Microsoft představuje listopadovou aktualizaci pro Xbox One

Autor: yourselfPublikováno: 21.10.2014, 11:37

Publikováno: 21.10.2014, 11:37

Sociální sítě

O autorovi

yourself

yourself

Je autorem 366 článků

Fanoušek západních RPGček, filmových klasik, kvalitní četby a snad jediný člověk na světě co hraje Halo kvůli příběhu.

Microsoft neustále pokračuje ve vylepšování konzole Xbox One a jinak tomu nebude ani v listopadu. Nová aktualizace přináší spoustu novinek a dalších funkcí. Pravděpodobně tou největší je možnost upravit si pozadí dashboardu. Nově si budete moci pozadí změnit na jakoukoliv barvu nebo si tam dát některý z achievement artů, ovšem ty si logicky musíte nejprve odemknout. Později přibude i možnost nastavit si jako pozadí více méně cokoliv. Jak to všechno vypadá v praxi se můžete podívat ve videu a kompletní seznam všech změn a novinek najdete níže. Všechny tyto funkce by již měly být dostupny lidem účastnícím se preview programu.

Vlastní pozadí – Jedna z nejžádanějších funkcí v listopadu zamíří na Xbox One. Upravte si své pozadí změnou jeho barvy či si jako pozadí nastavte jeden z odemčených achievementů. Další možnosti úpravy přibudou později.

Hráčský profil – Nyní si můžete do svého profilu přidat lokaci a základní informace o sobě. Mimo jiné si do své přehlídky můžete přidat až šest svých oblíbených klipů či achievementů. To všechno si budete moci prohlížet přímo na své konzoli či skrze Xbox SmartGlass.

Tweetujte své oblíbené klipy – Nově můžete sdílet své oblíbené klipy s ostatními skrze Twitter. Stačí najet do nabídky Share a vybrat Twitter jako jednu z možností.

Live TV Trending – Uživatelé ve Spojených státech, Kanadě a Spojeném království nyní v OneGuide najdou novou záložku Trending, která bude zobrazovat 20 momentálně nejsledovanějších televizních seriálů. Seznam těchto pořadů se bude automaticky filtrovat podle Vašeho nastavení a aktualizuje se každou minutu tudiž budete mít neustálý přehled o tom co je momentálně populární.

Twitter TV Trending – Nabídne seznam nejpopulárnějších seriálů podle Twitteru. Tato funkce bude zatím dostupna jen ve Spojených státech.

Xbox TV Trending  – Záložka Trending v OneGuide je upravena tak, aby nejprve zobrazovala nejpopulárnější pořady podle Twitteru a následně nejpopulárnější pořady podle Xbox Live. Výsledky z Xbox Live závisí na tom kolik uživatelů momentálně sleduje dané pořady.

Tweety v Miniguide – Nově budete moci v reálném čase sledovat konverzace na Twitteru související s daným pořadem.

Nedávné a Oblíbené v Miniguide – Miniguide bylo upraveno tak, aby zahrnovalo vaše oblíbené kanály v záložce Recents and Favorites. Miniguide může být nyní mimo jiné aktivováno hlasem pomocí příkazu „Xbox Select – Miniguide“.

Vylepšení obchodu – Jednotlivé stránky v obchodu byly upraveny, aby poskytly snadnější navigaci a hledání obsahu. Navigační tlačítka byla přesunuta úplně doleva, aby je bylo snažší najít. Jednodušeji najdete i herní přídavky a doporučení jsou nyní také lépe vidět. Jednotlivé kategorie byly standardizovány tudiž hned uvidíte nejpopulárnější položky v každé kategorii.

Aktivita přátel na SmartGlass – Nově můžete sledovat herní aktivitu svých přátel skrze Xbox SmartGlass.

Games with Gold a Deals with Gold na SmartGlass – Hráči se Zlatým členstvím mohou nově stahovat z nabídek Games with Gold a Deals with Gold skrze aplikaci Xbox SmartGlass.

Vylepšení obchodu na SmarGlass – V aplikaci Xbox SmartGlass najdete nyní novou kategorii pro aplikace jež usnadní jejich hledání. Nově zde také najdete filtr „Brzy vyjde“, který Vám ukáže nadcházející hry a DLC pro Xbox One.

Snap IE – Internet Explorer nyní můžete jednoduše přepnout z režimu celé obrazovky do Snap módu.

Doporučené stránky v IE – Nové stránky v seznamu doporučených nyní budou očíslovány, a také budou označeny dokud je nenavštívíte, případně dokud neuběhne sedm dní od jejich přidání.

My Stats v Preview aplikaci – Pokud jste v Preview programu budete nyní za svou odezvu získávat body. Zahrnuje to vše od úkolů, různých dotazníků, přes rychlá hlasování až po například ohodnocení momentální aktualizace. Počet získaných bodů uvidíte v položce My Stats. Získáváním bodů si budete odemykat nové úrovně a tím zvyšovat šance na získání různých odměn.

Tabulky v Preview aplikaci – V položce My Stats také nyní najdete tabulky, ve kterých budete moci s ostatními porovnávat počet získaných bodů v rámci Preview programu.

 • Mitko2555

  zial, skoda ze nikde nevidim podporu prehravania vlastnych BD-R diskov….

 • Loudal_TD

  Ještě kdyby tak bylo možné tu aplikaci SmartGlass získat. Stále není k dispozici.

  • Chaosteory CZ

   Jestli oba myslíme stejnou aplikaci SmartGlass, tak ta je už nějaký pátek k dispozici na Google Play, ve Windows Store a iTunes pro smartphony a tablety.

   • Loudal_TD

    V americkém Windows Store možná je, ale v českém tedy ne.

    • snad se podari, pripadne pisni

     • Loudal_TD

      Tak že je na telefon to jsem věděl, bohužel ale MS nepodporuje,nebo spíš blokuje, moji verzi Windows, takže to bude muset počkat až si koupím nový telefon. Ale pro PC to píše „již brzy“. Co tam vidíš ty?

     • resil jsem mobil/tablet, kde ta aplikace ma smysl, pc jsem ani nestahoval nebo se nesnazil, to si rovnou zapnu Xbox.

     • Loudal_TD

      PC přece není jenom stolní počítač, jsou to taky notebooky a tablety. Je to ostuda že jediné na čem to nefunguje je jejich vlastní systém. Ale co se divím, když mi nedávno zablokovali Skype v telefonu zdůvodnili to tím že chtějí abych z něj měl lepší zážitek. 🙂

  • jj uz je k dispozici dlouho, dokonce dve verze beta a full

  • Taky čekám na aplikaci Xbox One SmartGlass pro Windows 8 – jediný systém kde stále není! Alespoň, že na Windows Phone funguje.

 • Jirka Waggon

  http://xbox.uservoice.com/ pokud chcete necim prispet ci hlasovat 🙂

23. 05. 2019 • tonyskate0

Jízdní řád E3 2019

Herní veletrh E3 už pomalu klepe na dveře a jelikož jej Sony vynechá, Microsoft a Xbox do toho jistě šlápnou naplno. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na ostatní konference či přenosy, které obohatí letošní ročník veletrhu. Jsou mezi nimi známí hráči jako Bethesda či Ubisoft, ale i ti menší jako třeba Devolver Digital. Dali jsme proto pro vás kompletně přehled všech konferencí, které se na E3 2019 uskuteční a tučně jsme...

»
17. 05. 2019 • tonyskate22

Květnová aktualizace s pár drobnostmi pro Xbox One

Možná vás před večerním hraním zaskočila nová systémová aktualizace pro Xbox One, která přináší pouze několik menších novinek. Tým Xbox se totiž pilně připravuje na letošní E3, ale přesto mají pár funkcí pro seznam přátel, zprávy a lepší třídění her a aplikací, které představuje tato aktualizace.

»
16. 05. 2019 • tonyskate15

V červnu opustí Xbox Game Pass 18 her

AKTUALIZACE! Původní text z 2. května: Počínaje dnešním dnem nám bude servírována květnová nabídka předplatného Xbox Game Pass. Pokud náš web pečlivě sledujete, víte, že dnes se dočkáme parádní poctivé střílečky Wolfenstein II: The New Colossus a retro tahových soubojů Wargroove. Každý měsíc nás ale také pár her opustí, ale naštěstí to většinou nejsou příliš výrazné ztráty.

»
09. 05. 2019 • tonyskate10

Seznam her podporujících klávesnici a myš na Xbox One

Už několik měsíců si na herních konzolí Xbox One můžeme užívat podpory klávesnice a myši. Tato žádaná funkce sice hráče trochu zklamala, protože ji podporují jen některé hry, ale jak už tomu bývá, Microsoft dává tvůrcům pouze další možnost a konečně rozhodnutí je tedy v rukou vývojářů. V současnosti myš a klávesnici podporuje pouze hrstka titulů, ale doufejme, že budou v budoucnu jen přibývat. Nicméně mezi nimi neschází oblíbené online tituly jako Fortnite...

»
26. 04. 2019 • tonyskate33

Next-gen Xbox Scarlett a dvě konzole – která bude pro vás?

O příští generaci herních konzolí se objevují různé spekulace a úniky prakticky denně. Sony dokonce zveřejnila částečné specifikace, které ovšem pouze naznačují a zatím není úplně jasné, jaký výkon bude PS5 mít. Nicméně Microsoft půjde do příští generace naplno a už nyní se z hlediska insiderů spekuluje, že jejich konzole pod kódovým označením Anaconda bude příští generaci tou nejvýkonnější. Určitě se to projeví na ceně, ale důležitější je, že Microsoft chce...

»
25. 04. 2019 • tonyskate4

Microsoft je biliónovou společností

Hodnota americká společnost Microsoft se po finanční zprávě za uplynulé čtvrtletí přehoupla přes magickou hranici biliónu dolarů, kterou doposud pokořili jen společnosti Apple a Amazon. Investice do cloudu se Microsoft vyplácí, o čemž svědčí i čtvrtletní obrat 30,6 miliardy dolarů, což je o 14 % více než za stejné období loni. Příjmy pak jsou 8,8 miliardy dolarů (19% narůst). Divize More Personal Computing, kam spadá i Xbox, pak vykázala obrat...

»
17. 04. 2019 • tonyskate19

Xbox Game Pass Ultimate za 339 Kč

Doufejme, že se Microsoftu podaří pro E3 udržet všechna herní tajemství lépe, než ta poslední, která se dočkala oficiálních oznámení v poslední epizodě pořadu Inside Xbox. Kromě bez diskové konzole bylo totiž představeno i předplatné Xbox Game Pass Ultimate a pokud jste četli naši novinku o již zmíněném úniku, víte, že se jedná o jedno předplatné, které sloučí členství Xbox Live Gold a Xbox Game Pass.

»
17. 04. 2019 • tonyskate16

Xbox One S bez mechaniky vyjde 7. května

Je konec všem spekulacím a únikům. Microsoft během pořadu Inside Xbox oficiálně představil konzoli Xbox One S bez mechaniky, která bude v obchodě k dostání od 7. května pod názvem Xbox One S All-Digital Edition, a to za 5999 Kč. V případě akcí by pak měl být cenový rozdíl v podobě 50 dolarů dodržen a snad se to bude týkat i naší oblasti. Ačkoliv byla z konzole vyjmuta mechanika, její rozměry i obecný design jsou shodné...

»