Plzeň poprvé na čele, Outsider s plným bodovým ziskem

Autor: VoryPublikováno: 15.3.2021, 13:24

Publikováno: 15.3.2021, 13:24

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

Vory

Je autorem 24 článků

Kdo by to byl řekl, že se Plzeňská Viktoria podívá na úplné čelo Xboxweb ligy až po polovině soutěže? Vůbec nikdo! Každopádně v tento moment je to již skutečností. Viktoriáni sice v první polovině soutěže poztráceli 12 bodů, ale i tak jim zisk 33 bodů stačí na vedení v XBL. Na druhé místo se po mezinárodním úspěchu, postup z Championship do Premier Esport, prokousal tým Xboxweb Esport, který stejně jako Viktoria, získal tento týden plných 9 bodů. A kdo by byl řekl, dnes již podruhé, že si devět bodu v jednom týdnu připíší i Outsider, navíc i díky výhře nad nevyzpytatelnými CCCPro eSports. Tento husarský a nevídaný počin katapultoval Outsider do první poloviny tabulky, konkrétně na osmou příčku. Za otloukánka pátého hracího týdne můžeme bez problémů označit mužstvo Ziconů, kteří si připsali velkou nulu a se dvanácti body paběrkují na 13. místě tabulky. Mužstvo, které v loňské sezóně atakovalo top 5, nyní strádá a už teď je evidentní, že předsezónní odchody se na výkonech a výsledcích mužstva podepsaly tučným písmem.

Sezóna okurek je ještě v nedohlednu, přesto se již tento týden rozdávaly „nakládačky“. Vypadá to, že největší zásoby nakládaných okurek si vytvoří polští Poland Crew 2, kteří dostali od Rulebreakers na cestu hned devět kousků. Podobně se „vedlo“ i Bohemákům v zápase s Chemiky, když inkasovali hned sedmkrát, z toho šest gólů až ve druhém poločase. O moc lépe se nevedlo ani Ziconům v zápase s Plzník, který prohráli 0:5 nebo již zmíněný Litvínov, který se nechal obdarovat pěti kusy od eKoVy. Po hříchu pro eKoVy to byl jediný zápas uplynulého týdne, který se jim povedl. Dvě porážky v zápasech s Xboxwebem a Double Trouble se rozhodně nečekaly a zejména šest inkasovaných gólů je zdviženým varovným prstem pro manažera Martyho.

Naopak Xboxweb se veze na vítězné vlně. Po výhře nad eKoVy zdolali hráči Xboxwebu rozdílem třídy Severku (4:0) a prokousali se na průběžné druhé místo ligového pořadí. Hned za nimi, na třetí příčce, se usadili Odpůrci pravidel. Ti sice nastříleli v uplynulých třech zápasech fantastických 13 gólů, po hříchu si ale ani jeden neschovali do zápasu s ruskou mašinou a prohráli 0:1. Čurgi moc dobře ví, že v táboře Rulebreakerů mohlo být ještě veseleji. Přesto průběžná třetí příčka je solidním úspěchem tohoto zcela nového týmu, a když vezmeme v potaz, jak Odpůrci pravidel zaspali úvod ligy, není co řešit. Mužstvo dvou tváří. Litvínov. Nejprve „čočka“ od eKoVy, pak těsná výhra nad Zicony a nakládačka Bohemákům. Šest zapsaných bodů stačí na posun na čtvrtou příčku, před svého rivala ze severu Čech. Seveřani pod vedením trenéra Mlhošáka ztratili v zápase s Hellish vedení 3:0 a nakonec byli rádi za remízu. V dalším zápase si hladce poradili s Poland Crew 2:0 a v zápase s Xboxwebem tahali od začátku za kratší konec, konečná prohra 0:4 je ještě milosrdná. Bodový zisk zatím stačí Seveřanům na průběžnou pátou pozici.

Asi se ptáte, kde jsou eKoVy? Ano, propad týdne! Z prvního místa až na šesté! Tak moc je v této sezóně vyrovnaná tabulka, tak moc se mění každý týden pořadí. Na eKoVy pomalu zezadu dotírají Double Trouble, kteří prošli tento týden bez porážky, zapsali sedm bodů a na tým před sebou ztrácí už jen čtyři body. Z osmého na desáté místo klesli Cypové, když nedokázali porazit nejslabší tým ligy FK Travička.  V závěsu jsou pak hráči EFC Bohemia. Za již zmíněnými Zicony na třináctém místě následují hráči VFK Patriot, kteří zůstali na svém, když svojí jedenáctibodovou sbírku nedokázali ve svých posledních třech zápasech rozšířit.

Nadcházející týden přináší ve svém programu zajímavé zápasy. Opět máte možnost shlédnout největší derby XBL mezi Cypy a Severkou a aby to nebylo málo, Seveřani si střihnou ještě severočeské derby s Litvínovem. V dalších zápasech se střetnou dva týmy s aktuálně velmi dobrou formou, Double Trouble přivítají Xboxweb. Program zápasů šestého týdne XBL nabídne rovněž souboj gigantů, kdy eKoVy přivítají FC Viktoria Plzeň.

Opět se bude na co koukat. Liga je velmi vyrovnaná. Mezi prvním a šestým týmem tabulky je rozdíl pouze 6 bodů. Pořadí se může změnit každým hracím dnem!

Sledujte XBL ozvěny na xboxwebu.cz a rovněž další vydání Seveřana (datum vydání 21. 3. 2021) na komunitní skupině FIFA Xbox.

Přeji příjemnou zábavu a hezké pondělí!

Vory

06. 04. 2021 • tonyskate0

Další sportovní pecky pro Xbox Game Pass

Minulý týden jsme se dočkali zcela nečekané zprávy, a to že baseball MLB The Show 21, který vůbec poprvé vyjde na konzolích Xbox, hned v den vydání také zamíří do předplatného Xbox Game Pass. Dokonce budou dostupné obě verze, tedy jak pro Xbox Series X|S, tak i Xbox One. Po Outriders nás tak čeká další velká AAA hra, na kterou ani nebudeme muset čekat. Tím ovšem sportovní žně nekončí. Už dříve...

»
30. 03. 2021 • Vory0

Viktoria Plzeň a XboxWeb Esport unikají v čele XBL, Severka drží třetí místo

Devět zápasů zbývá do konce šesté sezóny VPG XBL a zdá se, že aktuálně mají k titulu nejlépe nakročeny dva týmy. Plzeňská Viktoria patří tradičně k největším favoritům soutěže, v letošní sezóně se k ní přidává i nový tým XboxWeb Esport. Tato dvojice má na čele soutěže aktuálně náskok 6, respektive 8 bodů na svého nejbližšího pronásledovatele, mužstvo Severky.

»
23. 03. 2021 • Vory0

Další změna v čele pořadí Xboxweb ligy, Severka poprvé za devět bodů

Šestá sezóna a šest hracích týdnů za námi. V řeči čísel to znamená 18 odehraných zápasů pro každé mužstvo. V minulých XBL ozvěnách jsme psali, že je poprvé v čele FC Viktoria Plzeň, tuto informaci si můžete již škrtnout. Po dalším hracím týdnu je v čele soutěže zas jiný tým a opět je to pro něj v současné sezóně premiéra. Po čtyřtýdenní nadvládě eKoVy a jednotýdenním panování FCVP je to tentokrát tým Xboxwebu Esport. Právě...

»
09. 03. 2021 • Vory0

eKoVy ztratili náskok v čele Xboxweb ligy, Travička stále tápe na posledním místě

To je fofr! Šestá sezóna Xboxweb ligy (dále jen „XBL“) překonala svojí první třetinu! Aktuálně mají všechny týmy odehráno dvanáct zápasů. Z šestatřiceti možný bodů získaly hned čtyři týmy stejný počet, a to 24. Před začátkem čtvrtého hracího týdne hřál eKoVy v čele soutěže čtyřbodový polštář. Ten se ale náhle rozplynul jak pára nad hrncem. Fanoušci eKoVáků jen trnou, co se to s jejich oblíbeným týmem děje. Jeden jediný bod ze tří zápasů...

»
23. 02. 2021 • Vory0

eKoVy v souboji gigantů nadělovali, Chemici ovládli severočeské derby

Další hrací týden XBL je za námi a všichni si můžeme odškrtnout další porci skvělých zápasů. Chtě nechtě musím dnešní reportáž začít zápasem z největších! Plzeňská Viktoria hostila lídra tabulky z eKoVy a Viktoriánům je již jasné, proč jsou právě eKoVáci na čele. Gólová smršť v jejich síti přinesla fanouškům Plzně vystřízlivění. Plzenští si dělali naději na vedoucí pozici, ale ta vzala rychle za své. Konečné skóre tohoto zápasu 5:1 pro eKoVy je...

»
16. 02. 2021 • Vory0

Šestá sezóna XboxWeb Ligy zahájena, šestnáct týmů se popere o ligový titul

Rulebreakers, Zicon eSports, Double Trouble, ne, to neříkáme názvy prvních tří týmů v pořadí XBL po úvodním hracím týdnu, nýbrž jména tří týmů, které se po třech zápasech usadily na dno ligové tabulky. Rulebreakers, kteří vznikli odloučením části hráčů od mistrovských eKoVy mají v nadcházející sezóně určitě vyšší cíle, než uzavírat ligové pořadí. Stejně tak nově vzniklí Double Trouble s celou řadou slovenských reprezentantů ve svém středu. A poslední do trojice, Ziconi. Ale...

»
27. 12. 2020 • Vory0

eKoVy obhájili titul v Xboxweb lize, Cypové poslední dva zápasy skrečovali

Hou, hou, hou! Šťastné a veselé, šťastné a veselé eKoVácké…, tak nějak by mohla začínat letošní neoblíbenější vánoční koleda všech fanoušků eKoVy FIFA Pro klubu.

»
14. 12. 2020 • Vory0

eKoVy střídají Plzeň v čele ligy, Severka si připsala plný bodový zisk

Pouze dva týmy dokázaly v posledních třech zápasech bodovat naplno. eKoVy se tímto počinem dostali před Viktorii Plzeň na první místo a zdá se, že mají vše ve svých rukou. Ve vzájemném utkání hraném tento týden přetlačili Viktoriány 1:0 a právě to, může být pro výsledek této sezóny rozhodující. Do zbývajících pěti kol si „vezou“ náskok 2 bodů. Druhým stoprocentním týmem byla trochu překvapivě Severka, která rozhodla všechna tři utkání v posledních...

»