Vánoční rádce 2018: Akční dobrodružné hry

Autor: tonyskatePublikováno: 28.11.2018, 18:00

Publikováno: 28.11.2018, 18:00

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3559 článků

Bez akce by hry prostě nebyly hrami a tak se po reakčním sportování a závodění podíváme na akční dobrodružné tituly. Když má totiž hra dobrý příběh, je s ní stejná zábava jako s dobrou knihou. Zaměříme se proto na tituly, jež nesází jen na čistou akci, ale také na solidní příběh a zkoumání světa.

Ještě než se dostaneme k samotným hrám, rádi bychom se krátce zmínili o parádní věci zvané Xbox Game Pass. Jedná se o předplatné, díky němuž získáte každý měsíc neomezený přístup k více než 100 skvělým hrám pro Xbox One a v rámci zpětné kompatibility neschází ani některé kousky z Xboxu 360. Stačí se stát předplatiteli, stáhnout si hry a o zábavu máte postaráno. Pokud by se vám daný titul zalíbil, můžete si jej pořídit s 20% slevou a navíc získáte i slevu 10 % na všechny jeho dodatky. Microsoft toto předplatné spustil už loni, ale letos jej povznesl na novou úroveň, když do něj začal přidávat nové exkluzivní hry hned v den vydání, jako například Forza Horizon 4. V budoucnu se tak můžete těšit i na Crackdown 3 či třeba Gears 5. A to už se za 259 Kč měsíčně rozhodně vyplatí, zvláště když do konce roku platí poloviční sleva na roční předplatné, takže se můžete do světa nekonečné zábavy vydat na rok jen za 1 499 Kč.

Normálně bychom chvíli váhali, kterou hrou začít, ale letos jedna vládne všem, a to Red Dead Redemption 2. Nejnovější počin od tvůrců GTA vám ukáže Divoký západ, jak jej neznáte. Správně předpokládáte, že tahle hra je prostě jasná pecka, ačkoliv buďte připraveni na celkově pomalejší tempo a otravnější potřeby svého gangu. Jako Arthur Morgan se pak sami o sebe dokážete postarat, zvláště ve 4K na Xbox One X. Co by to bylo za sezónu, kdyby nevyšla další hra z asasínské ságy. Assassin’s Creed Odyssey staví na loňském restartu série a tentokrát nás zavede do bájného Řecka. Větvené dialogy, námořní bitvy a další novinky jsou pak důkazem toho, že se nejedná o rychle ušité pokračování, takže si odyseu nenechte ujít, zvláště když je v češtině. Lara Croft v závěru své trilogie konečně naplní svůj osud a stane se z ní proslulá dobyvatelka hrobek. Shadow of the Tomb Raider nepřináší mnoho nového, ale pokud vás bavila předešlá dobrodružství, není co řešit. Kdy navíc budete mít zase možnost zabránit mayské apokalypse. Konečně jsme se také na Xboxu dočkali vikingské akce Hellblade: Senua’s Sacrifice od Ninja Theory (teď součástí Microsoft Studios), v níž se jako keltská válečnice Senua vydáte po stopách vize, která vás zaved do pekla, kde se budeme muset postavit duši jejího mrtvého milence.

Příjemným překvapením byla kooperativní akce A Way Out, která přímo vyžaduje, abyste ji hráli ve dvou a vás tak čeká jedinečný zážitek, kdy se jako Leo a Vincent pokusíte utéct z vězení a napravit staré chyby. Snad nás neukamenujete, ale dali jsme sem i letošní první exkluzivitu – Sea of Thieves. Tahle hra se prostě těžko zařazuje, ale jak se ukázalo, pirátské dobrodružství s přáteli ve sdíleném světě má něco do sebe a jelikož tvůrci stále tvoří nový obsah, zkuste vyplout na širá moře s vlastní posádkou a třeba se vystřelit z děla. Osvědčenou zábavu vám pak nabídne HITMAN 2, kdy se jako agent 47 vydáte odstranit další zajímavé cíle a bude jen na vás, jak si poradíte. Nejlépe to narafičit jako nehodu. Naprosto opačný přístup pak po vás bude vyžadovat Just Cause 4. Rico je zpět, aby opět způsobil naprostou devastaci. Tato šílená akce zkrátka nezná mezí a tentokrát tvůrci přihodili ještě agresivní počasí. Takové tornádo dovede výbušnou destrukci pěkně oživit.

V kurzu jsou nejen piráti, ale také upíři. Vampyr už při oznámení vypadal velmi slibně. Očekávání sice úplně nenaplnil, ale přesto se jedná o solidní akci s prvky RPG, která vás zavede do Londýna minulého století, kde momentálně řádí španělská chřipka. Snad dokážete odolat touze po krvi, protože být jako současně doktor a upír, to nejde úplně dohromady. Netradiční zážitek vám pak nabídne We Happy Few, ze kterého přímo dýchá atmosféra 1984 od George Orwella. Ve fiktivním městě vládne tvrdá anti utopie, které je dosaženo halucinogenní drogou. Všichni jsou pak šťastní a nevidí krutou realitu. Francouzský Ubisoft si řekl, že to také zkusí s figurkami a připravil tak vesmírnou akci Starlink: Battle for Atlas, která není vůbec k zahození. Čeká vás příjemné sci-fi dobrodružství, které bude komplikovat jen vesmírná loď umístěná na vašem ovladači. Děsivou výpravu pak prožijete jako soukromé očko v hororové detektivce Call of Cthulhu, jež je samozřejmě inspirována legendární povídkou H. P. Lovecrafta.

Epizodických her letos opět vyšlo několik, ale asi víte, jak skončilo Telltale Games a Life is Strange 2 je v začátcích. Za zmínku tak stojí jen poutavý The Council. Koncem 18. století se vydáte vyšetřit tajný spolek na soukromém ostrově pro vybranou společnost, v níž neschází ani Napoleon Bonaparte či americký prezident George Washington. Rozhodnutí s následky jsou samozřejmostí, ovšem záležet bude i na vývoji postavy, díky čemuž získáte nové možnosti při pátrání. Série apokalyptických rubaček se letos vrací, ačkoliv Darksiders III osloví především fanoušky, zatímco noví hráči by se měli připravit, že chvíli potrvá, než se do hry vpraví. Závěr věnujeme remasterům. Assassins Creed: Rogue Remastered určitě stojí za povšimnutí, jelikož hra vyšla na přelomu současné generace pro Xbox 360 a teprve letos dorazil na Xbox One. Navíc je to jediná hra v sérii, v níž jste celou dobu templářem. Kolekce Shenmue I & II není ani tak remasterem, jako spíše převedením klasických her z Dreamcastu, které sice mají unikátní svět a prvky, ale dnes už působí dosti zastarale.

Čestná zmínka her v češtině:
Assassin’s Creed Odyssey

12. 12. 2018 • waggon6

Bude emulátor Playstationu 2 na Xbox ONE?

Kdo by neznal tuhle veleúspěšnou konzoli od Sony, která se pyšní největším množstvím prodaných kusů. Pro mnohé to byla jejich první konzole. Sice už teď je možné hrát hry z PlayStationu2 na Xboxu, ale to se jedná pouze o stream z PC. XB1EMU, autoři emulátorů PSX, PSP a N64 pro Xbox ONE oznámili na Twitteru, že začínají pracovat na možnosti hrát PS2 hry i na Xboxu. Dokonce slibují lepší grafiku než měly původní...

»
02. 12. 2018 • tonyskate2

Vánoční rádce 2018: Hry pro děti a ostatní žánry

Nás starší už Vánoce tolik nevzrušují, ale všichni jsme byli kdysi děti a tak nesmíme zapomínat hlavně na ty nejmenší, pro které znamenají Vánoce strašně hodně. Letos to sice není tak příjemná nálož jako loni, ale určitě je z čeho vybírat, zvláště na poli kultovních plošinovek. Závěrečný mišmaš pak patří všelijakým hrám, mezi nimiž neschází strategie, simulace a další tituly.

»
30. 11. 2018 • tonyskate1

Vánoční rádce 2018: Střílečky a RPG

Je to až zvláštní, ale přijde nám, že letos bylo stříleček zoufale málo, jak ostatní sami za chvíli zjistíte. Jsou tady nějaké stálice či oblíbené tituly stavějící na battle royale, ale jinak je to slabota. Snad to bude příští rok lepší. RPG jsou pak na tom mnohem lépe a výběr je pěkně pestrý, takže si snad vybere každý fanoušek her na hrdiny.

»
28. 11. 2018 • tonyskate1

Více než 10 nových her na The Game Awards 2018

Každoroční předávání cen The Game Awards se uskuteční už příští týden. Jako každý rok to ovšem nebude jen o ocenění studií, vývojářů a různých hostech. Opět se můžeme těšit na světové premiéry, a jak teď prozradil Geoff Keighley, tvůrce TGA, během akce bude představeno více než 10 zcela nových her. Určitě už vám v hlavě začínají šrotovat kolečka, co za hry to bude a určitě se teď bude hodně spekulovat. Ještě...

»
26. 11. 2018 • tonyskate1

Vánoční rádce 2018: Sportovní a závodní hry

Pomalu ale s naprostou přesností se nám blíží Vánoce, což znamená nejen naději, že si konečně trochu v klidu odpočineme, ale také stres se sháněním vhodných dárků pro naše nejbližší či nejmenší. Proto jsme pro vás i tento rok připravili Vánočního rádce, který už tradičně začíná sportovními a závodními hrami.

»
22. 11. 2018 • tonyskate0

Xbox otevírá novou divizi pro asijské vývojáře a studia

Loňská tvrzení, že Microsoft bude řádně investovat do her a Xboxu, byla spoustou lidí považována za nabubřelé kecy, ale po letošním E3 těch chytrolínů řádně ubylo. Stále je ještě čeká hodně práce, ale jelikož je ve vedení Phil Spencer, určitě se blýská na lepší časy a příští generace bude hodně zajímavá. Nicméně to není jediný krok, který Microsoft plánuje pro upevnění svého místa v herním průmyslu. Pozice Xboxu v Japonsku byla...

»
21. 11. 2018 • tonyskate0

Skvělá reklama na adaptivní ovladač Xbox

Společnost Microsoft dokáže občas nečekaně a hlavně příjemně překvapit. Nemluvíme o studiové smršti na E3, ale o adaptivním ovladači Xbox stvořeném pro handicapované hráče. Nejspíše už jste o něm slyšeli a kromě dvou velkých tlačítek disponuje také 19 porty pro každou možnost tradičního ovladače, kam můžete připojit různá tlačítková zařízení, páčky, pedály, joysticky atd. Hráči s omezeními tak mohou k ovládání použít například ramena, nohy nebo i hlavu. Více jsme o ovladači...

»
19. 11. 2018 • tonyskate12

Spekulace: Xbox One příští rok bez mechaniky

Už delší dobu se spekuluje o konzoli, která by neměla tradiční diskovou mechaniku, což by mělo snížit nejen výrobní cenu, i když jen symbolicky, ale především celkově zmenšit konzoli. Přístup k hrám, filmům či muzice by tak byl čistě digitální, na což už jste si možná i zvyknuli, ale připravit se o Blu-ray přehrávač v podobě konzole Xbox One už asi tak dobře nezní. Každopádně by konzole bez mechaniky měla stát méně...

»