E3 2019: Závěrečná nálož zpětně kompatibilních her pro Xbox One

Autor: tonyskatePublikováno: 11.6.2019, 6:59

Publikováno: 11.6.2019, 6:59

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3927 článků

Během speciální epizody pořadu Inside Xbox z E3 jsme se konečně dočkali novinek týkajících se zpětné kompatibility. Dobrou zprávou je, že jsme se dočkali spoust nových her napříč všemi konzolemi včetně vylepšení pro Xbox One X. Tou špatnou je pak skutečnost, že tohle je poslední nálož zpětně kompatibilních her pro Xbox One. Microsoft si nejspíše chce ponechat dost času, aby řádně dostal svému slibu. Na Xbox Scarlett totiž budete moci hrát tisíce hry napříč všemi čtyřmi generacemi. Budou tedy teď pracovat na tom, aby Xbox příští generace byl schopen přehrát všechny hry ze všech předchozích konzolí.

A teď už pojďme na ty žhavé novinky. Z původní konzole Xbox byly do zpětné kompatibility přidány hry Armed and Dangerous, Indiana Jones and the Emperor’s Tomb, Sphinx and the Cursed Mummy

Tom Clancy’s Splinter Cell, Tom Clancy’s Splinter Cell Pandora Tomorrow, Tom Clancy’s Splinter Cell Chaos Theory, Tom Clancy’s Splinter Cell Double Agent a Unreal Championship 2: The Liandri Conflict. To znamená, že si teď na Xbox One můžete zahrát kompletní ságu s agentem Samem Fisherem.

Některé z těchto či i dříve uvedených her z původního Xbox teď dostali také svůj dodatečný obsah, který můžete stahovat zcela zdarma. Jedná se o nové mapy pro Armed and Dangerous, vybrané Star Wars hry a první tři díly série Splinter Cell.

Pro konzoli Xbox One X byly vylepšeny hry z kolekce Rare Replay, ovšem ve 4K si je samozřejmě zahrajete i samostatně. Jedná se o Banjo-Kazooie, Banjo-Kazooie Nuts & Bolts, Banjo-Tooie, Kameo Elements of Power, Perfect Dark, Perfect Dark Zero, Viva Piñata a Viva Piñata: Trouble in Paradise.

A konečně poslední nálož her z Xboxu 360, které si teď můžete zahrát na konzolích Xbox One a opravdu je z čeho vybírat. Neschází původní Far Cry, kultovní skate, japonská RPG Infinit Undiscovery a Star Ocean, Enslaved od tvůrců Hellblade anebo Too Human, které navíc pro všechny hráče zdarma.

Asura’s Wrath
Battlefield 2: Modern Combat
Enchanted Arms
Enslaved: Odyssey to the West
Far Cry Classic
Far Cry Instincts Predator
Infinite Undiscovery
Peter Jackson’s King Kong: The Official Game of the Movie
Prince of Persia The Forgotten Sands
Skate
Star Ocean: The Last Hope
Super Puzzle Fighter II Turbo
Syndicate
Too Human
Unreal Tournament III

 • Jaroslav Houdek

  Asura a Enslaved jsem si chtěl zahrát. Takže mám radost. I když z té informace o Scarlett mám ještě větší radost.

 • JN

  Zpětná je skvělá věc. I hry jsou uměleckým dílem a díky této iniciativě mohou žít dál. Sám jsem si tak zahrál pár luxusních kousků, třeba Zaklínač 2, toho miluju. Díky MS.

 • Jiri Kriz

  Za nálož v BC jsem hodně rád nicméně ty zmíněné hry zdarma zatím nejdou stáhnout.

  • Maladava

   Hry? Pochopil jsem to tak, že zdarma je akorát Too Human a ta stáhnout jde.

   • Aleš Tichý

    Přesně tak, zdarma jsou pak pouze ještě nějaká DLC do původních XBOX her.

 • Petr J.

  Je to škoda,že skončí zpětná podpora na Xbox One X,rozhodně neplánuji kupovat novou konzoli v One day.Má konzole je zakoupena One Day a to bylo 11.2017

  • Aleš Tichý

   Ale ono nic nekonci, pouze nebudou pridavat dalsi hry 🙂 knihovna zpetne kompatibilnich her zustane… a je to celkove na X1, ne pouze X1 X.

   • Jaroslav Houdek

    On tím asi myslel staré hry vylepšené pro XB1X do 4K. Jako třeba Zaklínač 2. Jako bylo to fajn, ale chápu že chtějí aby další generace uměla tohle a ještě víc hned od začátku. Je super, že to řekli takhle na rovinu a i s náplastí ve formě spousty her.

 • Marek Polách

  Konečně Enslaved, chybí mi ale Remember me a hlavně Max Payne 3, snad bude remaster když to R* nedal do BC.

 • TommyS.

  hlavně nechápu proč si Microsoft nepřidal svoje hry Forza 2 + 3 + 4 ty mi tam chybí nejvíce.. musím kvuli nim udržovat doma 360ku

 • jirkawaggon

  Jen pro vysvetleni, neni to konec pridavani her do zpetne a uz vubec ne konec zpetne kompatibility jako takove. Jen do vydani Scarlet konzole zadnou novou zpetne kompatibilni hru necekejte.

  • Petr J.

   Tak nevím já se dočetl to to,vyznívá to,že zpětná podpora her s Xboxu a X360 , pro konzole Xbox One ,je ukončena,tou to poslední várkou her.
   Bude jen to co vyšlo doposud a další starší tituly s Xbox/X360 už nebudou.
   Pokud je to jinak a zpětná podpora starších her pro Xbox One bude nadále pokračovat tak budu jen rád.Zatím tomu nic nenasvědčuje. Phil Spencer prohlásil,že musí jít ku předu. K knihovně je více než 600 her Xbox a Xbox 360 ve zpětném hraní.

   říká Jason Ronald
   Po tomto týdnu nemáme žádné plány přidávat do katalogu na Xbox One další originální tituly Xbox nebo Xbox 360.
   Microsoft se nyní zavazuje, že dostane každou hru Xbox One na Scarlett, vedle her ze všech čtyř generací Xbox. Zatímco katalog starých her by mohl skončit, Microsoft přidává spoustu her, jak to vypadá, že se posouvá směrem ke kompatibilitě Scarlett. Mezi staré klasiky Xbox přicházející do zpětné kompatibility patří:hry …..

   • jirkawaggon

    Ja prave cetl, ze po vydani Scalet tym starajici se o zpětnou opet preorientuje na pridavani starsich her do zpetne (teda co vydavatele a licence dovoli), tak ono by to bylo i logicke, neb pak nebudou mit co na praci.

  • Petr J.

   To ale platí jen pro novou konzoly a předešlé se už nebude podporovat? Vyjádření Microsoftu/xbox je dosti nejasné.Pokud máš ofiko vyjádření rád si ho přečtu ,dík

   • jirkawaggon

    Rozhodne ne, uz jen z logiky je jasne, ze novve hry ze zpetne budou i pro ONE i po vydani Scarlet. Precejenom v te dobe (a minimalne rok pote) bude stale vic hracu na ONE nez na next genu…

 • fusekle

  Tak jsem koupil Unreal Tournament 3 a stejně se neukazuje v ready to install. Nemá někdo nějakou radu?

30. 10. 2014 • p.a.c.o16

Volgarr, Viva Piñata a Red Faction v listopadu zdarma

Právě byla oznámena nabídka her, kterou všichni zlatí členové dostanou v listopadu skrze Xbox LIVE zdarma. Majitelé Xbox 360 dostanou v rozmezí 1. – 15. listopadu Viva Piñata: Trouble in Paradise, v druhé půlce měsíce, to jest 16. – 30.listopadu bude možné stahovat Red Faction: Guerilla. Nabídka rozhodně pěkná a je jedno, jestli zvolíte Viva Piñata nebo Red Faction. Ani majitelé Xbox One nezůstanou pozadu, i když pro ně je na celý měsíc...

»
09. 09. 2008 • lindros88cze0

RECENZE: Viva Piñata: Trouble in Paradise

Ano, Viva Piñata je zpět v plné síle vyzbrojena stejným konceptem jako minule. Opět je zde zahrada a opět je Vaším hlavním cílem starat se o Piñaty. Pokud jste nehráli první díl, nebo jste o něm prostě nikdy neslyšeli, vězte, že Viva Piñata byla, je a bude strategií kombinující simulátor starání se o zahradu a zvířata. autorem recenze je Acro Czech Zahradníkův deníček Stal jsem se zahradníkem. Zahradníkem a milovníkem...

»