Levnější varianta ovladače Xbox Elite 2 v bílé barvě

Autor: tonyskatePublikováno: 7.9.2022, 16:05

Publikováno: 7.9.2022, 16:05

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5600 článků

Nejdokonalejší ovladač na světě. Tak nazývá Microsoft svůj ovladač Xbox Elite 2, se kterým můžete dle všeho hrát jako profík. Tento ovladač nabízí celou řadu vyměnitelný komponentů včetně páček, směrového ovladače či pádel, která jsou ze zadní straně ovladače a jsou tak největším rozdílem oproti standardním ovladačům. Mimo jiné má ovladač i zámky krátkých spouští, nastavení tuhosti páček, gumované rukojeti, trojici profilů s nastavením tlačítek a zabudovanou dobíjecí baterii s výdrží až 40 hodin.

Tolik k tradiční variantě ovladače, jehož cena je někde mezi čtyřmi a pěti tisíci (cca 180 dolarů), což je opravdu balík. Proto se Microsoft rozhodl přijít s dostupnější, ovšem současně i trochu osekanější verzí ovladače v bílém provedení, jehož cena bude 3 399 Kč (130 dolarů) podle Microsoft Store, což o 50 babek méně než u tradiční verze. A co levnější variant Xbox Elite 2 s dodatkem CORE v názvu nabídne?

V základu se jedná o tentýž ovladač včetně dobíjecí baterie a všechny komponenty jsou taktéž vyměnitelné. Schází pak noblesní přenosné pouzdro, ve kterém je ovladač zabalen, dodatečné páčky a směrový ovladač navíc. Nejzásadnější ztrátou jsou pak asi pádla, na která je i tento ovladač připraven, ovšem nejsou součástí balení stejně jako nabíjecí stanice, ačkoliv můžete nadále nabíjet ovladač skrze USB-C kabel, který je přiložen.

Kdyby se vám ovladač osvědčil, můžete si pořídit kompletní sadu komponentů za 1 599 Kč (60 dolarů), která obsahuje zmíněné přenosné pouzdro, páčky navíc, pádla, standardní směrový ovladač a nabíjecí stanici. Výhodnější je samozřejmě koupit rovnou Xbox Elite 2 v tradiční variantě, jelikož obsahuje vše zásadní za nižší cenu než levnější varianta spolu se sadou komponentů, zvláště když už je klasický Xbox Elite 2 na trhu delší dobu a lze jej sehnat za nižší než maloobchodní cenu. Dle slov Microsoftu byly vyšleny žádosti hráčů, aby ovladače Xbox Elite 2 byly spolehlivější, což ovšem ukáže až čas.

Bezdrátový ovladač Xbox Elite Series 2 – Core v bílé barvě vyjde 21. září. Ve stejný den bude dostupná i kompletní sada komponentů. V budoucnu se pak ovladač Xbox Elite Series 2 ve tradičním provedení stane součástí Xbox Design Lab, takže si jej budete moci barevně upravit.

26. 01. 2023 • Lukáš Urban0

Sdílejte hry s XKO Focus

Další z funkcí konzole Xbox, která může být pro nové hráče novinkou, je sdílení herní knihovny. To vám umožní sdílet s jednou osobou svou digitální knihovnu her, včetně služby Xbox Live Gold či předplatného Xbox Game Pass. A to zcela zdarma a bez nutnosti dalšího příslušenství, aplikací a propriet. Že je to pro vás novinka? Že chcete funkci využívat? A že nevíte jak? Pak přesně pro vás je nové video řady XKO...

»
19. 01. 2023 • Lukáš Urban0

Zpětně kompatibilní XKO Focus

Kdybyste novým nebo budoucím majitelům měli vyzdvihnout něco, v čem je Xbox Series X/S dobrý, co by to bylo? Výkon? Design? Herní portfolio? My bychom zkusili funkci zpětné kompatibility, díky níž lze hrát staré fláky na moderním zařízení. A nejde přitom jen o hry z konzole Xbox One, či dokonce Xbox 360, ale také z původního Xboxu. Jistě, vy možná o přednosti konzole víte, ale můžou být mezi vámi ti, kteří ne. A...

»
12. 01. 2023 • Lukáš Urban0

Vzdálené hraní s XKO Focus

Máte chvilku a toužíte si zahrát? Nebo naopak máte rozehranou parádní partii, ale musíte vyklidit místo před konzolí. Ať už je důvod rozlučky s vaším herním zařízením jakýkoliv, můžete si hrát v klidu dál. Pakliže máte při sobě mobilní telefon s ovladačem nebo PC se systémy Windows 10 a 11. A jak na to? To si povíme v našem dnešním vydání XKO Focus, kde se zaměřujeme na funkci vzdáleného hraní a postupy, jak si...

»
06. 01. 2023 • DandyCZE0

Xbox OLED ovladač ROG Raikiri Pro

Na našem Discordu stále probíhají debaty a souboje o tom, jaký ovladač je nejlepší. Do skupinky zajímavých se chce přidat herní divize společnosti Asus, která připravila na trh první Xbox ovladač s OLED displejem. Název nového ovladače je ROG Raikiri Pro, kromě OLED dokáže zaujmout i připojením, které bude možné klasicky přes USB-C, ale také přes Bluetooth.

»
05. 01. 2023 • Lukáš Urban0

Xbox Series S optikou XKO Focus

Někdo měl Vánoce skromnější, někdo zase bohaté, a tak našel pod stromkem nový Xbox. A možná to byla dokonce jeho první konzole. A třeba šlo o Xbox Series S. Jenže škarohlídové tvrdí, že jde o šmejd brzdící herní průmysl, tak co s ním? Nic. Zapojit a hrát, protože nic není tak horké, jak se uvaří. A třebaže bílý Xbox nepatří mezi nejvýkonnější mašiny na trhu, pořád jde o rozumnou konzoli za...

»
05. 01. 2023 • tonyskate0

Jak si nastavit konzoli Xbox Series X|S

Doufáme, že mnoho z vás pod stromečkem našlo herní Xbox Series X či Xbox Series S a v rámci xboxové rodiny jste tak vstoupili do nové generace hraní. Prvotní spuštění nové mašinky na hraní můžete pro někoho být výzvou, a tak případně doporučujeme příručku od týmu Xbox CZ, která vás provede od zapojení kabelů přes prvotní spuštění po nastavení obrazu i zvuku. Jsou mezi vámi čerství majitelé Xbox Series X|S?

»
21. 12. 2022 • DandyCZE0

Co jste hráli v roce 2022

Jako občasný hráč má rád, když jednou za rok na mě vyběhne nějaký souhrn. Jako Xboxáři si to můžeme udělat například přes #TrueAchievements. 

»
21. 12. 2022 • Lukáš Urban0

Vstříc vánočním svátkům a novému roku

Ať už nadcházející období vyloženě milujete, čímž rozdáváte vánoční atmosféru všem okolo nebo ji naopak nesnášíte, a tak byste rozjařené pošuky nejraději umlčeli, onen čas opět nastal. Ze svého náboženského, historického a popkulturního poselství vám tak neodvratně na pár dní změní život. Tudíž je fajn se na to připravit. Ačkoliv máte najednou čas dohrát dosud odložené záležitosti, okolnosti hrají proti vám. Zavřít se v kutlochu a pokojně se oddat neřesti moderní...

»