Hry, výkon i cena jsou pro next-gen Xbox zásadní

Autor: tonyskatePublikováno: 19.11.2019, 9:48

Publikováno: 19.11.2019, 9:48

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4777 článků

Ještě před X019 nám bylo jasně řečeno, že nemáme čekat novinky o next-gen konzoli Xbox, která je známá jako Project Scarlett. Řádného představení se totiž dočkáme v první polovině příštího roku. Přesto na Scarlett přišla řeč v rozhovoru se šéfem Xboxu, kterým je samozřejmě Phil Spencer. Dle jeho slov se poučili ze současné generace (Xbox One) a nový Xbox nebude zaostávat z hlediska výkonu ani ceny.

Určitě si totiž pamatujete, že Xbox One byl při vydání o sto dolarů dražší, za což mohl především přibalený Kinect a výkonnostně taktéž trochu zaostával. I samotné představení konzole se moc nevydařilo, protože se více než na hry zaměřovalo na televizní a mediální funkce. Konference na E3 to pak sice napravila, ale věříme, že tentokrát už Microsoft představení zvládne daleko lépe.

Vhodné by bylo se na akci, která představí oficiální podobu i název next-gen konzole Xbox (Project Scarlett), zaměřit na výkon konzole, její funkce jako zpětná kompatibilita, podpora cross-play či herní streamování xCloud, a samozřejmě také ukázat některé z next-gen her včetně těch od partnerů. Na E3 to pak s hrami naplno rozjet a doplnit některé důležité informace týkající se konzole jako cena a datum vydání, ačkoliv to se můžeme dozvědět už na předešlé akci.

O pestrou nabídku her se pak nebude třeba obávat, protože Matt Booty, který vede Xbox Game Studios, řekl, že X019 byla jen špičkou ledovce, což znamená, že příští rok uvidíme ještě více nových her pro Xbox. Nic jiného bychom ovšem v roce, kdy má vyjít nová generace, nečekali.

Aaron Greenberg, který se stará o marketing Xboxu, pak v jiném rozhovoru dodal, že vývojářské konzole (dev kit) už jsou v rukou vývojářů. Za projektem Scarlett stojí stejný tým jako za konzolí Xbox One X a kromě výkonu se chtějí soustředit také na věci jako rychlost a lepší počet snímků (FPS) s výkonnějším CPU.

Okrajově ještě zmíníme starou spekulaci, že next-gen Xbox měl vyjít ve dvou variantách, kdy ta dražší by byla super výkonná. Nicméně dle posledních informací bylo od tohoto plánu naprosto upuštěno, o čemž svědčí i Spencerova slova. Samozřejmě nemohl zmíněnou spekulaci komentovat, ale jednoduše řekl, že nechtějí lidi plést. To zní dosti jednoznačně.

16. 02. 2021 • tonyskate0

Oficiální bezdrátový headset Xbox pro Series X|S

Microsoft nás na poli příslušenství zásobuje především novými ovladači, ale vlastní herní sluchátka už nevydal hodně dlouho a v posledních letech spoléhal na partnery. V rámci nové generace nám teď ale představuje svůj bezdrátový headset Xbox pro Xbox Series X|S, který bude samozřejmě funkční i s Xbox One a Windows 10.

»
08. 02. 2021 • tonyskate0

Xbox Series X|S loni prodal zhruba 3,5 milionů kusů

Konzole nové generace jsou obrovským tahákem a svědčí o tom prakticky neustále vyprodané sklady. Poptávka je zkrátka nadále velká a jak Xbox Series X|S, tak i PS5 jsou vyprodané. Microsoft navíc začal s výrobou později, protože čekal na plnohodnotnou implementaci RDNA 2, jinak by v obchodech bylo více kusů ale i tak by rychle zmizely, jelikož se s nedostatek počítá až do dubna, v horším případě do června.

»
29. 01. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Microsoft pokukuje po dalším vydavateli

Microsoft od roku 2018 opravdu hodně investuje do své herní divize a příslib velkých her i předplatné Xbox Game Pass potvrzují skvělé prodeje Xbox Series X|S či pětimiliardový dolarový obrat za minulé čtvrtletí. Že to Microsoft s hraním myslí opravdu vážně, potvrzuje i loňská akvizice vydavatele Bethesda za 7,5 miliardy dolarů, která bude uzavřena v následujících měsících. Jak už ale řekl Satya Nadella, ředitel Microsoft, s nákupy ještě nekončí. Teď začala internetem kolovat...

»
27. 01. 2021 • tonyskate10

Herní divize Microsoftu má 51% narůst a 18 milionů Game Passů

Microsoft přes noc uveřejnil finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí, tedy za období od října do prosince 2020. Za toto období společnost dosáhla obratu 43,1 miliardy dolarů, kdy zisk činil pěkných 15,5 miliard dolarů, za což by si Bethesdu mohli koupit ještě dvakrát. Jak se dalo očekávat, pěkný podíl na to má i herní divize, která oproti minulém roku zaznamenala 51% narůst, což vedlo k rekordnímu obratu 5 miliard dolarů za minulý...

»
23. 01. 2021 • tonyskate15

Hrajte zdarma! Xbox Live Gold pro free-to-play hry se ruší

Nejspíše nikdo nikdy nepochopí, jak to funguje v obrovské korporaci, jako je Microsoft. Včerejší oznámení zdražení členství Xbox Live Gold, které je na konzolích zapotřební pro hraní online, bylo zrušeno. Odezva fanoušků byla natolik silná, že Microsoft oznámení stáhl a situace teď bude ještě lepší, než kdy dříve. Aby totiž odčinil svou chybu, tak v následujících měsících zruší Xbox Live Gold pro free-to-play hry. Během letoška si tak zahrajete Fortnite, Apex Legends,...

»
18. 01. 2021 • DandyCZE10

Rádce: Jak začít streamovat na Xboxu 1/2?

Stále více lidí a zejména hráčů má chuť sdílet své herní okamžiky s ostatními hráči. Někomu stačí opravdoví kámoši na párty a společná hra, ale někdo chce jít dál a přinášet obsah i dalším lidem, kteří se podle něj něco naučí nebo se u něj pobaví. Proto se dneska podíváme na základní rady, a to zejména pro začínající streamery z konzole Xbox One nebo Xbox Series S/X.

»
18. 01. 2021 • tonyskate4

Xbox má na tento rok alespoň 2 velké neoznámené hry

Přes víkend vydal Microsoft seznam her, které tento rok exkluzivně vyjdou na Xbox a řada z nich si to také rovnou namíří do předplatného Xbox Game Pass. Psali jsme o tom ZDE, ovšem je nesmírně důležité podotknout, že se tento seznam vznikl na základě pouze oznámených titulů a konzolových exkluzivit pro Xbox Series X|S a Xbox One. Mnozí tomuto detailu nevěnovali pozornost a mohli si taky myslet, že Xbox toho na...

»
16. 01. 2021 • japo9

Xbox oslavil dvacetiny – vzpomínky veteránů herní branže

Před pár dny tomu bylo přesně dvacet let, co zakladatel a bývalý CEO Microsoftu, Bill Gates, představil na Consumer Electronic Show v Las Vegas novou herní konzoli Xbox. Na oko to nebyla nejkrásnější konzole na světě, vypadala trochu jako videopřehrávač, ovladač byla neuvěřitelně obrovský, ale byl to první úspěšný pokus stvořit opravdovou herní konzoli jinde než v Japonsku od doby Atari 2600 (Atari 2600 se prodalo 30 milionů kusů a prodávalo se...

»