Xbox dostane přehlednější rozhraní

Autor: tonyskatePublikováno: 25.7.2019, 13:27

Publikováno: 25.7.2019, 13:27

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4175 článků

Hlavní nabídka či rozhraní konzole Xbox One bylo změněno několikrát. Ani si netroufáme hádat, kolikrát už tomu tak bylo. Nicméně brzy nás čeká další změna, která se bude týkat sekce Home, což je hlavní obrazovka, kterou spatříte po zapnutí konzole. Jak můžete vidět na přiloženém obrázku, mohlo by se jednat o doposud nejpozitivnější změnu. Razantní novinkou je odstranění záložek, které nahradí koláž čtyř tlačítek, která pokryjí Xbox Game Pass, Mixer, Microsoft Store a komunitu Xbox. Taktéž je celá obrazovka přeskládána, abyste mohli vidět více naposledy hraných her. Cílem je nám co nejsnadněji a nejrychleji zpřístupnit důležité funkce konzole. Snad dojde i ke zrychlení přecházení mezi sekcemi a načítání jejich obsahu.

Možná se jedná o přípravu na Scarlett a doufejme, že se experimentální rozvržení Home osvědčí. Momentálně je přístupné některým členům programu Xbox Insider, které budou hlavní obrazovku Home testovat. Změny se dočkají i hlasové pokyny, které u nás ovšem nikdy nebyly přehnaně populární, takže nás jejich ztráta nemusí mrzet. Skrze headset už tak nebude možné dávat pokyny Cortaně. Přesto bude hlasové ovládání podporováno skrze samotnou aplikaci Cortana formou telefonu či Alexy od Amazonu.

Zatím neznáme datum uvedení aktualizace s těmito změnami, ale jakmile se tak stane, dáme vám vědět.

 • Martin Kvašsay

  Co ta čeština do konzole, to už je asi mrtvé téma co ?

  • Akronym

   Těch pár slov není třeba překládat. Spíše bych uvítal větší podporu češtin ve hrách.

   • Martin Kvašsay

    Já ji osobně nepotřebuji, ale hodilo by to lepší světlo na Xbox. Dlouho se o tom nikdo a nikde nezmínil, tak se ptám jestli je něco nového, nebo jestli to úplně zavrhli.

    • Drátek

     Asi tak, pak když váhá rodič v obchodě co má pořídit, tak mu prodavač řekne, že PS4 má menu v češtině a je vymalováno ani nedojde na řeč o exkluzivkách

     • Martin Kvašsay

      Prodavači celkově strašně lžou. 😀 Nikdy nezapomenu na toho borce v EW, který tam troubil že PS4 PRO zvládne pravé 4k v 60 fps u všech her. 😀

     • Jaroslav Houdek

      Ale jo, zvládne. Pokud ta hra běží na XOX a na PS4 se jen streamuje přes Mixer nebo Twitch.

     • Sheerwood

      Ve kterém EW jste na takového „odborníka“ narazil? Opravdu by mě to zajímalo. 🙂

     • Martin Kvašsay

      EW v Olympia Plzeň, borec už tam naštěstí nedělá, ale to nic nemění na tom, že když se zaposloucháte do těch informací zaměstnanců EW, tak uslyšíte strašné výmysly. Ale pak vám stejně neřekne jestli má televize fake HDR nebo HDR 10. 😀

     • KoubecX

      Asi nějakej fanoušek, nebo na to měl větší odměnu 🙂

   • Petr Čech

    Jo, chtěl bych češtinu do RDR2, to by bylo !

    • Olishu

     Mě by se v RDR 2 taky líbila, vlastně v kdejaké hře, kterou si chci zahrát, by cz byla príma!

    • JN

     Já bych taky bral češtinu ve všech hrách. V tohle má SONY navrch. Hodně her vychází v češtině. Nechápu proč české SONY to umí a MS ne. Nejvíc mi vadí hry, které vychází na PC i PS4 s CZ a na XBOX ne a to za stejhnou cenu. Mám platit ty samé peníze a mít horší zboží?????? Proč???? Tak takové hry z principu nekupuji. A pak ať vydavatel pindá, že se jich na XBOX málo prodává. Bodeď by ne, když nám čůrají přes nohy tam i zpět. Sorry jako.

     • Ondrej Colon

      Sony ma proste väčšie predaje konzoly ako MS a na Slovensku a v Čechách zvlášť.Ked mal Xbox 360 navrch tak češtiny boli

     • JN

      No právě. A není to tedy důvod snažit se získat větší prodeje tím, že trh podpořím. A ne čekat, tak až budete víc kupovat, já se možná zase hecnu a tu češtinu vám tam dám. Na tahu je MS, pokud chce víc prodávat. Nemůže spolehat na oddanou komunitu, na to mu kadí bílý tesák. Mě ani tak netrápí rádoby exlusivity, jako podpora místního trhu. Dát zákazníkovi najevo, jsi pro mě důležitý. Stojím o to, aby jsi byl uživatelkem XBOXu.
      Úspěch se pak dostaví. Říkat, že jsme malý trh je jen výmluva. Pro Sony malý trh nejsme, tak řoč jsme malý trh pro MS. Jak jednou přejdu jinam, už se nebudu chtít vrátit, proč bych to dělal. MS má jendu výhodu, že u náís je komunita PS tak hnusná, že do ní nikdy nechci vstoupit. To raději zpátky na PC. Ač jsem s xboxem spokojený, tak toto mi vadí spíše z principu. Lokální podpora je prostě důležitá a je to jen o managerech CZ bobočky, aby si prosadili větší podporu. X360 ukázal, že to lze, tak proč ne X1.

     • Přesně, jsou to výmluvy. Pokud chci ten trh zvětšit a prodat víc, musím investovat. Hry, kterým nerozumíme se nebudou prodávat tak dobře. Tady nejde o to že přeloží jednu hru a koukají že to prodeje moc nezvýšilo. Jasně že ně, kvůli jedné hře si konzoli nekoupim, ale když budou titulky zvykem, začne se zvětšovat trh o lidi co moc anglicky neumi. Ale to by se museli stát titulky standardem. Sony k tomu má nakročeno, jasně díky tomu že u nás mají obrovskou převahu, ale stejně. Sony vrší výhody, tím hůř. Na Xboxu máme Gamepass za který jsem vděčný, ale chce to víc no.

   • Piro

    Nejde o těch pár slov. Ale když rodiče vybírají konzoli pro děti, nebo kdyz si to prostě jde někdo koupit a rozhoduje se – tak to, že PS je komplet v CZ dost ovlivnuje rozhodovani. To se pak blbe v cechach nahání prodeje xboxu, na to aby mělo význam pocestovat hry na Xbox. Prostě zacarovany kruh a MS je to sumak.

 • JN

  Mě se to líbí. A uvítal bych takovou změnu. Loni jsem koupil XOX a bylo to pro mě první setkání s konzolí a byl jsem z kraje fakt zmatenej a celé prostředí mi přišlo nepřehledné a neergonomické. Už jsem si zvykl, ale tohle mi přijde lepší.

 • Olishu

  Nevím tedy, jak to bude fungovat s novým rozhraním, ale mě se hodně líbí, že když ve hře zmáčknu xbox button, tak se objevi záložky přátel, achievmenty, nastavení…. a přitom jsem stále ve hře a nemusím se přepínat na home obrazovku. Protože tohle mě na PS vcelku štve, že to člověka vykopne ze hry. Novy design klidně beru, ale doufám, že tuhle vychytávku zanechají 😀

  • o to se není třeba bát, tohle zanechají

  • JN

   Já myslím, že toto zachovají. Jde jen o zjednodušení home page, což vítám a bude to lepší.

  • jirkawaggon

   Guide menu bude zachováno.

 • ja osobne mel nejradsi prostredi X360, uprime prostredi v X1 je na me strasne velke a hrozne malo veci na prvni pohled.

 • SolidTrain 16059

  Mě se systém záložek líbil. Prostě jsem přes LB RB prohlédnul komunitu, co zrovna propagují ve Storu atd. Rozkliknout to takhle ikonou na mě tak plynule nepůsobí.

 • Marek Polách

  za mě nelíbí, a hlavně xtá změna, která to vždy úplně překope. záložky byly super, tady vidím hlavní změnu v přidání dalších reklamních dlaždic na Home. Kdyby raději udělali něco s rychlostí Storu, A hlasové ovládání jsem používal, tak asi znamení konečně ten Kinect odpojit:)

  • Peterek82

   Zbytečně se na pozadí nebudou načítat věci ze záložek, které nepoužíváš/nechceš používat. Přehlednější Home screen tímto určitě je a pokud to povede i ke zrychlení procházení jednotlivých témat, za mě rozhodně palec nahoru.

   • Marek Polách

    tak zrychlení bych uvítal určitě a nakonec si na to stejně zvyknu:) hlavně aby už nevrtali do pinů a skupin, to je pro mě spolu s wishlistem asi největší plus všech změn.

 • VencaF

  Zase, boha jak ja promio nesnasim ze to musi furt upravovat. At mi daj downgrade na dashbord co byl pri zacatku konzole.

28. 12. 2019 • p.a.c.o11

Speciál: Rok 2019 v kostce

Konec roku je spojen nejen s předáváním a také dostáváním darů nebo nekonečným počtem snědených chlebíčků či cukroví, což následně ústí v ona oblíbená novoroční předsevzetí. Než se však všichni vydáme do posiloven a vyběhneme do parků, abychom naše úsilí po měsíci vzdali, nesmí chybět tradiční pohled na to, jaký ten uplynulý rok vlastně byl. Letos jsem si tento sumář vzal do parády já a doufám, že na nic důležitého nezapomenu. A...

»
18. 11. 2019 • tonyskate23

Xbox One nebyl nikdy levnější!

Asi víte, že Black Friday neboli Černý pátek připadá až na příští týden. To se ovšem týká pouze Ameriky. U nás už předvánoční slevy běží, protože v Česku je Černý pátek přece několikrát do roka :-). Vy tak nemusíte čekat a hned začít s nákupy na Vánoce a tentokrát to opravdu stojí za to. Vybrané obchody včetně Alzy totiž prodávají Xbox One za skvělé ceny a řekli bychom, že za takovou cenu...

»
13. 11. 2019 • tonyskate14

Spekulace: Nové hry od Rare a Obsidian na X019

Zdá se, že zítřejší epizoda Inside Xbox (14. 11. 21:00) , která vlastně zastoupí jakousi tiskovku pro akci X019, bude skutečně stát za to. Už dříve jsme se dozvěděli, že se ukáže na 12 her od Xbox Game Studios, a to samozřejmě včetně těch oznámených jako Bleeding Edge, Minecraft Dungeons či třeba Wasteland 3.

»
08. 11. 2019 • tonyskate18

Potvrzená studia i hry na X019

Už příští čtvrtek se v Londýně uskuteční akce X019, kterou zahájí pořad Inside Xbox, jež bude plný oznámení, novinek, her a všeho možného. Hned zkraje vám sdělíme, že živý přenos začne ve čtvrtek 14. listopadu od 21:00 našeho času. Přenos samozřejmě bude moci sledovat živě ve své konzoli skrze aplikaci Mixer, ale případně jej najdete i na sociálních sítích jako Facebook, YouTube či Twitter.

»
04. 11. 2019 • Lukáš Urban1

XKO MAG debatuje o příslušenství

Za léta streamování a klábosení v naší společnosti jistě víte, že si nepotrpíme na nějaké honosné příslušenství. Nepoužíváme elitní ovladače, nevlastníme volant a zatím nepotřebujeme ani gamepad adaptivní. To ale neznamená, že k tomuto tématu nemáme co říct. Nový díl pořadu XKO MAG tak míří právě směrem na herní periferii a snaží se zrekapitulovat vše, s čím se dá k Xboxu zasednout. A nemyslíme tím pivo, kořalku, dlabanec nebo ženštinu prapodivného původu. Zavzpomínáme také...

»
09. 10. 2019 • tonyskate30

Říjnová aktualizace konzole s řadou novinek

Možná jste při včerejším hraní zaznamenali, že vám konzole nabízí novou systémovou aktualizaci. Microsoft totiž do světa vypustil říjnovou aktualizaci pro Xbox One, která nabízí nové možnosti rodičovského nastavení, upozornění na vytipované hry, vylepšení při sledování Mixeru, doporučení her z Xbox Game Pass a další vymoženosti…

»
23. 09. 2019 • tonyskate0

Zítřejší Inside Xbox s The Outer Worlds a xCloud

Exkluzivní pořad Inside Xbox se o zítřejší půlnoci vrátí s hodinovou epizodou. Jak jistě víte, tak v polovině listopadu se bude konat X019, která bude taktéž krátce předmětem zítřejšího dílu, ovšem právě na tuto akci si bude Microsoft schovávat daleko větší karty, než které uvidíme zítra, takže mějte střízlivá očekávání.

»
11. 09. 2019 • DandyCZE18

Xboxweb Challenge a druhá sezóna

Vítejte v další sezóně komunitních turnajů Xboxweb Challenge. Po první testovací sezóně, v níž jsme hráli primárně FIFA 19, NHL 19, Forza Horizon 4, PUBG a Forza Motorsport 7 a rozdali ceny v celkové hodnotě přes 20 000 Kč, jsme se rozhodli, že do další sezóny půjdeme a pokusíme se její úroveň posunout dál. Rekapitulace V první sezóně jsme si chtěli především otestovat, kolik zhruba hráčů se bude našich turnajů účastnit a které časy...

»