Microsoft představuje listopadovou aktualizaci pro Xbox One

Autor: yourselfPublikováno: 21.10.2014, 11:37

Publikováno: 21.10.2014, 11:37

Sociální sítě

O autorovi

yourself

yourself

Je autorem 366 článků

Fanoušek západních RPGček, filmových klasik, kvalitní četby a snad jediný člověk na světě co hraje Halo kvůli příběhu.

Microsoft neustále pokračuje ve vylepšování konzole Xbox One a jinak tomu nebude ani v listopadu. Nová aktualizace přináší spoustu novinek a dalších funkcí. Pravděpodobně tou největší je možnost upravit si pozadí dashboardu. Nově si budete moci pozadí změnit na jakoukoliv barvu nebo si tam dát některý z achievement artů, ovšem ty si logicky musíte nejprve odemknout. Později přibude i možnost nastavit si jako pozadí více méně cokoliv. Jak to všechno vypadá v praxi se můžete podívat ve videu a kompletní seznam všech změn a novinek najdete níže. Všechny tyto funkce by již měly být dostupny lidem účastnícím se preview programu.

Vlastní pozadí – Jedna z nejžádanějších funkcí v listopadu zamíří na Xbox One. Upravte si své pozadí změnou jeho barvy či si jako pozadí nastavte jeden z odemčených achievementů. Další možnosti úpravy přibudou později.

Hráčský profil – Nyní si můžete do svého profilu přidat lokaci a základní informace o sobě. Mimo jiné si do své přehlídky můžete přidat až šest svých oblíbených klipů či achievementů. To všechno si budete moci prohlížet přímo na své konzoli či skrze Xbox SmartGlass.

Tweetujte své oblíbené klipy – Nově můžete sdílet své oblíbené klipy s ostatními skrze Twitter. Stačí najet do nabídky Share a vybrat Twitter jako jednu z možností.

Live TV Trending – Uživatelé ve Spojených státech, Kanadě a Spojeném království nyní v OneGuide najdou novou záložku Trending, která bude zobrazovat 20 momentálně nejsledovanějších televizních seriálů. Seznam těchto pořadů se bude automaticky filtrovat podle Vašeho nastavení a aktualizuje se každou minutu tudiž budete mít neustálý přehled o tom co je momentálně populární.

Twitter TV Trending – Nabídne seznam nejpopulárnějších seriálů podle Twitteru. Tato funkce bude zatím dostupna jen ve Spojených státech.

Xbox TV Trending  – Záložka Trending v OneGuide je upravena tak, aby nejprve zobrazovala nejpopulárnější pořady podle Twitteru a následně nejpopulárnější pořady podle Xbox Live. Výsledky z Xbox Live závisí na tom kolik uživatelů momentálně sleduje dané pořady.

Tweety v Miniguide – Nově budete moci v reálném čase sledovat konverzace na Twitteru související s daným pořadem.

Nedávné a Oblíbené v Miniguide – Miniguide bylo upraveno tak, aby zahrnovalo vaše oblíbené kanály v záložce Recents and Favorites. Miniguide může být nyní mimo jiné aktivováno hlasem pomocí příkazu „Xbox Select – Miniguide“.

Vylepšení obchodu – Jednotlivé stránky v obchodu byly upraveny, aby poskytly snadnější navigaci a hledání obsahu. Navigační tlačítka byla přesunuta úplně doleva, aby je bylo snažší najít. Jednodušeji najdete i herní přídavky a doporučení jsou nyní také lépe vidět. Jednotlivé kategorie byly standardizovány tudiž hned uvidíte nejpopulárnější položky v každé kategorii.

Aktivita přátel na SmartGlass – Nově můžete sledovat herní aktivitu svých přátel skrze Xbox SmartGlass.

Games with Gold a Deals with Gold na SmartGlass – Hráči se Zlatým členstvím mohou nově stahovat z nabídek Games with Gold a Deals with Gold skrze aplikaci Xbox SmartGlass.

Vylepšení obchodu na SmarGlass – V aplikaci Xbox SmartGlass najdete nyní novou kategorii pro aplikace jež usnadní jejich hledání. Nově zde také najdete filtr „Brzy vyjde“, který Vám ukáže nadcházející hry a DLC pro Xbox One.

Snap IE – Internet Explorer nyní můžete jednoduše přepnout z režimu celé obrazovky do Snap módu.

Doporučené stránky v IE – Nové stránky v seznamu doporučených nyní budou očíslovány, a také budou označeny dokud je nenavštívíte, případně dokud neuběhne sedm dní od jejich přidání.

My Stats v Preview aplikaci – Pokud jste v Preview programu budete nyní za svou odezvu získávat body. Zahrnuje to vše od úkolů, různých dotazníků, přes rychlá hlasování až po například ohodnocení momentální aktualizace. Počet získaných bodů uvidíte v položce My Stats. Získáváním bodů si budete odemykat nové úrovně a tím zvyšovat šance na získání různých odměn.

Tabulky v Preview aplikaci – V položce My Stats také nyní najdete tabulky, ve kterých budete moci s ostatními porovnávat počet získaných bodů v rámci Preview programu.

 • Mitko2555

  zial, skoda ze nikde nevidim podporu prehravania vlastnych BD-R diskov….

 • Loudal_TD

  Ještě kdyby tak bylo možné tu aplikaci SmartGlass získat. Stále není k dispozici.

  • Chaosteory CZ

   Jestli oba myslíme stejnou aplikaci SmartGlass, tak ta je už nějaký pátek k dispozici na Google Play, ve Windows Store a iTunes pro smartphony a tablety.

   • Loudal_TD

    V americkém Windows Store možná je, ale v českém tedy ne.

    • snad se podari, pripadne pisni

     • Loudal_TD

      Tak že je na telefon to jsem věděl, bohužel ale MS nepodporuje,nebo spíš blokuje, moji verzi Windows, takže to bude muset počkat až si koupím nový telefon. Ale pro PC to píše „již brzy“. Co tam vidíš ty?

     • resil jsem mobil/tablet, kde ta aplikace ma smysl, pc jsem ani nestahoval nebo se nesnazil, to si rovnou zapnu Xbox.

     • Loudal_TD

      PC přece není jenom stolní počítač, jsou to taky notebooky a tablety. Je to ostuda že jediné na čem to nefunguje je jejich vlastní systém. Ale co se divím, když mi nedávno zablokovali Skype v telefonu zdůvodnili to tím že chtějí abych z něj měl lepší zážitek. 🙂

  • jj uz je k dispozici dlouho, dokonce dve verze beta a full

  • Taky čekám na aplikaci Xbox One SmartGlass pro Windows 8 – jediný systém kde stále není! Alespoň, že na Windows Phone funguje.

 • Jirka Waggon

  http://xbox.uservoice.com/ pokud chcete necim prispet ci hlasovat 🙂

22. 08. 2019 • tonyskate1

Microsoft neplánuje vydat další hry na jiné konzole

Možná jste si všimli, že Microsoft v posledních měsících trochu potykal s platformou Nintendo Switch, ovšem vzájemný respekt mezi těmito společnostmi byl vždy na místě. Možná právě proto Microsoft umožnil, aby se Banjo-Kazooie podívali do jejich smíšené bojovky Super Smash Bros Ultimate. Taktéž je to platforma, které odjakživa dominovali plošinovky, což vedlo k tomu, že Microsoft svolil k vydání hry Cuphead a nově i Ori and the Blind Forest pro Nintendo Switch.

»
20. 08. 2019 • tonyskate0

GC 2019: Londýnské X019 v polovině listopadu

Už během E3 jsme se dozvěděli, že i letos uspořádá Microsoft svou vlastní akci X0, během které se uskuteční speciální epizoda pořadu Inside Xbox, jež by měla být tou největší letošního roku. Samozřejmě zde nebudou chybět nové trailery na hry od Xbox Game Studios i ostatních studií. Právě zde nejspíše spatříme nové záběry z Ori and the Will of the Wisps, jejíž vydání je plánováno na 11. února.

»
19. 08. 2019 • tonyskate0

GC 2019: Sportovní i vojenský ovladač pro Xbox

Pomalu začíná být pravda, že Xbox má více ovladačů než her, protože speciální epizoda Inside Xbox přinesla představení dalších dvou kousků. V obou případech se samozřejmě jedná o speciální edice, kdy jeden navazuje na stávající, a to Sport. Po červené a bílé tady máme modrou, která je velmi slušivá a podobně jako předchůdci nabízí pogumovanou rukojeť a kovové detaily včetně D-padu. Nový „sporťák“ půjde do prodeje 17. září, zatímco vojenský Night...

»
16. 08. 2019 • tonyskate9

4K60FPS jako standard pro Xbox Scarlett

Příští generace herních konzolí se nás pokusí oslnit už příští rok. Zatímco ta současný díky „mezigeneračním“ konzolím jako Xbox One X umožnila hraní ve skutečném 4K rozlišení, příští Xbox zatím známý jako Project Scarlett se pokusí ohromit hratelností a především frame ratem, tedy vyšším počtem snímků vykreslených za sekundu. Už Xbox One X zvládá některé hry na 60 FPS, ačkoliv často jen při 1080p. Phil Spencer, vedoucí Xboxu, tak v rozhovoru...

»
16. 08. 2019 • tonyskate6

V srpnu opustí Xbox Game Pass 9 her

Sice jsme si museli chvíli počkat, ale konečně jsme se dozvěděli o hrách, které na konci měsíce (tj. 31. srpna) opustí předplatné Xbox Game Pass. Opět to nejsou velké ztráty, jelikož se povětšinou jedná o menší zpětně kompatibilní hry či nezávislou produkci. Každopádně ještě máte dva týdny na to si zahrát oddechové strategie Keflings, zařádit si ve zběsilé plošinovce Battleblock Theater, ovládnout podivnou postavu v Manual Samuel či prozkoumat nevídaný svět...

»
07. 08. 2019 • tonyskate0

Herní premiéry na gamescomu včetně Xboxu

Herní veletrh gamescom se uskuteční už za pár týdnů v německém Kolíně nad Rýnem. Vůbec poprvé jej ovšem zahájí speciální galavečer gamescom: Opening Night Live, který bude moderovat Geoff Keighley (The Game Awards). Během této akce vystoupí na 15 velkých vydavatelů včetně Xbox Game Studios, Activision, 2K, Electronic Arts (nové Need for Speed?), THQ Nordic či třeba Capcom. Objeví se i nezávislí vývojáři a ti všichni spolu s vydavateli budou prezentované své...

»
25. 07. 2019 • tonyskate32

Xbox dostane přehlednější rozhraní

Hlavní nabídka či rozhraní konzole Xbox One bylo změněno několikrát. Ani si netroufáme hádat, kolikrát už tomu tak bylo. Nicméně brzy nás čeká další změna, která se bude týkat sekce Home, což je hlavní obrazovka, kterou spatříte po zapnutí konzole. Jak můžete vidět na přiloženém obrázku, mohlo by se jednat o doposud nejpozitivnější změnu. Razantní novinkou je odstranění záložek, které nahradí koláž čtyř tlačítek, která pokryjí Xbox Game Pass, Mixer,...

»
25. 07. 2019 • tonyskate2

Za oponou konference Xbox E3 2019

Nový mini dokument, který se nečekaně objevil na oficiálním kanále Xbox pro YouTube, nám dává nahlédnout pod pokličku tiskové konference Xbox E3 2019, která se uskutečnila minulý měsíc. Dozvíte se o přípravách, ať už samotné show či herních vývojářů, kteří si užívají podobný luxus jako filmové hvězdy, tedy alespoň po stránce make-upu. Jedná se o velkolepou produkci a přípravy na největší moment roku pro Xbox začínají hned po skončení předchozího...

»