Karty rozšiřující úložiště pro Xbox Series X/S

Autor: tonyskatePublikováno: 24.9.2020, 17:21

Publikováno: 24.9.2020, 17:21

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4787 článků

Během jara, kdy pokračovala především technologická masáž okolo next-gen konzole Xbox Series X, jsme se dozvěděli i kartách rozšiřující úložiště od společnosti Seagate. Jak jistě víte, obě next-gen konzole Xbox budou disponovat rychlým NVMe SSD diskem (Series X 1 TB, Series S 512 GB), což není úplně levná záležitost a navíc kvůli své rychlosti je to s připojením tradičního externího disku složitější.

Pokud totiž do nové konzole Xbox zapojíte externí disk, ať už tradiční nebo SSD, budete na něm moci archivovat jakékoliv hry Xbox a zpětně kompatibilní tituly z Xboxu One, Xbox 360 a původního Xboxu budete moci také hrát. Ovšem abyste hráli hry optimalizované pro Xbox Series X/S či přímo next-gen tituly a dosáhli tak stejného výkonu rychlosti jako interní SSD konzole, je třeba aby v případě rozšíření úložiště byly uloženy na rozšiřující kartě od Seagate.

Sice tak nebude možné hrát optimalizované či next-gen hry z tradičního externího disku, ale pokud nebudete chtít utrácet za rozšiřující kartu, můžete hry alespoň přesunout na tradiční externí disk, abyste si na tom interním udělali místo a případně hry přehazovat. Externí disk tak oceníte nejen při hraní zpětně kompatibilních her, ale i jako skladiště next-gen her.

A kolik bude karta o kapacitě 1 TB rozšiřující úložiště konzolí Xbox Series X/S stát? Skutečně je to spekulovaných 220 dolarů, což je dle českého Microsoft Store 6 319 Kč. Chápeme, že je to hodně, ale je třeba si uvědomit, že i teď stojí NVMe SSD disky o takové kapacitě okolo čtyř tisíc, a když byste ještě chtěli podobnou rychlost jako interní disk nebo rozšiřující karta pro nový Xbox, připočtěte si ještě více jak tisícovku. O externích SSD ani nemluvě. Tam byste se při stejné rychlosti čtení nedoplatili.

Ve finále je tedy cena ucházející, ale stejně je to balík, takže doufejme, že budou ceny SSD klesat, abychom se tak brzy dostali příjemnější cenovku.

Karty rozšiřující úložiště pro Xbox Series X/S pak samozřejmě bude podporovat všechny funkce jako samotné konzole včetně rychlého přepínání mezi již spuštěnými hrami či rychlé načítací časy. Karta pochopitelně bude kompatibilní s oběma konzolemi.

16. 02. 2021 • tonyskate0

Oficiální bezdrátový headset Xbox pro Series X|S

Microsoft nás na poli příslušenství zásobuje především novými ovladači, ale vlastní herní sluchátka už nevydal hodně dlouho a v posledních letech spoléhal na partnery. V rámci nové generace nám teď ale představuje svůj bezdrátový headset Xbox pro Xbox Series X|S, který bude samozřejmě funkční i s Xbox One a Windows 10.

»
08. 02. 2021 • tonyskate0

Xbox Series X|S loni prodal zhruba 3,5 milionů kusů

Konzole nové generace jsou obrovským tahákem a svědčí o tom prakticky neustále vyprodané sklady. Poptávka je zkrátka nadále velká a jak Xbox Series X|S, tak i PS5 jsou vyprodané. Microsoft navíc začal s výrobou později, protože čekal na plnohodnotnou implementaci RDNA 2, jinak by v obchodech bylo více kusů ale i tak by rychle zmizely, jelikož se s nedostatek počítá až do dubna, v horším případě do června.

»
29. 01. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Microsoft pokukuje po dalším vydavateli

Microsoft od roku 2018 opravdu hodně investuje do své herní divize a příslib velkých her i předplatné Xbox Game Pass potvrzují skvělé prodeje Xbox Series X|S či pětimiliardový dolarový obrat za minulé čtvrtletí. Že to Microsoft s hraním myslí opravdu vážně, potvrzuje i loňská akvizice vydavatele Bethesda za 7,5 miliardy dolarů, která bude uzavřena v následujících měsících. Jak už ale řekl Satya Nadella, ředitel Microsoft, s nákupy ještě nekončí. Teď začala internetem kolovat...

»
27. 01. 2021 • tonyskate10

Herní divize Microsoftu má 51% narůst a 18 milionů Game Passů

Microsoft přes noc uveřejnil finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí, tedy za období od října do prosince 2020. Za toto období společnost dosáhla obratu 43,1 miliardy dolarů, kdy zisk činil pěkných 15,5 miliard dolarů, za což by si Bethesdu mohli koupit ještě dvakrát. Jak se dalo očekávat, pěkný podíl na to má i herní divize, která oproti minulém roku zaznamenala 51% narůst, což vedlo k rekordnímu obratu 5 miliard dolarů za minulý...

»
23. 01. 2021 • tonyskate15

Hrajte zdarma! Xbox Live Gold pro free-to-play hry se ruší

Nejspíše nikdo nikdy nepochopí, jak to funguje v obrovské korporaci, jako je Microsoft. Včerejší oznámení zdražení členství Xbox Live Gold, které je na konzolích zapotřební pro hraní online, bylo zrušeno. Odezva fanoušků byla natolik silná, že Microsoft oznámení stáhl a situace teď bude ještě lepší, než kdy dříve. Aby totiž odčinil svou chybu, tak v následujících měsících zruší Xbox Live Gold pro free-to-play hry. Během letoška si tak zahrajete Fortnite, Apex Legends,...

»
18. 01. 2021 • DandyCZE10

Rádce: Jak začít streamovat na Xboxu 1/2?

Stále více lidí a zejména hráčů má chuť sdílet své herní okamžiky s ostatními hráči. Někomu stačí opravdoví kámoši na párty a společná hra, ale někdo chce jít dál a přinášet obsah i dalším lidem, kteří se podle něj něco naučí nebo se u něj pobaví. Proto se dneska podíváme na základní rady, a to zejména pro začínající streamery z konzole Xbox One nebo Xbox Series S/X.

»
18. 01. 2021 • tonyskate4

Xbox má na tento rok alespoň 2 velké neoznámené hry

Přes víkend vydal Microsoft seznam her, které tento rok exkluzivně vyjdou na Xbox a řada z nich si to také rovnou namíří do předplatného Xbox Game Pass. Psali jsme o tom ZDE, ovšem je nesmírně důležité podotknout, že se tento seznam vznikl na základě pouze oznámených titulů a konzolových exkluzivit pro Xbox Series X|S a Xbox One. Mnozí tomuto detailu nevěnovali pozornost a mohli si taky myslet, že Xbox toho na...

»
16. 01. 2021 • japo9

Xbox oslavil dvacetiny – vzpomínky veteránů herní branže

Před pár dny tomu bylo přesně dvacet let, co zakladatel a bývalý CEO Microsoftu, Bill Gates, představil na Consumer Electronic Show v Las Vegas novou herní konzoli Xbox. Na oko to nebyla nejkrásnější konzole na světě, vypadala trochu jako videopřehrávač, ovladač byla neuvěřitelně obrovský, ale byl to první úspěšný pokus stvořit opravdovou herní konzoli jinde než v Japonsku od doby Atari 2600 (Atari 2600 se prodalo 30 milionů kusů a prodávalo se...

»