Novinky o sci-fi RPG Starfield od Bethesdy

Autor: tonyskatePublikováno: 4.11.2020, 8:09

Publikováno: 4.11.2020, 8:09

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4775 článků

Dnes se nebudeme bavit o tom, jestli budou hry Bethesda Softworks po akvizici Microsoftem exkluzivní nebo ne, ačkoliv tomu leccos nasvědčuje. Důležité je, že se jich dočkáme v předplatném Xbox Game Pass, takže zbyde více peněz na jiné volnočasové aktivity :-). Jistě víte, že tým stojící za kultovní sérií The Elder Scrolls a také znovuzrozeným Falloutem, momentálně kutí nejen šestý díl zmíněné série, který je ještě léta vzdálen, ale také zcela originální sci-fi RPG Starfield. A právě o ní prozradil její designér Todd Howard, jež má na triku právě i The Elder Scrolls, několik důležitých drobností.

Po fiasku s Fallout 76 bylo jasně uvedeno, že hra je čistě single-player a zcela bez multiplayeru. Herní engine se dočkáme obrovského přepracování, a to nejen z hlediska grafiky, ale také animací, umělé inteligence apod. Zapojeny budou také techniky procedurální generace, což ovšem neznamená, že i svět bude náhodný. Mapa bude větší než ve Fallout 76. NPC postavy pak budou hrát zásadní roli a máme se těšit i na rozlehlá města. Na Stafieldu pak pracuje 4 až 5krát více vývojářů, než v případě Fallout 4. Na další představení hry si ovšem ještě počkáme, ale snad by tvůrci mohli něco ukázat příští rok.

Na závěr jsme si nechali ujišťující potvrzení od Howarda, že jak Starfield, tak The Elder Scrolls VI, budou v den vydání ke stažení v předplatném Xbox Game Pass!

11. 06. 2018 • Lukáš Urban0

E3 2018: Do vesmíru se Starfield

Fungl nová značka ze stáje Bethesda a vlastně nic o ní nevíme. Starfield se sice ukázal na konferenci, ale nic moc s ním nepřišlo. Autoři s novinkou mají velké plány, neboť jde o originální IP po hodně dlouhé době. Zaměřit se má na příběh, tedy na zážitek pro jednoho hráče, a to je všechno. Teaser ukazuje vesmír, supernovu a satelit, tudíž zapněte fantazii na nejvyšší obrátky a můžete začít spekulovat. Fanoušci...

»