Indiana Jones by mohl vyjít ještě letos

Autor: tonyskatePublikováno: 10.1.2024, 6:07

Publikováno: 10.1.2024, 6:07

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 6107 článků

Že bude součástí letošní prezentace Xbox Developer Direct i dobrodružná akce Indiana Jones, na které pracuje švédské studio MachineGames, to jsme se opravdu nečekali. Když se totiž budeme držet loňského vzoru, tak všechny hry na Developer Directu vyšly tentýž rok. V případě Avowed, Hellblade II a PC strategie ARA o tom nepochybujeme. Nicméně v případě slavného archeologa už si tak jistí nejsme, ovšem insideři se nás snaží vyvést z omylu.

Podle nich je totiž hra v daleko pokročilejší fázi vývoje, než jsme si mysleli, a dokonce se počítá s tím, že by Indiana Jones mohl vyjít ještě tento rok. Nic by nám neudělalo větší radost. Spolu s výše zmíněnými hrami a dalšími kousky jako Towerborne či Microsoft Flight Simulator 2024, by to pro Xbox byl zatraceně silný rok. Uniklé dokumenty ze soudního sporu ohledně akvizice Activision Blizzard navíc prozradily, že původně měl Indy vyjít ve fiskálním roce 2022, což ovšem nevyšlo s ohledem na covid a nejspíše by toto datum neklaplo ani tak.

Na straně insiderů je také skutečnost, že MachineGames, kteří mají na kontě vydařený restart kultovní série Wolfenstein, vydali svou zatím poslední hru v roce 2019 a mezitím se podíleli na remasterech Quake a Quake II. Údajně také pracují na dovršení trilogie s B.J. Blazkowiczem.

Každopádně 18. ledna, kdy se uskuteční letošní Xbox Developer Direct, by si Indiana Jones měl na prezentaci uzmout celých 10 minut, kdy se dozvíme o příběhu a zasazení hry, jak budeme hrát za Indyho a další informace o dobrodružství, které nás vezme napříč zeměkoulí. Slíbena je dokonce premiéra traileru se záběry ze hry, což taktéž nasvědčuje, že by hra skutečně mohla vyjít letos.

22. 01. 2024 • tonyskate0

Indiana Jones s tváří Harrisona Forda a hlasem Troye Bakera

Když jsme minulý týden během Developer Directu spatřili novou hru Indiana Jones and the Great Circle, která vyjde tento rok pro Xbox Series X|S a Game Pass, bylo hned jasné, že licence je využita se vším všudy. Hned totiž bylo poznat dobře známé postavy, které ve filmové sérii ztvárnili různí herci, včetně samotného Harrisona Forda, ačkoliv tvůrci to s podobou možná nechtěli zase až moc přehnat.

»
18. 01. 2024 • tonyskate0

Indiana Jones and the Great Circle ještě letos

Letité čekání je u konce a legendární archeolog po kdo ví, jak dlouhé době konečně tento rok dostane novou hru. Indiana Jones and the Great Circle je nová dobrodružná akce z pohled první osoby od MachineGames, která vzniká ve spolupráci s Lucasfilm Games a pod dozorem talentovaného vývojáře Todda Howarda. Jak pak můžete sami vidět v přiloženém traileru, licence je se vším všudy včetně podoby herců ze slavné filmové série, ačkoliv hlasy už...

»
18. 01. 2024 • tonyskate0

Sledujte dnes Xbox Developer_Direct 2024

Jistě vám neuniklo, že dnes večer od 21:00 budete moci živě sledovat prezentaci Xbox Developer_Direct 2024, během které nám sami vývojáři představí novinky o chystaných exkluzivitách Senua’s Saga: Hellblade II, Avowed a ARA: History Untold (zatím pouze PC). Dojde také na hru dle slavného archeologa Indiana Jonese, na které pracují MachineGames, tvůrci povedeného restartu Wolfensteina. Dle insinderů nemáme letos čekat překvapivé vydání menší hry, jak tomu bylo loni s Hi-Fi Rush,...

»
07. 09. 2023 • tonyskate0

Exkluzivní hra Indiana Jones se ukáže příští rok

Bethesda měla v uplynulých týdnech i měsících plné ruce práce s úspěšným vydáním exkluzivní RPG Starfield, což je první nová značka od Bethesda Game Studios po 25 letech. Za tímto studiem a úspěšnými hrami žánru RPG stojí mimo jiné také Todd Howard, který se ovšem nějakou dobu také podílí na nové hře podle kultovního archeologa Indiana Jonese. Titul vyvíjí zkušené studio MachineGames, které úspěšně restartovalo sérii Wolfenstein a Howard při vývoji asistujte...

»
23. 06. 2023 • tonyskate0

Hra Indiana Jones bude exkluzivní pro Xbox

Nejspíše vaší pozornosti neuniklo, že v Americe právě probíhá soud, kde musí Microsoft obhájit akvizici Activision Blizzard na popud otravné antimonopolní komise FTC. Předběžné slyšení přináší řadu zajímavých informací jako třeba, že 76letý otec Sarah Bond z týmu Xbox zbožňuje Diablo IV. Daleko zajímavější je ovšem zmíněný chystané hry Indiana Jones, na které pracuje studio MachineGames stojící za povedeným restartem série Wolfenstein.

»
01. 12. 2022 • tonyskate0

Todd Howard: Hra Indiana Jones bude poctou sérii

V lednu loňského roku společnosti LucasArts a Bethesda Softworks přišly s nečekaným oznámením zbrusu nové hry Indiana Jones, která nabídne originální příběh, a to pod taktovkou zkušeného studia MachineGames a ostříleného vývojáře Todda Howarda. Od té doby jsme nic bližšího neslyšeli a dost možná ještě nějakou dobu neuslyšíme, ale Howard v nedávném rozhovoru nabídl pár střípků o připravované hře.

»
13. 01. 2021 • tonyskate1

Todd Howard (ne)lákal na Indiana Jonese

Včerejší oznámení hry dle slavného archeologa Indiana Jonese přišlo jako blesk z čistého nebe. Radost je pak dvojnásobná, když titul vznikne pod záštitou Bethesda Softworks, jež se v následujících měsících stane součástí společnosti Microsoft a tak i Xboxu. Vzhledem k licenci to nemusí nutně znamenat exkluzivitu, ale mělo bychom se hry v den vydání dočkat v předplatném Xbox Game Pass.

»
12. 01. 2021 • tonyskate5

Hra Indiana Jones od tvůrců Wolfensteina

Bethesda Softworks na svém Twitteru právě prozradila, že spolupracuje s Lucasfilm Games, a jejich studio Machine Games, které stojí za novodobou podobou Wolfensteina, pracuje na hře podle legendárního archeologa Indiana Jonese. Jako hlavní producent se na hře podílí i dobře známý vývojář Todd Howard z Bethesda Game Studios.

»