Dílo H. P. Lovecrafta ožije v RPG Call of Cthulhu

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 28.2.2016, 14:39

Publikováno: 28.2.2016, 14:39

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3180 článků

Opět se budeme bát, ale tentokrát trochu na jiné úrovni. Ke slovu se dostane legenda mezi autory hororů, sám H. P. Lovecraft. Právě jeho mýtus o Cthulhu se stal zdrojem připravovaného RPG Call of Cthulhu. Ještě než se budeme věnovat hře samotné připomeneme, že okolo této bájné bytosti vystavěl Lovecraft celé univerzum, které dalo prostor zrodu desítkám příběhů, novel, románů a z posledních let také filmů či her.

O hře se poprvé mluvilo v roce 2014, kdy ji několika artworky představili vývojáři z Frogwares. Pak nastala informační tma a vypadalo to, že z projektu nakonec v poklidu sešlo. Změna přišla tento týden poté, co se studio Cyanide pochlubilo nejenom převzetím hry, ale také opětovným partnerstvím s vydavatelstvím Focus Home Interactive. A protože dobré zprávy nechodí po jedné, nový tvůrčí tým zveřejnil hrubou kostru příběhu, kterou podpořil prvními obrázky.

Vaším úkolem bude zjistit pravdu o smrti uznávaného umělce a jeho rodiny na odlehlém ostrově. Tušíte správně, že nepůjde o žádnou, turisty vyhledávanou destinaci a že objevené skutečnosti budou mnohem děsivější, než jste si zpočátku mysleli. Více se zatím autoři nerozpovídali, ale slibují psychologické RPG se stealth prvky, které potěší jak fanoušky žánru, tak milovníky Lovecraftova psaní.

Call of Cthulhu by měl být hotový během příštího roku a jestli si kladete otázku, zda bude mít něco společného se stejnojmennou adventurou z roku 2006, tak odpovídáme, že pouze námět. Pokud by jste chtěli vidět jak funguje spojenectví studia Cyanide a Focus Home Interactive, využijte Zlatého členství spolu se službu Games with Gold a stáhněte si zdarma hru Styx: Master of Shadows.