Květnová aktualizace pro konzole Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 12.5.2021, 6:48

Publikováno: 12.5.2021, 6:48

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5463 článků

Snad už jste si zvykli na pravidelné měsíční systémové aktualizace, které jsou po vydání nových konzolích zcela běžné a teprve postupem času se jejich kadence zmírní. V té květnové se můžete těšit na vylepšení Rychlého obnovení a dynamických pozadí na Xbox Series X|S, ovšem dojde i na kvalitnější zvuk pro mediální aplikace či rozšíření rodičovské kontroly.

Nová vylepšení pro Rychlé obnovení (Quick Resume)
Rychlé obnovení je jednou z technických dovedností inovativní architektury v Xbox Series X|S, díky čemuž můžete plynule přepínat mezi několika hrami a vždy téměř okamžitě navázat přesně tam, kde jste skončili. Po této aktualizaci bude Rychlé obnovení ještě lepší díky větší spolehlivosti a rychlejším načítacím časům.

Taktéž je teď jednoduší odlišit a zpřístupnit hry, které podporují Rychlé obnovení a jsou v něm uloženy. Díky nové značce odlišíte, jestli vaše hry podporují tuto funkci a dokonce můžete využít nové skupiny, které zobrazuje všechny tituly, které jsou v danou chvíli uloženy v Rychlém obnovení. Z tohoto místa můžete hry samozřejmě také spouštět či vyřadit z rychlého obnovení. Skupinu si pochopitelně můžete přidat na hlavní obrazovku pro rychlejší přístup.

Passthrough audio pro mediální aplikace
Vyzkoušejte passthrough, aby zvuk ve vašich oblíbených streamovacích aplikací jako Apple TV a dalších zněl ještě lépe. Passthrough umožňuje dekódováním zvuku z mediálních aplikací na vašem HDMI kompatibilním zařízení obejít konzoli a tak dosáhnout co nejvyšší audio kvality s vaším externím zvukovým systémem. Aktivovat jej můžete v nastavení zvuku v konzoli a případně se vám zobrazí ukazatel, když použijete kompatibilní mediální aplikaci, jež má passthrough aktivní.

Sledujte herní trailery s Xbox Game Pass
Objevte svou další oblíbenou hru na Xbox Series X|S a Xbox One s rychlejším a snazším přístupem k upoutávkám na hry v předplatném Xbox Game Pass. Tituly zvýrazněné v sekci Game Pass teď přehrají upoutávku, pokud se u nich pozastavíte. To pro vás znamená méně kliknutí, když se chcete podívat na nejnovější a nejlepší přídavky v předplatném Game Pass.

Nové dynamické pozadí – Motes
Při vydání Xbox Series X|S si hráči mohli užít zajímavou novinku v podobě dynamických pozadí, která vám umožní upravit hlavní obrazovku konzole různými animacemi a barvami. Tento měsíc jsme se dočkali nového vzoru pojmenovaného Motes. Najdete jej v nastavení a personalizaci pozadí.

Schválení multiplayeru pro děti
Loni na podzim vydal Microsoft aplikaci Xbox Family Settings, která vám zdarma umožňuje spravovat hraní vašeho dítěte skrze rodičovské nastavení. I tady dochází k novinkám, kdy ta zatím poslední vám umožní schvalovat multiplayer ve hrách, tedy kde hráči hrají a komunikují s ostatními, a to podle konkrétního titulu přímo z vaší konzole anebo aplikaci Xbox Family Settings. Pokud si chce vaše dítě zahrát konkrétní tituly v multiplayeru, ale nedovolí jím to rodičovské nastavení, mohou vám poslat žádost o zpřístupnění multiplayeru pouze pro daný titul. Hru pak můžete kdykoliv odstranit ze seznamu schválených her přes telefon či v konzoli.

Vylepšení aplikace Xbox pro Android a iOS
V předchozích měsících byly to aplikace Xbox na mobilních telefon doplněny některé zcela zásadní prvky, které nová aplikace postrádala. Jednalo se především o achievementy a tabulky. Nově se můžete těšit na upozornění, když se připojí oblíbení přátelé a achievementy teď nabídnou i herní statistiky včetně odehraného času v dané hře. Zlepšení po stránce výkonu se pak dočkalo načítání chatů a odesílání zpráv v aplikaci.

Konec SmartGlass pro PC
V červnu dojde k ukončení podpory aplikace Xbox One SmartGlass pro PC a bude odstraněna z Microsoft Store. Taktéž nebudou žádné další aplikace pro ty, kdo ještě mají aplikaci staženou na svém zařízení. Aplikace Xbox pro Windows 10 bude pochopitelně nadále dostupná, abyste mohli objevovat a stahovat nové hry s Xbox Game Pass, vidět co hrají vaši přátele a především s nimi komunikovat napříč PC, telefony a konzolemi.

27. 09. 2022 • tonyskate0

Minerály kamuflují nový ovladač Xbox

Microsoft letos pochopil, že není dobré vydávat tolik nových ovladačů, že to překonává počet samotných her, ale už se nám to pomalu zase rozjíždí. Naštěstí dnes představený i vydaný ovladač Xbox ve speciální edici Mineral Camo se opravdu povedl. Kombinace barev různých nerostů ve stylu kamufláže je parádní a pochopitelně neschází ani texturovaný povrch zadních rukojetí a tlačítek. Tlačítko sdílet a hybridní směrový ovladač už jsou pak samozřejmostí stejně jako...

»
22. 09. 2022 • Lukáš Urban0

Xbox Rádce: Nastavujeme konzoli s mobilem

První zapnutí konzole patří mezi ty nejkrásnější okamžiky, které hráč může začít. Tedy až do chvíle, než na něj vyskočí úvodní nastavení, jehož proces se může pořádně protáhnout. Víte, že si tuto povinnou štaci můžete zpříjemnit pomocí mobilního telefonu, který vám s úvodním vstupem do konzole pomůže. V dnešním vydání XKO Focus se na postup podíváme, protože si jím projdete nejenom jako úplní nováčci, ale také jako ostřílení hráči při přechodu na...

»
22. 09. 2022 • tonyskate0

Zářijová aktualizace pro konzole Xbox

Po delší době tady máme obsáhlejší systémovou aktualizaci pro konzole Xbox. Novinky se týkají knihovny her a nových možností co se týče úložiště a instalace her. Zapomenout nesníme ani na změnu tlačítka Xbox na ovladačích Elite Series 2 či třeba potlačení hluku, které je nově dostupné i na Xbox One.

»
19. 09. 2022 • tonyskate0

Bližší představení Xbox Elite 2 Core

Představení dostupnější verze profi ovladače Xbox Elite Series 2 Core provázejí spíše rozporuplné reakce, jelikož při dokoupení kompletní sady komponentů, se cenově dostane o něco výše, než stojí tradiční verze ovladače se vším všudy. Každopádně si níže můžete pustit video, které shrnuje všechny zásadní informace o ovladači včetně jeho plánovaného uvedení do Xbox Design Labu.

»
15. 09. 2022 • tonyskate0

Propojte ovladač Xbox s telefonem

Hraní přes cloud bude v době, kdy už mobilní připojení pojede pořádně naplno, zásadní komoditou herního průmyslu, čehož si je Microsoft vědom. Proto nám už nějaký ten pátek servíruje vlastní cloudové hraní Xbox, které si nejlépe vychutnáte, když k telefon připojíte svůj ovladač. Jak to udělat a případně hrát s ovladačem i skrze vzdálené hraní, se dozvíme v jednom z videí od týmu Xbox CZ.

»
14. 09. 2022 • tonyskate0

Další tipy a triky pro Xbox Series X|S

Pomalu se blíží druhé výročí konzolí Xbox Series X|S a je dost možné, že už máte vše parádně nastaveno, ale třeba vám unikly některé vychytávky. Právě na ně se zaměřuje herní pořad Xbox CZ. Možná prvně uslyšíte o HDMI-CEC pro současné ovládání televize anebo třeba propojení účtu s ovladačem, abyste byli přihlášeni právě ke svému účtu. Ocenit můžete i síťový přenos, pokud se teprve chystáte na novou generaci a nechce se...

»
08. 09. 2022 • Lukáš Urban0

Nový ovladač Xbox Elite Series v XKO Focus

Máme radost, když naše týdenní videa tematicky navazují. A díky včerejšímu oznámení můžeme plynule přejít od možností gamepadu z minulého videa k novému ovladači řady Elite Series 2, který nese označení Core a obléká bílou barvu. Co ovladač nabídne, co mu naopak bude chybět, kdy ho dostaneme do ruky a bude za to vůbec stát? Na většinu základních dotazů vám odpovíme v novém videu XKO Focus.

»
08. 09. 2022 • tonyskate0

Zářijová aktualizace pro Xbox

Systémové aktualizace konzolí Xbox nadále pokračují, ačkoliv už se jedná spíše o symbolická vylepšení, ale jistě se najdou hráči, kteří je ocení. Zatím poslední update přináší dvojici novinek v podobě potlačení hluku v párty chatu a možnosti spustit hru ze sdíleného záznamu.

»