhé temné subclassy najevo, že výběr “strany” v tomto příběhu bude hrát nějakou roli. Podle dříve uniklých materiálů přímo od jednoho ze zaměstnanců Bungie, ukazovaly schopnosti této subclassy v zelené barvě, tudíž by se dalo odhadovat, že její zaměření bude ve stylu jedů (alá Osteo Striga). V traileru na Lightfall zase slyšíme Exo Stranger (Elsie Bray) říkat “a side should always betaken, even if it’s the wrong side” (“strana musí být vybrána, i když je to špatná strana”). Finální rozšíření Final shape by pak mělo dorazit v roce 2024.

ARC 3.0

Poslední, již dřívě zmíněnou novinkou, je rework ARC subclass. Ta se stejně jako její dva sourozenci dočká úprav schopností, včetně jejich fungování. V tomto směru nám Bungie nachystalo vcelku zajímavé provedení. ARC schopnosti totiž budou nově využívané s buffováním dvou aspektů nepřítele, od čehož se pak bude odvíjet nabitá síla schopností a výdrž Ochránce. Bungie už vypustilo detaily k tomuto reworku před časem, detaily jsou dostupné ZDE (l). S čím se Bungie pochlubilo je fakt, že vývojářský tým se prý cíleně inspiroval při tvorbě ARC 3.0 filmem Crank 2: High Voltage s Jasonem Stathamem. Rework by prý tak měl dostát své definici “go fast and hit stuff” nebo-li “hold-W subclass”.

Těšíme se na vaše dojmy v komentářích, případně v diskuzi na našem Discordu: https://discord.gg/GGzWbfHB

…Tluček…

11. 09. 2022 • HusekD0

Novinky okolo Destiny 2

Další týden sešel časem, a tak nadešla chvíle, aby se s námi Bungie podělilo o novinky a updaty ve svém pravidelném TWABu. Výčet novot je tentokrát kratší, než na jaký jsme byli zvyklí v posledních týdnech a měsících, proto se nezdržujme a pojďme rovnou na ně.

»
05. 09. 2022 • HusekD0

Destiny 2: Crucible PvP

Nová pirátská sezóna je v plném proudu, nové rekordy padají jeden za druhým a tak se s námi Bungie v novém vydání TWAB (The Week at Bungie) dělí o jednu zásadní novinku implementovanou v rámci nové sezóny Season of Plunder v úterý 23.8. v herním PvP režimu zvaném Crucible. Tentokrát v podobě úprav implementovaných do 6v6 matchmakingu Control.

»
27. 05. 2022 • lindros88cze0

Destiny 2: Season of the Haunted – Duality Dungeon

Destiny 2 dostává výraznější update Duality Dungeon. Na našem Discrodu v posledních dnech rezonuje hodně hra Destiny 2, proto je dobré zmínit, že k nám míří poměrně velké rozšíření. Abyste se ovšem mohli zapojit do všeho, bude vyžadován trošku zkušenější tým, a tak je potřeba grindit a grindit. Atmosférický trailer nabídne pohled na chystané věci a možná přitáhne i nové hráče nebo ti dřívější opráší konzole, strhnout internet (instalace této hry patří k tomu nejrozsáhlejšímu)...

»
15. 02. 2022 • p.a.c.o0

Destiny 2: The Witch Queen v launch traileru

Již příští týden přinese Destiny 2 nové dobrodružství nazvané The Witch Queen. A jelikož jde o velké obsahové rozšíření, nesmí chybět launch trailer, který by měl všechny vojáky opět přimět ke hraní. Mimo nového příběhové obsahu nebude chybět také nová třída, zbraně a další hromada novinek. DLC otevře své brány 22. února.

»
01. 02. 2022 • p.a.c.o0

Destiny 2: The Witch Queen ukazuje nové zbraně

Přidávání nového obsahu do Destiny 2 stále nekončí, kdy na programu je rozšíření s názvem The Witch Queen. Ještě předtím, než 22. února vyjde, se můžeme podívat na nový trailer. Jeho prostřednictvím se podíváme na nové zbraně, kterými si naši Guardiani budou kosit cestu skrze hromady nepřátel. Najdeme mezi nimi i velice zajímavé kousky, díky nimž bude při troše šikovnosti možné sekat nepřátele a přitom vystřelit projektily na střední vzdálenost. A...

»
01. 02. 2022 • Lukáš Urban0

Bývalí tvůrci Halo patří nově Sony

Nebývá tu dobrým zvykem, že bychom psali o akvizicích jiných firem, než je Microsoft. Jednak nebývají pro Xbox důležité a, bez jakýchkoliv posměšků, nejsou ani tak mamutí jako v případě amerického kolosu, natož aby měly výrazný vliv na herní průmysl. Tentokrát však uděláme výjimku, neboť nákupní hody se dotkly studia Bungie, tedy těch, kteří přivedli na svět kultovní značku Halo.

»
08. 12. 2021 • p.a.c.o0

Výroční obsah pro Destiny 2

Bungie letos slaví velký milník v herním světe, jelikož společnost zde působí již 30 let. K této příležitosti se můžeme těšit na hromadu nového obsahu, který bude navíc k dispozici zcela zdarma. Počínaje dneškem můžeme začít sbírat speciální zbraně a vybavení. Po omezený čas jsou pak připraveny aktivity pro 6 hráčů. V nich budou prozkoumávat jeskyně kolem kosmodromu, které budou ukrývat další zajímavý loot. Začněte tedy slavit!

»
24. 08. 2021 • waggon0

Xbox Weeks Deals – 24.8.2021 až 31.8.2021

Týdenní slevy obsahují vždy kombinaci nejenom různých her, ale i kombinaci AAA her a Indie scény. Tentokrát mají indie hry výraznou převahu, ale to samozřejmě není na škodu. Zlevněné jsou například The Bridge (29Kč), Call of Cthulhu (204Kč), BEB: Super Mega Bundle (39Kč), WE ARE DOOMED (19Kč), Worms W.M.D (149Kč), Warhammer: Vermintide 2 – Ultimate Edition (274Kč) atd. A pokud jste od minulého týdne oprášili Kinect, tak jej navracejte zpět...

»