Phil Spencer reaguje na konkurenci xCloud, slibuje velké E3

Autor: tonyskatePublikováno: 20.3.2019, 16:15

Publikováno: 20.3.2019, 16:15

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3867 článků

Google tento týden představil svou streamovací herní platformu Stadia a pokud jste konferenci sledovali, asi jste nebyli moc ohromeni stejně jako my. A podobně to nejspíše vidí i Microsoft, o čemž svědčí email, který poslal Phil Spencer celému týmu Xbox. Ještě než vám zmíněný mail předneseme, musíme říct, že oznámení Stadie nás docela zklamalo. Jako streamovací služba má určitě skvělou technologii, ovšem tu bude mít i Microsoft se svým projektem xCloud.

Nicméně od herní platformy, jak Google Stadii prezentuje, jsme čekali mnohem více. Google totiž neukázal žádné hry ze své produkce, k čemuž by mělo dojít v létě, snad i během E3. Pokud ovšem bude startovní nabídka složena jen z her partnerů a ne i vlastní produkce, bude zahájení Stadie pouze technologickou zajímavostí a počátek konce této herní platformy. Můžete se ohlédnout do minulosti, kolik projektů společnosti Google už zahynulo, ale zase tak moc předbíhat nebudeme.

A teď už k mailu Phila Spencera, který obdrželi zaměstnanci herní divize Microsoftu po představení Stadie:

„Právě jsme se dodívali na oznámení Stadie od Googlu, a to jako tým tady na GDC. Jejich oznámení je potvrzením cesty, na kterou jsme se vydali před dvěma lety.

Dnes jsme viděli vstup velké konkurence na herní trh a uvedení obsahu, komunity a cloudu jako klíčových věcí k úspěchu. V jejich oznámení nebyla velká překvapení, ačkoliv mně oslovilo jejich zapojení YouTube, použití Google Assistant a nový WiFi ovladač.

Ale zpět k nám. Díky opravdu dobré práci jsme se dostali do pozice, kdy jsme připraveni usilovat o 2 miliardy hráčů na celém světě. Google do toho dnes šel ve velkém a za pár měsíců je tady E3, kdy do toho půjdeme ve velkém i my.

Nesmíme polevit a pokračovat s cílem, že hlavní je náš zákazník. Máme obsah, komunitu, cloudový tým a strategii, a jak už nějakou dobu tvrdím, je to o provedení. To je dnes ještě pravdivější.

Jsou před námi vzrušující časy.

Phil“

Ačkoliv se od oznámení Googlu čekaly velké věci, zase taková bomba to nebyla, ať už z výše uvedených důvodů či nepříjemné skutečnosti, že vlastnictví her bude ještě více limitované. V případě projektu xCloud tomu totiž bude jinak, jelikož hry budete vlastnit i na konzoli a hlavně nemá xCloud herní konzole nahradit, nýbrž být další možností jak hrát, přičemž Stadia usiluje o opak. Konference Xbox pro E3 se nejspíše uskuteční 9. června a hlavním tématem nebude jen xCloud, ale především nové hry a možná i příští generace konzolí.

 • VencaF

  no jsem zvedav na letosni E3, kdyz tam nebude modra konkurence 😀

  • jirkawaggon

   spis bych řekl, ze ted bude vetsi konkurenci Google. Osobne je to muj cerny kun, teda zalezet bude na cene za danou službu, to same plati i pro xCloud

   • Cena podle mě bude ve formě pujcovneho, ala xboxgamepass, netflix.. podle mě, všechny tři služby se pak klidně mohou spojit a být jedna.

    • jirkawaggon

     jiste, spis otazka je za kolik a co vse nabidne

 • Nápad dobrej, ms má náskok, může to pěkně vyvíjet, ale trh a hlavně naše sítě na to nejsou připravené.

 • StriderCZ

  Věta: Díky opravdu dobré práci jsme se dostali do pozice, kdy jsme připraveni usilovat o 2 miliardy hráčů na celém světě. dává konečně smysl a cíl, kam se cloud bude ubírat.
  Ve světle potenciálu 2 miliard hráčů se boj mezi Xbox one a PS4 jeví téměř jako malicherný (PS4 vede o 50 milionů, cirka) ale ten, kdo vyhraje s Cloudem, může získat miliardy zákazníků.
  Spousta komentářů u nás i na Slovensku se nesla ve stylu- nic pro mne, vzdálená budoucnost, pomalý internet, ale je jasné, že v zájmu (nejen) MS bude co nejrychleji vybudovat použitelnou síť a službu.
  Takže je jasné, že 9. června si beru volno, tak abych viděl v klidu celou konferenci.

  • jirkawaggon

   Nekde jsem cetl, že momentlne se snazi ci dokonce testují, aby na hraní stačilo 10Mbps (a to mam dokonce i ja)

   • Chaosteory CZ

    Tak je pravda. Tuhle hodnotu Microsoft jako testovací uváděl už minulý rok. S odovláním na herní zážitek, který chtějí tak přinést i na mobilní 4G, potažmo 5G sítě.

   • StriderCZ

    Právě v tom čísle 2 miliardy je ten základ: tolik lidí těžko budou mít super rychlý internet (jak pesimisté píší v každé diskuzi pod článkem)

    • jirkawaggon

     mně tihle pesimiste prijdou jako lidi, co mají zajete koleje a nedejboze je menit.

 • Jaroslav Houdek

  Sranda bude, až to EU zreguluje a vydá výnos, že zákazníci musí mít možnost měnit herní služby stejně jako mobilní operátory. A že se musí operátoři herních služeb postarat o přenos uložených her. 😀

 • Ondrej Colon

  Phil každý rok ohlási že E3 bude bombastické s tonami hier a potom idem od TV sklamaný. Vždy kopec multiplatform titulov a očakávaných exkluzivit bez štipky inovatívnych hier. Ja teda nejakú extra E3 nečakám ako každý rok…

17. 07. 2019 • tonyskate3

Xbox míří na gamescom 2019

Jak se dalo očekávat, Xbox samozřejmě nebude chybět na německém herním veletrhu gamescomu. Ovšem ani tentokrát zde nebude mít tiskovou konferenci, ale i tento rok budeme moci sledovat speciální epizodu pořadu Inside Xbox. Jistě si dobře pamatujete, že loni to byla docela nuda. Letos máme trochu větší naději, protože Microsoft má momentálně přece jen oznámeno více projektů.

»
16. 07. 2019 • tonyskate5

Letní slevy na Xbox Live!

Sluníčko se nám v posledních dnech sice schovává, ale na to Xbox nebere ohled a právě dnes spouští letní slevy na Xbox Live! Pokud se tedy zrovna nepotulujete na nějakém festivalu, připravte se na stovky slev, které vám snadno zajistí herní plány na celé léto. I tentokrát je k dispozici speciální akce na předplatné a první tři měsíce Xbox Game Pass Ultimate můžete získat za cenu jednoho, tedy jen za 339 Kč.

»
10. 07. 2019 • chaosteorycz9

Červencová aktualizace konzole spíše symbolická

Rádi vám přinášíme zvěsti o novinkách v uživatelském prostředí konzole Xbox One. Většinu zpravidla potěší, ale řadu z vás i pěkně namíchnou. Tento měsíc patrně utřou obě strany, protože v našich končinách využijeme pouze jedinou novotu. A ta vlastně není úplně nová, pokud používáte mobilní aplikace k předplatnému Xbox Game Pass. Jejím prostřednictvím je možné vytvářet seznam „Play later“ her. Tedy titulů, které vás zaujaly, ale z určitých důvodů nemáte potřebu je aktuálně hrát. Nově...

»
08. 07. 2019 • tonyskate0

Spekulace: Microsoft pracuje na streamovací konzoli

Cloud se stále více a více skloňuje ve spojení s hraním a Microsoft samozřejmě nechce zůstat pozadu. O jeho plánech jsme se dozvěděli na E3, kdy bylo jednak zmíněno streamovaní z vlastní herní konzole, která poslouží jako váš osobní server, ovšem ještě zajímavěji zní streamovací služba xCloud, která vám umožní hrát hry pro Xbox na různých zařízeních včetně telefonů. Letos na podzim dojde k jejímu otestování a ostrý provoz by mohl být zahájen...

»
28. 06. 2019 • tonyskate1

Xbox Game Pass dostane další nezávislé novinky

Včera večer měla premiéru druhá epizoda pořadu ID@Xbox Game Pass, která kromě několika oznámení přinesla také rozhovory s nezávislými vývojáři a pochopitelně nescházela ani spousta herních ukázek. Nejdůležitější jsou ovšem nové přírůstky do předplatného Xbox Game Pass, které nás v následujících týdnech čekají. Budou mezi nimi opravdu povedené tituly jako Worms W.M.D, My Time at Portia, Yoku’s Island Express či třeba The Banner Saga 3. Potvrzeny jsou také Bad North a Gonner....

»
25. 06. 2019 • tonyskate7

Spekulace: Microsoft upustil od levnější next-gen konzole Lockhart

Už několik měsíců se spekuluje o tom, že příští generace konzolí by měla nabídnout Xbox ve dvou variantách. Pod kódovým označením Lockhart měla vzniknout levnější varianta pro tradiční uživatele a jako Anaconda měla být velmi výkonná prémiová konzole především pro hardcore hráče, samozřejmě za odpovídající cenu. Nicméně po letošním E3 to vypadá, že Microsoft od tohoto plánu upustil a pro next-gen Xbox známý už oficiálně jako Project Scarlett se počítá...

»
24. 06. 2019 • tonyskate19

Screenshoty i videa s ovladačem Xbox Elite 2

Bezdrátový ovladač Xbox Elite Series 2 se svého představení konečně dočkal na letošním E3 a přinese řadu novinek. Mezi nimi nebudou chybět páčky s nastavitelnou tuhostí, kratší zámky spouští, tři přepínací režimy či třeba nabíjecí baterie s výdrží až 40 hodin. Tlačítka, páčky i pádla si samozřejmě budete moci přizpůsobit a pak přepínat už mezi zmíněnými režimy.

»
19. 06. 2019 • tonyskate16

Staňte se předplatiteli Xbox Game Pass Ultimate!

Předplatné Xbox Game Pass Ultimate, které umožňuje sjednotit členství Xbox Live Gold a předplatné Xbox Game Pass bylo uvedeno do prodeje během E3. Samotné předplatné stojí 339 Kč měsíčně, ovšem jeho součástí je nejen členství Xbox Live Gold, tedy hraní online a hry zdarma, ale také předplatné Xbox Game Pass, a to jak pro konzole, tak i PC, takže získáte více než 100 skvělých her pro Xbox One (v budoucnu...

»