Poslední díl Forza Monthly hodně navnadil a trochu zklamal

Autor: chaosteoryczPublikováno: 16.4.2019, 17:35

Publikováno: 16.4.2019, 17:35

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 2183 článků

Pokud každý měsíc věnujete pozornost streamu Forza Monthly, vlastně si můžete jen odškrtnout a jít dál. Studia Turn 10 a Playground Games přímé přenosy využívají k prezentaci novinek, které buď aktuálně dorazily nebo dorazí v blízké budoucnosti. Občas se také dočkáme pár zajímavostí nebo nakouknutí za oponu. A včera bylo od všeho něco.

Na skutečnou Forzu Motorsport 7 si zahrál závodník kategorie Formula D, Vaughn Gittin Jr. Ten vzal na Nürburgring Mustang od RTR a pořádně se s ním vybláznil s typickým herním střihem. Ostatně můžete jeho dovednosti porovnat se svými, vše potřebné v okruhové Forze máte. Během vysílání pak došla řeč jak na update Motorsportu, tak na novinky v arkádovém Horizonu. Přičemž k oběma sériím se vázaly pěkné „bonusy“.

Jak slíbil Brian Ekberg, za tři týdny, tedy 7. května, dorazí další díl Forza Monthly a vněm se dozvíme první informace o příštím díle Forzy Motorsport. Tedy pardon, o novém projektu studia Turn 10. Nikdo však nečekáme, že by se autoři závodní série dali na adventury. Horizon 4 se naopak pochlubil statistikami z prvních šesti měsíců. Podle nich hráči strávili ve hře přes osmnáct tisíc let a ujeli delší vzdálenost, než dělí Pluto a Zemi.

Závěrem jedno obrovské zklamání. Byla představena hra Forza Street, ale důvod k oslavě rozhodně není. F2P klikačka má do závodů skutečně hodně daleko, protože jde o přejmenovaný, a prý upravený, titul Miami Street, který Microsoft loni vydal s regionálním zámkem na PC. Tam ostatně sídlí i tento parazit, který v průběhu roku vyjde i na mobilní telefony.

 • Lukas

  Odpad.

 • VencaF

  jestli si tvurci nerozmysli tento krok zpet tak to znacku hodne podkope a herni komunita ztrati o tuto francizu zajem

  • Jaroslav Houdek

   To si nemyslím. Řekl bych, že to víc hráčů přitáhne než odradí.

   • Maladava

    Tak to si zase nemyslím já

 • DandyCZE

  posledni update, co jsem testoval a to penalizace za jezdeni mimo trat, tak je to zajimavej pocin, ale nekdy radeji uhnete, aby nedoslo k nehode a jeste za dobry skutek dostanete penalizace. Bohuzel hra stale nehodnoti agresivni hru, coz je skoda.

 • ZdBu74

  Tak tady je jasné, že chce Microsoft z populární značky vytěžit co nejvíce a mě jako příznivce série Hirizon i Motorsport to nechává naprosto v klidu a nijak mě to nemůže naštvat a říkat, že kvůli tomu třeba Forzu přestanu hrát.

17. 06. 2019 • chaosteorycz4

Zazvonil zvonec a…

Za pár dní je tu oficiálně léto, ačkoliv počasí už na něm jede nějakou dobu. Tento malebný čas se sebou přináší dovolené, prázdniny a všeobecnou nechuť do práce. Pro nás, kteří vám připravujeme video obsah v rámci streamů a pravidelnou debatní tvorbu, jde o závěr jedné dlouhodobé činnosti. V příštích dnech skončí jak první sezóna pořadu XKO MAG, tak streamy.

»
09. 06. 2019 • chaosteorycz20

E3 2019: LEGO Speed Champions druhým rozšířením Forza Horizon 4

Lego je všude a teď bude i v jedné z nejoblíbenějších závodních her. Druhou expanzí se stává kostičkovaný svět LEGO, který přinese zcela novou mapu. Na té nebude chybět kaskadérský polygon, závodní dráha, město a spousta prostoru pro dovádění. Za všechny zmiňme letiště, lesy, pirátskou zátoku nebo oblast s UFO.

»
06. 06. 2019 • chaosteorycz1

Skromné updaty obou značek Forza

Pravidelná údržba opět dorazila do obou sérií značky Forza. A jde tentokrát spíše o dílčí úpravy než velké změny. Zejména v případě posledního Motorsportu se aktualizace zaměřila na penalizační systém Forza Race Regulations. Celkové pořadí na konci závodu odteď zohledňuje i nabrané penalizace. Systém také nově počítá několikanásobné zkrácení trati, a to až do doby, než se vůz vrátí na silnici. Zároveň lze vypnout upozorňovací HUD.

»
03. 06. 2019 • chaosteorycz4

XKO MAG and Odpočítávání do E3 #14

Je to nemožné, ale i díky vám došel speciál o minulých rocích do svého konce. Pětadvacet hodin lovení vzpomínek, hlazení nostalgie a vymýšlení hovadin, které často s daným tématem ani nesouvisely. Takové bylo Odpočítávání do E3, jehož konec má na lopatě rok 2018. Třebaže vzpomínkově nejnovější, obsahově asi nejchudší. A rozhodně ne kvůli tomu, že má poloviční stopáž. Ono se totiž špatně vzpomíná na něco, co je pro mnohé z nás realitou...

»
27. 05. 2019 • DandyCZE3

XW Forza Horizon 4 Hot Lap Championship

Zdravíme všechny závodníky. Jak jsme avizovali, tak pro vás máme další závodní sérii a to v HOT LAP ve Forze Horizon 4. Možná víte, že hra je hratelné i skrze platformy PC a Xbox, takže turnaj není omezen pouze na Xbox verzi. Podobně, jako ve FM7 jsme pro vás připravili sérii závodů, kterých bude celkem 5 a postupně se vám budou započítávat body a na konci získáme prvního šampiona! Věříme,...

»
13. 05. 2019 • chaosteorycz0

Ústup před hokejovým pukem

Těžko si nevšimnout, že u našich východní sousedů právě probíhá hokejové mistrovství světa. A ať už patříte mezi fandící nebo ne, bojovné atmosféře se prostě nevyhnete. Pro nás to znamená drobné změny ve streamech, protože proti tuzemskému manšaftu nemáme absolutně žádnou šanci. Proto jsou na tento týdne naplánovány pouze dva streamy, a to v pondělí a úterý. Kooperační blbnutí v Sea of Thieves se přesouvá na první pracovní den a s ním také...

»
09. 05. 2019 • tonyskate15

Druhé rozšíření pro Forza Horizon 4 stále ve vývoji

Tento týden se uskutečnil další stream, který nám představil řadu novinek pro Forza Horizon 4 a Forza Motorsport 7. V obou případech si o nových funkcích a obsahu můžete přečíst tady a tady. Zvláště hráči FH4 budou mít radost, protože je čeká například nový příběh Horizon a tak i sérii zajímavých závodů. Nicméně fanoušci i my pořád čekají na druhé rozšíření. V prosinci vyšel Fortune Island, ovšem dle Forza Horizon 3 jsme...

»
08. 05. 2019 • chaosteorycz3

Hon na Mini ve Forza Horizon 4

Balíčky s dodatečnými vozy pro arkádové závody už nevychází, to ale neznamená, že by byla nouze o nové plechy do garáže. Se zavedením playlistů funguje celkem bohatý systém odměn, kdy se k autům dostanete po skončení menších či větších výzev. Nová aktualizace započala již devátou sérii, která vytrvalé jezdce ocení auty Mini John Cooper Works Convertible, Mini John Cooper Works Countryman All4, Mini X-raid John Cooper Works Buggy a Morris Mini-Traveller. Do...

»