MudRunner 2 naváže na skvělý terénní simulátor

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 23.4.2019, 16:52

Publikováno: 23.4.2019, 16:52

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2307 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Když už vás nebaví závodit, když je i maximální předepsaná rychlost ve městě příliš a když už potřebujete pořádnou výzvu, je tu značka MudRunner. Jak je známo, titul patří do série Spintires, tedy do simulátoru terénní přepravy, jehož esem v rukávu je detailní deformace bahna a přilehlého okolí. Pokračování bude, i když zatím přesně nevíme kdy. A bude mnohem větší, než bychom čekali.

Vývojáři na nedávné prezentaci vydavatele Focus Home Interactive kousek ukázali a nadchli pokročilým modelem deformace. Téměř vše, čím vozidlo projíždí, reaguje na váhu. Navíc voda je mnohem dotěrnější a více se podílí na podmáčení. Mapy mají být násobně větší. Zatím se hovoří o čtyřnásobku a variabilnímu složení prostředí. Nově by se mělo představit také mrazivé klima Aljašky, což znamená led a sníh.

V oblasti vozového parku došlo k pokroku a titul nabídne hned několik licencovaných strojů od značek Ford, Caterpillar, Gaz a dalších. Použitelné příslušenství pak rozšíří nové díly, s jejichž pomocí se zpřístupní i opravdu neprostupný terén. Hračičky snad potěší, že k dispozici budou také kosmetické modifikace. Upozaděna nebude ani grafika, která snad vylepší pohled z kabiny. Přeci jen, strohá atmosféra je jedna věc a papírová palubka druhá.