Hry, výkon i cena jsou pro next-gen Xbox zásadní

Autor: tonyskatePublikováno: 19.11.2019, 9:48

Publikováno: 19.11.2019, 9:48

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4634 článků

Ještě před X019 nám bylo jasně řečeno, že nemáme čekat novinky o next-gen konzoli Xbox, která je známá jako Project Scarlett. Řádného představení se totiž dočkáme v první polovině příštího roku. Přesto na Scarlett přišla řeč v rozhovoru se šéfem Xboxu, kterým je samozřejmě Phil Spencer. Dle jeho slov se poučili ze současné generace (Xbox One) a nový Xbox nebude zaostávat z hlediska výkonu ani ceny.

Určitě si totiž pamatujete, že Xbox One byl při vydání o sto dolarů dražší, za což mohl především přibalený Kinect a výkonnostně taktéž trochu zaostával. I samotné představení konzole se moc nevydařilo, protože se více než na hry zaměřovalo na televizní a mediální funkce. Konference na E3 to pak sice napravila, ale věříme, že tentokrát už Microsoft představení zvládne daleko lépe.

Vhodné by bylo se na akci, která představí oficiální podobu i název next-gen konzole Xbox (Project Scarlett), zaměřit na výkon konzole, její funkce jako zpětná kompatibilita, podpora cross-play či herní streamování xCloud, a samozřejmě také ukázat některé z next-gen her včetně těch od partnerů. Na E3 to pak s hrami naplno rozjet a doplnit některé důležité informace týkající se konzole jako cena a datum vydání, ačkoliv to se můžeme dozvědět už na předešlé akci.

O pestrou nabídku her se pak nebude třeba obávat, protože Matt Booty, který vede Xbox Game Studios, řekl, že X019 byla jen špičkou ledovce, což znamená, že příští rok uvidíme ještě více nových her pro Xbox. Nic jiného bychom ovšem v roce, kdy má vyjít nová generace, nečekali.

Aaron Greenberg, který se stará o marketing Xboxu, pak v jiném rozhovoru dodal, že vývojářské konzole (dev kit) už jsou v rukou vývojářů. Za projektem Scarlett stojí stejný tým jako za konzolí Xbox One X a kromě výkonu se chtějí soustředit také na věci jako rychlost a lepší počet snímků (FPS) s výkonnějším CPU.

Okrajově ještě zmíníme starou spekulaci, že next-gen Xbox měl vyjít ve dvou variantách, kdy ta dražší by byla super výkonná. Nicméně dle posledních informací bylo od tohoto plánu naprosto upuštěno, o čemž svědčí i Spencerova slova. Samozřejmě nemohl zmíněnou spekulaci komentovat, ale jednoduše řekl, že nechtějí lidi plést. To zní dosti jednoznačně.

  • Peterek82

    Tak jeste ty exkluzivity a snad zacnu byt spokojeny 🙂

15. 11. 2020 • tonyskate14

70 % hráčů na Xbox Series X/S má Game Pass

O úspěchu next-gen konzolí Xbox Series X a Xbox Series S jsme už psali a za prvních 24 hodin se prodalo více kusů než kterékoliv jiné konzole Xbox při jejím vydání. Pomohla tomu nejen velmi dobře zvládnutá kampaň, ale také skutečnost, že nová herní zařízení Microsoftu vyšla celosvětově ve více než 40 zemích. Xbox Series S se pak postaral o nejvyšší procento nových hráčů než předešlé konzole Xbox. Napříč čtyřmi generacemi se...

»
13. 11. 2020 • tonyskate4

Xbox exkluzivita s otevřeným světem od neznámého studia

Herní divize Xbox Game Studios má do budoucna oznámenou celou řadu velkých her, kdy některé přinesou i otevřený svět, ať už RPG Avowed či Fable anebo třeba Everwild od Rare a survival akce State of Decay 3. Na prosincových Game Awards bychom se snad také mohli dozvědět, co kutí studio The Initiative. Hodně se spekuluje o restartu série Perfect Dark.

»
12. 11. 2020 • tonyskate90

Xbox Series X|S je největším startem v historii Xboxu

Oproti původnímu vydání konzole Xbox One před sedmi lety se start nových konzolí Xbox Series X/S velmi liší. Tehdy totiž konzole vyšla jen v 13 zemích, zatímco teď jsme se dočkali celosvětového vydání a dokonce už máme konzole v češtině a slovenštině. Phil Spencer na Twitteru poděkoval fanouškům za podporu a největší start v historii Xboxu. Za 24 hodin se totiž prodalo více nových konzolí ve více zemích, než kdy předtím. Snad se...

»
11. 11. 2020 • tonyskate6

Online festival českého Xboxu v plném proudu

Včera večer odstartoval speciální Online Festival, který pořádá místní pobočka Microsoftu ve spolupráci s Alza.cz a dalšími partnery. Každý den až do 19. listopadu tak můžete vždy od 18:00 na oficiální facebookové stránce Xbox CZ sledovanost speciální show s různými VIP hosty, ať už z Microsoftu či některými influencery. Hovoří se samozřejmě o nových konzolích Xbox Series X/S a předplatném Xbox Game Pass, které by nemělo chybět žádnému majiteli Xboxu. Více se...

»
10. 11. 2020 • Cryptah42

XkoGuru rozbaluje Xbox Series X/S

Dnes je ten den! Dnes se s vámi podělím o největší událost tohoto roku. Máme tady novou generaci konzolí Microsoft XBOX, na kterou jsme čekali dlouhých 7 let. Podíváme se jak jsou konzole zabalené, co je uvnitř balení a hlavně jak vypadají konzole samotné a na co by jste si při jejich instalaci měli dát pozor.

»
08. 11. 2020 • tonyskate3

Microsoft pokukuje po japonských studiích

Pozice Xboxu byla v Japonsku vždy velmi slabá, ne-li tragická. Třeba by tuto generaci pomohla exkluzivita Scalebound od PlatinumGames, ale bohužel byla zrušena a ruku na srdce, skutečný zájem o ni vznikl právě až po jejím zrušení.  Microsoft to nicméně nevzdává a dle všeho má zájem o nákup herních studií i v této zemi. Server Bloomberg uvedl, že několik japonských vývojářů z menších i velkých studií řeklo, že je Microsoft oslovil s nabídkou akvizice....

»
06. 11. 2020 • lindros88cze35

Xbox Series S Recenze

Máme před sebou nejnovější, ovšem ne nejvýkonnější konzoli Xbox. Měli jsme tu čest, a to i díky vám, že jsme získali Xbox Series S na testování. Máme velkou radost, ale už vás nebudeme zdržovat a jdeme se podívat, co je vlastně XSS zač a pro koho je tato konzole vhodná.

»
05. 11. 2020 • tonyskate22

Xbox Series S má 364 GB volného místa

Před pár týdny jsme vám psali, kolik místa budete mít na své hry v nové konzoli Xbox Series X. Kapacita stanovující 1 TB je samozřejmě tradičně zavádějící, protože ve skutečnosti jde zhruba o 930 GB. Něco si vezme operační systém a další systémové soubory spolu s nějakým vyhraněným pro funkci Rychlého obnovení. Ve finále vám zůstane něco okolo 800 GB a v případě Xbox Series S to bude pochopitelně ještě méně. 512 GB je...

»