XBOX ONE – aplikace

Autor: waggonPublikováno: 19.2.2016, 11:16

Publikováno: 19.2.2016, 11:16

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 517 článků

Další velmi příjemnou vlastností ONE je možnost používat užitečné aplikace pro sledování TV kanálů, videa ze streamovacích serverů, poslouchání hudby či radiostanic, streamování her nebo doplňkové služby pro hry. Aplikace navíc mohou běžet souběžně se spuštěnou hrou, tudíž si mezi nimi můžete přepínat, například při vyhledávání protihráčů v multiplayeru. Díky funkci Snap, je navíc možnost každou aplikaci „přichytit“ na pravou stranu obrazovky. Není tedy problém mít na obrazovce hru a Youtube.
Instalují se a mažou z konzole stejně jako hry, tudíž velmi jednoduše přes „Manage app“, kterou vyvoláte stisknutím manage tlačítka na joypadu (bývalý Start). Jejich nabídka se neustále rozrůstá, no musíme říct, že jako vždy je největší pro USA region. Všechny dostupné aplikace naleznete ve Store, v části Apps. Již nainstalované appky pak vidíte v sekci My staff/ Apps. Tam se také nachází i ty přednastavené, které slouží pro základní věci, jako například Achievementy, úprava avatara, přemapování joypadu atd., jenž naštěstí nelze smazat. Pro začátek (krom OneDrive, o kterém máme samostatný článek) můžeme doporučit stáhnout si tyhle appky:

 

Skype

Asi není potřeba nijak zdlouhavě představovat tuto komunikační službu, díky které můžete být v kontaktu s přáteli, i když jsou na PC, mobilu či tabletu. Pro začátek zdůrazníme, že pro přihlášení do Skype můžete využít jak váš Microsoft účet (tudíž defacto váš Live účet), tak i původní Skype účet. U obout lze využít uložení hesla, pro snadnější přístup.

 

Po úspěšném spuštění vidíte jak váš profil, kde si také můžete nastavit váš momentální stav (online, zaneprázdněn, offline), tak zde naleznete i poslední komunikaci s přáteli, stejně jako seznam vaši přátel, kdy si ty opravdu dobré přátele můžete zařadit do oblíbených (favorite) a jestliže máte připojený i pohybový senzor Kinect, můžete využít, jak na videochat, tak i na hlasové ovládání (vše samozřejmě zdarma). Pro volání lze používat i váš headset, pokud nevlastníte Kinect. Volání je samozřejmě možné i během hraní a taktéž jde provozovat i skupinový chat.

ONE - Skype

Samozřejmostí je posílání textových zpráv (zde jistě přijde vhod miniklávesnice), kdy příchozí zpráva se ukáže v podobě notifikace a úplnou samozřejmostí je i historie zpráv.

Pěknou featurkou je možnost volat na mobilní telefony a pevné linky a to jak do ČR, tak i do zahraničí. To se samozřejmě jedná už o placenou službu, kde je potřeba si zakoupit Skype kredit. Za předpokladu, že potřebujete často volat kamarádce například do Anglie na její mobil, pak se jedná o velmi výhodné volání. Pro volání v rámci České republiky je to na zvážení podle vašeho tarifu u mobilního operátora.

 

 

Youtube

Další aplikaci, kterou zná asi každý je oblíbený Youtube. Opět asi není potřeba tento server pro sdílení videosouborů nijak výrazně popisovat, snad jen, že její vzhled je stejný jako na smart televizích a i zde se můžete přihlásit pod vašim Google účtem a na vyhledávání videa můžete použít i váš smartphone s aplikací SmartGlass.

ONE - youtube

 

 

Edge

Nejnovější webový prohlížeč od MS. Podporuje přidávání stránek do oblíbených, také přidání webové stránky do Dashboard sekce „My stuff“ (oblíbené), stejně jako zvětšení prohlížené stránky pomocí RT (a analogicky LT pro původní velikost). Samozřejmostí je historie prohlížení, kterou lze vymazat. Mínusem je pouze jedno otevřené okno na prohlížení.

Pozitivem jsou mini hry (např. paintball), které jsou optimalizované na Snap funkci a jsou přednastavené v oblíbených. Můžete je hrát třeba při čekání na vyhledání protihráčů při online multyplayeru. Jen v české lokaci je nenaleznete, musíte se totiž přepnout na USA. Miniklávesnice jistě najde své využití.

ONE - edge

 

 

GoPro

Jistě jste slyšeli o vynikajících outdorových kamerách od společností GoPro. Využívají je především příznivci extrémních sportů, různí umělci, ale také i lidé, co umí něco neobvyklého. Podle toho také většina videí vypadá tak, že k mnoha aktérům budete mít respekt za jejich dovednosti. Také se zde nachází obchod s GoPro výrobky, kdyby vás něco zaujalo. U každého videa je možnost vidět s jakým vybavením bylo natočeno. Nechte se inspirovat 🙂

ONE - gopro

 

 

13. 01. 2022 • p.a.c.o0

Microsoft ukončil výrobu konzolí Xbox One

Každý, kdo by si z nějakého důvodu chtěl koupit konzoli Xbox One, by si měl pospíšit do obchodu. Microsoft dnes potvrdil, že již před rokem ukončil výrobu všech konzolí z rodiny Xbox One. Pro upřesnění dodáme, že výroba Xbox One X a Xbox One All-Digital byla ukončena již v červenu roku 2020 a poslední verzí, které se vyráběla byla do konce roku 2020 tak byla Xbox One S. Microsoft se...

»
12. 01. 2022 • Cryptah0

Čtvrtý disk ze série videí Seagate od XkoGuru

Abych úspěšně zakončil sérii videí Seagate, ukáži vám poslední disk, který se mi dostal do spárů na otestování. Jedná se o elegantní pevný externí disk, ze série Game Drive o velikosti 4TB. Stejně jako ostatní disky se připojuje pomocí USB kabelu a jeho vlastnosti jsou totožné s ostatními edicemi disků, které jsme tu testovali. Tento má největší kapacitu a lze na něj tak přesunout velké množství her. Moc se mi...

»
16. 11. 2021 • DandyCZE0

Skleněný ovladač Xboxweb 2021 #Xbox20

Pokud máte kolem sebe zapálené lidi, tak dokážete vymýšlet opravdu zajímavé věci. Xbox letos slaví 20 let a náš web a komunita kolem něj roster a roste od roku 2007. Proto jsme si pro vás připravili několik pohledů do historie. Začneme ovšem tím nejaktuálnějším.

»
09. 12. 2020 • waggon203

Xbox ONE – manuál

Vítejte v našem návodu, kde vysvětlíme veškeré možnosti Xbox ONE, poodhalíme všechna tajemství této konzole, prozkoumáme její nastavení, uvedeme na pravou míru zažité omyly a zodpovíme i vaše dotazy. O Xbox ONE toho bylo napsáno již hodně, tak snad jedině ve zkratce připomeneme, že se jedná o další herní konzoli od Microsoftu, přímého následovníka Xbox 360. Jelikož se jde o další generaci, jsou i možnosti a výkon ONE o generaci...

»
17. 07. 2020 • tonyskate6

Microsoft ukončuje výrobu Xbox One X a digitální Xbox One S

V posledních týdnech už se o tom mluvilo několikrát, ale Microsoft skutečně ukončuje produkci herních konzolí Xbox One X a Xbox One S All-Digital Edition. Nejedná se o velké překvapení, když má letos na podzim dorazit next-gen konzole Xbox Series X a tento rok jen potvrzuje, že se skutečně dočkáme levnější a méně výkonné next-gen konzole (údajně Xbox Series S), která by výkonem zastoupila Xbox One X a dosti možná i digitální...

»
10. 07. 2020 • tonyskate76

Xbox One v češtině a slovenštině!

Skutečně je tomu tak! Konzole Xbox One je konečně lokalizována do češtiny. Jestli už startujete svůj stroj, tak vás ještě musíme zadržet, protože zatím je čeština dostupná pouze členy preview programu Xbox Insider, v němž jsou testovány nové funkce. Pochopitelně není lokalizace úplně kompletní, což se ještě snad změní a úplnou dokonalost nečekejte ani při ostrém provozu. Samozřejmě nelze očekávat překlad všech popisků her apod., ale minimálně rozhraní konzole můžeme s další...

»
17. 06. 2020 • tonyskate6

Lepší správa digitálních her s červnovou aktualizací

Možná už vám vaše konzole nabídla nejnovější systémovou aktualizaci, která přináší několik drobných novinek, které jste už dost možná zaznamenali. Týkají se především přehlednosti digitálních her ve vaší knihovně, zviditelnění předplatného a odlišení klubů.

»
10. 06. 2020 • tonyskate12

Funkce Digital Direct nahradí kódy v balení konzolí

Microsoft v rámci příprav na novou generaci chystá řadu zajímavých novinek včetně třeba funkce Smart Delivery, díky níž dosti ušetříte. Po našem Inteligentní doručení totiž zajistí, že hru, která vyjde jak pro Xbox One, tak i Xbox Series X, získáte v rámci jedné koupě pro obě platformy. Tuto funkci budou podporovat všechny hry Xbox Game Studios a samozřejmě také hry ostatních vydavatelů, pokud se pro ni rozhodnou. V současnosti víme například o Assassin’s...

»