Květnová aktualizace pro konzole Xbox

Autor: tonyskatePublikováno: 12.5.2021, 6:48

Publikováno: 12.5.2021, 6:48

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5110 článků

Snad už jste si zvykli na pravidelné měsíční systémové aktualizace, které jsou po vydání nových konzolích zcela běžné a teprve postupem času se jejich kadence zmírní. V té květnové se můžete těšit na vylepšení Rychlého obnovení a dynamických pozadí na Xbox Series X|S, ovšem dojde i na kvalitnější zvuk pro mediální aplikace či rozšíření rodičovské kontroly.

Nová vylepšení pro Rychlé obnovení (Quick Resume)
Rychlé obnovení je jednou z technických dovedností inovativní architektury v Xbox Series X|S, díky čemuž můžete plynule přepínat mezi několika hrami a vždy téměř okamžitě navázat přesně tam, kde jste skončili. Po této aktualizaci bude Rychlé obnovení ještě lepší díky větší spolehlivosti a rychlejším načítacím časům.

Taktéž je teď jednoduší odlišit a zpřístupnit hry, které podporují Rychlé obnovení a jsou v něm uloženy. Díky nové značce odlišíte, jestli vaše hry podporují tuto funkci a dokonce můžete využít nové skupiny, které zobrazuje všechny tituly, které jsou v danou chvíli uloženy v Rychlém obnovení. Z tohoto místa můžete hry samozřejmě také spouštět či vyřadit z rychlého obnovení. Skupinu si pochopitelně můžete přidat na hlavní obrazovku pro rychlejší přístup.

Passthrough audio pro mediální aplikace
Vyzkoušejte passthrough, aby zvuk ve vašich oblíbených streamovacích aplikací jako Apple TV a dalších zněl ještě lépe. Passthrough umožňuje dekódováním zvuku z mediálních aplikací na vašem HDMI kompatibilním zařízení obejít konzoli a tak dosáhnout co nejvyšší audio kvality s vaším externím zvukovým systémem. Aktivovat jej můžete v nastavení zvuku v konzoli a případně se vám zobrazí ukazatel, když použijete kompatibilní mediální aplikaci, jež má passthrough aktivní.

Sledujte herní trailery s Xbox Game Pass
Objevte svou další oblíbenou hru na Xbox Series X|S a Xbox One s rychlejším a snazším přístupem k upoutávkám na hry v předplatném Xbox Game Pass. Tituly zvýrazněné v sekci Game Pass teď přehrají upoutávku, pokud se u nich pozastavíte. To pro vás znamená méně kliknutí, když se chcete podívat na nejnovější a nejlepší přídavky v předplatném Game Pass.

Nové dynamické pozadí – Motes
Při vydání Xbox Series X|S si hráči mohli užít zajímavou novinku v podobě dynamických pozadí, která vám umožní upravit hlavní obrazovku konzole různými animacemi a barvami. Tento měsíc jsme se dočkali nového vzoru pojmenovaného Motes. Najdete jej v nastavení a personalizaci pozadí.

Schválení multiplayeru pro děti
Loni na podzim vydal Microsoft aplikaci Xbox Family Settings, která vám zdarma umožňuje spravovat hraní vašeho dítěte skrze rodičovské nastavení. I tady dochází k novinkám, kdy ta zatím poslední vám umožní schvalovat multiplayer ve hrách, tedy kde hráči hrají a komunikují s ostatními, a to podle konkrétního titulu přímo z vaší konzole anebo aplikaci Xbox Family Settings. Pokud si chce vaše dítě zahrát konkrétní tituly v multiplayeru, ale nedovolí jím to rodičovské nastavení, mohou vám poslat žádost o zpřístupnění multiplayeru pouze pro daný titul. Hru pak můžete kdykoliv odstranit ze seznamu schválených her přes telefon či v konzoli.

Vylepšení aplikace Xbox pro Android a iOS
V předchozích měsících byly to aplikace Xbox na mobilních telefon doplněny některé zcela zásadní prvky, které nová aplikace postrádala. Jednalo se především o achievementy a tabulky. Nově se můžete těšit na upozornění, když se připojí oblíbení přátelé a achievementy teď nabídnou i herní statistiky včetně odehraného času v dané hře. Zlepšení po stránce výkonu se pak dočkalo načítání chatů a odesílání zpráv v aplikaci.

Konec SmartGlass pro PC
V červnu dojde k ukončení podpory aplikace Xbox One SmartGlass pro PC a bude odstraněna z Microsoft Store. Taktéž nebudou žádné další aplikace pro ty, kdo ještě mají aplikaci staženou na svém zařízení. Aplikace Xbox pro Windows 10 bude pochopitelně nadále dostupná, abyste mohli objevovat a stahovat nové hry s Xbox Game Pass, vidět co hrají vaši přátele a především s nimi komunikovat napříč PC, telefony a konzolemi.

11. 10. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Oznámena pouze třetina exkluzivit od Xbox Game Studios

Novinář a insider Jez Corden, který často mívá spolehlivé informace ohledně produktů Microsoftu včetně Xboxu, v jednom podcastu přišel se značně zajímavou informací. Podle všeho totiž viděl celkový plán her, které mají vyjít v následujících letech od Xbox Game Studios, a v současnosti je prý oznámena jen přibližně třetina z nich. To by znamenalo, že Xbox Game Studios včetně vydavatelské větvě, která spolupracuje s dalšími studii z celého světa, má ve vývoji ještě alespoň dalších 20...

»
07. 10. 2021 • tonyskate0

Ovladač i sluchátka k 20. výročí Xboxu

Jak jistě víte, Xbox letos v listopadu oslaví 20 let existence, což je skutečně úctyhodný milník. Za to dobu si zažil lepší i horší časy, ale momentálně zažívá ty nejlepší, jelikož Microsoft do hraní investuje více než kdy jindy. Díky předplatnému Xbox Game Pass a skvělým konzolím Xbox Series X|S pak není nad čím váhat, protože výhodněji už do nové generace hraní vstoupit ani nemůžete.

»
04. 10. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Rozšiřující karta 512 GB pro Xbox Series X|S

Dříve byste si řekli, že 1 TB je více než dostatek místa pro vaše hraní, ovšem s postupem času jsou hry stále větší a větší, zvláště v případě velkých titulů, kterých nás ještě letos čeká celá řada. Microsoft hned s vydáním nových konzolí Xbox Series X|S, které nabízí rychlé SSD disky, přišel s efektivním řešením v podobě rozšiřující karty Seagate o kapacitě 1 TB, kterou by mohli ocenit především majitelé Series S, ovšem cenovka přes...

»
01. 10. 2021 • tonyskate0

The Game Awards 2021 s Hellblade 2

Rok 2021 se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci, takže už víme, co si tento podzim zahrajeme, a došlo i na všechna zásadní oznámení. Jako vždy nás ale čeká prosincové zpestření v podobě video herních cen The Game Awards, které nabídnou nespočet zajímavých premiér včetně oznámení nových her. Letošní ročník se uskuteční 9. prosince a tradičně nabídne prostor také hrám, které vyjdou v příštím roce či ještě později.

»
30. 09. 2021 • tonyskate0

Xbox Game Pass a 30 miliónů předplatitelů

O počtu předplatitelů Xbox Game Pass jsme z oficiálních zdrojů naposledy slyšeli v lednu, když bylo potvrzeno, že koncem roku 2020 už předplatné mělo 18 miliónů hráčů. Od té doby se ovšem Microsoft s čísly předplatitelů nechlubil a koncem dubna jsme od insiderů slyšeli, že tehdejší počet je okolo 23 miliónů. To zhruba odpovídalo, jelikož počet předplatitelů narůstal zhruba okolo 3 až 5 miliónů hráčů za kvartál.

»
24. 09. 2021 • tonyskate0

Zářijová aktualizace pro konzole Xbox

Konec měsíce už klepe na dveře, ale Microsoft přesto ještě stihl vydat svou systémovou aktualizaci pro konzole Xbox, která přináší několik menších novinek, jenž oceníte i mimo konzole a dokonce došlo i na internetový prohlížeč Microsoft Edge, což jsme ani nečekali.

»
02. 09. 2021 • tonyskate0

Xbox slibuje exkluzivní novinky na Tokyo Game Show 2021

Máme za sebou E3 i gamescom, tedy dva největší veletrhy herního průmyslu, kde byl Xbox silně přítomen. Rok ovšem ještě ani zdaleka nekončí. V prosinci můžeme očekávat další ročník The Game Awards a doufejme, že v listopadu budou oslavy 20. výročí Xboxu doprovázet i X0 akce s ukázkami budoucích her. Ještě předtím ale koncem tohoto měsíce proběhne Tokyo Game Show 2021, na které se chce Microsoft taktéž ukázat. Na 30. září 11:00 našeho...

»
19. 08. 2021 • tonyskate0

Nová sluchátka Xbox pro Series X|S

Zatímco nás Microsoft nadále zásobuje dalšími a dalšími variantami ovladačů, v březnu nám naservíroval bezdrátová sluchátka Xbox, která za svou cenu nabízí velmi slušný požitek ze zvuku i hraní s přáteli. Teď představil nová sluchátka Xbox, která nesou už tradičnější označení Xbox Stereo Headset a více méně se jedná o stejný produkt jako sluchátka bezdrátová až na to, že tato jsou s kabelem, nenabízí bezdrátové funkce a jsou pochopitelně levnější.

»