Dubnová aktualizace pro konzole Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 20.4.2021, 7:54

Publikováno: 20.4.2021, 7:54

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4899 článků

Zdá se, že Microsoft opět navázal na trend měsíčních systémových aktualizací, což je dobře, protože se tak snad postupně dočkáme žádaných funkcí. Už teď testují přehled her, které jsou aktivní v rychlém obnovení (Quick Resume) či passthrough pro zvuk, ale těch se dočkáme až v budoucnu. Aktuální update nadále vylepšuje mobilní aplikaci Xbox, přináší nové vychytávky pro předplatitele Xbox Game Pass a nabízí i zvýšení rychlosti při stahování her.

Achivementy a tabulky v mobilní aplikaci Xbox
Minulý měsíc se do nové mobilní aplikace Xbox vrátily achievementy, které z nějakého důvodu nebyly dostupné ihned, ačkoliv se jedná o nejzásadnější část aplikace. Achievementy je také možné sledovat včetně průběžného postupu. Novinkou jsou měsíční tabulky, kde můžete vidět, jak si stojíte proti přátelům v počtu získaných bodů gamerscore. I tato funkce se zatím testuje a koncem měsíce by měla být dostupná všem. Do budoucna jsou pak v plánu další vylepšení.

Hrajte s přáteli hry z Xbox Game Pass
Hraní her s přáteli teď bude ještě jednoduší díky další integraci předplatného Xbox Game Pass do konzolí. Když budou vaši přátelé hrát jakoukoliv hru z Xbox Game Pass, objeví se sekce „Hrajte s přáteli“ (Play with Friends) a můžete se rovnou přidat do online klání anebo začít instalovat hry, které vaši kamarádi zrovna hrají.

Nová doporučení her a kolekce pro Xbox Game Pass
V konzoli teď budete moci objevovat nové hry z nabídky předplatného Xbox Game Pass s pomocí doporučení a kolekcí. Doporučení budou vznikat na základě vaší herní historie v nové sekci „Protože jste hráli“ (Because you played) anebo najdete titul pro více hráčů v sekci Multiplayer. Těmito doporučeními se XGP ještě více přibližuje Netflixu a po jeho vzoru nabídne i kolekce podle žánru či tématu, jako střílečky, sci-fi, horor, fantasy, otevřený svět a mnoho dalších. Tato doporučení i kolekce najdete v sekci Game Pass ve vaší konzoli.

Suspendujte hru a zrychlete svá stahování
Díky nové funkci suspendovat hru budete moci stahovat tak rychle, jak jen je to možné. Ve frontě stahování teď totiž budete upozorněni, pokud vaše aktivní hra zpomaluje rychlost stahování. Pokud se tak stane, můžete aktivní titul suspendovat, aby neomezoval přenos dat a vy tak dosáhli lepší rychlosti stahování. Díky rychlému obnovení (Quick Resume) na Xbox Series X|S se pak snadno vrátíte do dané hry a navážete tam, kde jste přestali.

13. 05. 2021 • tonyskate0

Xbox začíná slavit 20. výročí

Je to téměř neuvěřitelné, ale 15. listopadu tomu bude 20 let, co vyšla herní konzole Xbox společnosti Microsoft za doprovodu pecek jako Halo: Combat Evolved či třeba Project Gotham Racing. Už tehdy sklidilo zcela nové herní zařízení docela solidní úspěch, zvláště s ohledem na silnou konkurenci, ale teprve Xbox 360 udělal ten správný dojem, ačkoliv jej pak Xbox One trochu pokazil. Během předešlé generace, ale Microsoft učinil několik zásadních rozhodnutí a...

»
12. 05. 2021 • tonyskate0

Květnová aktualizace pro konzole Xbox

Snad už jste si zvykli na pravidelné měsíční systémové aktualizace, které jsou po vydání nových konzolích zcela běžné a teprve postupem času se jejich kadence zmírní. V té květnové se můžete těšit na vylepšení Rychlého obnovení a dynamických pozadí na Xbox Series X|S, ovšem dojde i na kvalitnější zvuk pro mediální aplikace či rozšíření rodičovské kontroly.

»
11. 05. 2021 • tonyskate0

Xbox Game Pass spojuje hráče v Evropě

Xbox si skrze externí společnost nechal vyhotovit studii, která by prokázala, jak Xbox Game Pass pomáhá hráčům v Evropě, aby zůstali ve spojení. Průzkum je založen na vzorku 14 000 hráčů z různých evropských států se zaměřením na předplatná a vyzdvihuje, že předplatitelé Xbox Game Pass se skutečně více skrze hry spojují s přáteli i rodinou než hráči, kteří službu nevyužívají.

»
04. 05. 2021 • tonyskate0

FPS Boost pro téměř stovku her

Minulý týden jsme tady měli zatím poslední přísun her, které využívají funkce FPS Boost na konzolích Xbox Series X|S. Tato novinka zajišťuje, že u zpětně kompatibilních her z Xboxu One je zdvojnásoben počet snímků za sekundu a spoustu her si tak užijete v 60 či 120 FPS. Doposud byly hry doplňovány spíše po menších dávkách, ale teď Microsoft přidal tuto podporu po 74 dalších her a celkem tak FPS Boost využívá 97...

»
28. 04. 2021 • tonyskate0

Herní divizi Microsoftu se nadále daří

Microsoft má tuto generaci skvělé našlápnuto a herní byznys pod záštitou Xboxu mu jen vzkvétá. Nemáme teď na mysli jen nabídku skvělých her, která naplno odstartuje tento podzim či akvizici Bethesdy, ale také finanční úspěch, jak potvrzují výsledky za uplynulé čtvrtletí. Během období od ledna do března dosáhla divize obratu 3,53 miliardy dolarů, což je o 50 % více než za stejné období před rokem. Vděčí za to především prodejům...

»
28. 04. 2021 • tonyskate0

Podpora ovladače Xbox Series X|S pro iOS

Nový ovladač Xbox, který je dodáván s konzolemi Series X|S a je samozřejmě kompatibilní s předchozí generací, hned při vydání podporoval i Android, ale podpory pro zařízení Apple se dočkal až teď s aktualizací iOS na verzi 14.5. Skrze Bluetooth tak můžete ovladač používat s kompatibilními hrami v App Store či Apple Arcade. Především se ale blíží cloudové hraní Xbox na platformy iOS, kde se bude ovladač rozhodně hodit, protože dotykové ovládání podporuje jen něco...

»
22. 04. 2021 • tonyskate0

23 milionů předplatitelů pro Xbox Game Pass

Pravidelně se o počtu předplatitelů Xbox Game Pass dozvídáme z finančních výsledků společnosti Microsoft, ale na ty si ještě musíme počkat. Mezitím ovšem insideři herního průmyslu prozradili, že k dubnu už má předplatné Game Pass přes 22 milionů hráčů a konkrétně k 20. dubnu jich je dokonce o milión více. Xbox Game Pass tak v současnosti předplácí 23 milionů hráčů, což je skvělé číslo a zdá se, že nadále platí růst zhruba 5 miliónů...

»
21. 04. 2021 • tonyskate0

Hrajte zdarma! Xbox Live Gold pro free-to-play hry zrušeno!

Konec ledna byl pro Microsoft poměrně divoký. Oznámil totiž zdražení členství Xbox Live Gold, nejspíše především proto, aby hráče přesvědčil k přechodu na předplatné Xbox Game Pass Ultimate, ovšem nepěkně se mu to vrátilo. Proto zdražení velmi rychle stáhl a jako kompenzaci nabídl opravdu bezplatné hraní free-to-play her, které je právě teď dostupné!

»