Phil Spencer reaguje na konkurenci xCloud, slibuje velké E3

Autor: tonyskatePublikováno: 20.3.2019, 16:15

Publikováno: 20.3.2019, 16:15

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3736 článků

Google tento týden představil svou streamovací herní platformu Stadia a pokud jste konferenci sledovali, asi jste nebyli moc ohromeni stejně jako my. A podobně to nejspíše vidí i Microsoft, o čemž svědčí email, který poslal Phil Spencer celému týmu Xbox. Ještě než vám zmíněný mail předneseme, musíme říct, že oznámení Stadie nás docela zklamalo. Jako streamovací služba má určitě skvělou technologii, ovšem tu bude mít i Microsoft se svým projektem xCloud.

Nicméně od herní platformy, jak Google Stadii prezentuje, jsme čekali mnohem více. Google totiž neukázal žádné hry ze své produkce, k čemuž by mělo dojít v létě, snad i během E3. Pokud ovšem bude startovní nabídka složena jen z her partnerů a ne i vlastní produkce, bude zahájení Stadie pouze technologickou zajímavostí a počátek konce této herní platformy. Můžete se ohlédnout do minulosti, kolik projektů společnosti Google už zahynulo, ale zase tak moc předbíhat nebudeme.

A teď už k mailu Phila Spencera, který obdrželi zaměstnanci herní divize Microsoftu po představení Stadie:

„Právě jsme se dodívali na oznámení Stadie od Googlu, a to jako tým tady na GDC. Jejich oznámení je potvrzením cesty, na kterou jsme se vydali před dvěma lety.

Dnes jsme viděli vstup velké konkurence na herní trh a uvedení obsahu, komunity a cloudu jako klíčových věcí k úspěchu. V jejich oznámení nebyla velká překvapení, ačkoliv mně oslovilo jejich zapojení YouTube, použití Google Assistant a nový WiFi ovladač.

Ale zpět k nám. Díky opravdu dobré práci jsme se dostali do pozice, kdy jsme připraveni usilovat o 2 miliardy hráčů na celém světě. Google do toho dnes šel ve velkém a za pár měsíců je tady E3, kdy do toho půjdeme ve velkém i my.

Nesmíme polevit a pokračovat s cílem, že hlavní je náš zákazník. Máme obsah, komunitu, cloudový tým a strategii, a jak už nějakou dobu tvrdím, je to o provedení. To je dnes ještě pravdivější.

Jsou před námi vzrušující časy.

Phil“

Ačkoliv se od oznámení Googlu čekaly velké věci, zase taková bomba to nebyla, ať už z výše uvedených důvodů či nepříjemné skutečnosti, že vlastnictví her bude ještě více limitované. V případě projektu xCloud tomu totiž bude jinak, jelikož hry budete vlastnit i na konzoli a hlavně nemá xCloud herní konzole nahradit, nýbrž být další možností jak hrát, přičemž Stadia usiluje o opak. Konference Xbox pro E3 se nejspíše uskuteční 9. června a hlavním tématem nebude jen xCloud, ale především nové hry a možná i příští generace konzolí.

 • VencaF

  no jsem zvedav na letosni E3, kdyz tam nebude modra konkurence 😀

  • jirkawaggon

   spis bych řekl, ze ted bude vetsi konkurenci Google. Osobne je to muj cerny kun, teda zalezet bude na cene za danou službu, to same plati i pro xCloud

   • Cena podle mě bude ve formě pujcovneho, ala xboxgamepass, netflix.. podle mě, všechny tři služby se pak klidně mohou spojit a být jedna.

    • jirkawaggon

     jiste, spis otazka je za kolik a co vse nabidne

 • Nápad dobrej, ms má náskok, může to pěkně vyvíjet, ale trh a hlavně naše sítě na to nejsou připravené.

 • StriderCZ

  Věta: Díky opravdu dobré práci jsme se dostali do pozice, kdy jsme připraveni usilovat o 2 miliardy hráčů na celém světě. dává konečně smysl a cíl, kam se cloud bude ubírat.
  Ve světle potenciálu 2 miliard hráčů se boj mezi Xbox one a PS4 jeví téměř jako malicherný (PS4 vede o 50 milionů, cirka) ale ten, kdo vyhraje s Cloudem, může získat miliardy zákazníků.
  Spousta komentářů u nás i na Slovensku se nesla ve stylu- nic pro mne, vzdálená budoucnost, pomalý internet, ale je jasné, že v zájmu (nejen) MS bude co nejrychleji vybudovat použitelnou síť a službu.
  Takže je jasné, že 9. června si beru volno, tak abych viděl v klidu celou konferenci.

  • jirkawaggon

   Nekde jsem cetl, že momentlne se snazi ci dokonce testují, aby na hraní stačilo 10Mbps (a to mam dokonce i ja)

   • Chaosteory CZ

    Tak je pravda. Tuhle hodnotu Microsoft jako testovací uváděl už minulý rok. S odovláním na herní zážitek, který chtějí tak přinést i na mobilní 4G, potažmo 5G sítě.

   • StriderCZ

    Právě v tom čísle 2 miliardy je ten základ: tolik lidí těžko budou mít super rychlý internet (jak pesimisté píší v každé diskuzi pod článkem)

    • jirkawaggon

     mně tihle pesimiste prijdou jako lidi, co mají zajete koleje a nedejboze je menit.

 • Jaroslav Houdek

  Sranda bude, až to EU zreguluje a vydá výnos, že zákazníci musí mít možnost měnit herní služby stejně jako mobilní operátory. A že se musí operátoři herních služeb postarat o přenos uložených her. 😀

 • Ondrej Colon

  Phil každý rok ohlási že E3 bude bombastické s tonami hier a potom idem od TV sklamaný. Vždy kopec multiplatform titulov a očakávaných exkluzivit bez štipky inovatívnych hier. Ja teda nejakú extra E3 nečakám ako každý rok…

26. 04. 2019 • tonyskate0

Next-gen Xbox Scarlett a dvě konzole – která bude pro vás?

O příští generaci herních konzolí se objevují různé spekulace a úniky prakticky denně. Sony dokonce zveřejnila částečné specifikace, které ovšem pouze naznačují a zatím není úplně jasné, jaký výkon bude PS5 mít. Nicméně Microsoft půjde do příští generace naplno a už nyní se z hlediska insiderů spekuluje, že jejich konzole pod kódovým označením Anaconda bude příští generaci tou nejvýkonnější. Určitě se to projeví na ceně, ale důležitější je, že Microsoft chce...

»
25. 04. 2019 • tonyskate0

Microsoft je biliónovou společností

Hodnota americká společnost Microsoft se po finanční zprávě za uplynulé čtvrtletí přehoupla přes magickou hranici biliónu dolarů, kterou doposud pokořili jen společnosti Apple a Amazon. Investice do cloudu se Microsoft vyplácí, o čemž svědčí i čtvrtletní obrat 30,6 miliardy dolarů, což je o 14 % více než za stejné období loni. Příjmy pak jsou 8,8 miliardy dolarů (19% narůst). Divize More Personal Computing, kam spadá i Xbox, pak vykázala obrat...

»
17. 04. 2019 • tonyskate19

Xbox Game Pass Ultimate za 339 Kč

Doufejme, že se Microsoftu podaří pro E3 udržet všechna herní tajemství lépe, než ta poslední, která se dočkala oficiálních oznámení v poslední epizodě pořadu Inside Xbox. Kromě bez diskové konzole bylo totiž představeno i předplatné Xbox Game Pass Ultimate a pokud jste četli naši novinku o již zmíněném úniku, víte, že se jedná o jedno předplatné, které sloučí členství Xbox Live Gold a Xbox Game Pass.

»
17. 04. 2019 • tonyskate16

Xbox One S bez mechaniky vyjde 7. května

Je konec všem spekulacím a únikům. Microsoft během pořadu Inside Xbox oficiálně představil konzoli Xbox One S bez mechaniky, která bude v obchodě k dostání od 7. května pod názvem Xbox One S All-Digital Edition, a to za 5999 Kč. V případě akcí by pak měl být cenový rozdíl v podobě 50 dolarů dodržen a snad se to bude týkat i naší oblasti. Ačkoliv byla z konzole vyjmuta mechanika, její rozměry i obecný design jsou shodné...

»
16. 04. 2019 • tonyskate0

Konference Xbox E3 2019 se uskuteční 9. června

Microsoft právě oznámil svou tiskovou konferenci pro letošní ročník veletrhu E3 a jak jsme správně předvídali, konference se uskuteční v neděli 9. června, a to opět ve 22:00. Do největší události roku tak zbývají necelé dva měsíce a Xbox bude mít na E3 doposud největší zastoupení vůbec. Hlavním tématem tiskovky samozřejmě budou hry, a to jak neoznámené, které vyjdou letos či v budoucnu, tak i už známé, ze kterých bychom měli spatřit...

»
12. 04. 2019 • tonyskate24

Jarní slevy na Xbox Live!

Venku to sice ještě na úplné jaro nevypadá, i když už tomu pár dní bylo, ale poslední dobou je samý vítr. Každopádně pokud už vás v nose šimrá, alergie vás neklamou, na Xbox Live právě začíná jarní výprodej! Ještě než se dostaneme k samotným hrám, je třeba zmínit, že pokud zrovna nemáte aktivní předplatné Xbox Game Pass, můžete využít speciální akce a získat 3 měsíce Xbox Game Pass jen za 25,90 Kč!...

»
11. 04. 2019 • tonyskate3

V květnu opustí Xbox Game Pass deset her

AKTUALIZACE! Tento měsíc jsme se zatím v předplatném Xbox Game Pass dočkali pouze Minecraftu, ale jistě budou brzy následovat další tituly. V březnu byla navíc nadílka dosti štědrá, ať už to byl Vampyr, Deus Ex: Mankind Divided či Operencia: The Stolen Sun. Jak už tomu ovšem bývá, každý měsíc nás pár her i opustí a tentokrát jich bude hned šest.

»
10. 04. 2019 • tonyskate0

Informace o E3 v příští epizodě Inside Xbox

Příští epizoda exkluzivního pořadu Inside Xbox se uskuteční příští úterý, tedy 16. dubna a jak prozrazuje přiložená upoutávka, bude to pěkně nabité. Stále sice nečekejte novinky o připravovaných exkluzivitách, na ty dojde až během E3, ale přece jen se dozvíme o RAGE 2. výroční aktualizaci Sea of Thieves či diablovce Warhammer Chaosbane.

»