Xbox ONE – manuál

Autor: waggonPublikováno: 25.5.2017, 7:10

Publikováno: 25.5.2017, 7:10

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 281 článků

Vítejte v našem návodu, kde vysvětlíme veškeré možnosti Xbox ONE, poodhalíme všechna tajemství této konzole, prozkoumáme její nastavení, uvedeme na pravou míru zažité omyly a zodpovíme i vaše dotazy.

O Xbox ONE toho bylo napsáno již hodně, tak snad jedině ve zkratce připomeneme, že se jedná o další herní konzoli od Microsoftu, přímého následovníka Xbox 360 a momentálně nejlepší konzoli na trhu. Jelikož se jde o další generaci, jsou i možnosti a výkon ONE o generaci dál.

Nejprve bych rád zbořil pár mýtů, které stále kolují mezi hráči a to:

 • Hry pro ONE (na disku) lze kdykoliv bez omezení prodat, půjčit či vyměnit
 • Konzole Xbox ONE nevyžaduje připojení k internetu
 • Každá hra jde v rozlišení 1080p (i ty, které jsou interně rendrovány v nižším, konzole upscaluje právě do tohoto rozlišení)

 

V současné době existují 2 základní verze konzole:

ONE S (lidově Slim) – zmenšená (o 40%) verze s vyšším výkonem (o 7,1%), podporou 4K videa, HDR, integrovaným zdrojem, menší spotřebou el. energie a vylepšeným joypadem. Mimochodem Slimko je nejlevnější 4K přehrávač na trhu.
ONE (klasická verze) – původní verze, která se už jen doprodává, neb byla nahrazena právě Slim verzi.

Dále ještě existuje subverze Elite, což je vylepšená verze původní verze s hybridním harddiskem, který zkrátí loadingy o 20% navíc s Elite joypadem. Mimo to se pak prodávají různé balení s hrami či větším HDD, s pohybovým senzorem Kinect a limitované verze při příležitosti vydání nějaké hry.

Xbox one Elite

Verze Elite obsahuje ovladač pro náročné hráče

 

Seznam návodů:

Konzole

Xbox Live

Aplikace

Windows 10

Seznamte se s Xbox ONE

No není krásný? Nám se jeho nadčasový retro design zalíbil již od uvedení a S model posunul tuto laťku ještě výše. Popravdě s postupem času jsme se ujistily, že lidé, kteří navrhli jeho tvar, odvedli výbornou práci. Jeho ladný tvar zaručuje, že se stane ozdobou vašeho obývacího pokoje.

xbox-one-s

Slim verze nabízí mnohem víc než jenom menší rozměry

 

Synchronizační tlačítko – jelikož každý joypad je bezdrátový a lze připojit až 8 ovladačů (tuto možnost využívají jenom kolektivní sporty, drtivá většina her podporuje maximálně 4 hráče), slouží toto tlačítko pro připojení nového joypadu ke konzoli. Jedním zmáčknutím tak můžete kamarádův joypad připojit k vaší konzoli. Jednoduše toto tlačítko zmáčkněte a následně i na joypadu, tím obě zařízení propojíte.

 

4K Blu ray mechanika – konzole již disponuje elegantní štěrbinovou mechanikou, která umí krom klasických CD a DVD přečíst jak klasické, tak i 4K Blu ray disky (starší verze však neumožňuje přehrávání 4K disků) a to nejenom z důvodu, abychom si na ní mohly pouštět filmy, ale také kvůli několikanásobně většímu objemu dat u nových her. Vedle se nachází i Eject tlačítko pro vysunutí disku. Asi není potřeba připomínat, že s konzolí se nemá hýbat, pokud je v ní vložen optický disk.

 

Žhnoucí zapínací tlačítko – jedním stiskem tohoto buttonu probudíte konzoli k životu, pokud jste tak již neučinili přes Guide tlačítko na joypadu.

 

Větrák – Každý si určitě vzpomene na onu poučku z fyziky – Součástka, kterou prochází elektrický proud, se zahřívá. A Xbox se vzhledem k jeho výkonu dokáže pěkně zahřát. Tudíž nikdy nezakrývejte větrací otvory a konzoli umístěte tak, aby měla kolem sebe vždy dostatek prostoru na proudění vzduchu.

one-s-zadni-strana

 

Napájecí konektor – Slim verze má již napájecí zdroj uvnitř konzole, ale původní ONE jde ve stopě svého předchůdce a tak má externí napájecí zdroj, který díky svým velikostem má přezdívku „cihla“. Můžete jej schovat sice někam za skříň, stále však pamatujte na to, že i on potřebuje mít kolem sebe dostatek vzduchu na chlazení.

 

HDMI Out – High Definition Multimedia Interface 2.0 (původní verze má pouze 1.4), tedy zdířka pro připojení kabelu, přes který bude konzole posílat obraz a zvuk do vaší TV v rozlišení až 4K (S verze).

 

S/PDIF – díky němu můžete propojit ONE s vaší audio soustavou přes optiku pro zajištění toho nejčistšího zvuku. Konzole podporuje až 7.1 repro soustavy.

 

HDMI In – jelikož ONE není jenom obyčejnou konzolí na hraní, ale poskytuje také multimediální zážitky, aby se stal středem vaší zábavy, je tento port určen pro vstup signálu ze satelitního receiveru.

 

USB konektory – jeden se nachází vepředu (u starší verze na boku), další dva pak na zadní straně. Nyní již ve verzi 3.0. Určeny pro nabíjení ovladačů, připojení joypadů přes micro USB kabel, ale také externích harddisků, USB flash pamětí, fotoaparátů atd.

 

Kinect konektor – obsahuje jej pouze starší verze, jelikož u Slimka se pohybový senzor Kinect připojuje přes speciální adaptér do USB. Nic jiného než Kinect k němu nepřipojíte a je právě určen pro komunikaci a napájení tohoto revolučního pohybového senzoru.
.

 

IR out – slouží pro IR prodlužovací kabel, který oceníte, jestliže máte potíže s ovládáním domácího kina z konzole Xbox ONE. Více na oficiálních stránkách.
S verze má navíc vysílač pro komunikaci se set-top boxem.

 

Síťový konektor – klasický RJ45 konektor, díky kterému jednoduše váš Xbox pomocí ethernetového kabelu připojíte k routeru, pokud samozřejmě nechcete využít Wi-Fi.

 

 

Nový Joypad

Král je mrtev, ať žije nový král. Tak nějak se dá popsat situace na poli joypadů. Už ovladač na Xbox 360 byl právem považován na nejlepší na trhu, ale joypad na Xbox ONE jej překonává a strhává tak pro sebe titul krále joypadů, neboť je tím opravdu nejlepším.

A to pro náruživé hráče je k dispozici i Elite verze, kterou lze navíc plně přizpůsobit pro vaše ruce a nastavit citlivost analogů a triggerů, sice za vás ani tento joypad nebude sám střílet protivníky, dávat branky ani zatáčet ve Forze, rozhodně posunuje vaše schopnosti výše a to poznáte v těžké konkurenci na Live.

Joypad je bezdrátový a přes obyčejný micro USB kabel jej můžete připojit nejenom ke konzoli, ale také k PC a jestliže používáte Windows 10, tak se ani nemusíte starat o drivery. Nová verze joypadu (přibalená u Slimka) má také Bluetooth vysílač pro snadné bezdrátové připojení k PC, notebooku, tabletu či dokonce smartphonu a vylepšený povrch pro lepší držení. Spolu tím je možné si rovnou vytvořit vlastní design joypadu, i když zatím jen v Severni Americe.

xbox one joypad

Baterie – bohužel stále ještě není možné bezdrátově přenášet elektrickou energii a tak je nutné stále používat baterie. Používat můžete jakékoliv tužkové ve verzi AA nebo speciální baterii.

Guide tlačítko – díky němu můžete konzoli nejenom zapnout a vypnout, aniž vstanete z křesla, ale slouží hlavně pro návrat do dashboardu či vstup do nastavení konzole i v průběhu hry.

Triggery (RT a LT) – neboli spouště, tentokráte ještě dokonalejší a navíc disponují samostatnými vibracemi.

Manage a Wiev tlačítka – zmateni? Nemusíte! Jedná se pouze o nové názvy pro Start a Back tlačítka.

Bumpery (RB a LB) – někdy též označované jako ramenní tlačítka, opět vylepšená.

Micro USB konektor – slouží jak k hraní bez baterii, dobíjení Charge kitu, tak i k updatování ovladače. Použít můžete jakýkoliv i ten, co právě nabíjí vás smartphone.

D-pad – opět dokonalejší oproti svému předchůdci, takže se s ním již můžete naplno vrhnout do světa mlátiček typu Mortla Kombat.

Synchronizační tlačítko – pro připojení kamarádova joypadu k vaší konzoli. Ideální na multiplayerové dýchánky u vás doma.

 

Další příslušenství pro joypad:

Headset – nachází se v balení s konzolí, takže jej už mají všichni hráči. Pokud hrajete online, bude to užitečná věcička pro domlouvání týmové strategie. Také přímo volá po použití v party modu. ONE umí softwarově odfiltrovat okolní ruchy, což znamená jediné – kamaráda budete slyšet čistěji a jasněji než kdy předtím. V nastavení konzole (při jeho připojení) můžete korigovat jeho hlasitost jeho mikrofonu, reproduktoru nebo jej úplně softwarově vypnout. Novější verze joypadů (od dubna 2015) mají navíc 3,5mm jack konektor pro připojení i jiného než oficiálního headsetu. Pro náročnější uživatele je dostupný i Stereo headset.

 

Play and Charge Kit – oceníte, při dlouhodobém hraní, kdy můžete zároveň hrát a dobíjet (klasické nabíjecí tužkové baterie dobít ovladač nedokáže).

Chatpad – tato mini klávesnice se připojuje ke spodu joypadu a díky ní můžete jednoduše psát zprávy či chatovat. Navíc má i Jack 3,5 konektor pro headset, takže i s touto klávesničkou můžete mluvit se spoluhráči. Navíc má podsvícení pro psaní v temných místnostech.

Xbox one chatpad

S chatpadem se stává psaní zpráv radostí

 

První spuštění

Tak a je to tady Xbox máme vybalený z krabice a už jen zbývá jej zapojit do sítě a k TV/ monitoru, případně ještě k audio soustavě, což je velmi jednoduché, snad jen pozor, ať HDMI kabel zapojíte do portu HDMI Out. Pokud vlastníte i set top box, pak můžete HDMI kabel ze set top boxu zapojit ještě k portu HDMI In. Zbývá ještě připojit ONE k vašemu routeru, pokud se chcete připojit přes ethernetový kabel, není třeba v konzoli nic nastavovat, jestliže dáte přednost Wi-Fi připojení, je potřeba v Xboxu zadat přihlašovací údaje. Konzoli umístěte vodorovně na stabilní místo, aby měla dostatek místa na větrání a nebyla v blízkosti zdroje tepla. Úplnou samozřejmostí je pak neumístit žádný předmět na větrací otvory. Každopádně pro začátek není úplně na škodu se podívat do manuálu, kde naleznete základní informace o konzoli.

Při prvním spuštění se nám objeví uvítací animace, kde nastavíme základní prvky jako je jazyk, region, video rozhraní (720p nebo 1080p zaleží na tom, co zvládne vaše TV), připojeni se k Live (kabel či Wi-Fi) a stažení nejnovějšího update (tento krok je nutný), region, časové pásmo, nastavení Kinectu (je-li připojen ke konzoli), možnost napájení (Save Energy nebo Instant-On). Zároveň je potřeba si vytvořit/ stáhnout z Live hráčský profil (defacto je to Microsoft účet, kdo používá Windows 10, tak ví o čem je řeč), pod kterým budete hrávat a s tím současně vytvoříte i svého Avatara (postavičku, kterou se budete prezentovat, lze později kdykoliv změnit). Každopádně netřeba se ničeho obávat, že by šlo o nezvratné změny, protože vše jde následně změnit v nastavení konzole.

Dashboard

Po tomto úvodu se nacházíme v Dashboardu, což je něco jako základní rozhraní, někdy též označovaný jako centrum všeho dění, neboť odtud lze řídit veškeré věci ohledně Xbox, hrát hry, chatovat, sledovat videa, poslouchat hudbu či prohlížet fotografie. Do dashboardu se můžeme kdykoliv vrátit ze hry a aplikace (aniž bychom ji přerušili) krátkým zmáčknutím tlačítka Guide na joypadu (velký znak X uprostřed).

Nový dashboard ve stylu Windows 10 je i mnohem rychlejší

 

Základní úrovní dashboardu je „HOME„, zde se nachází hlavní okno se spuštěnou hrou/aplikací a pod ním pak 4 obdélníková okna s aplikacemi/hrami na pozadí Tuto sekci nazýváme Recent, česky naposledy spuštěné. Zároveň tu vidíte její hub a také kdo z vašich přátel danou hru momentálně hraje, dále možnost sdílení videí a obrázků z dané hry.

 

Pod ní se pak nachází sekce „Pins„, jež můžeme označit jako „oblíbené“, neb je to plně uživatelsky konfigurovatelná záložka. Tudíž pokud do ní chcete přidat vaší oblíbenou hru či aplikaci, jednoduše na její kartě zmáčkněte START a vyberte „Pin to home“ (analogicky odstranit hru/aplikaci lze přes UNPIN). Samozřejmosti je pak přesun položek přes tlačítko Y. Do této sekce se můžete rychle dostat z hlavního okna stisknutím pravého triggeru (RT) na joypadu. Pomocí levého triggeru (LT) se pak rychle vrátíte na hlavní okno.
Vpravo od hlavního okna vidíme sekci „My games & apps„, což je složka, kde se nacházejí veškeré vaše hry (Games) a aplikace (Apps), včetně těch nenainstalovaných (Ready to install), které na svém účtu vlastníte. Ještě je zde seznam her, jímž vyšel nějaký ten update (Updates), fronta stahování (Queue) a také sekce členství (Memberships). Na tomto místě také můžete vaše hry mazat z HDD, popřípadě aktualizovat.
Dále se na Home obrazovce nachází sekce s nápovědou (pouze v angličtině), reklamní banner a část vyhrazenou pro Gold členy, kde vidíme hry zdarma v rámci Games with Gold, stejně jako týdenní slevy (Deel of weeks).

 

Dalšími záložky, mezi kterými můžete listovat i pomoci RB a LB (tzv „bumperů“) jsou:

Community – jak název napovídá, jedná se o komunitní záložku o aktivitě vašich přátel. Ve své podstatě obdoba „zdi“ na Facebooku. Vidíte tu aktivitu vašich přátel, jejich dosažné achivementy, nová videa atd.

Store – nic jiného než obchod, kde se nachází vše (hry, demoverze, DLC, aplikace, hudba, filmy atd.), co lze z Live stáhnout. Zde otevřete Browse all games, jestliže chcete vybírat podle kategorií (dema, nejprodávanější, nejnovější…).

 

Pokud kdekoliv v Dashboardu či ve hře/aplikaci zmáčkněte na joypadu v rychlém sledu 2x tlačítko Guide (svítící znak Xboxu), otevře se vám Guide menu, což je svým způsobem zmenšená verze „Home“ a má následující sekce:

 


Váš profil
– zde vidíte nejen váš aktuálně přihlášený profil, ale také můžete otevřít správu profilu či učtu, přepnout se do offline stavu nebo se podívat na achievementy.

Achivements – zde najdete vaše dosažené achievementy a gamescore, stejně jako progress k těm nedosažených. Užitečnou pomockou je také „Tracking“, kdy se vám během hraní zobrazuje postup k dosažení achievementů. Aktivní pouze při zapnuté hře.

Partis – tato část slouží pro založení, vyhledání popřípadě správu herní party.

Friends & Clubs – seznam vašich přátel, kde číslovka ukazuje počet online kamarádů, které můžete jednoduše pozvat do party pomocí tlačítka X na joypadu. Dále herní kluby.

Achivements – zde najdete vaše dosažené achievementy a gamescore, stejně jako progress k těm nedosažených. Aktivní pouze při zapnuté hře.

Guide – právě sem budete přesměrováni po zmáčknutí Guide tlačítka. Jak jsem již zmínil, jde vlastně o zmenšené HOME.

Messages – což není nic jiného než seznam vašich zpráv.

Notifications – neboli upozornění na věci jako dokončení instalace, dosažené achievementy atd.

Beam broadcasting – pokud rádi streamujete své hraní, je tato sekce přímo pro vás.

Settings – obsahuje položky pro restart konzole, vypnutí konzole a otevření veškerého nastavení (All setings).

 

Hry na ONE existují ve dvou variantách: jako klasické diskové verze a digitální (tedy stažené přímo z Live). Co se týče herního obsahu, jsou si obě rovnocenné a není mezi nimi rozdíl. Při prvním vložení disku do mechaniky se hra musí nejprve nainstalovat (což probíhá automaticky, stačí pouze potvrdit). Délka této instalace je závislá na dané hře, ale to neznamená, že musíte čekat, až to bude kompletně hotovo. Po nainstalování nezbytného minima (opět záleží na velikosti a typu hry) se objeví nápis „Ready to play“, což značí, že můžete začít hrát. Hra sice bude nějakým způsobem omezena do doby, než se dokončí instalace, například můžete hrát pouze první level. Stejná situace je i u digitální verze, kde je hru také možné přeobjednat a tím pádem i preloadovat.

Během hry můžete kdykoliv otevřít Guide menu a to dvojitým zmačknutím Guide tlačítka na joypadu. Položka Home (stačí a 2x zmačknout A) slouží pro návrat do dashboardu.Pokud na kartě dané hry stisknete Manage knoflík (ano bývalý Start), tak se vám objeví možnost „Pin to Home“ (tímto jednoduchým pokynem s hru přiřadíte do oblíbených. Sekce „Pins“), „Wiev game hub“ (tu najdete seznam veškerých přídavků, které je možno stáhnout z Live), „Manage game“ (což je nabídka pro veškeré činnosti jako je smazání hry, její přesun, kontrola stažených DLC atd), a „Quit“ pro vypnutí. Ale abychom vás nezmátli, hru nemusíte na konci hraní vypínat, stačí vypnout konzoli.

Při spuštěné hře je možno mít spuštěno až 4 aplikace a relativně jednoduše mezi nimi přepínat. To oceníte hlavně v situaci, kdy jste se zasekli u úkolu ve Witcher 3, nevíte jak dál, ale moc dobře víte, že na Youtube je plno video návodů. ONE také dovoluje mít spuštěnou hru a k ní spuštěnou arkádovou hru z Xbox 360, což je naprosto ideální na vyplnění času při vyhledávání soupeřů v novém díle COD.

 

Někteří z vás mají doma ještě Xbox 360 a tak se přímo nabízí myšlenka, zda je možné na obou Xboxech hrát pod stejným účtem současně. Odpověď je pozitivní, jde to, ale logicky nelze hrát stejnou hru.

 

Co budeme hrát?

Co by to bylo za herní konzoli, kdyby neměla hry. U ONE se obávat nemusíte, vyšlo na ni již moře skvělých her a další vycházejí. O vynikající hry ze všech žánrů (tedy skoro, příznivci simulátorů budou muset i nadále zůstat u svého PC) není nouze a při rozhodování vám jistě pomohou naše recenze.

 

Závěrem

Stále si myslíte, že Xboxu pořád něco chybí k vaší plné spokojenosti? Nenechávejte si to pro sebe, ani nenadávejte v hospodě u piva, ale napište to přímo Microsoftu na Xbox Feedback. O tom co přesně je Xbox Feedback se dočtete zde.

 

Nenašli jste odpověď na váš problém? Pak můžete využít naše fórum, popřípadě napsat na můj Skype či mail – obojí je jirkasalek@yahoo.com , nebo zavolat na 608629052.

 

EDIT: manuál samo sebou není u konce a ještě přibude spousta článků. Budeme jenom rádi za vaše připomínky, návrhy, komentáře a reakce, podle kterých jej budeme formulovat.

 

 

 

 • Choper

  Dobrý den, lze prodat hru zakoupenou pouze digitalni distribucí? Pokud ano, jakým způsobem? Děkuji

  • Marťas Z KáHá

   to je svázané na účet, to dle mého nejde žádným způsobem ..

  • Jirka Waggon

   Digitalni hru nelze prodat (lze , ale to bys musel prodat cely ucet), pouze sdilet kamaradovi.
   Je tim myslena diskova verze, asi tam to slovo „na disku“ budu muset doplnit

 • Oldiceq

  Vyborne zhrnutie navodov, dakujeme. Uvital by som este nejake novsie zhrnutie setupu Kinectu, ked si totiz pozeram dostupne navody tak to s aktualnym nastavenim nesedi. Mam na mysli kalibraciu, mna sa to len opyta ci vidim podlahu a potom uz nasleduje audio kalibracia. Podla navodov na nete tam ale vidim, ze by to malo zelenym oznacit podlahu a potom by sa mal este rucne nastavit kinect smerom hore. Pripadne ak s tym ma niekto skusenost, poradite? Kupil som Kinect len pred par dnami…

 • sidy

  Návrh: Digitálni TV Tuner pro Xbox One – instalace a jeho použití v českých (nepodporovaných) podmínkách.

  • Jirka Waggon

   Urcite se k nemu take dostaneme, stejne jako ke Kinectu

 • Jan Cisar

  jde nejak prehravat streamy (napr ceskou televizi)? nenasel sem podporu flash

  • bohuzel zatim ne, neni podpora Flashe

 • Dida Ktiik

  Pro zacatecniky vyborny pocin, snad si k nemu najdou cestu 🙂

 • Drowned

  Díky za shrnutí. Teď se peru se screenshoty. Jak je dostanu do OneDrive? S videama problém nemám pouze ty zatracený screenshoty 🙁

 • Martin Werner

  Xbox one nevyžaduje připojení k internetu ale při prvním spuštění je nutné konzoli připojit k routru nebo WiFi aby stáhla update 😀 tudíž xbox one vyžaduje připojení k internetu 😀

  • Jirka Waggon

   Myslim, že každy rozumný pochopil, že tohle se netýka prvního spuštění, ale hraní her. A je to reakce na to, že nekteří neznalý si myslí, že ONE potřebuje být neustale připojen k internetu.

   • Pag3man

    Tak ale hlavně si dejte bacha u sdílení her protože pak je nutný byt neustále připojený k internetu

    • Jirka Waggon

     to uz je ale tvoje volba, zda sdilis ci nikoliv. Nehlede na to, ze kdo dnes není pripojeny na internetu, ze?

     • Pag3man

      Mě spíš šlo o to aby se na to nezapomínalo… a např… já na chatě nemám net 😀

 • kuba n

  Zdravím, chtěl bych se zeptat jak je to s vrácením peněz. Známý si omylem koupil fifa pointy, tak se chci zeptat zda je možnost aby je vrátili, nic ne utratil..

  • jedina sance je kontaktovat technickou podporu, nicmene u vsech plateb je upozorneni, ze jsou nevratna. Tak napiste, jak to dopadlo.

 • Vini

  Dobrý den, mám konzoli krátce, neprozkoumanou a dočetl jsem se někde o ovládání hlasem. Je k tomu něco zapotřebí nebo se musí pouze nastavit v nastavení kinectu? kde se dozvím jaké příkazy musím vyslovovat?
  Děkuji za rady. Nejen na mou otázku.

  • musite mluvit anglicky nebo v podporovanem jazyku (Cestina tam neni :-). V nastaveni je nutne nastavit, ze chcete pouzit ovladani hlasem. V CZ lokalite je to v zakladu vypnute.

   • Vini

    Děkuji 🙂

 • Vini

  ještě mne zajímá digitální verze hry. Píše se výše v manuálu, že obsahově je totožná jako verze na disku. Můj dotaz zní, když nahraju hru přes QR kód a odinstaluji ji, je pak možné přes ten stejný kód ji opětovně nainstalovat?.
  Děkuji

  • vsechny kody jsou unikatni a nejde je pouzit vicekrat. Nicmene aktivovana hra se priradi k tvemu profilu a ty si ji muzes nasledne smazat a instalovat kolikrat chces.

 • Marcusinek

  Skvělej článek. Mám nové xko, tak mi to určitě pomůže. Chci z toho vytřískat co nejvíc, když je to multimediální stroj.:-) Ne jen hrát hry…

  • Jirka Waggon

   Dekujeme za pochvalu. Kdz jej ještě budes sdilet na FB budeme radi 🙂

 • petrik85

  Zdravim vsechny. Mam problem s Xboxem. Posledni dobou se mi hrozne zpomalilo nacitani her, nekdy se ani nenactou vubec. Zkusil jsem reset podrzenim startovaciho tlacitka na deset vterin, podle rady na strankach Microsoftu, ale nic se nezmenilo. Nemate s ti m nekdo nejakou zkusenost? Omlouvam se, ze pisu do tohoto vlakna, ale jinam me nenapadlo kam.

  • Jirka Waggon

   a na externi HDD jsi to zkousel?

   • petrik85

    Dela mi to, jak z interniho disku tak z externiho. Zkusil jsem i externi odpojit a spustit hru jen z interniho a zadna zmena. Rekl bych, ze mi i ten Xbox, kdyz ho zapnu, startuje jednou tak dlouho nez driv.

    • Jirka Waggon

     Zapeklite, ja bych zkusil vymazat Local save (Settings/Systém/ Storage/ ), před tim samozrejme se pripoj na Live, at se ti save synchronizuji. A pak bych asi smazal a stahl tvuj profil z Live. Jestli to pomuze je otázka, ale proc to nezkusit, ze?

     • petrik85

      Ted jsem jeste vyzkousel odinstalovat Fifu, ta to delala ze vsech her nejcasteji. Znova jsem ji nainstaloval a bezi dobre. Ted to same zkousim s Nhl a uvidim az ho nainstaluju, jak to pujde. Ten hokej mi nabihal tak pet minut, tak schvalne co se stane. Kazdopadne dekuju Ti za rady. Mozna na ne jeste dojde. 🙂

     • petrik85

      Tak hokej taky bezi jak ma. To jsem blazen. 🙂

     • Jirka Waggon

      tak hlavne ze uzje to v poradku 🙂

 • Jiří Žáček

  nevíte někdo kdy bude fungovat aplikace HBO GO i u nás?

 • Larrybee

  Zdravím
  Mám problém ohledně archivementu, až po nějaké době mě trklo, ze když nějaký získám tak se mi vůbec v ten daný okazik neukáže, vždy mi to dole vyskočili a ukázalo ze jsem nějaký noví a hlavně jaký získal. Teď vůbec nic, nemůžu to mít někde blok le, nebo vypnute??
  Děkuji za pomoc

  • Jirka Waggon

   zkus vypnout a opetovne zapnout vyskakovani „upozorneni“ (notifikaci)

   • Larrybee

    Tak ani to nepomohlo. Fakt už nevím, ani příchozí zpráva se nezobrazuje

    • Jirka Waggon

     pak bych na tvem miste zkusil starou známou fintu- smazat profil z konzole a stahnout jej z Live

     • Larrybee

      To jsem taky zkusil a nic a ani na druhem profilu v XKU se nic neukazuje..

     • Jirka Waggon

      tak to je divne a co zkusit hodit Xbox do továrního nastaveni?

     • Larrybee

      Tak jsem to vzal. Ale dobre zjisteni bylo. Ze se zpravy i archivementy ukazujou tak jak maji, kdyz hraju na ovladaci a volant mam vyplej…..

     • djbrouk

      Takže ti pomohlo to tovární nastavení?

     • Larrybee

      Prave ze jsem stim uz nic nedelal

 • Marek Trňák

  Zdravím, chci si pořídit xbox a přemýšlím jestli one nebo sko. Mám pár otázek:
  1. Jaká je pro esko vhodná televize full HD nebo UHD?
  2.Může kamarád (vlastní one) nastavit na esku toto je moje domácí konzole a sdílet mi svoje hry?
  3.Jde na esko připojit kinect a co k tomu potřebuji. Nikde jsem neviděl že by se prodával i s kinectem.
  Děkuji za odpověď

  • Jirka Waggon

   1) pokud mas moznost bez uz do UHD, ale u her je to jedno.
   2) ano, muze. Není v tom zadny problém
   3) ano, Kinect jde pripojit i k Sku. Jedine co potrebujes je adapter, ale ten ti posle MS zdarma, staci si o nej napsat

 • Marek

  Ahoj,mam prosbu.Jak vypnu hlasoveho pruvodce(podporu),ktera mi hlasi pokazde v hlavnim menu co delam atd. uz je to otravne.Pred aktualizaci mi to nedelalo.Diky Marek

 • Petr Buchta

  Zdravím, máme od Ježíška Xbox one S. Mám dotaz. Máme vytvoreny dva účty, ale hry nám jdou vždy jen na jednom. Na druhém nás to háže do obchodu. Dá se to nějak nastavit? Děkuji za odpověď. Petr.

 • Lucia

  Ahoj. Muze mi nekdo prosim rict jak se v Call of duty stanu nemesisem?

 • Radim 73

  Ahoj, vybalil jsem tedy X box one z krabice, ale vypíná se při updatingu. Co to znamená?

  • Jirka Waggon

   Prehriva se?

 • David 172

  Můj Xbox funguje dobře jen mi nejde spustit hra na z cd disku. Poradit mi? Díky.

  • Jirka Waggon

   a jedna se o hru pro Xbox ONE? Není to nahodou hra pro Xbox 360, které ještě není ve zpetne kompatibilite¨? Jake chybove hlaseni se ti po vlozeni disku objevi?

   • David 172

    Hra je na XONE, ale o hru asi nejde. Nejde spustit ani film…disk se chvilku načítá a pak nic. Neobjeví se ani žádné chybové hlášení.

    • Jirka Waggon

     V tom pripade je spatna mechanika, pokud je v zaruce, tak reklamuj

     • David 172

      Dobře, díky moc.

      Dne 15. 1. 2017 19:35 napsal uživatel „Disqus“ :

 • Luboš Herko

  Slyšel jsem někde, že se stahované hry dají hrát už při stažených 33%, je to pravda?

  • Jirka Waggon

   a cetl jsi vůbec ten clanek? Narazil bys tam na vetu „Po nainstalování nezbytného minima (opět záleží na velikosti a typu hry) se objeví nápis „Ready to play“, což značí, že můžete začít hrát.“

   • Luboš Herko

    jo četl, ale právě že nevím kolik % je to nezbytné minimum, protože někde na stránce jsem četl, že je to těch 33%

    • Jirka Waggon

     zalezi od hry, nektere to mají uz od 9% jine dokonce od 40%

    • A některé hry ti napíšou, že „Ready to play“, ty to pustíš a vidíš instalační obrazovku s artworkama. Takovej trošku trolling 😀

 • Martin Hovorka

  možete mi poradit ako mam propojit twich z xbox one učet mám založený dam stranku co psana na xbox one ked spustim apku twich ale kde mám zadat teen kod? poradte jsem v to novacek nikde tam nemám položku na toho zadaní kodu ako to teda propojit?

 • Hardombre01

  Prosim pomoc. Poradte ozkouseny pozáruční servis v Praze. Dik

 • Dan Kolodej

  XONE je cim dal vic univerzalnejsi s promakanejsima aplikacema,ale ja pockam do prosince na SCORPIONA

 • Martina

  Prosím muze mi někdo poradit jak sledovat filmy na xbox one pres edge, aby se nam to po několika minutách nevypinalo (edge) a nehazelo nam to zase hlavni menu? Díky.

  • Jirka Waggon

   zkus starou fintu – odhlásit profil a opetovne stahnout z Live (samozrejmosti je znalost hesla a mailu).

 • Tomáš Alexa

  Muze mi nekdo poradit proc mi nejde na xbox hra a nemuzu ji nainstalovat?

  • Jirka Waggon

   a jiné hry na BR disku ti jedou? A co třeba DVD filmy? Ty taky nejedou?

   • Tomáš Alexa

    Ja sem si zatim koupil hru jen jednu. Ale uvnitr byla fifa 17 a ta taky nejde pokud je to hra a ne nejaky jenom CD s obalem. Nechci kupovat dalsi drahou hru kdyz to nepujde. Dvd sem nezkousel jen tu hru.

    • Jirka Waggon

     a muzes pro jistotu zkusit DVD s filmem? Je to sice mozna blbost, ale ta hra je pro Xbox ONE nebo Xbox 360?

     Jinak nektere hry, zvlast ty pribalene ke konzoli, jsou jiz jen jako kod, který zadas v konzoli a hra se ti stahne z Live

 • Williams Gregory

  Jste v nějakém finančním problému? Potřebujete rychlé půjčky, abyste vymazali svůj dluh a vrátili se k podnikání. Pokud tomu tak je, kontaktujte nás zpět a získáte podrobnější informace o žádosti o půjčku. Kontaktujte nás pouze na tomto e-mailu ====> tiffanyperioloancompany@gmail.com

 • Zbynek TheEnd Brindzak

  Proč nemůžu vyijmout CD dysk z Xbox oné ?

 • Tomáš Garrigue Červený

  Ahoj všem
  Neví někdo jestli můžu spustit přes xbox one program třeba jako seznam,digi2go jiné
  Jestli to jde tak prosím o radu jak na to
  Děkuji

  • Jirka Waggon

   Muzes spustit pouze ty, které mají vlastni aplikaci an Store

 • Marcel Vlasák

  Dobry den, poridil jsem pro syna pod stromecek xbox one s hrou Minecraft. Prosim o info jak a kam zadat kody z prilozene hry a clenstvi gold. Chtel bych to mit pripravene jeste nez si to rozbali pod stromeckem. Diky moc Marcel

  • Jirka Waggon

   mrkni na nase clanek http://xboxweb.cz/xbox-one-male-tutorialy-pro-velke-problemy/ konkretne do sekce Vyuziti Reedem kodu (je to sice pro starsi dashboard, ale postup je stejny)

  • Marcel Vlasák

   Zdravim, diky moc. Dnes v noci vyzkousim…..a znovu to zabalim do krabice pod stromecek…😀 Marcel

 • Vojtěch Šic

  Dobrý den, je možné, že jsem si zakoupil xbox a při prvním přihlášení, to nabízí jazyky, ale žádná čeština ? Nejblíže se nabízí pouze Polsko ?

  • Jirka Waggon

   Ano, cestina momentalne není mezi jazyky v dashboardu. Na druhou stranu v dnesni době, kdy se angličtina uci uz i na mateřských skolkach…

   • Vojtěch Šic

    Dobrý den ještě jednou, já jsem před Sametovou revolucí zrovna angličtinu neměl a po 25 letech ze školy si toho moc nepamatuji. A moje děti zrovna ještě v mateřské školce angličtinu nemají. Jenom mi přijde zvláštní, že jak se uvádí v návodu nejblíže mi tedy byla polština. Lokalizace oblasti jsem dal republika czeska. Xbox se aktualizoval, restartoval, ale čeština stále není. Což mi přijde při zakoupeném výrobku na českém trhu, jako vážný důvod pro reklamaci. Spíš navrácení zboží. S pozdravem Vojta

    • Jirka Waggon

     Ta lokalizace oblasti, nemá s jazykem v dashboardu nic spolecneho. Je to jenom vyber toho, kde se konzole nachazi, hlavne tedy urcuje na jakou mutaci Store se budes pripojovat (ja třeba osobne mam USA, kvůli nejsirsi nabídce).

     Anglictina v menu prece nemůže byt prekazkou (a myslim, ze ani není), tech par slovíček…

     • Vojtěch Šic

      Ahoj, už se to povedlo. Díky
      S pozdravem Vojta
      PS: pomohli i videa

 • Aleš Kňazovčík

  Prosím o pomoc nemůžu x box rozběhnout.Chtělo to po mě email i heslo a nic se nedělo.Myslel jsem si že mi nějaký kód pošlou na email ale nic mi nedošlo a dál bez kódu mě to nechce pustit.Nevím co stím.Prosím poraďte mi.

 • Marcel Vlasák

  Ahoj Jirko, tak zadani kodu dle tveho navodu funguje. Diky moc za zachranu Vanoc…..🙄 Preji krasne svatky a diky za to co zde delate….👍 Marcel

 • Martina Korychová

  Dobrý den, jak máme prosím nainstalovat přiložené hry pomocí QRKodu? Děkuji

 • Michal Macháček

  Nevite proc mi nejde zvuk na tv? Hra běží ale bez zvuku.

  • Jirka Waggon

   zkus odpojit a znovu zapojit HDMI kabel.

   • Michal Macháček

    Zkusil jsem a porad nic 😕

    • Jirka Waggon

     Zkus jiny HDMI kabel a také ho pripojit do jihe HDMI zdířky v TV

 • Vojtěch Lukacs

  Dobrý den, mám takový malý problém. Před rokem jsem koupil Xbox one s hrou kinect sports byla v češtině a hrálo to v pohodě. Potom čtyři měsíce konzoli nikdo nezapl, až teď a ejhle, aktualizovalo se to, hry tam jsou i sports, ale už není v češtine pouze v angl., nemůže mi prosím poradit co s tím?Je to vážne skvělá hra děkuji

  • Jirka Waggon

   Zkontroluj si, zda mas v nastaveni konzole u LOCALE dane Czech Republic

 • Ladislav Brada

  Dobrý den, mohou hrát na xbox one fifu17 dva hráči zároveň? Pokud ano, jak na to?
  Děkuji za odpověď

 • Jana Tobáková

  Zdravím,

  Dajú sa hrať hry z Xbox one na Xbox 360?

  • Jirka Waggon

   Ne nedaji, Xbox ONE. Pouze opacne.

 • Simona Lhotáková

  Dobry den, poridili jsme detem k Vanocum XBox, i kdyz anglicky umime jen malo, nejak jsme vse nastavili. Dnes hrali v pohode tano a odpoledne hry nejdou spustit. Stale se nam zobrazuje, te jestli mame disk, at ho vlozime a dal nas to nepusti. Jsme uz z toho zoufalí, skoda, ze neni xbox v cestine.

  • Jirka Waggon

   Ahoj, odpoj vsechny kabely od Xboxu a nasledne vse znovu zapoj.

 • Martin

  Ahoj, je pravda, že se už nedají hrát stažené hry bez předplatného, jak se píše zde? https://www.newsinit.cz/2017/11/10/xbox-live-gold/
  Od minulého týdne mi totiž nejde ani jedna z her na disku, gold nemám a hry byly staženy předchozím majitelem, který nechal „my home xbox“. Ted´ vyhazuje u všeho chybu 0x803f8001. Díky

  • Jirka Waggon

   Tak to vypada, zec puvodni majitel nastavil „My Home Xbox“ na jinou konzoli… Jinak ted je Gold i Game Pass za 20Kc v akci.

 • Martina

  Dobrý den, máme nově x box one minecraft edition, ke konzoli byly přiloženy letáky s kódy pro hru. Dle pokynů jsme ve storu zadali kód, ten byl akceptován, chvilku se jakože instalovala hra, nicméně poté nebyla v žádné ze záložek (ani v nainstalovaných, ani v ready to instal, ani žádné jiné). Už týden hru marně hledáme všude možně. Účet máme pouze jeden. Znovu použít kód samozřejmě nejde. Osatní hry nainstalované on-line fungují, prozatím jsme nainstalovali i nějaký minecraft z x box live, protože na tu hru byly děti natěšeny, ale je to jen 30 denní verze. Nestalo se někomu, případně ví někdo, jak tu hru z konzole vydolovat? Nerada bych jí kupovala ještě znova na placce za další peníze.

  • Jirka Waggon

   V „Historii objednávek“ ji vidíš https://account.microsoft.com/billing/orders (je treba se prihlasit pod tvym uctem)? Jaky byl presny nazev teho Minecraftu?

   • Martina

    Děkuji moc, já na počítač vůbec nekoukala, hledala jsem to jen v tom x
    boxu. V historii to je jako dokončené a je u toho tlačítko instalovat –
    ani netuším, jestli to jde instalovat takto z počítače. Asi se ptám
    hloupě, ale nejsem zrovna počítačový a ani herníspecialista, spíš
    naopak. Ty dvě licence jsou tyto: Minecraft X box one edition favorit
    pack a Minecraft Builde´s pack.

 • Tomáš

  dobrý den,

  Když si zakoupím xbox one S, tak to bude bez kinectu? ten si musím potom dokoupit ? je třeba k tomu i nový ovladač nebo kinect snímá ruce a nohy bez něj?
  Rozhoduju se mezi xbox a ps4 a stále nevidím moc velký rozdíl. ( byl jsem pro xbox kvůli kinectu plus jsem myslel, že je jeho součástí, ale jestli to tak není a musí se dokoupit, nevyplatí se potom spíš ps4? když na něj se kinect dá taky dokoupit?

  Děkuji

  • Jirka Waggon

   Ahoj, Kinect je volitelna soucast Xboxu, tzn ze jej muzes pouzivat, ale tak nemusis a mas na vyber, zda koupis konzoli s nim ci bez nej. zalezi podle toho, jake si vyberes baleni. Na PS4 samozrejme Kinect (ani zadna jeho obdoba) neni.
   na tvem miste bych sel do Xboxu, ma vetsi pocet her, sirsi zanrove zamereni, vetsi multimedialni podporu, lepsi joypad, lepsi online system a v neposledni rade i vynikajici sluzby (EA Access, Game Pass). Navic mam o neco nizsi cenu (uz ted se da koupit pod pet tisic i s hrou).

 • Jaroslav Vlček

  Dobrý den, k Vánocům děti dostali Xbox One S a je tam 14ti-denní členství v Live Gold, které jsme včera aktivovali. Chceme nyní dokoupit nějaké hry za akční ceny díky členství v Gold, ale nevíme, zda je bude možné hrát i potom, až členství vyprší. Máte s tím někdo zkušenosti, Děkuji za radu.

  • Jirka Waggon

   Gold clenstvi na zakoupene hry nemá vliv (teda když pominu nemoznost hrat multiplayer), takze s klidem muzes koupit hry z Live (a vyuzij k tomu i vyprodej her http://xboxweb.cz/xbox-weeks-deals-2-1-az-9-1-2018/)

   • Jaroslav Vlček

    Díky moc za info, o těch výprodejích vím.
    Jen ještě jeden dotaz – mohu nějak zazálohovat instalaci hry z xboxu na pc nebo externí disk, abych je nemusel v budoucnu opět stahovat (desítky GB dat) a měl je u sebe k dispozici neustále (kdyby se něco stalo s konzolí a nebo si Microsoft usmyslel, že už nebude možné tu hru stáhnout z jejich serveru)? – když samozřejmě koupím hru přes Live, takže pouze digitální licenci bez media.

    • Jirka Waggon

     Ano, když pripojis externi HDD, tak si hry muzes zazalohovat na nej (respektive dat rovnou stahovat na HDD) a mit je tak zalohovane. Samozrejme stále plati, ze koupenou hru si muzes kdykoliv stahnout (ted uz samozrejme zdarma) z Live-

     • Jaroslav Vlček

      Díky moc za info.
      Když jsem v xboxu, tak se připojím na Live a tam si mohu zvolit, kam chci stáhnout tu hru (adresář, externí HDD)? Když jsme instalovali demo z live, tak mi tuto možnost nikde nenabídlo.
      Je možné se přihlásit přes Microsoft účet přímo na PC a zaplatit a stáhnout hru na HDD na PC a pak přes externí HDD nebo LAN tuto instalaci připojit do Xboxu?

     • Jirka Waggon

      Kdz pripojis HDD, tak je moznost si vybrat, kam se budou hry automaticky stahovat, zda do konzole ci na externi HDD.
      To co pises nejde, jde si koupit hry i přes PC (at jiz přes web xbox.com nebo aplikaci Xbox ve Win10 a ta se pak zacne stahovat do konzole.
      Ale jinak ma konzole specialni mod „INSTANT ON“ během kterého je vypnuta, ale zaroven stahuje hry a herni obsah- koupis hru vecer, konzoli vypnes (musí byt aktivovany tento Instant on mod) a rano ji mas stahnutou.

 • mdcCZE

  Jen pro info, 31.12 jsem na Amazon.de zakoupil Microsoft Xbox One S 1TB + Assassin’s Creed Origins + R6 Siege, který tady stojí 7.777,- za 222euro, banka si odečetla 5838,-, což je slušný rozdíl.

 • Martina

  K mému předchozímu dotazu, po přihlášení se do mého profilu Microsoft v historii obě hry (instalované 25-ti místným kódem z kartičky) vidím jako dokončené a svítí u nich tlačítko instalovat. Po jeho stisknutí ale vyběhne hláška „Je nám líto, ale při načítání těchto
  informací došlo k chybě. Aktualizujte stránku a zkusíme to znova“, to se ovšem znovu a znovu nedaří. Netuším, co s tím dál :-(. Momentálne sice na x box live hlásí možnou chybu při instalaci her, kterou odstraňují, ale to by se našeho problému týkat asi nemělo.

  • Jirka Waggon

   A v konzoli v sekci READY TO INSTALL je vidíš?

   • Martina

    právě, že nevidím, tam nejsou od začátku – nikde v konzoli

17. 01. 2018 • tonyskate8

Driver San Francisco a Far Cry 2 ve zpětné kompatibilitě

Tým starající se o hry pro zpětnou kompatibilitu měl pře svátky delší pauzu. Není se čemu divit. Přece jen spustit tuto funkci i pro hry z úplně první konzole Xbox byl neskutečný výkon. Dnes jsme se dočkali prvních letošních kousků z Xboxu 360 a jsou to samé pecky! Jako první je tady skvělá automobilní akce Driver San Francisco, kterou si žádala řada hráčů. Bohužel si teď musíme vystačit se starým DVD. Ubisoft...

»
16. 01. 2018 • tonyskate5

Spekulace: Ovladač Xbox Elite V2

Tento měsíc se to spekulacemi ohledně produktů Microsoftu jen hýří a doufejme, že budou pravdivé, ať už jde o návrat série Fable, Forza Horizon 4 v Japonsku či Perfect Dark á la Splinter Cell. Dnes tady máme další, která se ovšem netýká her, nýbrž příslušenství. A to toho nejlepšího. Ovladač Xbox Elite sklidil neskutečný úspěch a jak naznačují čerstvé spekulace, letos by mohl být představen a vydán jeho pokračoval. Jelikož je...

»
14. 01. 2018 • chaosteorycz7

Ovladač Duke půjde brzy do prodeje

Možná vám dnešní svět přijde divný. V době, kdy jde technologie tak rychle kupředu, že obyčejný člověk sotva stíhá, jsou čím dál tím víc populárnější remastery starých her, dávno zapomenuté herní konzole a dobové nestandardní příslušenství. Vývojáři tak ždímají peníze ze starých bestsellerů, Nintendo zásobuje fanoušky stařičkým systémem SNES a Microsoft požehnal zmrtvýchvstání obříka z první generace Xboxu, ovladače pojmenovaného Duke. Minulý rok byl představen jako projekt Seamuse Blackleyho, duchovního otce původní...

»
10. 01. 2018 • tonyskate27

Novinky z připravované aktualizace Xbox One

Ani v tomto roce Microsoft nepovolí v přísunu systémových aktualizací pro konzole Xbox One. Zatím netušíme, kdy dorazí ta první letošní, ale členové programu Xbox Insider už mohou testovat některé její funkce, které sice nejsou nijak převratné, ale jistě potěší řadu hráčů. Většina zatím známých novinek se týká rychlého postranního menu, jež vyvoláte tlačítkem Xbox na ovladači, ale dočkat bychom se měli i statusu „Nerušit“. V následujících týdnech se tedy můžeme těšit na:

»
03. 01. 2018 • tonyskate20

Adaptér pro Kinect na Xbox One končí

Asi jste si všimli, že jak senzor Kinect, tak i jeho adaptér, jež je potřebný pro připojení ke konzolím Xbox One S a Xbox One X, jsou nedostatkovým zbožím. V říjnu loňského roku bylo potvrzeno, že výroba senzoru Kinect končí a teď Microsoft potvrdil, že ukončil i výrobu adaptéru. Pohybový senzor je samozřejmě nadále standardně kompatibilní s původním modelem konzole Xbox One, ale pro připojení k modelům S a X je vyžadován adaptér, který už...

»
01. 01. 2018 • tonyskate42

10 nejočekávanějších her roku 2018

Začal nám nový rok a my pro vás máme trochu lehčího čtení, což jistě oceníte, zvláště pokud ještě máte kocovinu po Silvestru, ale vaše pijácké rekordy nám do komentářů raději nepište :-). Spíš se s námi podívejte na desítku nejslibnějších her, které nás v roce 2018 na Xbox One čekají. Je nám jasné, že ačkoliv jsme se snažili být spíše objektivní, nebude každý s naším TOP 10 souhlasit. To je...

»
29. 12. 2017 • waggon4

Countdown 2017 – 29.12.2017

Dnes se do slev (pouze Xbox ONE) dostaly především varianty společenských her a jsou to: America’s Greatest Game Shows: Wheel of Fortune & Jeopardy! – $20.00 na USA Store BATTLESHIP – 159Kč RISK – 119Kč UNO – 134Kč   Slevy jsou platné pouze do 11hodin našeho času.  

»
20. 12. 2017 • tonyskate0

Konzole Xbox One S za vánoční ceny!

Vánoce už jsou za dveřmi, a pokud stále váháte, jaký dárek zvolit, konzole Xbox One S je ta správná volba. Nejenže si zahrajete ty největší pecky, mezi nimiž neschází ani kultovní kousky z Xboxu 360 díky zpětné kompatibilitě, ale přehrajete si i vaše oblíbené filmy na Blu-ray včetně těch ve 4K. Jako bonus jistě oceníte podporu vysokého dynamického rozsahu HDR, takže budete mít ještě realističtější barvy. Tolik ke chvále tohoto skvělého produktu...

»