Technologické demo Insects pro Xbox One X

Autor: tonyskatePublikováno: 7.11.2017, 11:49

Publikováno: 7.11.2017, 11:49

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3559 článků

Pokud už máte Xbox One X a chce si zkrátit čekání při stahování her či aktualizací, stáhněte si technologické demo Insects, které naprosto nádherně demonstruje 4K Ultra HD, Vysoký dynamický rozsah HDR a prostorový zvuk. Můžete si tak tyto novinky vyzkoušet téměř ihned, jelikož demo je ke stažení zdarma a nemá ani 2 GB.

Původně byla tato ukázka vytvořena týmem Xbox pro herní vývojáře, aby tvůrci snadněji viděli a slyšeli, jak názorné mohou být rozdíly mezi různými technologiemi. Jelikož se ale jedná o vskutku povedenou a zábavnou záležitost, rozhodli se ji veřejně vydat, aby tak doprovodila vydání Xbox One X. Technologické demo Insects si je možné stáhnout i na standardním Xboxu One, ale samozřejmě jej nespatříte v celé 4K kráse, ale přesto stojí za vyzkoušení.

Insects navíc není běžnou demonstrací, která jen proběhne a to je vše. Kdykoliv během ukázky můžete zapínat či vypínat 4K, HDR a prostorový zvuk. Navíc je možné demo kdykoliv pozastavit a přiblížit danou chvíli. Neschází ani možnost pozměnit denní dobu či barvy květin nebo berušky. Pokud máte Xbox One X a FullHD 1080p televizi, spatříte při zapnutí 4K v praxi funkci super-sampling, která zajišťuje, že i když nemáte 4K televizi, hry přesto na Xbox One X vypadají naprosto úžasně. Zkrátka je to opravdu paráda a Microsoft opět dělá další revoluci, protože technologická dema se na konzolích jen tak nevidí.

 • Peterek82

  Já bych chtěl jen podotknout a doporučit nepoužívat pojem „4K Ultra HD“, který oficiálně neexistuje, je to jen marketingová slátanina zmatených výrobců z minulosti, která plete i zákazníky a uživatele. Buď UHD nebo 4K (přičemž 4K je více/nejvíce).

  • myslis nepouzivat to, co pouzivaji prodejci na strankach, aby clovek pak nevedel jestli je to ono? https://uploads.disquscdn.com/images/f8a3341aaae64a9ce9d2234b7a91ccca6169c8c0aa61e212c47a0b7093407589.jpg

   • Peterek82

    Presne tak. Prodejci jen slepe prebiraji popisy od distributoru, kteri je zas maji od vyrobce. Ten se ale nezabyva korektnosti a sleduje tim vlastni cile a zehli si tim preslapy, ktere v minulosti napachal. Vy jste urcite korektni, jako mnozi dalsi, vite, ze to rozdil je a urcite nebudete sve ctenare a spoluhrace mast necim, co neni pravda a co neexistuje, budete pokracovat v osvete a nebudete jen slepe kopirovat vse, co je zabehnute jen proto, ze si z toho nekdo udelal mantru. Pokud clovek kupujici TV je zmateny, zepta se prodejce/vyrobce. Vy jste ale na vyssi urovni. Vy to svym ctenarum rovnou upresnite, aby vedeli, na cem jsou 🙂

    • DandyCZE

     🙂 Od toho je wiki, pripadne technologicke weby, kde clovek se zajmem najde technicke specifikace a naprosto do detailu informace. My nejsme odbornici na 4K, toto je konzumentsky web, který informuje o novinkách a informace prebirame od partneru/prodejcu/vyrobcu. krome tebou bychom ještě museli resit „S UHD 4K“ atd… na to opravdu nemame cas a ani znalosti.

     • Peterek82

      Dandy, trošku nerozumím proč tohle píše, když to spolu nesouvisí 🙂 To, co zmiňuješ, jsou technická specifika zobrazovačů. Ano, vy nejste tech-web a nezaobíráte se problematikou o informování technologiích zobrazovacích panelů. Jste info-web uvádějící ale nějaká specifika grafického obsahu. Takže o „S UHD 4K“ obrazovém obsahu nebudeš na tomto webu psát nikdy, protože „S UHD 4K“ je pouze Samsungovské označení jejich TVs. Ne rozlišení obsahu, o kterém by ses mohl zmínit 🙂 Vy informujete o tom, jaká hra běží v jakém rozlišení nebo v jakém je udělaná. Takže pokud Tony informuje o hmyzím videu ve 4K, když i v nadpisu toho videa je „Ultra HD“, je to prostě chtě nechtě zavádějící a nepravdivá informace, na kterou nikdo nemusí být tech-maniak. Pokud informujete o tom, že Xbox 1 X bude umět rozlišení až 4K, tak je 4K a to, že si do popisů výrobci panelů nacpali „UHD“ s tím zase nesouvisí. A nepředpokládám, že pisálci, kterým mimochodem velmi fandím, Xboxwebu jsou natolik neznalí, že by základní rozdíly věděli. Chápeš tu pointu? Tady mi nejde o to, že rozdíl může být naprosto zanedbatelných 256 řádků, ale o správnost podaných informací, protože i podle nich se může někdo rozhodovat pro koupi TV, které se mohou mezi UHD a 4K lišit výbavou. A to nemluvíme ještě o filmech… máš tady nějakou fanbase, která nezkoumá pravdivost tvého/vašeho tvrzení, ale spoléhá na něj z osobních důvodů, které sice pro vás můžou mít malou váhu, ale někdo je třeba detailista. Hold, břímě novinářského řemesla. Tak bych očekával alespoň špetku korektnosti 🙁 a je mi líto, že tohle vůbec musím psát. Osobně bych to měl za samozřejmost…

     • DandyCZE

      Tak ještě jednou – dekuji za info popisku videa, tak se prosim podivej, i jak jinde citujesz z webu na original, cituji “ Insects is a real-time, interactive demo designed to showcase the best of 4K Ultra HD, High Dynamic Range“ dále se podivej do videa v pravo dole 4 K Ultra HD – o cem se tady bavime?

     • Peterek82

      Copak to opravdu nechápeš? Dobře jinak – je tak těžké vystoupit z té řady tichých ovcí a jít vlastní, poctivou cestou a korektně informovat? Asi ano…

      EDIT:
      PS: zajímavé je, že v tom videu v 0:26 u popisu renderování už o UHD není zmínka 🙂

     • DandyCZE

      chápu, ze přebírám oficiální informaci a nepotřebuji ji nijak upravovat ani ladit. Nemám na to znalosti, abych jim to rozporoval, nic nebrani napsat na Xbox UK nebo US, at si informaci opravi na webu a my jiste radi opravime podle oficiální informace.

     • Peterek82

      Promin Dandy, ja tady nikde nevidim info, ze bych byl na oficialnim MS Xbox webu. Pak taky nechapu, proc by ses mel drzet oficialni informace, o ktere vis/mas podvedomi o tom, ze je chybna. Nejsi vazan v tom pripade nicim a je jen na libovuli kazdeho soudruha, jak ke sve praci pristoupi.

     • DandyCZE

      No ja narazim na to, ze to je z ofiko webu https://www.microsoft.com/cs-cz/store/p/insects-an-xbox-one-x-enhanced-experience/9p798w4vdt91 Pokud o necem pochybuji, tak urcite muzu konfrontovat, zrovna tady me to neprijde s ohledem na ofiko info nejak zasadni.

     • Peterek82

      Nekonfrontujes. Uvadis na pravou miru.

     • Chaosteory CZ

      S prominutím bych do toho vstoupil. Chápu co se nám Peterak snaží zdělit a má naprostou pravdu, že UHD (3 840 x 2 160) není 4K (4 096 x 2 160). Ovšem naše pozice je v tomhle trochu těžká. Když se podívám na produktové stránky např. Forzy Motorsport 7, je tam headline o skutečném 4K a pod tím hned „Built from the ground up to be UHD…“. My nemáme možnosti na to, abychom zjistili, zda je hra opravdu 4K nebo UHD. Tudíž, buď přebereme oficiální označení, i když je to kravina stejně, jako třeba osmiválec se šesti válci, anebo budeme doufat, že hraběží opravdu ve 4K a vynecháme UHD. Lhát ale můžeme tak, jako tak 🙂

     • Peterek82

      Ano, to si pak můžeme dát odbočku a bavit se o tom, kdy a jak přistoupit k informacím od výrobce, když jeho marketingové oddělení není schopno toto rozeznávat. Ale tady nastává situace, kdy obě veličiny používá jejich marketing v samostatném nadpisu a větě. Odděleně. V případě FM7 bych se domníval, že když je od počátku prezentovaná jako „native 4K“, bude vsuvka o UHD jen neznalost mktg pracovníka. Pokud si nejsem jistý, mám po ruce Google, kde po zadání hesla „Forza motorsport 7 xbox resolution“ mi vyjede 17900000 výsledků, z nichž hned na první stránce si na několika z nich můžu ověřit tvrzení, že Forza je ve 4K (např. web Forzy s technickým popisem, Windowscentral, Gamespot). Otázka 3-4 minut. Ale o tom jsem původně nemluvil.
      Narážel jsem na fakt, kdy:
      1. 4K a UHD je názvu
      2. příklad Insect videa, kde je v názvu „UHD“ a v článku je napsáno „4K UHD“.
      A věřím tomu, že je mezi konzumenty a návštěvníky i tohoto webu X detailistů, kteří si na to potrpí a přece ověřit takovou informaci není nijak dlouhé a časově náročné, pokud si nejsem jistý. Jednoduše, co je UHD, nemůže být 4K. Co je vydáváno za 4K a někdo o tom napíše, že je to UHD, neví o čem mluví. Pokud někdo napíše o něčem, co je 4K, že je 4K UHD, tak si jen usnadňuje práci, aby měl obsah a nedává relevantnosti svých informací žádnou váhu. A ne poslední, velmi důležitá věc – plno těchto hráčů a majitelů konzolí se podle i těchto informací rozhoduje pro případný nákup TV, tzn. chce do toho investovat desítky tisíc korun. A věř mi, že každý takový člověk chce mít vše tip ťop. Zamrzí pak zjištění, že tomu tak není, protože „někde psali, že to tak je“. Chápej, mít moc předávat informace není jen o tom, někde něco zkopírovat, vyčíst a sepsat. Ale vědět o čem píšu. Pro tebe psaní třeba může být fun-činnost ve volném čase. Někde tvým slovům ale dává velmi velkou váhu… o nic víc mi nešlo.

     • Chaosteory CZ

      Ve směs nemám důvod s něčím nesouhlasit nebo být v opozici, protože máš určitě pravdu. Snad jen, že kupříkladu já se snažím data, u kterých si nejsem opravdu jistý, ověřovat a nemusí jít jen o technické specifikace. To je ale mimo téma a nebudu tvrdit, že jsem 4K UHD nikdy nepoužil, i když se raději snažím používat přímé rozlišení. Celá diskuze byla spíše o tom, že i když si dáme sezení na téma 4K, nativní 4K, upscalované 4K a dejme tomu i to odrbané UHD, a budeme to fanouškům xboxu vtloukat do hlavy, ocení to jen nepatrný zlomek našich čtenářů. Proti nám jsou totiž nejen výrobci televizí, kteří, jak si podotkl, buď zákazníky matou záměrně nebo z neznalosti, tak veškerý materiál Microsoftu. 4K UHD se vyskytuje na packshotech her, na digitálních kartách, plakátech a v celé řadě upoutávek. Dandymu šlo tedy spíše o to, že to je takové házení hrachu o stěnu.
      Nicméně myslím, že za kolektiv můžu říct, že si na to dáme pozor a budeme rozlišení přikládat větší váhu.

      P. S. On je to takový boj s větrnými mlýny, když i marketingoví vice prezidenti Samsungu a Xboxu se tímto termínem ohánějí a ještě si k němu přisadí, že jde o skutečné 4K.

     • Peterek82

      Se vším co píšeš souhlasím. Ale ty naštěstí nejsi v pozici výrobců ani MS. Ty si můžeš dovolit uvést věci na pravou míru (v rámci svých možností). Vždyť jen vsuvka „podotknu, že i když výrobce uvádí rozlišení MAKOVÉ, je to ale TAKOVÉ“ mnohým může pomoci. A opět ano. Někteří to ocení, jiní to bude brát za samozřejmost. Ale všichni, kteří to přečtou, to budou vědět. A budou to mít od Tebe 🙂 a k tobě se pak budou vracet jako k prvnímu. A ty budeš vědět, že tebou odváděná práce je ta nejlepší, kterou jim můžeš dát, že se na tebe mohou spolehnout.

     • Zdenobrutal

      HNIIIIDOOOPIIIIIICH! 😀 😀

     • Peterek82

      Tys tu chybel 😀

     • Zdenobrutal

      Jo že 😀 Už mi nedalo, jak tady drtíš místní redaktory webu, tak jsem se musel vyjádřit 😀

     • Peterek82

      Ale to tak jen vypada 🙂 ja mam rad ty kluky usate. Jen mam jiny nazor na pristup ke ctenarum 🙂 rikal jsem ti vubec, ze jsem pro ne psal v dobe, kdy Xboxweb rozjizdeli? Nostalgie me jima, to byly supr hracske casy 🙂 to uz je doba panecku…

     • Zdenobrutal

      Nene, to jsi mi neříkal…No už jsi starý ocas 🙂

 • StriderCZ

  Ty brďo, to koukám…. asi začnu pozvolna šetřit na nový monitor.. a bedny…

12. 12. 2018 • waggon6

Bude emulátor Playstationu 2 na Xbox ONE?

Kdo by neznal tuhle veleúspěšnou konzoli od Sony, která se pyšní největším množstvím prodaných kusů. Pro mnohé to byla jejich první konzole. Sice už teď je možné hrát hry z PlayStationu2 na Xboxu, ale to se jedná pouze o stream z PC. XB1EMU, autoři emulátorů PSX, PSP a N64 pro Xbox ONE oznámili na Twitteru, že začínají pracovat na možnosti hrát PS2 hry i na Xboxu. Dokonce slibují lepší grafiku než měly původní...

»
02. 12. 2018 • tonyskate2

Vánoční rádce 2018: Hry pro děti a ostatní žánry

Nás starší už Vánoce tolik nevzrušují, ale všichni jsme byli kdysi děti a tak nesmíme zapomínat hlavně na ty nejmenší, pro které znamenají Vánoce strašně hodně. Letos to sice není tak příjemná nálož jako loni, ale určitě je z čeho vybírat, zvláště na poli kultovních plošinovek. Závěrečný mišmaš pak patří všelijakým hrám, mezi nimiž neschází strategie, simulace a další tituly.

»
30. 11. 2018 • tonyskate1

Vánoční rádce 2018: Střílečky a RPG

Je to až zvláštní, ale přijde nám, že letos bylo stříleček zoufale málo, jak ostatní sami za chvíli zjistíte. Jsou tady nějaké stálice či oblíbené tituly stavějící na battle royale, ale jinak je to slabota. Snad to bude příští rok lepší. RPG jsou pak na tom mnohem lépe a výběr je pěkně pestrý, takže si snad vybere každý fanoušek her na hrdiny.

»
28. 11. 2018 • tonyskate0

Vánoční rádce 2018: Akční dobrodružné hry

Bez akce by hry prostě nebyly hrami a tak se po reakčním sportování a závodění podíváme na akční dobrodružné tituly. Když má totiž hra dobrý příběh, je s ní stejná zábava jako s dobrou knihou. Zaměříme se proto na tituly, jež nesází jen na čistou akci, ale také na solidní příběh a zkoumání světa.

»
28. 11. 2018 • tonyskate1

Více než 10 nových her na The Game Awards 2018

Každoroční předávání cen The Game Awards se uskuteční už příští týden. Jako každý rok to ovšem nebude jen o ocenění studií, vývojářů a různých hostech. Opět se můžeme těšit na světové premiéry, a jak teď prozradil Geoff Keighley, tvůrce TGA, během akce bude představeno více než 10 zcela nových her. Určitě už vám v hlavě začínají šrotovat kolečka, co za hry to bude a určitě se teď bude hodně spekulovat. Ještě...

»
26. 11. 2018 • tonyskate1

Vánoční rádce 2018: Sportovní a závodní hry

Pomalu ale s naprostou přesností se nám blíží Vánoce, což znamená nejen naději, že si konečně trochu v klidu odpočineme, ale také stres se sháněním vhodných dárků pro naše nejbližší či nejmenší. Proto jsme pro vás i tento rok připravili Vánočního rádce, který už tradičně začíná sportovními a závodními hrami.

»
22. 11. 2018 • tonyskate0

Xbox otevírá novou divizi pro asijské vývojáře a studia

Loňská tvrzení, že Microsoft bude řádně investovat do her a Xboxu, byla spoustou lidí považována za nabubřelé kecy, ale po letošním E3 těch chytrolínů řádně ubylo. Stále je ještě čeká hodně práce, ale jelikož je ve vedení Phil Spencer, určitě se blýská na lepší časy a příští generace bude hodně zajímavá. Nicméně to není jediný krok, který Microsoft plánuje pro upevnění svého místa v herním průmyslu. Pozice Xboxu v Japonsku byla...

»
21. 11. 2018 • tonyskate0

Skvělá reklama na adaptivní ovladač Xbox

Společnost Microsoft dokáže občas nečekaně a hlavně příjemně překvapit. Nemluvíme o studiové smršti na E3, ale o adaptivním ovladači Xbox stvořeném pro handicapované hráče. Nejspíše už jste o něm slyšeli a kromě dvou velkých tlačítek disponuje také 19 porty pro každou možnost tradičního ovladače, kam můžete připojit různá tlačítková zařízení, páčky, pedály, joysticky atd. Hráči s omezeními tak mohou k ovládání použít například ramena, nohy nebo i hlavu. Více jsme o ovladači...

»