Speciál: EA Play v kostce

Publikováno: 11.6.2017, 11:33

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3304 článků

Tak jsme se po roce zase dočkali několikadenního svátku všech, pro něž je hraní více než chvilková kratochvíle v dobách nejkrizovější nudy. E3 2017 včera otevřela Electronic Arts, která už předem avizovala hlavní taháky a nějaká ta překvapení, bez nichž by to prostě nešlo. Ať už jste konferenci sledovali živě, prostřednictvím novinek na našem webu nebo dnes ze záznamu, máme pro vás souhrn všeho, co se na EA Play událo. Oficiální trailery a ukázky najdete vždy pod zvýrazněným textem.

A Way Out
Neuběhly ani dva týdny od posledního dílu nové sezóny seriálu Prison Break a máme tu nečekané překvapení s obdobnou tématikou, tedy útěkem z vězení. Indie hra, tvořená tvůrci skvělých Brothers: A Tale of Two Sons, vzniká v rámci programu EA Originals a slibuje kooperační rovinu nebývalých rozměrů. Do gamepadů dostaneme dvojici pojmenovanou Lee a Vincent, která se na počátku nezná a naším úkolem bude nejenom připravit útěk, ale také sjednotit obě postavy. A Way Out tedy bude nejprve o příběhu, budování vztahu, důvěry, a až poté o samotné cestě na svobodu.

I když to z trailerů přímo neřve, hra nestaví jen na stealth postupu, ale nabídne i akci jako automobilové honičky, boje a přestřelky. Titul je plánovaný na počátek příštího roku a EA si od něj hodně slibuje. Patrick Soderlund, výkonný viceprezident EA Worldwide Studios, nešetřil chválou: „Studio Hazelight představuje vše, co EA Originals znamená. Je to malá skupinka velmi talentovaných lidí s vášní pro jedinečné videohry, což potvrzuje A Way Out překvapující inovativními herními mechanikami.“

Anthem
BioWare sice aktuálně trochu válčí s nepřízní osudu a celou řadou hráčů kvůli Andromedě, ale co je letos, nemusí být příští rok. Z kódového označení Dylan se vyklubala MMO RPG Anthem, na níž si počkáme do příštího jara a zatím to vypadá, že bude na co se těšit. Teaser toho příliš neřekl. Čekají nás další mechaničtí obříci, tentokrát podle strýčka Iron Mana a rozmanitý svět plný roztodivných, až prehistorických tvorů. Aktuálně to vypadá, že EA hledají konkurenci pro druhé Destiny a dosluhující The Division a jestli máme pravdu, zjistíme dnes před půlnocí. Anthem totiž nebude chybět na Xbox konferenci, kde, jak doufáme, poběží na té nejvýkonnější konzoli. Nejde o exkluzivní hru pro budoucí nebo stávající Xbox, jen se na něm ukáže v plné kráse.

Battlefield 1
Hodně rušno bylo kolem válečné vřavy. Poslední Battlefield vyfoukl v návratu do historie prvenství svému rivalovi a těžit z toho bude minimálně do doby, než nové Call of Duty vyjde. Zářijová expanze In the Name of the Tsar se představuje jako nejrozsáhlejší dodatek vůbec, jehož největším lákadlem je ruská armáda, v níž nebude chybět slavný ženský batalion, známý jako Prapor smrti. Minimálně stejně lákavá je pak šestice map, reflektující ty nejzajímavější střetnutí v těžko dostupných a velice náročných lokacích. Chybět nebude zasněžený Lupkovský průsmyk, mrazivá invaze na baltský poloostrov Albion nebo střet s rakousko-uherskými silami na venkovské Galicii.

Nač těšit se mají i příznivci dobových zbraní a techniky, protože In the Name of the Tsar přinese hned 11 kousků, od pušky Mosin-Nagant M91, po granáty až k letounu Ilya-Muromets či obrněnému vozu Putilov-Garford. K dispozici bude taktéž legendární husarská kavalérie, která počátkem 20. století zažívala svá poslední léta. Současně s rozšířením dostane hra aktualizaci upravující některé režimy a zcela nové výzvy. Co se týká budoucnosti, Battlefield 1 čeká ještě masivní DLC Turning Tides (prosinec 2017) a Apocalypse, plánovaný na první čtvrtletí příštího roku. Brzy bychom se také měli dočkat konzolové verze prostředí CTE, v němž hráči pomáhají testovat nejen budoucí funkce a vylepšení, ale také testovací prvky, které do hry nikdy nezavítají.

FIFA 18
Alex Hunter je zpět. Do titulku hlavní novinky jsme se to sice báli napsat, ale teď klidně můžeme. Zasadit příběhový režim do sportovní hry je nápad dobrý, nicméně vnutit hráčům jednu postavu, se kterou se navíc příliš neztotožňují, už tak epesní tah není. Režim Cesta si najde v menu místo i tentokrát a opět u toho bude pan Alex Hunter. Po prvním ročníku v Premier League už není žádným zelenáčem, druhá sezóna ho tak může přivítat s otevřenou náručí. Během formování hvězdné kariéry scestuje Alex celý svět, a to i v rámci letní přestávky v Brazílii či předsezónního turné do Los Angeles.

Stejně jako každý rok, i tentokrát se ovládací prvky posunou o kousíček blíž k realitě. V rámci pohybů a animací evoluční krok zařídí technologie Real Player Motion, díky niž se virtuální hráči budou pohybovat přesně tak, jako jejich předobrazy z masa a kostí. Do vydání nás zaručeně čekají ukázky pokročilé ovladatelnosti míče, týmových stylů a výtečné atmosféry, jedinečné pro každý stadion. Prostě to bude mazec, jako každý rok.

Madden NFL 18
Madden tradičně nemá takovou pozornost jako ostatní, nám bližší sporty, nicméně je dobré vědět, že i v americkém fotbalu se u EA neustále vylepšuje. Tak předně, o chod se stejně, jako v případě kolegy výše, stará engine Frostbite. Ten zajistí nejenom lepší grafické zpracování, ale také modernější herní mechaniky. První vlaštovkou je kariérní režim Longshot, umožňující každému hráči projít cestu od naprosté nuly k celosvětové hvězdě NFL. Za tento režimový progres, jehož se chopila dříve FIFA, můžeme poděkovat sportovní divizi 2K, která jako první vytvořila komplexní kariéru, při níž jsme se opravdu cítili jako stoupající sportovní jednička.

NBA Live 18
Má cenu pouštět se do křížku s NBA 2K? Patrně ano, neboť v září NBA Live 18 vyjde, v srpnu dostane demo, a to vše s příslibem zcela nového pojetí. Autoři se rozhodli titul rozdělit na dvě části za pomoci režimu The One, z nichž ta první, The League, zaštítí standardní zápasy tak, jak je známe. Druhá polovina se jmenuje The Streets a zahrne venkovní basket na skutečných místech plných písku a slunce (Venice Beach, Rucker Park), s plně upravitelnou postavou, jejíž postup si naplánujete tak, jak se vám bude hodit. Autoři plánují také celou řadu kooperačních událostí a momentů, které půjde hrát s kamarády. Příběhový mód, jako takový, zatím oznámen nebyl, nicméně s ohledem na oba fotbaly dorazí dříve či později.

NFS: Payback
Tak jsme dostali konečně i gameplay trailer a máme radost? Víte, že ani nevíme? Asi je zbytečné čekat od arkádových závodů něco víc, než dostáváme poslední roky a jak to vypadá, čím dříve se s tím smíříme, tím lépe. Ukázka kampaně, v níž trojice hrdinů stíhá kamión převážející technologický skvost na čtyřech kolech a cestu jim znepříjemňuje jeho doprovod, připomíná zmixovanou kopii prvního Rychle a Zběsile a staršího dílu The Run. Nechybí typické zpomalovačky hollywoodských velkofilmů a akce znásilňující všechny fyzikální zákony.

Do vydání daleko, do recenze ještě dále, ale už teď je vidno, že studio opětovně použilo jízdní model určený pro simulaci jedoucího tanku na ledové ploše. S Mustangem nehne téměř nic, okolní auta létají po silnici jak hadry na holi a sledovaný náklaďák kropí silnici 160 km/h navzdory provozu a zatáčkám. Alespoň, že ta úprava bude zase o kousek dál, o čemž se můžete přesvědčit v ukázce níže. My bychom doporučili EA, aby se začala modlit za pozdní vydání The Crew 2, protože tomuto dílu NFS revoluční budoucnost nevěštíme.

Star Wars Battlefront 2
Mezigalaktické souboje se představily fajnovým trailerem, který připomíná, že se pokračování zakousne jak do původní a novější trilogie, tak do zcela nových dílů. Jelikož hra vyjde v listopadu, už v prosinci dorazí takzvané Seasons, in-game výzvy inspirované filmem Poslední z Jediů, jehož kinopremiéra je právě poslední měsíc v roce. Zárukou dobře utracených peněz je příslib, že po vydání všichni vlastníci obdrží budoucí obsah spojený s univerzem Star Wars, kdy prvními bude Finn, kapitán Phasma a planeta Crait. Nové postavy doprovodí tematické karty vylepšující schopnosti vojáků, hrdinů a bojových prostředků.

06. 11. 2019 • tonyskate9

A Way Out v kolekci her EA Access

O předplatném EA Access jsme psali zrovna včera. Byla totiž uvolněna předčasná zkušební verze závodní novinky Need for Speed Heat, kterou si můžete vyzkoušet neomezeně po dobu deseti hodin. Nicméně tento týden je ještě jedna příležitost, proč toto výhodné předplatné zmínit. Do kolekce her Vault byla totiž doplněna skvělá kooperativní akce A Way Out, která vyšla loni v březnu. Nejspíše jste už o hře slyšeli a víte, že kooperace je zde...

»
24. 04. 2018 • waggon8

Xbox Weeks Deals – 24.4. až 1.5.2018

Když už jsme zdarma dostali Assassin’s Creed Syndicate, můžeme s do něj levně stáhnout i DLC. Jinak je ovšem tento týden překvapivě zajímavý, jelikož se ve slevách nacházejí Project CARS 2 (recenze), A Way Out (recenze), TT Isle of Man (recenze), popřípadě Madden NFL 18, ačkoliv u něj je na zvážení EA Access. Jen X360 hráči přijdou tentokrát zkrátka, i když remake Alien Breedu rozhodně není špatný a za 29Kč i...

»
16. 04. 2018 • tonyskate2

A Way Out prodalo více než milion kopií

Filmař a herní nadšenec Josef Fares před pár týdny vydal svůj unikátní projekt A Way Out, jež vyniká poutavým příběhem, povedeným zpracováním, ale především kooperativní hrou, která byla natvrdo podmíněna dvěma hráči. Jak už asi víte, risk se vyplatil a hra získala nespočet pozitivních reakcí. Proto nás těší, že A Way Out už prodalo více než jeden milion kopií, jak prozradilo vývojářské studio Hazelight, pro které byl tento projekt prvotinou...

»
12. 04. 2018 • tonyskate8

Kooperativní A Way Out mohla být exkluzivní pro Xbox

Švédský filmař Josef Fares minulý měsíc podruhé dokázal, že umí tvořit naprosto jedinečné hry. O fantastické výpravné hře Brothers jste již jistě slyšeli a nedávno vyšla i jeho druhá hra A Way Out, která je čistě kooperativní záležitostí, kterou si zahrajete pouze ve dvou. Vskutku odvážné rozhodnutí, které se ale vyplatilo a hra získala nespočet vysokých hodnocení. Jak víte, hru Fares vytvořil se svým studiem Hazelight a vydala ji Electronic...

»
31. 03. 2018 • p.a.c.o9

RECENZE: A Way Out

Téma útěku z vězení inspirovalo nejeden film, seriál nebo knižní předlohu. Autoři se vyžívají v tom, aby nabídli nějaký neotřelý způsob, jak se z vězení dostat. Pozadu nezůstává ani herní scéna, kdy můžeme vězení stavět nebo se z něj zkoušet dostat. Většinou to však byli strategie a chyběla nějaká akčnější hra. Jiný přístup se rozhodli zvolit tvůrci A Way Out, kteří nám svým trailerem na E3 skoro vyrazili dech.

»
26. 03. 2018 • Lukáš Urban0

Týden plný kooperace

Minulý týden byl divný. Streamy se tak úplně nevydařily podle plánu, dlouho plánovaný Battlefield 1 jsme museli vypustit kvůli zdravotním obtížím úplně a ze stejného důvodu není hotový ani nový formát kalendáře, ze kterého dnes můžeme ukázat jen útržky. Chybí také obligátní souhrn. Ten se posouvá do kalendáře z důvodu, že nově streamujeme i v neděli. Ale popořádku.

»
27. 02. 2018 • p.a.c.o2

A Way Out je gold

Velice slibně vyhlížející kooperativní útěk z vězení, který snad zažijeme díky A Way Out by měl své datum vydání 23. března s přehledem stihnout. Šéf studia Josef Fares dnes na svém Twitter zveřejnil post, v němž se píše, že A Way Out je gold. Znamená to tedy, že všechny hlavní práce na hře jsou hotovy a my se tak můžeme začít opravdu těšit, protože tenhle čistě kooperativní titul má velké...

»
08. 12. 2017 • tonyskate2

A Way Out – Vincent a Leo

Společnost Electronic Arts v současnosti zažívá krušné časy, ale snad svítá na ty lepší. Ačkoliv se totiž v posledních dnech spekulovalo, že vězeňská kooperativní akce A Way Out od autora Brothers byla odložena, není tomu tak. Během The Game Awards byla představena nová upoutávka, které předcházel přehnaně nadšený výstup designéra Josefa Farese, který si možná něco zobnul nebo si dal pár drinků, protože tohle bylo trochu moc. Každopádně jsme se dočkali oznámení,...

»