RECENZE: MotoGP 14

Autor: p.a.c.o Publikováno: 22.6.2014, 10:05

Publikováno: 22.6.2014, 10:05

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 1690 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

MotoGP 14 je nejnovějším dílem studia Milestone. To před vydáním hry slibovalo hory, doly, zlatý les, no prostě next-gen, jak se patří. Bohužel pro nás, nakonec se ukázalo, že next-gen bude, ale jenom pro konkurenci a že pro Xbox One se hru ani nebudou namáhat dělat. Zbyla tak jenom verze pro Xbox 360 a to slůvko jenom je opravdu na místě, protože moc chvály pro MotoGP 14 nemám.

Motogp14-race05

Celá hra totiž trpí stejným neduhem, jako série WRC, která je, kupodivu, od stejného výrobce. Nulový posun a stále stejné schéma bez náznaku změny. Kdybych si chtěl ušetřit práci, stačilo by zkopírovat loňskou recenzi a výsledek by byl stejný. To je ale u hry za plnou cenu, u které si navíc na obalu můžete přečíst, jak revoluční je, kteří hráči se na ní podíleli no a těch novinek co obsahuje, opravdu troufalost.

Někdo může namítnout, že se tvůrci snažili přinést nějaké novinky a ano, do jisté míry máte pravdu. Já se však ptám, kdo považuje za nějakou zásadní novinku přidání zásadních momentů ročníku 2013 nebo těch nejlegendárnějších momentů všech dob? Já tedy rozhodně ne. Je to sice všechno fajn a krásné, ale rozhodně se na tom nedá postavit celá hra. Ta se snaží opřít o kariéru závodníka, ale stejně jako ta ve WRC, nenabízí nic navíc a kromě získávání vylepšení pro motorku chybí alespoň trocha té „omáčky“ kolem, která by vás vtáhla do dění kolem závodění. Světlým bodem hry by mohl být online režim, kdy závodíte proti hráčům z celého světa. Zvolit můžete celý šampionát nebo jednotlivé závody, kdy rozhodující je hlasování jednotlivých hráčů, kteří vybírají jak trať, tak počasí. Kdyby vás online nelákalo, zachránit vás může vedle sedící kolega, kterého můžete vyzvat ve splitscreenu.

Motogp14-box

Jízdní model se od posledně také určitě nezměnil a až na pár nových pohybů jezdců na motorkách a přidání kamer za jejich pozadím je všechno stejné. V tomto bodě je fajn, že moc změn provedeno nebylo, protože motorky se chovají dle mého opravdu pěkně. V nastavení si navíc každý může uzpůsobit hru tak, jak potřebuje, takže si určitě zahrají jak pokročilí závodníci, tak nováčci, i když těm bude sžívání s motorkou nějakou tu chvilku trvat. Největší pozitivní novinkou, která mi osobně udělala radost, je přidání možnosti projet si všechny tratě v safety caru BMW M4 Coupé, které má 431 koní. Bohužel závodíte pouze s časem hráčů z celého světa díky žebříčku nejrychlejších pro každou trať. Dokonce bych řekl, že tohle ježdění mě bavilo víc, než to na motorce.

Motogp14-safetycar

Určitě jste někde četli, že MotoGP 14 dostane novou grafiku a zvuk. Nevím, kde se stala chyba, ale PC a Xbox 360 verze mají dle mého soudu úplně stejnou grafiku a zvuk jako loni, nehledě na stejně otravnou a stále se opakující hudební smyčku. Jako by se nedalo udělat víc různých podkladů. Loni jsem obdivoval krásná úvodní videa před každým závodem. Letos už to ale takový efekt nemá, protože videa jsou stejná. Drobné plus ale dávám za video při vstupu do kariéry, kde je každý ze závodníků MotoGP, včetně Karla Abraháma. Licence na všechny okruhy je samozřejmostí, ale některé tratě jsou vyloženě škaredé, a pokud zrovna neprší (to se alespoň všechno leskne, i když na můj vkus až moc), nevypadají na 21.století vůbec pěkně. Ať mi nikdo netvrdí, že Xbox 360 nemá na lepší grafiku. Přitom modely motorek jsou fajn, ale pohled na osvětlený Quatar, resp. okolí tratě a depo ve mně vyvolával vzpomínky na staré herní časy. Nejhorší je, že to samé jsem říkal i loni, včetně místy horší optimalizace coby drobné záseky.

Assen1

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

MotoGP 14 rozhodně není slibovaná evoluce, spíš aktualizace soupisek a přidání pár zajímavých módů. Na vzhledu sice dle slov mnohých nezáleží, ale co je moc, to je příliš. Škoda že všichni milovníci motorek vlastně ani jinou možnost nemají, protože MotoGP 14 je jedinou hrou s touto tématikou. MotoGP 14 mě docela zklamalo, ale takhle nás vůbec nemusí mrzet, že nevyšlo pro Xbox One. Snad se tvůrci konečně poučí a příští rok vyjde opravdu next-gen hra.
kompletní licence MotoGPslabší grafika
jízdní model horší optimalizace
multiplayer hudební kulisa
safety car málo z naslibovaných novinek
22. 04. 2019 • p.a.c.o0

RECENZE: Road Redemption

Hráči rádi vzpomínají na staré dobré klasiky, které přinesly nějakou tu zajímavou herní mechaniku. Spousta z těchto her by byla velice zajímavých i pro dnešní hráče, protože moc nezestárly, nebo by jim stačilo jenom trochu, aby odpovídaly dnešním standardům. I proto je pro dnešní vývojáře lákavá představa toho, že vezmou starou hru a pokusí se na ní postavit svou herní budoucnost. Bohužel ne vždy to dobře dopadne.

»
21. 04. 2019 • chaosteorycz3

Recenze: World Enduro Rally

Občas strávíte s hrou desítky hodin a stále nacházíte překvapující momenty. Ještě lepší je, když si vývojáři pro sebe nechají nějaký ten taj a během propagace nepropálí veškeré trumfy. Poslední dobou se sice stává, že neočekávané momenty pramení z trestuhodného stavu hry, ale zrovna dnes se nechci bavit o Bethesdě. Vlastně ani nevím o čem se budu bavit, protože World Enduro Rally není tajemná diva ve večerních šatech. Je to laciná rajda,...

»
18. 04. 2019 • chaosteorycz0

Recenze: Conarium

Za okny bílé peklo, v hlavě prázdno a okolo pusto, že by se dalo za hranice vyvážet. To je úvod, ze kterého můžete připravit deset a jednu hru navíc. Psychologické drama o následcích nezřízeného pití. Lyrickou baladu na téma Moje samota, moje radost. Depresivní pohled do nitra nedobrovolných exulantů na Sibiř. Anebo hororový thriller s psychologickou zápletkou, tedy v případě, že se hraje podle H. P Lovecrafta.

»
17. 04. 2019 • p.a.c.o1

RECENZE: R.B.I Baseball 19

Herní sportovci mají žně, protože celá řada sportů, u nás i těch méně známých, je zpracována do herní podoby. Hokej a fotbal jsou takové klasiky, které nikoho nepřekvapí a stejně tak virtuální zpracování amerického fotbalu. Z amerických sportů tak do sbírky chybí jenom baseball, kdy na Xbox One jsou na výběr dokonce dvě hry s touto tématikou.

»
15. 04. 2019 • DandyCZE1

RECENZE: Stellaris: Console Edition

Svět strategií je na Xboxu poměrně malý, takže za světlé výjimky jsme jedině rádi. Není totiž vůbec snadné napasovat komplikovanější ovládání na několik hlavních ovládacích prvků na gamepadu a ještě hráče zaujmout. Proto má žánr strategií stále hlavní místo na PC, a troufnu si říct, že to je poslední typ her, které vyloženě PC potřebují. Samozřejmě lze namítnout, že povolení myši a klávesnici může situaci vyřešit, ale osobně si myslím,...

»
14. 04. 2019 • chaosteorycz3

Recenze: The Grand Tour Game

Výrobci aut se neustále snaží, aby své výrobky prodali i těm, kteří o ně absolutně nestojí. Svobodnému muži rodinné MPV, příležitostnému řidiči luxusní limuzínu a zarytému vyznavačovi benzínu elektrické chrastítko. Někdy si marketingové oddělení přivlastní důležitý skalp, jindy musí přiznat nechtěný debakl. A přitom vzbudit zájem o auta je tak jednoduché. Stačí se jmenovat Clarkson, Hammond a May.

»
14. 04. 2019 • p.a.c.o2

RECENZE: Gang Beasts

Šílená, bláznivá, bizarní, divná. I takové hry se dají najít v portfoliu nejrůznějších vývojářů. Co se jim nedá upřít, je nápad a snaha šokovat či nabídnout netradiční zážitek. To pak vznikne simulátor chleba, hrajete za kozu, valíte se světem coby kamenná koule, operujete v jedoucí sanitce nebo ovládáte roztodivné hrdiny. Někdy se úspěch dostaví, jindy ne, někdy vznikne hra dobrá pro párty, jindy si člověk vystačí sám.

»
10. 04. 2019 • chaosteorycz4

Recenze: Assassin’s Creed III Remastered

Tak schválně, ve kterém díle zabijácké série byly první námořní bitvy? Kdy se rozšířily možnosti parkouru? Který hrdina už nepotřeboval lékárničky pro uzdravení a proč byl důležitou součástí hraní lov a následný prodej kořisti? Všechny odpovědi jsou ukryty v historii, kterou značka Assassin’s Creed píše, a do značné míry překrucuje, už od roku 2007. Vy si teď minulost můžete zopakovat hned několikrát, a to na pozadí kolonialismu.

»