Alicia Vikander se vrátí jako Lara Croft

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 13.4.2019, 15:08

Publikováno: 13.4.2019, 15:08

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2386 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Postava populární ženské variace na Indiana Jonese zvládla ve hře už nejednu beznadějnou výzvu. Přerod na filmová plátna, který by se dal označit za kasovní touchdown, je ovšem výzva daleko náročnější. Podle původní Lary jsme kdysi dostali Angelinu Jolie a za reboot se minulý rok postavila Alicia Vikander. Zda se dámy rolí zhostili se ctí, necháme na vás, ale čísla ukazují na remízu. Tedy pokud porovnáme Tomb Raider z roku 2001 a ten loňský. Oba filmy stály nějakých sto miliónů dolarů a oba si z kin neodnesly ani tři sta miliónů. Rozdíl je pouze v tom, že Alicii podrželi hlavně diváci ve světě, zatímco Angelině přitekly peníze z kin téměř rovnoměrně z Ameriky a zbytku světa.

Kdysi to stačilo na pokračování a bude i tentokrát. Dvojka byla oficiálně odklepnuta a tužka s papírem putuje k Amy Jump, která se má postarat o scénář. Zatím tedy není jasné, jakým směrem se příští Tomb Raider vydá, ale asi tak nějak doufáme, že závěr filmu nepůjde do koše. Boj s Trinity je takřka nevyhnutelný a se dvěma kousky od Heckler & Koch byla Alicie dostatečně, jak to říct, fotogenická. Premiéra každopádně jen tak nebude, tudíž si poslední Tomb Raider určitě stihneme připomenout.

  • VencaF

    Filmu podle her je pramalo a kvalitnich jeste mene – me se TOMB RAIDER z minuleho roku hodne libil i pres vsechen ten hejt co byl okolo