Poslední díl Forza Monthly hodně navnadil a trochu zklamal

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 16.4.2019, 17:35

Publikováno: 16.4.2019, 17:35

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2348 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Pokud každý měsíc věnujete pozornost streamu Forza Monthly, vlastně si můžete jen odškrtnout a jít dál. Studia Turn 10 a Playground Games přímé přenosy využívají k prezentaci novinek, které buď aktuálně dorazily nebo dorazí v blízké budoucnosti. Občas se také dočkáme pár zajímavostí nebo nakouknutí za oponu. A včera bylo od všeho něco.

Na skutečnou Forzu Motorsport 7 si zahrál závodník kategorie Formula D, Vaughn Gittin Jr. Ten vzal na Nürburgring Mustang od RTR a pořádně se s ním vybláznil s typickým herním střihem. Ostatně můžete jeho dovednosti porovnat se svými, vše potřebné v okruhové Forze máte. Během vysílání pak došla řeč jak na update Motorsportu, tak na novinky v arkádovém Horizonu. Přičemž k oběma sériím se vázaly pěkné „bonusy“.

Jak slíbil Brian Ekberg, za tři týdny, tedy 7. května, dorazí další díl Forza Monthly a vněm se dozvíme první informace o příštím díle Forzy Motorsport. Tedy pardon, o novém projektu studia Turn 10. Nikdo však nečekáme, že by se autoři závodní série dali na adventury. Horizon 4 se naopak pochlubil statistikami z prvních šesti měsíců. Podle nich hráči strávili ve hře přes osmnáct tisíc let a ujeli delší vzdálenost, než dělí Pluto a Zemi.

Závěrem jedno obrovské zklamání. Byla představena hra Forza Street, ale důvod k oslavě rozhodně není. F2P klikačka má do závodů skutečně hodně daleko, protože jde o přejmenovaný, a prý upravený, titul Miami Street, který Microsoft loni vydal s regionálním zámkem na PC. Tam ostatně sídlí i tento parazit, který v průběhu roku vyjde i na mobilní telefony.

 • Lukas

  Odpad.

 • VencaF

  jestli si tvurci nerozmysli tento krok zpet tak to znacku hodne podkope a herni komunita ztrati o tuto francizu zajem

  • Jaroslav Houdek

   To si nemyslím. Řekl bych, že to víc hráčů přitáhne než odradí.

   • Maladava

    Tak to si zase nemyslím já

 • DandyCZE

  posledni update, co jsem testoval a to penalizace za jezdeni mimo trat, tak je to zajimavej pocin, ale nekdy radeji uhnete, aby nedoslo k nehode a jeste za dobry skutek dostanete penalizace. Bohuzel hra stale nehodnoti agresivni hru, coz je skoda.

 • ZdBu74

  Tak tady je jasné, že chce Microsoft z populární značky vytěžit co nejvíce a mě jako příznivce série Hirizon i Motorsport to nechává naprosto v klidu a nijak mě to nemůže naštvat a říkat, že kvůli tomu třeba Forzu přestanu hrát.

29. 08. 2019 • Lukáš Urban2

Forza Horizon 4 pod nadvládou značky Porsche

V minulých dnech dostaly arkádové závody další dávku aktualizačních dat. Nic velkého. Žádný balíček aut, žádné rozšíření. Přesto je třináctý update hodně zajímavý, protože herní Anglie doslova zaprodává silnice sportovním vozům Porsche. V rámci přehledu Playlist je možné získat až třináct modelů této úspěšné automobilky. Navíc hned pět se ve Forze objevuje poprvé. Jde o #46 356 SL Gmünd Coupe, 906 Carrera 6, #3 917 LH, 718 Cayman GTS a Macan Turbo....

»
06. 08. 2019 • waggon5

Xbox Weeks Deals – 6.8. až 13.8.2019

Opět tu máme slevy, které jsou cílené hlavně na virtuální závodníky. Jak už bývá pravidlem, doplňuje to spousta inde her a tentokrát dokonce i jedna hra na Kinect. Slevy jsou platné do ranních hodin 13.srpna a jak často upozorňujeme, není na škodu se podívat na cenu i do jiného regionu.   Xbox ONE Adventures of Pip – 149Kč Anima: Gate Of Memories – The Nameless Chronicles– 199Kč Boom Ball for...

»
31. 07. 2019 • Lukáš Urban1

Forza Horizon 4 přidává updatem další LEGO auto

Dvanáctá velká aktualizace Forzy Horizon 4 zase nebyla tak velká. Tentokrát žádné příběhové závody, ba ani vozy z nich plynoucí. Vlastně jeden ano, nicméně týká se LEGO rozšíření, kterému chyběl jeden vrak ze stodoly. V případě kostičkované klasiky z dob dávno minulých se jedná o Porsche 911 Turbo 3.0. Kde se nachází místo posledního odpočinku německého sporťáku určitě zjistíte sami. Autíčko každopádně vypadá stejně dobře, jako jeho předchůdci.

»
23. 07. 2019 • DandyCZE3

XW Forza Horizon 4 Hot Lap Championship

Zdravíme všechny závodníky. Jak jsme avizovali, tak pro vás máme další závodní sérii a to v HOT LAP ve Forze Horizon 4. Možná víte, že hra je hratelné i skrze platformy PC a Xbox, takže turnaj není omezen pouze na Xbox verzi. Podobně, jako ve FM7 jsme pro vás připravili sérii závodů, kterých bude celkem 5 a postupně se vám budou započítávat body a na konci získáme prvního šampiona! Věříme,...

»
02. 07. 2019 • Lukáš Urban3

Forza Horizon 4 zlanařila Stiga

Kdo jiný by měl testovat vehikly všeho druhu než maskovaný jezdec s nejasným původem. Osoba Stiga je jediná, která odolává náladám a změnám v pořadu Top Gear. A jelikož je britský pořad o autech tématem nových příběhových závodů, oblékneme si bílou kombinézu právě my. A to už dnes, protože jedenáctá aktualizace pro hru Forza Horizon 4, je naplánována přesně na 2. července. A má toho zase víc než dost.

»
17. 06. 2019 • Lukáš Urban4

Zazvonil zvonec a…

Za pár dní je tu oficiálně léto, ačkoliv počasí už na něm jede nějakou dobu. Tento malebný čas se sebou přináší dovolené, prázdniny a všeobecnou nechuť do práce. Pro nás, kteří vám připravujeme video obsah v rámci streamů a pravidelnou debatní tvorbu, jde o závěr jedné dlouhodobé činnosti. V příštích dnech skončí jak první sezóna pořadu XKO MAG, tak streamy.

»
09. 06. 2019 • Lukáš Urban20

E3 2019: LEGO Speed Champions druhým rozšířením Forza Horizon 4

Lego je všude a teď bude i v jedné z nejoblíbenějších závodních her. Druhou expanzí se stává kostičkovaný svět LEGO, který přinese zcela novou mapu. Na té nebude chybět kaskadérský polygon, závodní dráha, město a spousta prostoru pro dovádění. Za všechny zmiňme letiště, lesy, pirátskou zátoku nebo oblast s UFO.

»
06. 06. 2019 • Lukáš Urban1

Skromné updaty obou značek Forza

Pravidelná údržba opět dorazila do obou sérií značky Forza. A jde tentokrát spíše o dílčí úpravy než velké změny. Zejména v případě posledního Motorsportu se aktualizace zaměřila na penalizační systém Forza Race Regulations. Celkové pořadí na konci závodu odteď zohledňuje i nabrané penalizace. Systém také nově počítá několikanásobné zkrácení trati, a to až do doby, než se vůz vrátí na silnici. Zároveň lze vypnout upozorňovací HUD.

»