Spekulace: Cenově dostupný Xbox Series S se ukáže v květnu

Autor: tonyskatePublikováno: 22.4.2020, 9:30

Publikováno: 22.4.2020, 9:30

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4841 článků

Že Microsoft chystá pro novou generaci hned dvě herní konzole, o tom už se spekuluje opravdu hodně dlouho. V jednu chvíli to dokonce vypadalo, že od tohoto plánu upustili, ale poslední zdroje stále častěji tvrdí, že se uskuteční a na podzim můžeme očekávat hned dvě next-gen konzole, kdy ta druhá by měla být představena na květnové akci spolu s prvními next-gen hrami od Xbox Game Studios, mezi něž by se mohlo řadit nové Fable, ale i další informace o Halo Infinite, Everwild či třeba Hellblade II.

Jednou z nich samozřejmě bude super výkonná Xbox Series X, kterou jsme znali pod kódovým označením Anaconda a má se vlastně jednat o ideální variantu pro všechny řádné hráče, tedy něco trochu jako Xbox One X. Tentokrát už ovšem bude tahle nabušená mašinka dostupná na začátku generace a doufejme, že cena bude rozumných 499 dolarů. Stručně připomeneme, že konzole bude mít 8jádrový proces při taktu 3,8 GHz, 16 GB GDDR6 RAM, 1TB NVME SSD disk a grafickou kartu o výkonu 12 TFLOPS.

Druhou konzolí by měl být tzv. Lockhart, jejíž produktový název by mohl být jednoduše Xbox Series S, tedy stejně jako při současné generaci. Lockhart má ovšem být cenově přístupnější konzolí a nabídne tak nižší výkon, přesto bude patřit do nové generace konzolí. Konzole samotná i její specifikace by nám měla být představena v květnu. Zatím se ale spekuluje, že grafický výkon by měl být 4 TFLOPS, což je sice méně než Xbox One X, ovšem ten zase brzdí starší technologie procesoru a lze předpokládat, že Xbox Series S bude po ostatních stránkách disponovat podobným výkonem jako Xbox Series X, takže bude mít SSD disk, solidní procesor i velkou paměť, a strádat tedy bude pouze po stránce grafiky. Je také možné, že by Lockhart byla bez fyzické mechaniky, ale s předplatným Xbox Game Pass je to docela jedno. Cena této dostupnější konzole by pak mohla být příjemných 299 či 349 dolarů.

V praxi by to znamenalo, že konzole Xbox Series X a Xbox Series S by byly rozdílné čistě jen v grafice, kdy na Xbox Series X byste hráli například ve 4K, zatímco na Xbox Series S „pouze“ ve FullHD, tedy 1080p. Dodatečný rozdíl pak může být v počtu FPS a případně omezený ray-tracing pro Lockhart. Všechny nové hry by samozřejmě běžely na obou konzolích a ani na Xbox Series S by nestrádaly po stránce procesoru či RAM, takže by herní světy stále vypadaly bohatě, nabídly by více postav a objektů na obrazovce apod. Rychlé načítací časy jsou pak samozřejmostí na obou konzolích.

Microsoft by tak opět nabízel více možností, jak se zapojit do jejich ekosystému, což by zákazníci ocenili zvláště v těchto pohnutých dobách. U nás už sice situace snad bude klidnější, ovšem v Americe bychom si tím tak jistí nebyli. Xbox Series S (cca 299 až 349 dolarů) by tak zkrátka byl cenově dostupnější konzolí nové generace, zatímco Xbox Series X (cca 499 dolarů) bude pro náruživější hráče, ale samozřejmě i pro ostatní pařany. Všichni pak víme, že cena je rozhodující faktor a potvrzují to i ostatní zařízení jako televize, počítače či chytré telefony, které jsou na trhu dostupné v nespočtu variantu. Tak proč ne i herní konzole…

Ještě než začnete stresovat, že by Xbox Series S mohl omezovat hry, které by vypadaly lépe na Xbox Series X, je třeba si uvědomit, že vývojáři stejně vyvíjí primárně pro PC, kde jdou po tom nejlepším vizuálním i technickém zpracování a poté hry upraví pro výkon konzolí. Co se týče her přímo od Xbox Game Studios, můžete si být jistí, že se vývojáři postarají o to, aby dostali maximum z obou konzolí. Pokud se pak považujete za hardcore hráče, jednoduše Xbox Series S ignorujte a myslete si, že existuje jen Xbox Series X. Díky této obchodní strategii spolu s předplatným Xbox Game Pass by Microsoft mohl příští generaci získat přímo skvělou pozici na trhu.

PS. Přiložený obrázek konzole Xbox Series S/Lockhart je samozřejmě ilustrační :-).

08. 04. 2021 • tonyskate0

Microsoft opravil odpojování ovladače na Series X|S

Je to už sice s křížkem po funuse, ale březnová aktualizace pro konzole Xbox nepřinesla jen vylepšení nastavení sluchátek či zpětné kompatibility, ale také jednu zásadní opravdu. Konzole Xbox Series X|S se totiž už od vydání potýkaly s nepříjemným problémem, kdy se hráčům bezdůvodně odpojoval ovladač. Microsoft v lednu slíbí, že chybu napraví a učinil tak právě minulý měsíc, ačkoliv se tím nijak výrazně nechlubil. Každopádně by tedy tento problém měl být opraven...

»
23. 03. 2021 • tonyskate0

Xbox Live mění název

V posledních dnech se objevilo hned několik náznaků, že by mělo dojít ke změně názvu služby Xbox Live, a to na Xbox Network, tedy prostě síť Xbox. Tuto změnu nyní potvrdil jeden z mluvčích Microsoftu a jako důvod uvedl odlišení základní služby od členství Xbox Live Gold. Loňské spekulace, že by Xbox Live Gold mohlo být zrušeno jsou tak ještě více pasé a buďme rádi alespoň za to, že během tohoto roku...

»
15. 03. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Konference Xbox tento měsíc

Internetem v posledních dnech kolují spekulace, že by se 26. března měla uskutečnit konference Xboxu či spíše obecně herní prezentace Microsoftu. Insideři ovšem současně tlumí všeobecné nadšení, aby neočekávali oznámení velkých her. Na ty dojde až v létě. Přesto by během akce, pokud je tedy skutečná, mohlo dojít na ukázky nezávislých her, které dorazí exkluzivně na Xbox či případně rovnou v předplatném Xbox Game Pass.

»
11. 03. 2021 • tonyskate0

Hry Bethesda Softworks budou exkluzivní pro Xbox

Už od oznámení akvizice ZeniMax Media, se naskýtala zásadní otázka: Jak to bude s exkluzivitou her od Bethesda Softworks? V minulých měsících Microsoft nemohl tvrdit nic konkrétního, jelikož akvizice stále probíhala a bylo by tak protiprávního vydat nějaká zásadní prohlášení. Teď je akvizice u konce a během přivítání Bethesdy do týmu Xbox, řekl šéf Xboxu Phil Spencer následující:

»
10. 03. 2021 • tonyskate0

Březnová aktualizace pro konzole Xbox

Tým Xbox nám tento měsíc servíruje novou systémovou aktualizaci, která nepřináší nic moc zásadního, ale za zmínku určitě stojí. Jednak můžete očekávat novinky v aplikaci příslušenství s ohledem na nový bezdrátový headset Xbox, vyzdvižení funkcí pro zpětně kompatibilní hry, plánovaný návrat achievementů do mobilní aplikace a také lepší správu her a předplatných. Aktualizace se pochopitelně týká jak Xbox Series X|S, tak Xbox One.

»
10. 03. 2021 • tonyskate0

Mobilní aplikace Xbox vrátí achievementy

Aplikace Xbox pro telefony se loni dočkala kompletního přepracování, které ovšem nepotěšilo snad nikoho, jelikož zmizely zásadní funkce. Největším nedostatkem byla absence achievementů, které jste si v aplikaci mohli přehledně prohlížet stejně jako v konzoli. Viděli jste tak, které ajchy máte odemčeny a které ne, případně kolik vám schází do jejich získání. Je jasné, že tato funkce byla hráči hojně používána.

»
16. 02. 2021 • tonyskate0

Oficiální bezdrátový headset Xbox pro Series X|S

Microsoft nás na poli příslušenství zásobuje především novými ovladači, ale vlastní herní sluchátka už nevydal hodně dlouho a v posledních letech spoléhal na partnery. V rámci nové generace nám teď ale představuje svůj bezdrátový headset Xbox pro Xbox Series X|S, který bude samozřejmě funkční i s Xbox One a Windows 10.

»
08. 02. 2021 • tonyskate0

Xbox Series X|S loni prodal zhruba 3,5 milionů kusů

Konzole nové generace jsou obrovským tahákem a svědčí o tom prakticky neustále vyprodané sklady. Poptávka je zkrátka nadále velká a jak Xbox Series X|S, tak i PS5 jsou vyprodané. Microsoft navíc začal s výrobou později, protože čekal na plnohodnotnou implementaci RDNA 2, jinak by v obchodech bylo více kusů ale i tak by rychle zmizely, jelikož se s nedostatek počítá až do dubna, v horším případě do června.

»