Technologické demo Insects pro Xbox One X

Autor: tonyskatePublikováno: 7.11.2017, 11:49

Publikováno: 7.11.2017, 11:49

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3220 článků

Pokud už máte Xbox One X a chce si zkrátit čekání při stahování her či aktualizací, stáhněte si technologické demo Insects, které naprosto nádherně demonstruje 4K Ultra HD, Vysoký dynamický rozsah HDR a prostorový zvuk. Můžete si tak tyto novinky vyzkoušet téměř ihned, jelikož demo je ke stažení zdarma a nemá ani 2 GB.

Původně byla tato ukázka vytvořena týmem Xbox pro herní vývojáře, aby tvůrci snadněji viděli a slyšeli, jak názorné mohou být rozdíly mezi různými technologiemi. Jelikož se ale jedná o vskutku povedenou a zábavnou záležitost, rozhodli se ji veřejně vydat, aby tak doprovodila vydání Xbox One X. Technologické demo Insects si je možné stáhnout i na standardním Xboxu One, ale samozřejmě jej nespatříte v celé 4K kráse, ale přesto stojí za vyzkoušení.

Insects navíc není běžnou demonstrací, která jen proběhne a to je vše. Kdykoliv během ukázky můžete zapínat či vypínat 4K, HDR a prostorový zvuk. Navíc je možné demo kdykoliv pozastavit a přiblížit danou chvíli. Neschází ani možnost pozměnit denní dobu či barvy květin nebo berušky. Pokud máte Xbox One X a FullHD 1080p televizi, spatříte při zapnutí 4K v praxi funkci super-sampling, která zajišťuje, že i když nemáte 4K televizi, hry přesto na Xbox One X vypadají naprosto úžasně. Zkrátka je to opravdu paráda a Microsoft opět dělá další revoluci, protože technologická dema se na konzolích jen tak nevidí.

 • Peterek82

  Já bych chtěl jen podotknout a doporučit nepoužívat pojem „4K Ultra HD“, který oficiálně neexistuje, je to jen marketingová slátanina zmatených výrobců z minulosti, která plete i zákazníky a uživatele. Buď UHD nebo 4K (přičemž 4K je více/nejvíce).

  • myslis nepouzivat to, co pouzivaji prodejci na strankach, aby clovek pak nevedel jestli je to ono? https://uploads.disquscdn.com/images/f8a3341aaae64a9ce9d2234b7a91ccca6169c8c0aa61e212c47a0b7093407589.jpg

   • Peterek82

    Presne tak. Prodejci jen slepe prebiraji popisy od distributoru, kteri je zas maji od vyrobce. Ten se ale nezabyva korektnosti a sleduje tim vlastni cile a zehli si tim preslapy, ktere v minulosti napachal. Vy jste urcite korektni, jako mnozi dalsi, vite, ze to rozdil je a urcite nebudete sve ctenare a spoluhrace mast necim, co neni pravda a co neexistuje, budete pokracovat v osvete a nebudete jen slepe kopirovat vse, co je zabehnute jen proto, ze si z toho nekdo udelal mantru. Pokud clovek kupujici TV je zmateny, zepta se prodejce/vyrobce. Vy jste ale na vyssi urovni. Vy to svym ctenarum rovnou upresnite, aby vedeli, na cem jsou 🙂

    • DandyCZE

     🙂 Od toho je wiki, pripadne technologicke weby, kde clovek se zajmem najde technicke specifikace a naprosto do detailu informace. My nejsme odbornici na 4K, toto je konzumentsky web, který informuje o novinkách a informace prebirame od partneru/prodejcu/vyrobcu. krome tebou bychom ještě museli resit „S UHD 4K“ atd… na to opravdu nemame cas a ani znalosti.

     • Peterek82

      Dandy, trošku nerozumím proč tohle píše, když to spolu nesouvisí 🙂 To, co zmiňuješ, jsou technická specifika zobrazovačů. Ano, vy nejste tech-web a nezaobíráte se problematikou o informování technologiích zobrazovacích panelů. Jste info-web uvádějící ale nějaká specifika grafického obsahu. Takže o „S UHD 4K“ obrazovém obsahu nebudeš na tomto webu psát nikdy, protože „S UHD 4K“ je pouze Samsungovské označení jejich TVs. Ne rozlišení obsahu, o kterém by ses mohl zmínit 🙂 Vy informujete o tom, jaká hra běží v jakém rozlišení nebo v jakém je udělaná. Takže pokud Tony informuje o hmyzím videu ve 4K, když i v nadpisu toho videa je „Ultra HD“, je to prostě chtě nechtě zavádějící a nepravdivá informace, na kterou nikdo nemusí být tech-maniak. Pokud informujete o tom, že Xbox 1 X bude umět rozlišení až 4K, tak je 4K a to, že si do popisů výrobci panelů nacpali „UHD“ s tím zase nesouvisí. A nepředpokládám, že pisálci, kterým mimochodem velmi fandím, Xboxwebu jsou natolik neznalí, že by základní rozdíly věděli. Chápeš tu pointu? Tady mi nejde o to, že rozdíl může být naprosto zanedbatelných 256 řádků, ale o správnost podaných informací, protože i podle nich se může někdo rozhodovat pro koupi TV, které se mohou mezi UHD a 4K lišit výbavou. A to nemluvíme ještě o filmech… máš tady nějakou fanbase, která nezkoumá pravdivost tvého/vašeho tvrzení, ale spoléhá na něj z osobních důvodů, které sice pro vás můžou mít malou váhu, ale někdo je třeba detailista. Hold, břímě novinářského řemesla. Tak bych očekával alespoň špetku korektnosti 🙁 a je mi líto, že tohle vůbec musím psát. Osobně bych to měl za samozřejmost…

     • DandyCZE

      Tak ještě jednou – dekuji za info popisku videa, tak se prosim podivej, i jak jinde citujesz z webu na original, cituji “ Insects is a real-time, interactive demo designed to showcase the best of 4K Ultra HD, High Dynamic Range“ dále se podivej do videa v pravo dole 4 K Ultra HD – o cem se tady bavime?

     • Peterek82

      Copak to opravdu nechápeš? Dobře jinak – je tak těžké vystoupit z té řady tichých ovcí a jít vlastní, poctivou cestou a korektně informovat? Asi ano…

      EDIT:
      PS: zajímavé je, že v tom videu v 0:26 u popisu renderování už o UHD není zmínka 🙂

     • DandyCZE

      chápu, ze přebírám oficiální informaci a nepotřebuji ji nijak upravovat ani ladit. Nemám na to znalosti, abych jim to rozporoval, nic nebrani napsat na Xbox UK nebo US, at si informaci opravi na webu a my jiste radi opravime podle oficiální informace.

     • Peterek82

      Promin Dandy, ja tady nikde nevidim info, ze bych byl na oficialnim MS Xbox webu. Pak taky nechapu, proc by ses mel drzet oficialni informace, o ktere vis/mas podvedomi o tom, ze je chybna. Nejsi vazan v tom pripade nicim a je jen na libovuli kazdeho soudruha, jak ke sve praci pristoupi.

     • DandyCZE

      No ja narazim na to, ze to je z ofiko webu https://www.microsoft.com/cs-cz/store/p/insects-an-xbox-one-x-enhanced-experience/9p798w4vdt91 Pokud o necem pochybuji, tak urcite muzu konfrontovat, zrovna tady me to neprijde s ohledem na ofiko info nejak zasadni.

     • Peterek82

      Nekonfrontujes. Uvadis na pravou miru.

     • Chaosteory CZ

      S prominutím bych do toho vstoupil. Chápu co se nám Peterak snaží zdělit a má naprostou pravdu, že UHD (3 840 x 2 160) není 4K (4 096 x 2 160). Ovšem naše pozice je v tomhle trochu těžká. Když se podívám na produktové stránky např. Forzy Motorsport 7, je tam headline o skutečném 4K a pod tím hned „Built from the ground up to be UHD…“. My nemáme možnosti na to, abychom zjistili, zda je hra opravdu 4K nebo UHD. Tudíž, buď přebereme oficiální označení, i když je to kravina stejně, jako třeba osmiválec se šesti válci, anebo budeme doufat, že hraběží opravdu ve 4K a vynecháme UHD. Lhát ale můžeme tak, jako tak 🙂

     • Peterek82

      Ano, to si pak můžeme dát odbočku a bavit se o tom, kdy a jak přistoupit k informacím od výrobce, když jeho marketingové oddělení není schopno toto rozeznávat. Ale tady nastává situace, kdy obě veličiny používá jejich marketing v samostatném nadpisu a větě. Odděleně. V případě FM7 bych se domníval, že když je od počátku prezentovaná jako „native 4K“, bude vsuvka o UHD jen neznalost mktg pracovníka. Pokud si nejsem jistý, mám po ruce Google, kde po zadání hesla „Forza motorsport 7 xbox resolution“ mi vyjede 17900000 výsledků, z nichž hned na první stránce si na několika z nich můžu ověřit tvrzení, že Forza je ve 4K (např. web Forzy s technickým popisem, Windowscentral, Gamespot). Otázka 3-4 minut. Ale o tom jsem původně nemluvil.
      Narážel jsem na fakt, kdy:
      1. 4K a UHD je názvu
      2. příklad Insect videa, kde je v názvu „UHD“ a v článku je napsáno „4K UHD“.
      A věřím tomu, že je mezi konzumenty a návštěvníky i tohoto webu X detailistů, kteří si na to potrpí a přece ověřit takovou informaci není nijak dlouhé a časově náročné, pokud si nejsem jistý. Jednoduše, co je UHD, nemůže být 4K. Co je vydáváno za 4K a někdo o tom napíše, že je to UHD, neví o čem mluví. Pokud někdo napíše o něčem, co je 4K, že je 4K UHD, tak si jen usnadňuje práci, aby měl obsah a nedává relevantnosti svých informací žádnou váhu. A ne poslední, velmi důležitá věc – plno těchto hráčů a majitelů konzolí se podle i těchto informací rozhoduje pro případný nákup TV, tzn. chce do toho investovat desítky tisíc korun. A věř mi, že každý takový člověk chce mít vše tip ťop. Zamrzí pak zjištění, že tomu tak není, protože „někde psali, že to tak je“. Chápej, mít moc předávat informace není jen o tom, někde něco zkopírovat, vyčíst a sepsat. Ale vědět o čem píšu. Pro tebe psaní třeba může být fun-činnost ve volném čase. Někde tvým slovům ale dává velmi velkou váhu… o nic víc mi nešlo.

     • Chaosteory CZ

      Ve směs nemám důvod s něčím nesouhlasit nebo být v opozici, protože máš určitě pravdu. Snad jen, že kupříkladu já se snažím data, u kterých si nejsem opravdu jistý, ověřovat a nemusí jít jen o technické specifikace. To je ale mimo téma a nebudu tvrdit, že jsem 4K UHD nikdy nepoužil, i když se raději snažím používat přímé rozlišení. Celá diskuze byla spíše o tom, že i když si dáme sezení na téma 4K, nativní 4K, upscalované 4K a dejme tomu i to odrbané UHD, a budeme to fanouškům xboxu vtloukat do hlavy, ocení to jen nepatrný zlomek našich čtenářů. Proti nám jsou totiž nejen výrobci televizí, kteří, jak si podotkl, buď zákazníky matou záměrně nebo z neznalosti, tak veškerý materiál Microsoftu. 4K UHD se vyskytuje na packshotech her, na digitálních kartách, plakátech a v celé řadě upoutávek. Dandymu šlo tedy spíše o to, že to je takové házení hrachu o stěnu.
      Nicméně myslím, že za kolektiv můžu říct, že si na to dáme pozor a budeme rozlišení přikládat větší váhu.

      P. S. On je to takový boj s větrnými mlýny, když i marketingoví vice prezidenti Samsungu a Xboxu se tímto termínem ohánějí a ještě si k němu přisadí, že jde o skutečné 4K.

     • Peterek82

      Se vším co píšeš souhlasím. Ale ty naštěstí nejsi v pozici výrobců ani MS. Ty si můžeš dovolit uvést věci na pravou míru (v rámci svých možností). Vždyť jen vsuvka „podotknu, že i když výrobce uvádí rozlišení MAKOVÉ, je to ale TAKOVÉ“ mnohým může pomoci. A opět ano. Někteří to ocení, jiní to bude brát za samozřejmost. Ale všichni, kteří to přečtou, to budou vědět. A budou to mít od Tebe 🙂 a k tobě se pak budou vracet jako k prvnímu. A ty budeš vědět, že tebou odváděná práce je ta nejlepší, kterou jim můžeš dát, že se na tebe mohou spolehnout.

     • Zdenobrutal

      HNIIIIDOOOPIIIIIICH! 😀 😀

     • Peterek82

      Tys tu chybel 😀

     • Zdenobrutal

      Jo že 😀 Už mi nedalo, jak tady drtíš místní redaktory webu, tak jsem se musel vyjádřit 😀

     • Peterek82

      Ale to tak jen vypada 🙂 ja mam rad ty kluky usate. Jen mam jiny nazor na pristup ke ctenarum 🙂 rikal jsem ti vubec, ze jsem pro ne psal v dobe, kdy Xboxweb rozjizdeli? Nostalgie me jima, to byly supr hracske casy 🙂 to uz je doba panecku…

     • Zdenobrutal

      Nene, to jsi mi neříkal…No už jsi starý ocas 🙂

 • StriderCZ

  Ty brďo, to koukám…. asi začnu pozvolna šetřit na nový monitor.. a bedny…

23. 02. 2018 • tonyskate0

Akce EA PLAY 2018 potvrzena

E3 je nadále hlavním veletrhem herního průmyslu, ale už několik let na něm schází jeden z hlavních vydavatelů, a to společnost Electronic Arts. Namísto toho už několikátý rok pořádají vlastní akci nazvanou EA PLAY, kterou zahajuje tradiční konference, kterou bychom běžně měli na E3, takže jako hráči nejsme naštěstí o nic ošizeni. Pokud navíc zamíříte do Los Angeles, můžete si vyzkoušet jejich hry mimo E3, které začíná až o pár dní...

»
21. 02. 2018 • waggon17

Super akce u Alzy – Konzolovné

„Vyměňte starou za novou“. (Myšlena je samozřejmě konzole, ne manželka či milenka jak někdo vtipně poznamenal) Takovou superakci rozjela Alza ve spolupráci s Microsoftem a my tak máme možnost díky šrotovnému získat velmi levně novou konzoli a užívat si například hraní ve 4K nebo přehrávání UHD fikmů. Momentálně nikde neseženete Xbox levněji. Všem nováčkům také doporučujeme předplatit si Xbox Game Pass, kdy za 149Kč měsíčně získáte přístup do knihovny se 150...

»
16. 02. 2018 • tonyskate6

Xbox Game Pass přijde o 12 her

Řada her se v předplatném Xbox Game Pass drží od jeho spuštění a jistě ještě dlouho zůstanou jeho součástí. Jak ale víme, některé hry v tomto programu nejsou navždy. Občas jsme o tom informování hned při jejich přidání, jako tomu bylo například u Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Teď se ale zdá, že v březnu by her mohl ubýt více, ovšem nebude to taková hrůza. Samozřejmě nové přibydou, ale o...

»
06. 02. 2018 • tonyskate12

Sada konzole s PUBG

Online akce PlayerUnknown’s Battlegrounds nebo PUBG se stala velkým hitem i na konzolích Xbox One, což potvrzuje více než 4 miliony hráčů ani ne za dva měsíce. Microsoft určitě vycítil příležitost přitáhnout i zcela nové hráče a tak 20. února vydá sadu konzole Xbox One S 1 TB s touto hrou. Jak už tomu bývá, kromě konzole získáte také tuto neskutečně populární pecku, ale také pár výhod na Xbox Live. Čtrnáctidenní Zlaté...

»
03. 02. 2018 • waggon23

Xbox ONE – zpětná kompatibilita s prvním Xboxem

Když v roce 2015 na výstavě E3 Microsoft oznámil zpětnou kompatibilitu s Xbox 360, bylo až logickým dotazem, zda bude kompatibilita i s prvním Xboxem. Odpověď byla pozitivní, ovšem je třeba si počkat. Trvalo to sice déle, ale konečně jsme se dočkali a to symbolicky na letošní E3 s tím, že start bude někdy před příchodem Xbox ONE X. Kompatibilita je stejná jako v případě Xbox 360 her – zdarma a vztahuje...

»
01. 02. 2018 • tonyskate2

Obrat herní divize Microsoftu se zvýšil o 8 %

Společnost Microsoft přes noc ve své finanční zprávě za druhý kvartál fiskálního roku 2018 prozradila, že obrat její herní divize vzrostl o 8 %. Konkrétní počet prodaných konzolí nevíme, ale prodeje konzolí Xbox One se zvýšily o 14 % a prodej hry spolu se službami se zvedl o 4 %. V případě her není nárůst sice moc velký, ale také je třeba mít na paměti, že Microsoft loni na podzim neměl...

»
30. 01. 2018 • tonyskate0

Microsoft kupuje cloudový PlayFab

Koupě EA se zatím nekoná a nejspíše se tak ani nestane, ale mezitím Microsoft učinil jinou akvizici, a to společnosti PlayFab. Nejedná se o vyloženě herní studio, takže o této skutečnosti informuje spíše okrajově, ale přesto si zaslouží trochu pozornost. Společnost PlayFab se skrze cloud stará o „živé“ herní operace různých titulů a Microsoft nyní tuto službu zabuduje do svého cloudového Azure.

»
30. 01. 2018 • tonyskate8

Spekulace: Microsoft si brousí zuby na EA

Tento měsíc se toho okolo Xboxu a společnosti Microsoft děje opravdu hodně. Povětšinou jsou to jen spekulace, ať je to návrat sérií Fable a Perfect Dark či Forza Horizon 4 v Japonsku. MS navíc přihodil oficiální oznámení, že jejich program Xbox Game Pass nabídne v den vydání aktuální exkluzivní hry pro Xbox One. Teď tady máme ale něco zcela jiného.

»