Myší dobrodružství v legendě o Červené pevnosti

Autor: CryLineTPublikováno: 30.6.2019, 6:16

Publikováno: 30.6.2019, 6:16

Sociální sítě

O autorovi

CryLineT

CryLineT

Je autorem 68 článků

Opatství Červená pevnost patří mezi klíčová místa knižní série Redwall. Za romány určenými pro děti stál spisovatel Brian Jacques, který se příběhům o zvířecím světě věnoval až do smrti. Do roku 2011 stačil napsat dvacet dva knih. Obliba příběhů pro malé vedla k vytvoření epizodické hry The Lost Legends of Redwall. Pro Xbox One tento týden vyšla první část s podtitulem The Scout. Ona, stejně jako zbývající epizody, odvypráví události před první knihou.

Hrdinou dobrodružné hry zaměřené na plížení je Liam a Sophia. Po výběru jedné z postav přijde ceremoniál, během kterého se z myšky stane lesní strážce. Obřad přijímání nových rekrutů ale naruší příchod zlotřilých krys. Nový ochránce vesničky poblíž Lilygrove musí prchnout, aby se lstí dostal do bezpečí. Na cestě potkává další postavy, s jejichž pomocí se může vypořádat s nenadálou situací.

V digitálním obchodě je pouze tato epizoda za 429 Kč. Jde zatím o jedinou epizodu pro Xbox One, proto nehledejte předplatné kompletní série. Autoři mají zatím hotové jen dvě části ze šesti. Přesto se pořízení The Scout nebojte. Jde o ukončený příběh.