SPECIÁL: Hry Xbox Game Studios v roce 2020

Autor: tonyskatePublikováno: 15.12.2019, 7:00

Publikováno: 15.12.2019, 7:00

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5696 článků

Microsoft v posledních letech do hraní investuje opravdu hodně. Sice ještě chvíli potrvá, než tato investice přinese všechny své plody, ale už teď je jasné, že do toho šlapou naplno. Důkazem toho budiž loňská akvizice studií a především více než 10 her od Xbox Game Studios, které mají vyjít jen v příštím roce. Nemluvě o projektech, které vznikají pro konzoli Xbox Series X, tedy next-gen Xbox, jejichž představení se dočkáme až příští rok. Cílem tohoto článku si je ovšem představit oznámené hry Xbox Game Studios pro 2020, takže se do toho dáme. Jen ještě připomeneme, že všechny níže uvedené hry budou hned v den svého vydání ke stažení v předplatném Xbox Game Pass, případně Xbox Game Pass Ultimate.

Ori and the Will of the Wisps (11. března 2020)

Plošinovka Ori and the Blind Forest okouzlila všechny hráče už při svém představení a po vydání bylo všem jasné, že se jedná o úžasné a dojemné dobrodružství se skvělým příběhem, dokonalou hratelností a naprosto dech beroucím zpracováním. Proto nás nesmírně potěšilo, když bylo potvrzeno pokračování Ori and the Will of the Wisps. Hned z prvního traileru bylo jasné, že zase ukápne nejedna slza a Oriho tak opět čeká další emotivní a podmanivá výprava, v níž odhalí svůj skutečný osud. Jak už asi víte, osvědčená hratelnost i nádherné zpracování zůstane zachováno, ale můžeme se těšit i na řadu novinek včetně mírného multiplayeru.

Nový kouzelný svět je samozřejmostí, ale především se Ori naučí nové dovednosti, kouzla i útoky. Mezi ně bude například patřit jakýsi spirituální meč či kopí, prohrabávání se pískem anebo střelba z luku, taktéž spirituálního. I systém vylepšování Oriho dovedností se dočká vylepšení, ale ještě zajímavěji zní nové postavy, které vám pomohou s odkrytím tajemství Oriho osudu. Jednak pro ně budete plnit nepovinné úkoly, ale také s nimi můžete obchodovat a zakoupit si třeba mapu daného místa, abyste snadněji odhalili všechna ukrytá tajemství. Opět nebudou chybět ani obrovští bossové či napínavé únikové sekce. Asi poslední největší novinkou je asynchronní multiplayer v podobě režimu Spirit Trials. Jednoduše řečeno se bude jednat o závody, kdy se musíte co nejrychleji dostat do cíle. Ve Spirit Shrines pak budete v omezeném čase čelit stále sílícím vlnám nepřátel a sbírat zasloužené odměny.

Bleeding Edge (24. března 2020)

Když Ninja Theory na letošním E3 představilo svůj nový projekt Bleeding Edge, fanoušci byli zklamaní. Od studia, které stvořilo keltský epos Hellblade: Senua’s Sacrifice zkrátka čekali něco jiného. Vyskytly se dokonce hloupé komentáře, že po akvizici Microsoftem jsou nuceni dělat multiplayerové hry, což je naprostý nesmysl. Je třeba si totiž uvědomit, že na Bleeding Edge studio pracovalo už několik let, a to samozřejmě ještě před akvizicí a je jen dobře, že Microsoft projekt nezrušil a naopak vznikne za silnější podpory.

Jak asi víte, Bleeding Edge je online týmovkou 4na4, která vyniká zběsilou akcí a pestrými, mechanicky vylepšenými postavami, které disponují jedinečnými dovednostmi. Potyčky jsou tak nejen drsné, ale i značně chaotické. Když se totiž začne naráz řezat osm hráčů, jinak tomu ani být nemůže. Podle toho, jak si sestavíte svůj tým, budete moci například ovládat myšlenky nepřátel, zastavit je v čase, řídit raketové střely anebo zahrát kytarové solíčko, ze kterého si soupeři sednou na zadek. Celkem vás bude čekat 12 bizarních jedinců s unikátními zbraněmi a schopnostmi, nespočet kybernetických dílů, hoverboard, ale také pestré arény, kde budou číhat nejen nepřátelé, ale i elektrické ploty vysokého napětí, jedoucí vlaky, pasti s ohněm anebo třeba magické klece.

Minecraft Dungeons (duben 2020)

Fenomén Minecraft není zajisté třeba představovat, ale Minecraft Dungeons, na kterém pracuje malý tým ze studia Mojang, už možná ano. Jedná se o zcela novou akčně-dobrodružnou hru, která se inspiruje klasickými dungeony, ovšem ve světě Minecraftu, který tentokrát sužuje zlý Arch-Illager. Až ve čtyřech hráčích či naprosto sami se můžete odvážit do tajuplných dungeonů. Čekat vás v nich budou nejen pestří nepřátelé a vzácné poklady, ale i poutavý vizuál typický pro tento fenomén. Procedurálně tvořené úrovně vás pak zavedou do bažin, kaňonů a samozřejmě i temných dolů.

Ačkoliv hra připomíná Diablo, nebude sužována třídami postav a sami si skrze předměty a jejich vylepšení rozhodnete, jestli budete bojovat pěkně zblízka anebo z bezpečné vzdálenosti. Totéž bude platit i o vaší výzbroji a magických předmětech, které vám poskytnou různé výhody. Příběh a úkoly taktéž hrají svou roli a navzdory náhodné generaci budou mít úrovně pevně zakotvené body, které k tomu přispějí. Jistě vás také potěší, že hra nabídne cross-play, tedy hraní napříč platformami Xbox a PC. Líbí se vám využití Minecraftu pro jiné žánry? Co byste chtěli vidět dále – třeba Minecraft Kart?

Grounded (jaro 2020)

Grounded je dalším z projektů od věhlasného studia, který fanoušky dvakrát nenadchl. Ovšem stejně jako v případě Ninja Theory, vývojáři z Obsidian Entertainment na této hře pracovali ještě před akvizicí, takže hloupé komentáře opět nejsou na místě. Studio je navíc dosti velké a na titulu pracuje jen menší tým, o čemž svědčí i skutečnost, že prvně hra vyjde v rámci Xbox Game Preview.

Jedná se o dobrodružnou survival hru, v níž se můžete pokusit přežít sami anebo až se třemi kamarády v kooperaci pro 4 hráče. Oproti jiným hrám tohoto žánru je zde ovšem zásadní rozdíl. Vy i vaši dětští kamarádi jste velcí asi jako mravenci. Musíte tak přežít v jedinečném mikro-světě na dvorku předměstí, kde vás čeká i poutavý příběh. Budete shromažďovat zásoby, vyrábět užitečné předměty a budovat základny. Taktéž se připravte na každodenní úkoly, pátrání po životně důležitých zdrojích a především život po boku obrovského leč poklidného hmyzu. Ovšem i boje proti přerostlým tvorům budou na pořadu dne.

Wasteland 3 (19. května 2020)

Akvizice studia inXile byla jednou z těch, kdy už má studio rozpracovaný projekt, který je v plánu i pro jiné platformy a přesto pro ně vyjde. Wasteland 3 je tak důkazem o férovosti Microsoftu, že ctí původní dohodu a projekt od té doby vypadá mnohem lépe, a to i po vizuální stránce, když má teď pořádnou podporu i zdroje. Jak asi víte, Wasteland 3 je taktická RPG, v němž máte svou partu rekrutů, a hlavními pilíři hry jsou tahové souboje, rozsáhlý post-apo svět a propracovaný příběh plný zvratů a tvrdých rozhodnutí, jež ovlivní dění okolo vás. Jistě vás potěší i fakt, že kromě single-playeru můžete navíc počítat s kooperací.

Osud Arizony, která byla dějištěm druhého dílu, tentokrát závisí na osudu Colorada. Jako pouštní ranger se tak musíte vydat z vyprahlých pouští do zamrzlých hor a začít úplně od začátku včetně nové základny, sněžného vozidla, trénování rekrutů a potýkání se s nehostinnou divočinou. Přitom se musíte rozhodovat, komu věřit v zemi sužované korupcí, intrikami, válčícími frakcemi, šílenými okultisty, krvežíznivými gangy či soupeřícími sourozenci. Postavy a svou jednotku si pochopitelně budete moci řádně upravit, vycvičit a vyzbrojit. Nemusí totiž vždy dojít na boj a často bude možné řadu situací vyřešit diplomatickou cestou.

Fanoušky této série pak nepochybně také potěší zpráva, že se chystá remaster vůbec první hry, který vyjde k 30. výročí pod názvem Wasteland 30th Anniversary Edition.

Battletoads (2020)

Mlátička Battletoads je jedna z uznávaných klasik studia Rare, jejíž návrat si fanoušci dlouho žádali. Stane se tak příští rok, ovšem stejně jako v případě Killer Instinct, na hře pracuje jiné studio (DLaLa), samozřejmě pod dozorem Rare. Po letech se tak Zitz, Pimple a Rash vrátí, aby to v nové akční jízdě natřeli nepřátelům morfujícími útoky a hlavně nám poskytli pěkně divokou zábavu v kooperaci až pro tři hráče na jedné konzoli. Mlácení bude samozřejmě základem, ale nebudou scházet ani překážkové úrovně na skútrech, drsní bossové či různé minihry, hádanky a výzvy. Pozornost si zaslouží i ručně kreslená animovaná grafika. Na závěr snad stačí vyslovit přání, aby se návrat Battletoads vydařil a potěšil fanoušky jak nové, tak především ty stávající.

Tell Me Why (léto 2020)

Adventure Life is Strange nabídla úžasný příběh, jež přinesl nejen nečekaný zvrat, ale i důležitá rozhodnutí. Další počin studia, intimní thriller Tell Me Why, který vyjde taktéž epizodicky, tak opět slibuje poutavý děj a ještě zajímavější postavy. Ústřední dvojici hrdinů totiž budou představovat dvojčata Tyler a Alyson Ronanovi, kteří využijí svého speciálního pouta, aby odhalili záhady spojené s jejich milovaným leč problematickým dětstvím. Zavítáme tak do malebného městečka na Aljašce, kde nás budou čekat živoucí postavy, dospělá témata a napínavá rozhodnutí.

Tyler i Alyson budou hratelnými postavami a rovnocennými hrdiny tohoto příběhu. Prožijete jejich dětské vzpomínky z pohledu každého z nich a učiníte rozhodnutí, čemu věřit. Tak nejen prověříte pevnost jejich jedinečného pouta, které sdílí, ale také rozhodnete o budoucím životě těchto dvojčat. Tím ovšem výjimečnost hry nekončí. Tyler není úplně obyčejný muž… je totiž transgender. Tvůrci spolupracovali s příslušnými organizacemi, aby Tylera vykreslili jako autentickou podobu trans stejně jako velmi komplikovanou postavu. Tell Me Why se odehraje ve třech epizodách, které všechny vyjdou během léta roku 2020.

Psychonauts 2 (2020)

Díky letošní akvizici studia Double Fine se v tomto článku nachází i plošinovka Psychonauts 2, u které stejně jako v případě Wasteland 3 ctí Microsoft původní dohodu. Navíc odkoupil vydavatelská práva a pomohl s dřívějším vyplacením fanouškovských investorů. Hlavním hrdinou je Razputin Aquato, trénovaný akrobat a mocný mladý senzibil, jehož životním snem je přidat se k mezinárodní špionážní organizaci senzibilů známé jako Psychonauts. Tito nadaní super špioni jsou ovšem v nebezpečí. Jejich vůdce se po únosu chová podezřele a co je horší, že se na velitelství ukrývá krtek. Raz musí využít svých dovedností, aby dopadl dvojitého agenta, než nepřátelé provedou tajný plán, kterým je oživit vražedného senzibilního lotra jménem Maligula. Těšit se můžete na bizarní postavy, chytlavou akci, hratelnost 3D plošinovek a taktéž zcela unikátní úrovně.

Halo Infinite (podzim 2020)

U vydání konzolí Xbox 360 a Xbox One scházela pověstná značka Halo. Nicméně v případě next-gen konzole Xbox Series X tomu bude jinak, protože jej doprovodí střílečka Halo Infinite. Žádaný návrat Master Chiefa v šestém díle kultovní série, v němž si opět uzme svou hlavní hrdinskou pozici, je zatím zahalen rouškou tajnosti, která bude odhalena až příští rok, a lze jen doufat, že nebudeme muset čekat až do červnové E3. Můžeme si alespoň stručně shrnout, co víme a případně si níže připomeňte letošní trailer, který nabízí pár náznaků k ději hry.

Halo Infinite bude samozřejmě pokračovat v příběhu Halo 5: Guardians a zavede sérii ambiciózními a nečekanými směry. Nadále se bude jednat o střílečku, ovšem mohla by si potykat s prvky některých jiných žánrů, ale tady bychom nechtěli moc spekulovat. S jistotou pak víme, že hru bude pohánět zcela nový engine Slipspace, jehož krásu jsme mohli obdivovat na loňské E3. Tradičně můžete počítat s kampaní a samozřejmě multiplayerem, který bude podporován i roky po vydání hry. Přislíben je také návrat split-screenu v příběhové kampani, který minule žalostně chyběl. Na závěr dodáme, že Halo Infinite by měla být největší hrou série, o čemž svědčí i pětiletý vývoj, takže si tvůrci z 343 Industries dávají skutečně záležet a nechtějí nic uspěchat.

__________________________________

V této části si dovolíme menší přestávku a než se přesuneme ke zbývajícím třem hrám Xbox Game Studios, které by měly vyjít v roce 2020, je důležité si o nich něco říct. Ačkoliv všechny tři budou i v předplatném Xbox Game Pass, jsou momentálně potvrzeny především pro PC. Age of Empires III v definitivní edici vyjde jen na PC, zatímco Gears Tactics a Microsoft Flight Simulator se na konzole Xbox podívají až po své premiéře na počítačích.

Gears Tactics (28. dubna 2020)

Když byla na E3 2018 krátce ukázána hra Gears Tactics, nečekali jsme, že se z toho vyklube skvěle vypadající plnohodnotná odbočka. Taktická hra s tahovými souboji po vzoru sérií XCOM či Wasteland potěší nejednoho fanouška tohoto žánru a spolu s perfektním zapojením do světa Gears of War, nás čeká parádní záležitost s plnohodnotnou příběhovou kampaní, která si i v taktických soubojích ponechá svou typickou agresivitu. Hra se bude odehrávat 12 let před událostmi prvního dílu série. Města na planetě Sera se teprve začínají rozpadat vlivem nevídané hrozby z podzemí, kterou je samozřejmě Locustí horda.

Jako Gabe Diaz budete nejen bojovat za záchranu lidstva, ale taktéž rekrutovat další přeživší a velet své nové jednotce. Ta se bude skládat z pestrých osobností, jejichž vlastnosti budete moci vylepšovat a taktéž je posílíte skrze předměty získané v bitvách či za splněné mise. Přesto se octnete proti přesile a vaším hlavním cílem bude dostat Ukkona. Právě tenhle parchant totiž stojí za existencí nespočtu monster z řad Locustů včetně obrovských bossů, s nimiž vás během čtyřicetihodinové kampaně bude čekat nejedna výjimečná bitva, při níž si pečlivě promyslíte svou strategii.

 

Microsoft Flight Simulator (2020)

Legendární letecký simulátor hlásí návrat. Od lehkých letadel po dopravní letouny, Microsoft Flight Simulator nabídne detailně zpracované stroje v neuvěřitelně realistickém světě. Toho bude dosaženo díky simulaci celé Země za použití textur a topografických dat z Bing Maps. Objekty ve 3D jako povrch země, stromy, budovy a voda pak budou generovány díky cloudové technologii Microsoft Azure. S vlastním letovým plánem se tak můžete vydat kamkoliv na planetě a užít si létání ve dne či noci, a navíc čelit i realistickým podmínkám počasí, které mohou váš let snadno zkomplikovat. Údaje o počasí totiž budou čerpána aktuálních dat reálného světa a spolu s autentickou fyzikou se můžete těšit na opravdu jedinečný let. Aby byla iluze skutečného světa kompletní, po cestách budou jezdit auta, voda bude odrážet vaše letadlo a stromy budou mít samostatné listy. Více než dva miliony měst a vesnic a přes 40 000 skutečných letišť už jsou pak jen třešničkou na dortu.

 

Age of Empires III: Definitive Edition (2020)

Fenomenální strategická série Age of Empires v posledních letech nečekaně ožila. Začalo to několika novými rozšířeními a HD edicemi klasických her. Microsoft poté naplno převzal iniciativu a byly potvrzeny definitivní edice původní trilogie současně s řádným čtvrtým dílem, který v tomto článku nenajdete, jelikož během příštího roku určitě nevyjde. V listopadu se dočkal řádného remasteru druhý díl a příští rok je na řadě Age of Empires III. Možná si pamatujete, že budete velet evropským jednotkám při objevování nových zemí a kolonizaci Nového světa. Součástí edice budou i obě rozšíření, tedy WarChiefs a Asian Dynasties. Samozřejmostí pak bude lepší grafika, animace, optimalizovaný chod hry a třeba i nějaký nový obsah v podobě civilizace.

__________________________________

Možná se ptáte, kde je Everwild, Age of Empires IV či nedávno oznámená Senua’s Saga: Hellblade II. Ani u jedné z těchto her není oznámeno, že by měla vyjít příští rok a počítáme s nimi nejdříve až v roce 2021. Přesto nás na podzim, kdy vyjde next-gen konzole Xbox Series X, určitě čeká hned několik startovních her, o jejichž existenci se dozvíme teprve příští rok na E3. Tradiční konference Xbox by se měla uskutečnit v neděli 7. června 2020 pozdě večer.

 

11. 08. 2022 • Lukáš Urban0

XKO Focus vybírá nejlépe hodnocené hry

V předplatném Xbox Game Pass je už více her, než soudný člověk dokáže uhrát. I kdybyste hrami žili dvě třetiny dne, stejně byste nedohráli vše. A ještě větší dilema vyvstává, když jste na Xboxu nováčkem a s předplatným teprve začínáte. Produkce Xbox Game Studios je bohatá a díky akvizicím zahrnuje i hry, které původně byly tvořeny nezávisle jako multiplatformní. Kdo se v tom má pak vyznat? Proto je tu pořad XKO Focus, který...

»
07. 04. 2022 • tonyskate0

Pětice her, co vyždímá váš Xbox Series S

Video produkce týmu Xbox CZ se pěkně rozjíždí a další video je věnováno pětici her, které podojí výkon vaší konzole, tedy za předpokladu, že máte skladnější Xbox Series S. Výběr her je moc pěkný a vyzdvihovány jsou nejen vysoké počty snímků FPS či rozlišení, ale také rychlá načítání díky SSD disku. Prakticky všechny uvedené hry jsou pak součástí Xbox Game Passu anebo si je zahrajete zdarma.

»
17. 11. 2020 • x MulisCZ x4

Dojmy z Ori and the Will of the Wisps na Xbox Series X

Tuto hru asi netřeba představovat. Přeci jen druhý díl této populární plošinovky vyšel již v březnu tohoto roku pro Xbox One. Hodnotit příběh a celkovou kvalitu již tedy není třeba, jelikož si můžete přečíst původní recenzi, kde je vše podstatné uvedeno.

»
04. 11. 2020 • tonyskate2

Ori and the Will of the Wisps v 6K na Series X

Thomase Mahlera, kreativního ředitele Moon Studios, jste už mohli vidět při několika prezentacích úžasných plošinovek Ori and the Blind Forest a Ori and the Will of the Wisps. Že bude hra vylepšena pro Xbox Series X, což dokonce znamená 120 snímků za sekundu, to jsme se dozvěděli už v létě, ale teď nás Mahler překvapil ještě zásadnější informací. Next-gen konzole Xbox Series X totiž dokáže hru renderovat v rozlišení 6K a poté...

»
20. 10. 2020 • waggon6

Xbox Weeks Deals – 20.10. až 27.10.2020

Ještě jsem pořádně nestihli stáhnout zdarma Trine 4 a už tu máme další výprodej, který v tuto chvíli přijde jistě vhod všem žákům, studentům (jen nebýt té otravné distanční výuky) a zaměstnancům na nemocenské, kteří teď tráví čas doma. Zlevněná je série Fallout, kde čtvrtý díl můžete hrát v češtině, Destiny 2, XCOM 2: War of the Chosen a spousta jiných. Snad jen Rainbow Six Siege přijde za pár dní do Game...

»
23. 07. 2020 • Lukáš Urban0

Ori and the Will of the Wisps si došlápne na Xbox Series X

Je celkem jasné, že aktuální exkluzivní produkce nebude chybět v lepší formě na budoucí generaci. Někde se bude ostřit, jinde přidávat na chodu. A pokračování Oriho přidá, co to jen půjde. Už teď je barevná plošinovka pastvou pro oko, ale šedesát snímků za sekundu není pořád dost. Proto se za pár měsíců malý hrdina rozpohybuje hned dvojnásobně, což zapříčiní plynulejší chod pro oko a ostřejší pohyb. A protože Series X nabídne...

»
10. 03. 2020 • tonyskate12

RECENZE: Ori and the Will of the Wisps

Po letech čekání nás zve akční plošinovka Ori and the Will of the Wisps na další velkolepé dobrodružství v dechberoucím světě a hráči prvního dílu už určitě mají na jazyku následující otázku… „Budou nás opět bolet prsty od zběsilého mačkání tlačítek anebo rovnou odrovnáme celý ovladač, ale přesto se budeme ke hře vracet?“ To se dozvíte v naší recenzi, v níž vám také odpovíme na důležitou otázku, a to jestli neobvyklá parta z Moon...

»
05. 03. 2020 • tonyskate0

Ori and the Will of the Wisps v krásném XGP traileru

Kouzelná plošinovka Ori and the Will of the Wisps je první exkluzivitou tohoto roku a už podle dojmů novinářů je jisté, že se bude jednat o naprostou pecku se skvělou hratelností, pestrým světem a dojemným příběhem, u kterého ukápne nejedna slza. Hra vyjde 11. března v češtině, ale nebudete si ji muset kupovat. Bohatě stačí, pokud patříte mezi předplatitele Xbox Game Pass či Xbox Game Pass Ultimate a do hraní...

»