Vánoční rádce 2018: Akční dobrodružné hry

Autor: tonyskatePublikováno: 28.11.2018, 18:00

Publikováno: 28.11.2018, 18:00

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3776 článků

Bez akce by hry prostě nebyly hrami a tak se po reakčním sportování a závodění podíváme na akční dobrodružné tituly. Když má totiž hra dobrý příběh, je s ní stejná zábava jako s dobrou knihou. Zaměříme se proto na tituly, jež nesází jen na čistou akci, ale také na solidní příběh a zkoumání světa.

Ještě než se dostaneme k samotným hrám, rádi bychom se krátce zmínili o parádní věci zvané Xbox Game Pass. Jedná se o předplatné, díky němuž získáte každý měsíc neomezený přístup k více než 100 skvělým hrám pro Xbox One a v rámci zpětné kompatibility neschází ani některé kousky z Xboxu 360. Stačí se stát předplatiteli, stáhnout si hry a o zábavu máte postaráno. Pokud by se vám daný titul zalíbil, můžete si jej pořídit s 20% slevou a navíc získáte i slevu 10 % na všechny jeho dodatky. Microsoft toto předplatné spustil už loni, ale letos jej povznesl na novou úroveň, když do něj začal přidávat nové exkluzivní hry hned v den vydání, jako například Forza Horizon 4. V budoucnu se tak můžete těšit i na Crackdown 3 či třeba Gears 5. A to už se za 259 Kč měsíčně rozhodně vyplatí, zvláště když do konce roku platí poloviční sleva na roční předplatné, takže se můžete do světa nekonečné zábavy vydat na rok jen za 1 499 Kč.

Normálně bychom chvíli váhali, kterou hrou začít, ale letos jedna vládne všem, a to Red Dead Redemption 2. Nejnovější počin od tvůrců GTA vám ukáže Divoký západ, jak jej neznáte. Správně předpokládáte, že tahle hra je prostě jasná pecka, ačkoliv buďte připraveni na celkově pomalejší tempo a otravnější potřeby svého gangu. Jako Arthur Morgan se pak sami o sebe dokážete postarat, zvláště ve 4K na Xbox One X. Co by to bylo za sezónu, kdyby nevyšla další hra z asasínské ságy. Assassin’s Creed Odyssey staví na loňském restartu série a tentokrát nás zavede do bájného Řecka. Větvené dialogy, námořní bitvy a další novinky jsou pak důkazem toho, že se nejedná o rychle ušité pokračování, takže si odyseu nenechte ujít, zvláště když je v češtině. Lara Croft v závěru své trilogie konečně naplní svůj osud a stane se z ní proslulá dobyvatelka hrobek. Shadow of the Tomb Raider nepřináší mnoho nového, ale pokud vás bavila předešlá dobrodružství, není co řešit. Kdy navíc budete mít zase možnost zabránit mayské apokalypse. Konečně jsme se také na Xboxu dočkali vikingské akce Hellblade: Senua’s Sacrifice od Ninja Theory (teď součástí Microsoft Studios), v níž se jako keltská válečnice Senua vydáte po stopách vize, která vás zaved do pekla, kde se budeme muset postavit duši jejího mrtvého milence.

Příjemným překvapením byla kooperativní akce A Way Out, která přímo vyžaduje, abyste ji hráli ve dvou a vás tak čeká jedinečný zážitek, kdy se jako Leo a Vincent pokusíte utéct z vězení a napravit staré chyby. Snad nás neukamenujete, ale dali jsme sem i letošní první exkluzivitu – Sea of Thieves. Tahle hra se prostě těžko zařazuje, ale jak se ukázalo, pirátské dobrodružství s přáteli ve sdíleném světě má něco do sebe a jelikož tvůrci stále tvoří nový obsah, zkuste vyplout na širá moře s vlastní posádkou a třeba se vystřelit z děla. Osvědčenou zábavu vám pak nabídne HITMAN 2, kdy se jako agent 47 vydáte odstranit další zajímavé cíle a bude jen na vás, jak si poradíte. Nejlépe to narafičit jako nehodu. Naprosto opačný přístup pak po vás bude vyžadovat Just Cause 4. Rico je zpět, aby opět způsobil naprostou devastaci. Tato šílená akce zkrátka nezná mezí a tentokrát tvůrci přihodili ještě agresivní počasí. Takové tornádo dovede výbušnou destrukci pěkně oživit.

V kurzu jsou nejen piráti, ale také upíři. Vampyr už při oznámení vypadal velmi slibně. Očekávání sice úplně nenaplnil, ale přesto se jedná o solidní akci s prvky RPG, která vás zavede do Londýna minulého století, kde momentálně řádí španělská chřipka. Snad dokážete odolat touze po krvi, protože být jako současně doktor a upír, to nejde úplně dohromady. Netradiční zážitek vám pak nabídne We Happy Few, ze kterého přímo dýchá atmosféra 1984 od George Orwella. Ve fiktivním městě vládne tvrdá anti utopie, které je dosaženo halucinogenní drogou. Všichni jsou pak šťastní a nevidí krutou realitu. Francouzský Ubisoft si řekl, že to také zkusí s figurkami a připravil tak vesmírnou akci Starlink: Battle for Atlas, která není vůbec k zahození. Čeká vás příjemné sci-fi dobrodružství, které bude komplikovat jen vesmírná loď umístěná na vašem ovladači. Děsivou výpravu pak prožijete jako soukromé očko v hororové detektivce Call of Cthulhu, jež je samozřejmě inspirována legendární povídkou H. P. Lovecrafta.

Epizodických her letos opět vyšlo několik, ale asi víte, jak skončilo Telltale Games a Life is Strange 2 je v začátcích. Za zmínku tak stojí jen poutavý The Council. Koncem 18. století se vydáte vyšetřit tajný spolek na soukromém ostrově pro vybranou společnost, v níž neschází ani Napoleon Bonaparte či americký prezident George Washington. Rozhodnutí s následky jsou samozřejmostí, ovšem záležet bude i na vývoji postavy, díky čemuž získáte nové možnosti při pátrání. Série apokalyptických rubaček se letos vrací, ačkoliv Darksiders III osloví především fanoušky, zatímco noví hráči by se měli připravit, že chvíli potrvá, než se do hry vpraví. Závěr věnujeme remasterům. Assassins Creed: Rogue Remastered určitě stojí za povšimnutí, jelikož hra vyšla na přelomu současné generace pro Xbox 360 a teprve letos dorazil na Xbox One. Navíc je to jediná hra v sérii, v níž jste celou dobu templářem. Kolekce Shenmue I & II není ani tak remasterem, jako spíše převedením klasických her z Dreamcastu, které sice mají unikátní svět a prvky, ale dnes už působí dosti zastarale.

Čestná zmínka her v češtině:
Assassin’s Creed Odyssey

23. 05. 2019 • tonyskate0

Jízdní řád E3 2019

Herní veletrh E3 už pomalu klepe na dveře a jelikož jej Sony vynechá, Microsoft a Xbox do toho jistě šlápnou naplno. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na ostatní konference či přenosy, které obohatí letošní ročník veletrhu. Jsou mezi nimi známí hráči jako Bethesda či Ubisoft, ale i ti menší jako třeba Devolver Digital. Dali jsme proto pro vás kompletně přehled všech konferencí, které se na E3 2019 uskuteční a tučně jsme...

»
17. 05. 2019 • tonyskate22

Květnová aktualizace s pár drobnostmi pro Xbox One

Možná vás před večerním hraním zaskočila nová systémová aktualizace pro Xbox One, která přináší pouze několik menších novinek. Tým Xbox se totiž pilně připravuje na letošní E3, ale přesto mají pár funkcí pro seznam přátel, zprávy a lepší třídění her a aplikací, které představuje tato aktualizace.

»
16. 05. 2019 • tonyskate15

V červnu opustí Xbox Game Pass 18 her

AKTUALIZACE! Původní text z 2. května: Počínaje dnešním dnem nám bude servírována květnová nabídka předplatného Xbox Game Pass. Pokud náš web pečlivě sledujete, víte, že dnes se dočkáme parádní poctivé střílečky Wolfenstein II: The New Colossus a retro tahových soubojů Wargroove. Každý měsíc nás ale také pár her opustí, ale naštěstí to většinou nejsou příliš výrazné ztráty.

»
09. 05. 2019 • tonyskate10

Seznam her podporujících klávesnici a myš na Xbox One

Už několik měsíců si na herních konzolí Xbox One můžeme užívat podpory klávesnice a myši. Tato žádaná funkce sice hráče trochu zklamala, protože ji podporují jen některé hry, ale jak už tomu bývá, Microsoft dává tvůrcům pouze další možnost a konečně rozhodnutí je tedy v rukou vývojářů. V současnosti myš a klávesnici podporuje pouze hrstka titulů, ale doufejme, že budou v budoucnu jen přibývat. Nicméně mezi nimi neschází oblíbené online tituly jako Fortnite...

»
26. 04. 2019 • tonyskate33

Next-gen Xbox Scarlett a dvě konzole – která bude pro vás?

O příští generaci herních konzolí se objevují různé spekulace a úniky prakticky denně. Sony dokonce zveřejnila částečné specifikace, které ovšem pouze naznačují a zatím není úplně jasné, jaký výkon bude PS5 mít. Nicméně Microsoft půjde do příští generace naplno a už nyní se z hlediska insiderů spekuluje, že jejich konzole pod kódovým označením Anaconda bude příští generaci tou nejvýkonnější. Určitě se to projeví na ceně, ale důležitější je, že Microsoft chce...

»
25. 04. 2019 • tonyskate4

Microsoft je biliónovou společností

Hodnota americká společnost Microsoft se po finanční zprávě za uplynulé čtvrtletí přehoupla přes magickou hranici biliónu dolarů, kterou doposud pokořili jen společnosti Apple a Amazon. Investice do cloudu se Microsoft vyplácí, o čemž svědčí i čtvrtletní obrat 30,6 miliardy dolarů, což je o 14 % více než za stejné období loni. Příjmy pak jsou 8,8 miliardy dolarů (19% narůst). Divize More Personal Computing, kam spadá i Xbox, pak vykázala obrat...

»
17. 04. 2019 • tonyskate19

Xbox Game Pass Ultimate za 339 Kč

Doufejme, že se Microsoftu podaří pro E3 udržet všechna herní tajemství lépe, než ta poslední, která se dočkala oficiálních oznámení v poslední epizodě pořadu Inside Xbox. Kromě bez diskové konzole bylo totiž představeno i předplatné Xbox Game Pass Ultimate a pokud jste četli naši novinku o již zmíněném úniku, víte, že se jedná o jedno předplatné, které sloučí členství Xbox Live Gold a Xbox Game Pass.

»
17. 04. 2019 • tonyskate16

Xbox One S bez mechaniky vyjde 7. května

Je konec všem spekulacím a únikům. Microsoft během pořadu Inside Xbox oficiálně představil konzoli Xbox One S bez mechaniky, která bude v obchodě k dostání od 7. května pod názvem Xbox One S All-Digital Edition, a to za 5999 Kč. V případě akcí by pak měl být cenový rozdíl v podobě 50 dolarů dodržen a snad se to bude týkat i naší oblasti. Ačkoliv byla z konzole vyjmuta mechanika, její rozměry i obecný design jsou shodné...

»