Nacon a jeho varianta EA Play

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 8.7.2020, 6:47

Publikováno: 8.7.2020, 6:47

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2923 článků

Bývalé vydavatelství Big Ben se připojilo k letošní „módní vlně“, kdy se místo reálných eventů konají připravené online prezentace. A ne, skutečně nejde o nutnost, aby každý, kdo má pod palcem pár studií, měl vlastní virtuální konferenci. Bohužel si to většina subjektů myslí, a tak se dějí i události jako Nacon Connect. Nudné oznamování započatých projektů a rozdělaných her, které doprovází tlachání vývojářů a minimum gameplay obsahu. Ono, když nic nemáte, není co ukázat. Pojďme si tedy udělat rekapitulaci alespoň toho mála, které by se běžně oznámilo bez většího zájmu a humbuku.

Vampire: The Masquerade – Swansong
RPG od studia Big Bad Wolf nabídne pohled do života upírů soupeřících o moc. Z pohledu třech rozdílných hrdinů budeme sledovat rozpad mocenských sil uvnitř krvelačného klanu. A místo, aby se lidé o upírech nikdy nedozvěděli, propadne celý Boston chaosu. Hra má vyjít příští rok pro nynější i očekávané herní konzole.

RiMS Racing
Nová značka zabředávající do žánru motocyklových simulátorů neukázala absolutně nic. Šéf týmu RaceWard Studio mluvil o reálném závodění, které bude přístupné i nováčkům. V nabídce má být kombinace silnicí, reálných okruhů a samozřejmě licencované mašiny. Projekt znějící jako Ride je v plánu pro příští rok.

Rogue Lords
Další titul příštího roku, který přinese zajímavý nápad. Jako samotný ďábel dáme dohromady skupinu populárních monster a vyrazíme proti lovcům démonů. RPG prvky vylepšující postavy a skládání unikátního týmu. Však to znáte. Hru s tahovými souboji pomáhá tvořit i studio Cyanide a vyjít má pro nynější konzole.

Steelrising
Marie Antoinetta versus Ludvík XVI kontra roboti? Proč ne. Autoři Greedfallu představili asi to nejzajímavější, když se pustili do vlastní varianty historie. V ní bojují o svobodu a právo na život robotičtí hrdinové. Nám padne do rukou dámská varianta jménem Aegis. Ozbrojená osobní stráž Marie Antoinetty, která je ochotná za panovnici padnout. Hratelnost má být více akční než v předešlých studiových hrách a zároveň plynulejší v přechodech mezi herními styly. Datum vydání neznámé, proto nepřekvapí, že se Steelrising podívá jen na příští generace konzolí.

Werewolf: The Apocalypse – Earthblood
Souboj uvnitř vlkodlačího světa není ničím novým. Cyanide titul už párkrát ukázal, a tak se k novým záběrům hodila informace, že Werewolf: The Apocalypse – Earthblood vyjde vedle konzole Xbox One i na tu budoucí. Výjimečně máme i datum vydání, a to 4. února 2021. Dost času koupit si kartáč na pročesávání zkrvavené srsti.

Test Drive Unlimited Solar Crown
Velká očekávání a velké… nic. Autoři WRC nejspíš na novém díle TDU začali dělat skutečně nedávno, protože krom teaseru a pohledu na model v CADu neukázali absolutně nic. Kreativní ředitel Test Drive Unlimited 2 však ujistil, že pokračování ponese všechny znaky série. To znamená velký svět, volnost a množství aut. Titul využije vše, co se vývojáři doteď naučili na WRC. Ve hře samotné půjde o šampionát Solar Crown, kde budou hráči soutěžit proti sobě. Máme tu tedy komunitní zaměření a příslib, že nový TDU nemá mezi hrami konkurenci. Také ale nemá datum vydání a potvrzené platformy.

Roguebook, Tennis World Tour 2 a WRC 9
Konec prezentace patřil oznámení rogu-like deskové hry Roguebook a dvěma očekávaným titulům. Deskovka vás vezme do všemožných dungeonů, abyste si mohli poskládat ideální sadu karet. Tenis pouze připomněl svou existenci, která vyvrcholí zářijovým vydáním. A WRC je jasné jak slunce za bílého dne. Také závodům patří konec léta, konkrétně 3. září.

Pokud vám náš výtah nestačí a toužíte se čtyřicet minut nudit nad stereotypním přednesem a CGI ukázkami, záznam celé akce je zde. Nemáte zač a příjemné usínání. Abychom ovšem byli spravedliví, Nacon se soustřeďuje na AA záležitosti. Za zlatých časů E3 by se připojil k většímu vydavateli a svezl se v jeho dynamičtějším line-upu. Nemá tak s „okázalými“ přednesy zkušenosti a my věříme, že ještě pár viróz a bude to mnohem lepší.