Herní pacárna #1

Publikováno: 26.5.2019, 17:55

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 1875 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Každý den se vám snažíme servírovat novinky z herního světa. Tahle serózní práce je naší hlavní náplní, kterou následně doplňují recenze. Herní pacárna taktéž přináší nálož zpráv z herního světa, které jsou však podstatně „pravdivější“, exkluzivnější a dohalují pozadí herní scény (někdy i doslova). Tvůrčím způsobem se na nich podílí místní duo Lukáš (p.a.c.o) a Lukáš (ChaosteoryCZ), u něhož moc dobře víte, že občas mají trochu bujnější fantazii nebo velice progresivní nápady či myšlenky. A právě tyto své schopnosti se promítají do herní pacárny, jejíž první díl právě startuje. Užijte si nejlepší zprávy z herního světa, které jinde nenajdete a nezapomeňte do komentářů přidat své názory na tuto produkci.

 • Microsoft se spojil se Sony. Tato zpráva proletěla médii jako střela a u hráčů se dočkala celé řady reakcí. Na jistém webu to vypadalo na hromadné sebevraždy, jinde se oslavovalo. Bohužel spousta redakcí přehlédla vyjádření šéfa Sony, Jima Ryana. Ten pro herní web Gemratsu řekl: „Je to první část naší transformace stát se lepší herní společností. Sice jsme se poslední roky Microsoftu smáli, ale jak se ukázalo, jejich kroky byly správné. My je proto kopírujeme (placený online multiplayer, ea access, vysoký výkon konzole – pozn. redakce), abychom hráčům nabídli moderní technologie a přístup k nim.“ Bylo jenom otázkou času, než se něco takového stane, přeci jenom rivalita je fajn, ale v technologické stránce by se pomyslné „táhnout za jeden provaz“ mohlo vyplatit všem. Ryan rozhovor zakončil tajemným vyjádřením: „Uvidíme, kam nás společná spolupráce nakonec zavede. Jsme jedna velká herní rodina, takže by bylo rozumné ukončit ty nesmyslné a nekonečné souboje.“ Zajímavá myšlenka pro herní komunitu. Může to však znamenat něco převratného v politice obou firem, nebo snad může dojít k jejich sloučení? To jsou všechno otázky, na které nám snad odpoví nadcházející herní výstava E3.

 • RAGE 2 má zaděláno na velký problém. Sdružení Woman First, konkrétně odbor blondýn, si všimlo, že ač je hra stylizována do růžové barvy, je zde málo doplňků v této barvě. Dále je překvapilo, že se ve hře nenachází žádné funkční nákupní centrum a salóny krásy. Jejich tisková mluvčí Elle Woodsová k tomu řekla: „Pomineme-li fakt, že chybí nová móda a celá hra jako by se zasekla v minulosti, dokázali bychom se přes tyto věci přenést. Co však akceptovat nelze, je velikost zbraní ve hře. Všechny jsou až příliš velké a chudáček Rambo se s nimi do našich kabelek prostě nevejde. Myslel někdo z vývojářů na to nebohé zvíře, nebo muži, kteří mezi vývojáři převládají, mají neustálou potřebu si tou velikostí něco kompenzovat?“ Chystají proto uspořádat schůzku s ochránci virtuálních zvířat, aby se poradili, jak postupovat proti vývojářům z Avalanche Studios a id Software. Doufejme, že se všechno podaří vyřešit ke spokojenosti všech. Přeci jenom udělat update, klidně i za poplatek, přidávající nové oblečení nebude problém a stejně tak zredukovat velikost zbraní by mělo být záležitostí chvilky. Příště by vývojáři takovou zřejmou věc měli odhalit v čas sami. Přeci nechceme hrami někoho urážet nebo utiskovat.

 

 • Květnová aktualizace přinesla do našich konzolí několik změn. Většina se jich týká přátel, odesílání zpráv nebo práce se seznamem her a aplikací. Některé změny se však odehrávají i na pozadí, jak odhalil web XWare.com. Dle jeho zjištění došlo k nasazení progresivní umělé inteligence (vše za přispění Microsoft Azure), jejímž úkolem je optimalizovat každou jednotlivou hru pro ideální herní zážitek. V průběhu hraní tak bude náhodně upravován výkon konzole pro neplynulé hrání, nebo zvyšování otáček chlazení konzole do nepříjemných zvukových hladin. Kdo se rozhodne si v nastavení konzole zaškrtnout možnost „výzva“, u toho bude docházet k náhodnému vypínání konzole, samozřejmě bez uložení poslední herní pozice. Je zkrátka vidět, že v Microsoftu vědí, co hráči chtějí a nezatěžují se drobnostmi, jako je třeba plynulý chod dashboardu. To přece ke štěstí nepotřebujeme.

 

 • Po úspěchu dodatečného obsahu u DiRT Rally, přichází Codemasters s novou politikou u letošní F1. Nový obsah bude nově distribuován formou předplatného. Za symbolických 199 Kč měsíčně budeme mít k dispozici všechny tratě, vozidla a polepy na ně. Dále budou přidány jednotlivé historické sezóny z F1 a F2. Kdo předplatné zruší, bude mít přístup ke dvěma vozidlům, prvním třem tratím, ale bohužel nebude možné hrát multiplayer. Rozhodnutí vývojářů je více než pochopitelné. Přece nemůžeme dostat všechen obsah jenom tím, že si jejich hru na začátku koupíme za plnou cenu. Vývoj her něco stojí a hráči by si měla zvykat za kvalitu zaplatit.

 • Hra o trůny to má prozatím, co se seriálové stránky týče, úspěšně za sebou. Fanoušky konec sice nepotěšil, ale značka má stále velké jméno. Proto není překvapivé, že na světlo světa unikla informace ohledně návštěvy George R. R. Martina u vývojářů z FromSoftware (tvůrci Dark Souls nebo Sekira). Zde měl Martin poskytovat informace k chystané hře. Jak se podařilo zjistit novinářům z Game Freeze, půjde o hru pro další generaci konzolí, jelikož k jejímu chodu počítají s velkým výpočetním výkonem. Za celým konceptem stojí samotný Martin, jehož k této hře inspirovalo dění „na place“ při natáčení seriálu. Produkci se totiž nepodařilo zajistit dostatečný počet mobilních záchodů, což vedlo k opravdové Hře o trůny. V tomto herním zpracování bude naším úkolem za každou cenu obsadit Trůn, protože jinak dojde k obrovské tragédii, z níž se kalhoty našeho hrdiny nebo hrdinky hned tak nevzpamatují. Bude možné záchody převracet na bok, schovávat toaletní papír nebo za pomoci draků (v případě nasbírání dostatečného počtu bodů) sežehnout zbývající protivníky. Myšlenka rozhodně zajímavá, protože spousta z nás se jistě v zaměstnání nebo jinde dostala do podobné situace, díky čemuž budeme moct do hry promítnou vlastní strategie. Dočkat bychom se měli v průběhu prázdnin, prý aby to herní sucho nebylo tak velké.

 • EA mají problém. Obliba jejich battle royale hry Apex Legends klesá, ačkoliv, na rozdíl od konkurence, nemá tisíc a jednu chybu a necílí na degenerované puberťáky s nejasnou sexuální orientací. Osazenstvo Respawn Entertainment tak bylo přinuceno F2P hru zařadit jako povinný doplněk očekávaných Star Wars: Fallen Order. Pro hraní nových Hvězdných válek bude nutné odehrát určitý čas v Apex Legends. Herní poměr je prozatím nastaven v poměru jedna ku pěti, tedy za pět hodin v Apexu získáte hodinu hraní se světelným mečem. Andrew Wilson se nechal slyšet, že jestli se metoda osvědčí, rozšíří se battle royale také do sportovních her FIFA a NHL, kde vyplní čas mezi poločasy a třetinami. A to v reálném čase.

 • Nový raid ve hře The Division 2 naráží na konzolích na nečekaný problém. Prý je příliš náročný, a tak hráči volají po nižší obtížnosti. Objevují se dokonce organizované skupiny, které spojuje společná myšlenka řešení. Skupina „We First“ navrhuje, aby umělá inteligence mohla vystřelit až po hráči, tedy jako druhá. Aliance „Equality for All“ žádá snížení počtu protivníků na osm nebo adekvátní navýšení skutečných hráčů. Přesila, v našich krajích známá také jako „šluknovská férovka“, totiž v dnešním rovnocenném světě nemá prostor. Se zajímavým řešením přišla francouzská Mensa. Podle ní se má bojovat mozkem, a tak navrhuje uložení zbraní a rozhodnutí boje v inteligenční olympiádě. Otázky samozřejmě organizace připraví. Proti tomu však vystoupili severokorejští esportovci. Podle jejich nejmenovaného vůdce je řešení v jaderné raketě extra krátkého doletu. Navíc prý mají natrénováno. Chris Gansler z Ubisoftu vzkázal jediné: „Nic měnit nebudeme, naučte se konečně hrát.“

 

 • Nenadálé události v britské politice se rozhodlo využít studio Playground Games. Na oslavu odstoupení britské premiérky začlení příští týden speciální playlist „May, go away!“. Za jeho nesplnění hráči získají teleskopický nos, módní modrý kostýmek a limitovanou registrační značku „BYE BYE BRXT“.
 • klidas

  dnes je prvy april? 🙂

  • p.a.c.o

   Není, ale chtěli jsme nějaký osvěžení pro pobavení na web a tohle nám vzniklo… 🙂

 • Olishu

  ?? 😀 😀

  • p.a.c.o

   Ano? 😀

 • ZdBu74

  Za mě dobré odlehčení a pěkné počtení 🙂

 • to jsou následky sobotni noci :-)))

  • Maladava

   A já si myslel, že je to po mé sobotní noci 😀

 • Peterek82

  Nápad dobrý, na poprvé jsem to ze zvědavosti dal, ale zkraťte tu délku na polovinu 🙂

  • p.a.c.o

   Děkujeme pokusíme se. Myslíš délku jednotlivých „zpráv“ nebo pokratit jejich počet?

   • Peterek82

    Spíš bych zkrátil zprávy. Víc to bude záměru slušet a navíc, je strašně super, když necháš něco i na představivosti čtenáře :-p

 • Petr J.

  super

17. 10. 2019 • tonyskate1

The Division 2 a dvojice strategií na víkend zdarma

Herní sezóna je přes podzim samozřejmě dosti nabitá, nicméně tento týden je takový volnější a vychází spíše menší tituly, tedy když pomineme nové květiny se zombíky a herní dobrodružství šavlozubé veverky z Doby ledové. Je tak ideální doba na další víkend Free Play Days pro členy Xbox Live Gold.

»
10. 10. 2019 • Lukáš Urban0

The Division 2 míří s dalším dodatkem do Pentagonu

Do hry se chystá další placený obsah v rámci první sezóny, která odstartovala v červenci. Jde o Episode 2, jejíž náplň tkví v rozšíření příběhu a dále obsahu pro více hráčů. Děj točící se kolem agentů nabídne nový úkol v Pentagonu, kde se frakce Black Tusks snaží dostat k bioreaktoru. A to všemi možnými způsoby, a s tím nejlepším co mají. Druhá mise posune hráče o trochu dál, konkrétně do laboratoří DARPA. Ty jsou totiž součástí...

»
27. 08. 2019 • waggon9

Xbox Weeks Deals – 27.8. až 3.9.2019

Tento týden by se výprodej klidně mohl jmenovat „Back to school“, neboť počet zlevněných her a přídavků se vymyká běžnému standartu. Výprodej má tentokrát Ubisoft, takže v seznamu najdeme jejich značky jako Assassin’s Creed, Far Cry, Splinter Cell atd. Opět připomínáme, že je možné získat 3 roky Game Passu za pouhých 26Kč, popřípadě Ultimate členství na 2 měsíce za 52Kč Xbox ONE ADIOS Amigos – 141Kč Assassin’s Creed Antiquity Pack –...

»
24. 07. 2019 • p.a.c.o1

Nový obsah pro The Division 2 je tu

Příslušníci Divize nástup! Vezměte si své vybavení, oprašte zbraně a hurá na nový obsah. První Epizoda právě dorazila, byť zatím pouze k majitelům Season Passu. To ale vůbec nevadí, protože se jedná o DLC dostupné zdarma, takže se ten týden určitě vyplatí počkat. Následně budeme moc vyrazit dvou lokalit, kde se to nepřáteli jenom hemží. V Manning National Zoo to jsou přívrženci Emeline Shaw, jež se v několika předešlých misích...

»
16. 05. 2019 • Lukáš Urban3

Mobilizujte partu, The Division 2 vypouští první raid

Bývá to zpravidla to nejnáročnější, co můžete ve hrách typu The Division, Destiny či Anthem hrát. Raidy vyžadují čas, skill, vytrvalost, vynalézavost, a především partu několika hráčů. To platí bezezbytku i pro Operation Dark Hours, kterou Ubisoft spustí v The Division 2 během dnešního dne. Zúčastnit se jí může každý, kdo se pyšní úrovní světa pět a dobytou základnou Tidal Basin. Raid odehrávající se na washingtonském letišti představí technologicky vyspělý klan...

»
05. 04. 2019 • Lukáš Urban0

The Division 2 zahajuje nový boj o Washington, D. C.

Vytěžit původní náplň pokračování The Division nebylo zase tak těžké. A to i pro hráče, kteří u online akce nesedí celé dny. Vývojáři si to ale dobře spočítali a dnes vypustili obsáhlý update, do něhož narvali nové mise, další úrovně a speciální vybavení. Invasion Battle for D. C. zvyšuje úroveň světa na pětku, otevírá obtížnost Heroic a začleňuje nedobytnou pevnost Tidal Basin. Od té se pak odvíjí Invaded Missions a...

»
23. 03. 2019 • Lukáš Urban7

Recenze: Tom Clancy’s The Division 2

Bílý dům, to majestátné sídlo nejmocnějšího muže světa, toho zažil už dost. Stal se terčem britských vojsk, což vedlo k rozsáhlému požáru a následné rekonstrukci. Byl svědkem slavnostních inaugurací, válečných porad, krizových schůzí, historických milníků a také nějaké té avantýry. Co nestihnul ve skutečném světě, to napravili dychtiví spisovatelé a lační scénáristé. Už si ani nepamatuji, kolikrát americká ikona vybuchla a kolikrát ji obsadily invazní jednotky. Na něco si stačil lidských...

»
13. 03. 2019 • p.a.c.o0

The Division 2 ve 4K traileru

Novinka The Division 2 již pro majitele Gold edic dorazila a zbytek hráčů se dočká v pátek. Kdo má doma Xbox One X, tak ho určitě zajímá, jak bude hra vypadat na této konzoli, pro níž je vylepšena a nabídne tak podporu 4K rozlišení s HDR. A právě proto je zde nejnovější trailer ukazující hru ve 4K na Xbox One X. Netřeba asi dodávat, že Washington vypadá opravdu neskutečně, ale...

»