Levnější varianta ovladače Xbox Elite 2 v bílé barvě

Autor: tonyskatePublikováno: 7.9.2022, 16:05

Publikováno: 7.9.2022, 16:05

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5463 článků

Nejdokonalejší ovladač na světě. Tak nazývá Microsoft svůj ovladač Xbox Elite 2, se kterým můžete dle všeho hrát jako profík. Tento ovladač nabízí celou řadu vyměnitelný komponentů včetně páček, směrového ovladače či pádel, která jsou ze zadní straně ovladače a jsou tak největším rozdílem oproti standardním ovladačům. Mimo jiné má ovladač i zámky krátkých spouští, nastavení tuhosti páček, gumované rukojeti, trojici profilů s nastavením tlačítek a zabudovanou dobíjecí baterii s výdrží až 40 hodin.

Tolik k tradiční variantě ovladače, jehož cena je někde mezi čtyřmi a pěti tisíci (cca 180 dolarů), což je opravdu balík. Proto se Microsoft rozhodl přijít s dostupnější, ovšem současně i trochu osekanější verzí ovladače v bílém provedení, jehož cena bude 3 399 Kč (130 dolarů) podle Microsoft Store, což o 50 babek méně než u tradiční verze. A co levnější variant Xbox Elite 2 s dodatkem CORE v názvu nabídne?

V základu se jedná o tentýž ovladač včetně dobíjecí baterie a všechny komponenty jsou taktéž vyměnitelné. Schází pak noblesní přenosné pouzdro, ve kterém je ovladač zabalen, dodatečné páčky a směrový ovladač navíc. Nejzásadnější ztrátou jsou pak asi pádla, na která je i tento ovladač připraven, ovšem nejsou součástí balení stejně jako nabíjecí stanice, ačkoliv můžete nadále nabíjet ovladač skrze USB-C kabel, který je přiložen.

Kdyby se vám ovladač osvědčil, můžete si pořídit kompletní sadu komponentů za 1 599 Kč (60 dolarů), která obsahuje zmíněné přenosné pouzdro, páčky navíc, pádla, standardní směrový ovladač a nabíjecí stanici. Výhodnější je samozřejmě koupit rovnou Xbox Elite 2 v tradiční variantě, jelikož obsahuje vše zásadní za nižší cenu než levnější varianta spolu se sadou komponentů, zvláště když už je klasický Xbox Elite 2 na trhu delší dobu a lze jej sehnat za nižší než maloobchodní cenu. Dle slov Microsoftu byly vyšleny žádosti hráčů, aby ovladače Xbox Elite 2 byly spolehlivější, což ovšem ukáže až čas.

Bezdrátový ovladač Xbox Elite Series 2 – Core v bílé barvě vyjde 21. září. Ve stejný den bude dostupná i kompletní sada komponentů. V budoucnu se pak ovladač Xbox Elite Series 2 ve tradičním provedení stane součástí Xbox Design Lab, takže si jej budete moci barevně upravit.

27. 09. 2022 • tonyskate0

Minerály kamuflují nový ovladač Xbox

Microsoft letos pochopil, že není dobré vydávat tolik nových ovladačů, že to překonává počet samotných her, ale už se nám to pomalu zase rozjíždí. Naštěstí dnes představený i vydaný ovladač Xbox ve speciální edici Mineral Camo se opravdu povedl. Kombinace barev různých nerostů ve stylu kamufláže je parádní a pochopitelně neschází ani texturovaný povrch zadních rukojetí a tlačítek. Tlačítko sdílet a hybridní směrový ovladač už jsou pak samozřejmostí stejně jako...

»
22. 09. 2022 • Lukáš Urban0

Xbox Rádce: Nastavujeme konzoli s mobilem

První zapnutí konzole patří mezi ty nejkrásnější okamžiky, které hráč může začít. Tedy až do chvíle, než na něj vyskočí úvodní nastavení, jehož proces se může pořádně protáhnout. Víte, že si tuto povinnou štaci můžete zpříjemnit pomocí mobilního telefonu, který vám s úvodním vstupem do konzole pomůže. V dnešním vydání XKO Focus se na postup podíváme, protože si jím projdete nejenom jako úplní nováčci, ale také jako ostřílení hráči při přechodu na...

»
22. 09. 2022 • tonyskate0

Zářijová aktualizace pro konzole Xbox

Po delší době tady máme obsáhlejší systémovou aktualizaci pro konzole Xbox. Novinky se týkají knihovny her a nových možností co se týče úložiště a instalace her. Zapomenout nesníme ani na změnu tlačítka Xbox na ovladačích Elite Series 2 či třeba potlačení hluku, které je nově dostupné i na Xbox One.

»
19. 09. 2022 • tonyskate0

Bližší představení Xbox Elite 2 Core

Představení dostupnější verze profi ovladače Xbox Elite Series 2 Core provázejí spíše rozporuplné reakce, jelikož při dokoupení kompletní sady komponentů, se cenově dostane o něco výše, než stojí tradiční verze ovladače se vším všudy. Každopádně si níže můžete pustit video, které shrnuje všechny zásadní informace o ovladači včetně jeho plánovaného uvedení do Xbox Design Labu.

»
15. 09. 2022 • tonyskate0

Propojte ovladač Xbox s telefonem

Hraní přes cloud bude v době, kdy už mobilní připojení pojede pořádně naplno, zásadní komoditou herního průmyslu, čehož si je Microsoft vědom. Proto nám už nějaký ten pátek servíruje vlastní cloudové hraní Xbox, které si nejlépe vychutnáte, když k telefon připojíte svůj ovladač. Jak to udělat a případně hrát s ovladačem i skrze vzdálené hraní, se dozvíme v jednom z videí od týmu Xbox CZ.

»
14. 09. 2022 • tonyskate0

Další tipy a triky pro Xbox Series X|S

Pomalu se blíží druhé výročí konzolí Xbox Series X|S a je dost možné, že už máte vše parádně nastaveno, ale třeba vám unikly některé vychytávky. Právě na ně se zaměřuje herní pořad Xbox CZ. Možná prvně uslyšíte o HDMI-CEC pro současné ovládání televize anebo třeba propojení účtu s ovladačem, abyste byli přihlášeni právě ke svému účtu. Ocenit můžete i síťový přenos, pokud se teprve chystáte na novou generaci a nechce se...

»
08. 09. 2022 • Lukáš Urban0

Nový ovladač Xbox Elite Series v XKO Focus

Máme radost, když naše týdenní videa tematicky navazují. A díky včerejšímu oznámení můžeme plynule přejít od možností gamepadu z minulého videa k novému ovladači řady Elite Series 2, který nese označení Core a obléká bílou barvu. Co ovladač nabídne, co mu naopak bude chybět, kdy ho dostaneme do ruky a bude za to vůbec stát? Na většinu základních dotazů vám odpovíme v novém videu XKO Focus.

»
08. 09. 2022 • tonyskate0

Zářijová aktualizace pro Xbox

Systémové aktualizace konzolí Xbox nadále pokračují, ačkoliv už se jedná spíše o symbolická vylepšení, ale jistě se najdou hráči, kteří je ocení. Zatím poslední update přináší dvojici novinek v podobě potlačení hluku v párty chatu a možnosti spustit hru ze sdíleného záznamu.

»