Technologické demo Insects pro Xbox One X

Autor: tonyskatePublikováno: 7.11.2017, 11:49

Publikováno: 7.11.2017, 11:49

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3466 článků

Pokud už máte Xbox One X a chce si zkrátit čekání při stahování her či aktualizací, stáhněte si technologické demo Insects, které naprosto nádherně demonstruje 4K Ultra HD, Vysoký dynamický rozsah HDR a prostorový zvuk. Můžete si tak tyto novinky vyzkoušet téměř ihned, jelikož demo je ke stažení zdarma a nemá ani 2 GB.

Původně byla tato ukázka vytvořena týmem Xbox pro herní vývojáře, aby tvůrci snadněji viděli a slyšeli, jak názorné mohou být rozdíly mezi různými technologiemi. Jelikož se ale jedná o vskutku povedenou a zábavnou záležitost, rozhodli se ji veřejně vydat, aby tak doprovodila vydání Xbox One X. Technologické demo Insects si je možné stáhnout i na standardním Xboxu One, ale samozřejmě jej nespatříte v celé 4K kráse, ale přesto stojí za vyzkoušení.

Insects navíc není běžnou demonstrací, která jen proběhne a to je vše. Kdykoliv během ukázky můžete zapínat či vypínat 4K, HDR a prostorový zvuk. Navíc je možné demo kdykoliv pozastavit a přiblížit danou chvíli. Neschází ani možnost pozměnit denní dobu či barvy květin nebo berušky. Pokud máte Xbox One X a FullHD 1080p televizi, spatříte při zapnutí 4K v praxi funkci super-sampling, která zajišťuje, že i když nemáte 4K televizi, hry přesto na Xbox One X vypadají naprosto úžasně. Zkrátka je to opravdu paráda a Microsoft opět dělá další revoluci, protože technologická dema se na konzolích jen tak nevidí.

 • Peterek82

  Já bych chtěl jen podotknout a doporučit nepoužívat pojem „4K Ultra HD“, který oficiálně neexistuje, je to jen marketingová slátanina zmatených výrobců z minulosti, která plete i zákazníky a uživatele. Buď UHD nebo 4K (přičemž 4K je více/nejvíce).

  • myslis nepouzivat to, co pouzivaji prodejci na strankach, aby clovek pak nevedel jestli je to ono? https://uploads.disquscdn.com/images/f8a3341aaae64a9ce9d2234b7a91ccca6169c8c0aa61e212c47a0b7093407589.jpg

   • Peterek82

    Presne tak. Prodejci jen slepe prebiraji popisy od distributoru, kteri je zas maji od vyrobce. Ten se ale nezabyva korektnosti a sleduje tim vlastni cile a zehli si tim preslapy, ktere v minulosti napachal. Vy jste urcite korektni, jako mnozi dalsi, vite, ze to rozdil je a urcite nebudete sve ctenare a spoluhrace mast necim, co neni pravda a co neexistuje, budete pokracovat v osvete a nebudete jen slepe kopirovat vse, co je zabehnute jen proto, ze si z toho nekdo udelal mantru. Pokud clovek kupujici TV je zmateny, zepta se prodejce/vyrobce. Vy jste ale na vyssi urovni. Vy to svym ctenarum rovnou upresnite, aby vedeli, na cem jsou 🙂

    • DandyCZE

     🙂 Od toho je wiki, pripadne technologicke weby, kde clovek se zajmem najde technicke specifikace a naprosto do detailu informace. My nejsme odbornici na 4K, toto je konzumentsky web, který informuje o novinkách a informace prebirame od partneru/prodejcu/vyrobcu. krome tebou bychom ještě museli resit „S UHD 4K“ atd… na to opravdu nemame cas a ani znalosti.

     • Peterek82

      Dandy, trošku nerozumím proč tohle píše, když to spolu nesouvisí 🙂 To, co zmiňuješ, jsou technická specifika zobrazovačů. Ano, vy nejste tech-web a nezaobíráte se problematikou o informování technologiích zobrazovacích panelů. Jste info-web uvádějící ale nějaká specifika grafického obsahu. Takže o „S UHD 4K“ obrazovém obsahu nebudeš na tomto webu psát nikdy, protože „S UHD 4K“ je pouze Samsungovské označení jejich TVs. Ne rozlišení obsahu, o kterém by ses mohl zmínit 🙂 Vy informujete o tom, jaká hra běží v jakém rozlišení nebo v jakém je udělaná. Takže pokud Tony informuje o hmyzím videu ve 4K, když i v nadpisu toho videa je „Ultra HD“, je to prostě chtě nechtě zavádějící a nepravdivá informace, na kterou nikdo nemusí být tech-maniak. Pokud informujete o tom, že Xbox 1 X bude umět rozlišení až 4K, tak je 4K a to, že si do popisů výrobci panelů nacpali „UHD“ s tím zase nesouvisí. A nepředpokládám, že pisálci, kterým mimochodem velmi fandím, Xboxwebu jsou natolik neznalí, že by základní rozdíly věděli. Chápeš tu pointu? Tady mi nejde o to, že rozdíl může být naprosto zanedbatelných 256 řádků, ale o správnost podaných informací, protože i podle nich se může někdo rozhodovat pro koupi TV, které se mohou mezi UHD a 4K lišit výbavou. A to nemluvíme ještě o filmech… máš tady nějakou fanbase, která nezkoumá pravdivost tvého/vašeho tvrzení, ale spoléhá na něj z osobních důvodů, které sice pro vás můžou mít malou váhu, ale někdo je třeba detailista. Hold, břímě novinářského řemesla. Tak bych očekával alespoň špetku korektnosti 🙁 a je mi líto, že tohle vůbec musím psát. Osobně bych to měl za samozřejmost…

     • DandyCZE

      Tak ještě jednou – dekuji za info popisku videa, tak se prosim podivej, i jak jinde citujesz z webu na original, cituji “ Insects is a real-time, interactive demo designed to showcase the best of 4K Ultra HD, High Dynamic Range“ dále se podivej do videa v pravo dole 4 K Ultra HD – o cem se tady bavime?

     • Peterek82

      Copak to opravdu nechápeš? Dobře jinak – je tak těžké vystoupit z té řady tichých ovcí a jít vlastní, poctivou cestou a korektně informovat? Asi ano…

      EDIT:
      PS: zajímavé je, že v tom videu v 0:26 u popisu renderování už o UHD není zmínka 🙂

     • DandyCZE

      chápu, ze přebírám oficiální informaci a nepotřebuji ji nijak upravovat ani ladit. Nemám na to znalosti, abych jim to rozporoval, nic nebrani napsat na Xbox UK nebo US, at si informaci opravi na webu a my jiste radi opravime podle oficiální informace.

     • Peterek82

      Promin Dandy, ja tady nikde nevidim info, ze bych byl na oficialnim MS Xbox webu. Pak taky nechapu, proc by ses mel drzet oficialni informace, o ktere vis/mas podvedomi o tom, ze je chybna. Nejsi vazan v tom pripade nicim a je jen na libovuli kazdeho soudruha, jak ke sve praci pristoupi.

     • DandyCZE

      No ja narazim na to, ze to je z ofiko webu https://www.microsoft.com/cs-cz/store/p/insects-an-xbox-one-x-enhanced-experience/9p798w4vdt91 Pokud o necem pochybuji, tak urcite muzu konfrontovat, zrovna tady me to neprijde s ohledem na ofiko info nejak zasadni.

     • Peterek82

      Nekonfrontujes. Uvadis na pravou miru.

     • Chaosteory CZ

      S prominutím bych do toho vstoupil. Chápu co se nám Peterak snaží zdělit a má naprostou pravdu, že UHD (3 840 x 2 160) není 4K (4 096 x 2 160). Ovšem naše pozice je v tomhle trochu těžká. Když se podívám na produktové stránky např. Forzy Motorsport 7, je tam headline o skutečném 4K a pod tím hned „Built from the ground up to be UHD…“. My nemáme možnosti na to, abychom zjistili, zda je hra opravdu 4K nebo UHD. Tudíž, buď přebereme oficiální označení, i když je to kravina stejně, jako třeba osmiválec se šesti válci, anebo budeme doufat, že hraběží opravdu ve 4K a vynecháme UHD. Lhát ale můžeme tak, jako tak 🙂

     • Peterek82

      Ano, to si pak můžeme dát odbočku a bavit se o tom, kdy a jak přistoupit k informacím od výrobce, když jeho marketingové oddělení není schopno toto rozeznávat. Ale tady nastává situace, kdy obě veličiny používá jejich marketing v samostatném nadpisu a větě. Odděleně. V případě FM7 bych se domníval, že když je od počátku prezentovaná jako „native 4K“, bude vsuvka o UHD jen neznalost mktg pracovníka. Pokud si nejsem jistý, mám po ruce Google, kde po zadání hesla „Forza motorsport 7 xbox resolution“ mi vyjede 17900000 výsledků, z nichž hned na první stránce si na několika z nich můžu ověřit tvrzení, že Forza je ve 4K (např. web Forzy s technickým popisem, Windowscentral, Gamespot). Otázka 3-4 minut. Ale o tom jsem původně nemluvil.
      Narážel jsem na fakt, kdy:
      1. 4K a UHD je názvu
      2. příklad Insect videa, kde je v názvu „UHD“ a v článku je napsáno „4K UHD“.
      A věřím tomu, že je mezi konzumenty a návštěvníky i tohoto webu X detailistů, kteří si na to potrpí a přece ověřit takovou informaci není nijak dlouhé a časově náročné, pokud si nejsem jistý. Jednoduše, co je UHD, nemůže být 4K. Co je vydáváno za 4K a někdo o tom napíše, že je to UHD, neví o čem mluví. Pokud někdo napíše o něčem, co je 4K, že je 4K UHD, tak si jen usnadňuje práci, aby měl obsah a nedává relevantnosti svých informací žádnou váhu. A ne poslední, velmi důležitá věc – plno těchto hráčů a majitelů konzolí se podle i těchto informací rozhoduje pro případný nákup TV, tzn. chce do toho investovat desítky tisíc korun. A věř mi, že každý takový člověk chce mít vše tip ťop. Zamrzí pak zjištění, že tomu tak není, protože „někde psali, že to tak je“. Chápej, mít moc předávat informace není jen o tom, někde něco zkopírovat, vyčíst a sepsat. Ale vědět o čem píšu. Pro tebe psaní třeba může být fun-činnost ve volném čase. Někde tvým slovům ale dává velmi velkou váhu… o nic víc mi nešlo.

     • Chaosteory CZ

      Ve směs nemám důvod s něčím nesouhlasit nebo být v opozici, protože máš určitě pravdu. Snad jen, že kupříkladu já se snažím data, u kterých si nejsem opravdu jistý, ověřovat a nemusí jít jen o technické specifikace. To je ale mimo téma a nebudu tvrdit, že jsem 4K UHD nikdy nepoužil, i když se raději snažím používat přímé rozlišení. Celá diskuze byla spíše o tom, že i když si dáme sezení na téma 4K, nativní 4K, upscalované 4K a dejme tomu i to odrbané UHD, a budeme to fanouškům xboxu vtloukat do hlavy, ocení to jen nepatrný zlomek našich čtenářů. Proti nám jsou totiž nejen výrobci televizí, kteří, jak si podotkl, buď zákazníky matou záměrně nebo z neznalosti, tak veškerý materiál Microsoftu. 4K UHD se vyskytuje na packshotech her, na digitálních kartách, plakátech a v celé řadě upoutávek. Dandymu šlo tedy spíše o to, že to je takové házení hrachu o stěnu.
      Nicméně myslím, že za kolektiv můžu říct, že si na to dáme pozor a budeme rozlišení přikládat větší váhu.

      P. S. On je to takový boj s větrnými mlýny, když i marketingoví vice prezidenti Samsungu a Xboxu se tímto termínem ohánějí a ještě si k němu přisadí, že jde o skutečné 4K.

     • Peterek82

      Se vším co píšeš souhlasím. Ale ty naštěstí nejsi v pozici výrobců ani MS. Ty si můžeš dovolit uvést věci na pravou míru (v rámci svých možností). Vždyť jen vsuvka „podotknu, že i když výrobce uvádí rozlišení MAKOVÉ, je to ale TAKOVÉ“ mnohým může pomoci. A opět ano. Někteří to ocení, jiní to bude brát za samozřejmost. Ale všichni, kteří to přečtou, to budou vědět. A budou to mít od Tebe 🙂 a k tobě se pak budou vracet jako k prvnímu. A ty budeš vědět, že tebou odváděná práce je ta nejlepší, kterou jim můžeš dát, že se na tebe mohou spolehnout.

     • Zdenobrutal

      HNIIIIDOOOPIIIIIICH! 😀 😀

     • Peterek82

      Tys tu chybel 😀

     • Zdenobrutal

      Jo že 😀 Už mi nedalo, jak tady drtíš místní redaktory webu, tak jsem se musel vyjádřit 😀

     • Peterek82

      Ale to tak jen vypada 🙂 ja mam rad ty kluky usate. Jen mam jiny nazor na pristup ke ctenarum 🙂 rikal jsem ti vubec, ze jsem pro ne psal v dobe, kdy Xboxweb rozjizdeli? Nostalgie me jima, to byly supr hracske casy 🙂 to uz je doba panecku…

     • Zdenobrutal

      Nene, to jsi mi neříkal…No už jsi starý ocas 🙂

 • StriderCZ

  Ty brďo, to koukám…. asi začnu pozvolna šetřit na nový monitor.. a bedny…

29. 08. 2018 • tonyskate9

Ovladač Xbox Elite ve speciální bílé edici

Už přes rok se spekuluje o tom, že Microsoft chystá vylepšenou verzi ovladače Xbox Elite. Zatím si ale asi počkáme a možná se jej dočkáme až během příští generace. Mezitím musíme vzít zavděk alespoň speciální bílé provedení tohoto ovladače, jež dorazí na trh 16. října a bude opět stát 149 dolarů, tedy 3 999 Kč. O tomto ovladači jste již jistě slyšeli a víte, že disponuje navíc pádly, pojistkami pro spouště...

»
24. 08. 2018 • lindros88cze4

Alza opět šrotuje a XOX za 9990Kč

Na Alze se objevila opět akce šrotovné o které jsme vás již dříve informovali. Akce je to poměrně zajímavá, jelikož můžete přinést jakoukoliv starou konzoli (co všechno jsme řešili zde) a získat „slevu“ v hodnotě 3000Kč. Celkově si tak pořídíte XOX v té nejlevnější sadě za krásných 9990Kč. Nicméně na Alze mají i i další sady, které obsahují více her, takže tam už si cenu musíte dopočítat. Akci najdete zde Zkuste nám...

»
23. 08. 2018 • tonyskate3

Spekulace: Xbox All Access s poplatkem za konzoli a služby

Jen stručně vám zmíníme zprávu, která v těchto dnech koluje internetem. O spojení Zlatého členství Xbox Live a předplatného Xbox Game Pass se již mluví delší dobu, ale zatím to asi úplně není na pořadu dne. Nicméně Microsoft by brzy měl oznámit službu Xbox All Access, kde budete platit měsíční poplatek a tak získáte konzoli Xbox One S, Zlaté členství Xbox Live a předplatné Xbox Game Pass. Nejspíše se tato nabídka...

»
21. 08. 2018 • tonyskate0

Xbox One X a Xbox One S dostávají nové sady

Microsoft během svého vysílání speciální epizody pořadu Inside Xbox představil opravdu velké množství sad s konzolemi Xbox One X a Xbox One S. Nemá smysl se o každé ze sad přehnaně rozepisovat, protože kromě samotné konzole vždy obsahuje jednu z podzimních pecek a případně další bonusy jako zkušební Zlaté členství služby Xbox Live či předplatné Xbox Game Pass. Než abychom vás také pokaždé informovali o kapacitě každého zařízení, všechny konzole, ať už...

»
15. 08. 2018 • chaosteorycz2

Microsoft připravil další dva ovladače

S jedním ovladačem to nejde. Tedy jde, ale jen v případě, že ke svému vysoce hodnotnému stroji nepouštíte nikoho jiného krom sebe. Většina domácností si určitě s oblibou dá nějakou tu lokální kooperaci a tam už je druhý, třetí nebo i čtvrtý ovladač naprostou nezbytností. A jak většina stálých xboxařů ví, v tomto směru je nabídka až ohromující. Zejména připočteme-li i editační nástroj Xbox Design Lab. Dnes to ale není o něm, nýbrž o...

»
14. 08. 2018 • tonyskate0

Inside Xbox na gamescom 2018

Sice už jsme o přítomnosti Xboxu na největším evropském herním veletrhu psali, ale opakování je matka moudrosti. Stejně jako v minulých letech, ani letos nemáme počítat s tradiční konferencí, která by stejně ani zdaleka nedokázala překonat letošní E3 briefing. Nicméně dojde na speciální epizodu pořadu Inside Xbox, jež bude vysílána na Mixeru, tedy i v konzoli Xbox One, ale také na Twitchi, YouTube, Facebooku a Twitteru. Jejím hlavním obsahem budou exkluzivity Forza Horizon...

»
24. 07. 2018 • tonyskate9

Xbox Scarlett a služba pro streamování her

Přes noc se vyrojily nové zajímavé informace o příští generaci konzolí Xbox. Vše ale berte s nadhledem. Ačkoliv se jedná o poměrně spolehlivý zdroj, do oficiálního oznámení není nic jisté. Jak už jste asi slyšeli, novou generaci Microsoft zatím skryl pod kódové označení Scarlett. Během E3 pak sám Spencer, vedoucí Xboxu, potvrdil, že tým stojící za Xbox One X už pilně pracuje na konzolích příští generace. Zde opět stojí za zmínku...

»
19. 07. 2018 • tonyskate3

Xbox se chystá na gamescom 2018

Microsoft má za sebou jednu z nejlepších E3 konferencí v historii Xboxu a ani letos nebude chybět na německém veletrhu gamescom. Už loni zde neměl tradiční konference, ale spíše takové posezení, během něhož došlo k několika menším oznámením. Ani tentokrát tomu nebude jinak, ovšem živý přenos zaštítí jejich pořad Inside Xbox. Speciální epizoda bude odvysílána 21. srpna v 16:30 našeho času, takže se snad akorát vrátíte z práce, abyste se mohli koukat. Slíbena je řada...

»