HBO a Netflix na Xboxu

Autor: waggonPublikováno: 2.4.2020, 9:51

Publikováno: 2.4.2020, 9:51

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 472 článků

Xbox nikdy nebyl jenom o hraní, ale také o multimediální zábavě, takže přehrávání, CD, DVD či Bluray disků zvládne levou zádní stejně jako nepřeberného množství formátů, více o tom si můžete přečíst v našem článku. Nyní se však zaměříme na trend poslední doby a to jsou streamovací služby, kdy po dobu členství máte přístup k obrovské knihovně filmů, seriálů, dokumentů atd., kterou lze sledovat prakticky okamžitě, bez reklamy a kdekoliv – mobil, Xbox, PC, chytrá TV. A podobně jako u Game passu i ony dostávají pravidelně dostávají nový obsah.
S klidným svědomím můžu konstatovat, že obsah se spustí prakticky okamžitě a nějaký lag jsem nezaznamenal. To ani během tohoto krizového stavu, kdy je spousta lidí doma a také sleduje.

 

HBO

„Nejsme televize, jsme HBO“ zněl reklamní slogan na tuto kabelovku, která je mimochodem v ČR už od roku 1994. Její kořeny sahají až do roku 1973, kdy Home Box Office, jak zni celý název, začala vysílat v USA. HBO má ale i svou vlastní produkci a jejich seriály patří vůbec k těm nejlepším, co vznikly – Černobyl, Hra o trůny, Bratrstvo neohrožených, Generation Kill atd.

Ze všeho nejdříve je třeba vytvořit členství, tedy se zaregistrovat na oficiálním webu. Na vyzkoušení máte 7 dní zdarma, měsíční členství stojí 159Kč. Sdílet můžete s jedním kamarádem.
Bohužel pro Xbox oficiální aplikace HBO Go v ČR momentálně nefunguje a tak je třeba mírně improvizovat. Stáhnout do Xboxu aplikaci GO player a spárovat ji s vaším telefonem, kde máte HBO Go aplikaci. V mobilu (a nejenom tam) totiž oficiální aplikace funguje bez problémů.

S tím, že se jedná o neoficiální aplikaci, schází CZ dabing u zahraniční tvorby, ale české titulky fungují a česká produkce HBO jde v našem jazyce. Základ v podobě vyhledávání a historie shlédnutí pracují v pořádku a to asi stačí. Každopádně je na místě poděkovat jejímu autorovi Jiřímu Houžvičkovi, který odvedl to, co velká korporace nebyla schopná.

A co že nabízí? Dle reklamy: „více než 6 200 dílů seriálů – českých i zahraničních, dále více než 800 filmů, dokumentů a dětských pořadů. Vše je česky a nabídka se průběžně obohacuje o další novinky“.

 

Netflix

Tento poskytovatel filmů a seriálu se stal doslova synonymem pro stream. Nejprve poskytoval filmy na DVD, ale doba jde dopředu a od roku 2007 už streamuje přes internet a dnes můžeme říct, že celosvětově (jen ta Severní Korea a podobné ráje na Zemi si musí ještě počkat). I on má svou vlastní tvorbu, kde pro nás nejzajímavějším je bezpochyby seriálové zpracovaní Zaklínače.
Jako u konkurenční služby i zde je nutné si nejprve vytvořit členství. Prvních 30 dní je zdarma, měsíční členství stojí od 199Kč. Dělí se do 3 skupin podle vašich preferencí, více zde. Od toho se také odvíjí i sdílení – u nejlevnějšího Basic tarifu nelze sdílet, u Standart s jedním kamarádem a u nejdražšího Premium dokonce se třemi.

Po nainstalování aplikace do Xboxu a následném přihlášení už můžete sledovat, co hrdlo ráčí. Appka je přehledná a krom vyhledávání nabízí i možnost vytvořit si vlastní seznam. Nechybí sekce novinek, TV produkce a filmů. Jelikož je to oficiální, tak před shlédnutím filmu či seriálu si můžete přečíst krátké info, rating, pustit upoutávku, přidat do vlastního seznamu oblíbených či vyhledat podobně zaměřená díla.

Aby toho nebylo málo, lze si do mobilního zařízení (iOS, Android nebo Windows 10) stáhnout pořady a šetřit tak data, pokud jste na cestách.

Ač je to zvláštní, na stránkách Netflixu se mi nepodařilo dohledat jejich nabídku, ale česká mutace Wikipedie uvádí, že je to více než 5 000 filmů, seriálů a dokumentů. Přibližně 900 titulů má české titulky a asi 70 má český dabing.

 

Sledujete HBO nebo Netflix na Xboxu?

 

 

22. 04. 2021 • tonyskate0

23 milionů předplatitelů pro Xbox Game Pass

Pravidelně se o počtu předplatitelů Xbox Game Pass dozvídáme z finančních výsledků společnosti Microsoft, ale na ty si ještě musíme počkat. Mezitím ovšem insideři herního průmyslu prozradili, že k dubnu už má předplatné Game Pass přes 22 milionů hráčů a konkrétně k 20. dubnu jich je dokonce o milión více. Xbox Game Pass tak v současnosti předplácí 23 milionů hráčů, což je skvělé číslo a zdá se, že nadále platí růst zhruba 5 miliónů...

»
21. 04. 2021 • tonyskate0

Hrajte zdarma! Xbox Live Gold pro free-to-play hry zrušeno!

Konec ledna byl pro Microsoft poměrně divoký. Oznámil totiž zdražení členství Xbox Live Gold, nejspíše především proto, aby hráče přesvědčil k přechodu na předplatné Xbox Game Pass Ultimate, ovšem nepěkně se mu to vrátilo. Proto zdražení velmi rychle stáhl a jako kompenzaci nabídl opravdu bezplatné hraní free-to-play her, které je právě teď dostupné!

»
20. 04. 2021 • tonyskate0

Dubnová aktualizace pro konzole Xbox

Zdá se, že Microsoft opět navázal na trend měsíčních systémových aktualizací, což je dobře, protože se tak snad postupně dočkáme žádaných funkcí. Už teď testují přehled her, které jsou aktivní v rychlém obnovení (Quick Resume) či passthrough pro zvuk, ale těch se dočkáme až v budoucnu. Aktuální update nadále vylepšuje mobilní aplikaci Xbox, přináší nové vychytávky pro předplatitele Xbox Game Pass a nabízí i zvýšení rychlosti při stahování her.

»
14. 04. 2021 • tonyskate0

Free-to-play hry bez Goldu už brzy

Mnoho z vás čeká na bezplatné hraní free-to-play her na konzolích Xbox jako na smilování. Fortnite, Call of Duty Warzone, Rocket League, Apex Legends a další hry stále vyžadují členství Xbox Live Gold. To se ovšem brzy změní. Microsoft v rámci svého insider programu poskytl nové funkce ještě širšímu okruhu uživatelů, což znamená, že multiplayer ve free-to-play hrách už brzy bude skutečně zdarma. Taktéž už nebude zapotřebí mít Gold pro party chat...

»
08. 04. 2021 • tonyskate0

Microsoft opravil odpojování ovladače na Series X|S

Je to už sice s křížkem po funuse, ale březnová aktualizace pro konzole Xbox nepřinesla jen vylepšení nastavení sluchátek či zpětné kompatibility, ale také jednu zásadní opravdu. Konzole Xbox Series X|S se totiž už od vydání potýkaly s nepříjemným problémem, kdy se hráčům bezdůvodně odpojoval ovladač. Microsoft v lednu slíbí, že chybu napraví a učinil tak právě minulý měsíc, ačkoliv se tím nijak výrazně nechlubil. Každopádně by tedy tento problém měl být opraven...

»
23. 03. 2021 • tonyskate0

Xbox Live mění název

V posledních dnech se objevilo hned několik náznaků, že by mělo dojít ke změně názvu služby Xbox Live, a to na Xbox Network, tedy prostě síť Xbox. Tuto změnu nyní potvrdil jeden z mluvčích Microsoftu a jako důvod uvedl odlišení základní služby od členství Xbox Live Gold. Loňské spekulace, že by Xbox Live Gold mohlo být zrušeno jsou tak ještě více pasé a buďme rádi alespoň za to, že během tohoto roku...

»
15. 03. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Konference Xbox tento měsíc

Internetem v posledních dnech kolují spekulace, že by se 26. března měla uskutečnit konference Xboxu či spíše obecně herní prezentace Microsoftu. Insideři ovšem současně tlumí všeobecné nadšení, aby neočekávali oznámení velkých her. Na ty dojde až v létě. Přesto by během akce, pokud je tedy skutečná, mohlo dojít na ukázky nezávislých her, které dorazí exkluzivně na Xbox či případně rovnou v předplatném Xbox Game Pass.

»
11. 03. 2021 • tonyskate0

Hry Bethesda Softworks budou exkluzivní pro Xbox

Už od oznámení akvizice ZeniMax Media, se naskýtala zásadní otázka: Jak to bude s exkluzivitou her od Bethesda Softworks? V minulých měsících Microsoft nemohl tvrdit nic konkrétního, jelikož akvizice stále probíhala a bylo by tak protiprávního vydat nějaká zásadní prohlášení. Teď je akvizice u konce a během přivítání Bethesdy do týmu Xbox, řekl šéf Xboxu Phil Spencer následující:

»