Xbox dostane přehlednější rozhraní

Autor: tonyskatePublikováno: 25.7.2019, 13:27

Publikováno: 25.7.2019, 13:27

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3963 článků

Hlavní nabídka či rozhraní konzole Xbox One bylo změněno několikrát. Ani si netroufáme hádat, kolikrát už tomu tak bylo. Nicméně brzy nás čeká další změna, která se bude týkat sekce Home, což je hlavní obrazovka, kterou spatříte po zapnutí konzole. Jak můžete vidět na přiloženém obrázku, mohlo by se jednat o doposud nejpozitivnější změnu. Razantní novinkou je odstranění záložek, které nahradí koláž čtyř tlačítek, která pokryjí Xbox Game Pass, Mixer, Microsoft Store a komunitu Xbox. Taktéž je celá obrazovka přeskládána, abyste mohli vidět více naposledy hraných her. Cílem je nám co nejsnadněji a nejrychleji zpřístupnit důležité funkce konzole. Snad dojde i ke zrychlení přecházení mezi sekcemi a načítání jejich obsahu.

Možná se jedná o přípravu na Scarlett a doufejme, že se experimentální rozvržení Home osvědčí. Momentálně je přístupné některým členům programu Xbox Insider, které budou hlavní obrazovku Home testovat. Změny se dočkají i hlasové pokyny, které u nás ovšem nikdy nebyly přehnaně populární, takže nás jejich ztráta nemusí mrzet. Skrze headset už tak nebude možné dávat pokyny Cortaně. Přesto bude hlasové ovládání podporováno skrze samotnou aplikaci Cortana formou telefonu či Alexy od Amazonu.

Zatím neznáme datum uvedení aktualizace s těmito změnami, ale jakmile se tak stane, dáme vám vědět.

 • Martin Kvašsay

  Co ta čeština do konzole, to už je asi mrtvé téma co ?

  • Akronym

   Těch pár slov není třeba překládat. Spíše bych uvítal větší podporu češtin ve hrách.

   • Martin Kvašsay

    Já ji osobně nepotřebuji, ale hodilo by to lepší světlo na Xbox. Dlouho se o tom nikdo a nikde nezmínil, tak se ptám jestli je něco nového, nebo jestli to úplně zavrhli.

    • Drátek

     Asi tak, pak když váhá rodič v obchodě co má pořídit, tak mu prodavač řekne, že PS4 má menu v češtině a je vymalováno ani nedojde na řeč o exkluzivkách

     • Martin Kvašsay

      Prodavači celkově strašně lžou. 😀 Nikdy nezapomenu na toho borce v EW, který tam troubil že PS4 PRO zvládne pravé 4k v 60 fps u všech her. 😀

     • Jaroslav Houdek

      Ale jo, zvládne. Pokud ta hra běží na XOX a na PS4 se jen streamuje přes Mixer nebo Twitch.

     • Sheerwood

      Ve kterém EW jste na takového „odborníka“ narazil? Opravdu by mě to zajímalo. 🙂

     • Martin Kvašsay

      EW v Olympia Plzeň, borec už tam naštěstí nedělá, ale to nic nemění na tom, že když se zaposloucháte do těch informací zaměstnanců EW, tak uslyšíte strašné výmysly. Ale pak vám stejně neřekne jestli má televize fake HDR nebo HDR 10. 😀

     • KoubecX

      Asi nějakej fanoušek, nebo na to měl větší odměnu 🙂

   • Petr Čech

    Jo, chtěl bych češtinu do RDR2, to by bylo !

    • Olishu

     Mě by se v RDR 2 taky líbila, vlastně v kdejaké hře, kterou si chci zahrát, by cz byla príma!

    • JN

     Já bych taky bral češtinu ve všech hrách. V tohle má SONY navrch. Hodně her vychází v češtině. Nechápu proč české SONY to umí a MS ne. Nejvíc mi vadí hry, které vychází na PC i PS4 s CZ a na XBOX ne a to za stejhnou cenu. Mám platit ty samé peníze a mít horší zboží?????? Proč???? Tak takové hry z principu nekupuji. A pak ať vydavatel pindá, že se jich na XBOX málo prodává. Bodeď by ne, když nám čůrají přes nohy tam i zpět. Sorry jako.

     • Ondrej Colon

      Sony ma proste väčšie predaje konzoly ako MS a na Slovensku a v Čechách zvlášť.Ked mal Xbox 360 navrch tak češtiny boli

     • JN

      No právě. A není to tedy důvod snažit se získat větší prodeje tím, že trh podpořím. A ne čekat, tak až budete víc kupovat, já se možná zase hecnu a tu češtinu vám tam dám. Na tahu je MS, pokud chce víc prodávat. Nemůže spolehat na oddanou komunitu, na to mu kadí bílý tesák. Mě ani tak netrápí rádoby exlusivity, jako podpora místního trhu. Dát zákazníkovi najevo, jsi pro mě důležitý. Stojím o to, aby jsi byl uživatelkem XBOXu.
      Úspěch se pak dostaví. Říkat, že jsme malý trh je jen výmluva. Pro Sony malý trh nejsme, tak řoč jsme malý trh pro MS. Jak jednou přejdu jinam, už se nebudu chtít vrátit, proč bych to dělal. MS má jendu výhodu, že u náís je komunita PS tak hnusná, že do ní nikdy nechci vstoupit. To raději zpátky na PC. Ač jsem s xboxem spokojený, tak toto mi vadí spíše z principu. Lokální podpora je prostě důležitá a je to jen o managerech CZ bobočky, aby si prosadili větší podporu. X360 ukázal, že to lze, tak proč ne X1.

     • Přesně, jsou to výmluvy. Pokud chci ten trh zvětšit a prodat víc, musím investovat. Hry, kterým nerozumíme se nebudou prodávat tak dobře. Tady nejde o to že přeloží jednu hru a koukají že to prodeje moc nezvýšilo. Jasně že ně, kvůli jedné hře si konzoli nekoupim, ale když budou titulky zvykem, začne se zvětšovat trh o lidi co moc anglicky neumi. Ale to by se museli stát titulky standardem. Sony k tomu má nakročeno, jasně díky tomu že u nás mají obrovskou převahu, ale stejně. Sony vrší výhody, tím hůř. Na Xboxu máme Gamepass za který jsem vděčný, ale chce to víc no.

   • Piro

    Nejde o těch pár slov. Ale když rodiče vybírají konzoli pro děti, nebo kdyz si to prostě jde někdo koupit a rozhoduje se – tak to, že PS je komplet v CZ dost ovlivnuje rozhodovani. To se pak blbe v cechach nahání prodeje xboxu, na to aby mělo význam pocestovat hry na Xbox. Prostě zacarovany kruh a MS je to sumak.

 • JN

  Mě se to líbí. A uvítal bych takovou změnu. Loni jsem koupil XOX a bylo to pro mě první setkání s konzolí a byl jsem z kraje fakt zmatenej a celé prostředí mi přišlo nepřehledné a neergonomické. Už jsem si zvykl, ale tohle mi přijde lepší.

 • Olishu

  Nevím tedy, jak to bude fungovat s novým rozhraním, ale mě se hodně líbí, že když ve hře zmáčknu xbox button, tak se objevi záložky přátel, achievmenty, nastavení…. a přitom jsem stále ve hře a nemusím se přepínat na home obrazovku. Protože tohle mě na PS vcelku štve, že to člověka vykopne ze hry. Novy design klidně beru, ale doufám, že tuhle vychytávku zanechají 😀

  • o to se není třeba bát, tohle zanechají

  • JN

   Já myslím, že toto zachovají. Jde jen o zjednodušení home page, což vítám a bude to lepší.

  • jirkawaggon

   Guide menu bude zachováno.

 • ja osobne mel nejradsi prostredi X360, uprime prostredi v X1 je na me strasne velke a hrozne malo veci na prvni pohled.

 • SolidTrain 16059

  Mě se systém záložek líbil. Prostě jsem přes LB RB prohlédnul komunitu, co zrovna propagují ve Storu atd. Rozkliknout to takhle ikonou na mě tak plynule nepůsobí.

 • Marek Polách

  za mě nelíbí, a hlavně xtá změna, která to vždy úplně překope. záložky byly super, tady vidím hlavní změnu v přidání dalších reklamních dlaždic na Home. Kdyby raději udělali něco s rychlostí Storu, A hlasové ovládání jsem používal, tak asi znamení konečně ten Kinect odpojit:)

  • Peterek82

   Zbytečně se na pozadí nebudou načítat věci ze záložek, které nepoužíváš/nechceš používat. Přehlednější Home screen tímto určitě je a pokud to povede i ke zrychlení procházení jednotlivých témat, za mě rozhodně palec nahoru.

   • Marek Polách

    tak zrychlení bych uvítal určitě a nakonec si na to stejně zvyknu:) hlavně aby už nevrtali do pinů a skupin, to je pro mě spolu s wishlistem asi největší plus všech změn.

 • VencaF

  Zase, boha jak ja promio nesnasim ze to musi furt upravovat. At mi daj downgrade na dashbord co byl pri zacatku konzole.

11. 09. 2019 • DandyCZE18

Xboxweb Challenge a druhá sezóna

Vítejte v další sezóně komunitních turnajů Xboxweb Challenge. Po první testovací sezóně, v níž jsme hráli primárně FIFA 19, NHL 19, Forza Horizon 4, PUBG a Forza Motorsport 7 a rozdali ceny v celkové hodnotě přes 20 000 Kč, jsme se rozhodli, že do další sezóny půjdeme a pokusíme se její úroveň posunout dál. Rekapitulace V první sezóně jsme si chtěli především otestovat, kolik zhruba hráčů se bude našich turnajů účastnit a které časy...

»
11. 09. 2019 • Lukáš Urban5

Cryptah rozbaluje limitku Gears 5

Nový díl série Gears of War není speciální jen tím, že má tematický ovladač, ale také celou limitovanou konzoli Xbox One X. A ačkoliv škarohlídové remcají, že je málo chlapská, nové video od Cryptaha tak rozhodně nevypadá. Zimní edice, jak by se Xbox One X také mohl jmenovat, vystihuje část hry, odkazuje na přebal a mimochodem zatraceně dobře vypadá. Grafika není jen potisk z tiskárny, ale kvalitní hloubková práce nejmenovaného stroje....

»
28. 08. 2019 • tonyskate0

Historie každého ovladače pro Xbox One v zajímavém videu

Už během speciální epizody Inside Xbox z gamescomu nás moderátoři lákali na zajímavý mini-dokument, který nám představí historii každého ovladače pro Xbox One. Video teď bylo vydáno na oficiálním YouTube kanále a jedná se o opravdu zajímavou podívanou. Nachází se zde nejen tradiční ovladače, která bývají ke konzoli, ale doposud neviděné prototypy či dobře známé edice, ať už barevné, sportovní, technické, vojenské či hrami inspirované. Svou sekci má i Xbox Design...

»
22. 08. 2019 • tonyskate2

Microsoft neplánuje vydat další hry na jiné konzole

Možná jste si všimli, že Microsoft v posledních měsících trochu potykal s platformou Nintendo Switch, ovšem vzájemný respekt mezi těmito společnostmi byl vždy na místě. Možná právě proto Microsoft umožnil, aby se Banjo-Kazooie podívali do jejich smíšené bojovky Super Smash Bros Ultimate. Taktéž je to platforma, které odjakživa dominovali plošinovky, což vedlo k tomu, že Microsoft svolil k vydání hry Cuphead a nově i Ori and the Blind Forest pro Nintendo Switch.

»
20. 08. 2019 • tonyskate0

GC 2019: Londýnské X019 v polovině listopadu

Už během E3 jsme se dozvěděli, že i letos uspořádá Microsoft svou vlastní akci X0, během které se uskuteční speciální epizoda pořadu Inside Xbox, jež by měla být tou největší letošního roku. Samozřejmě zde nebudou chybět nové trailery na hry od Xbox Game Studios i ostatních studií. Právě zde nejspíše spatříme nové záběry z Ori and the Will of the Wisps, jejíž vydání je plánováno na 11. února.

»
19. 08. 2019 • tonyskate0

GC 2019: Sportovní i vojenský ovladač pro Xbox

Pomalu začíná být pravda, že Xbox má více ovladačů než her, protože speciální epizoda Inside Xbox přinesla představení dalších dvou kousků. V obou případech se samozřejmě jedná o speciální edice, kdy jeden navazuje na stávající, a to Sport. Po červené a bílé tady máme modrou, která je velmi slušivá a podobně jako předchůdci nabízí pogumovanou rukojeť a kovové detaily včetně D-padu. Nový „sporťák“ půjde do prodeje 17. září, zatímco vojenský Night...

»
16. 08. 2019 • tonyskate6

V srpnu opustí Xbox Game Pass 9 her

Sice jsme si museli chvíli počkat, ale konečně jsme se dozvěděli o hrách, které na konci měsíce (tj. 31. srpna) opustí předplatné Xbox Game Pass. Opět to nejsou velké ztráty, jelikož se povětšinou jedná o menší zpětně kompatibilní hry či nezávislou produkci. Každopádně ještě máte dva týdny na to si zahrát oddechové strategie Keflings, zařádit si ve zběsilé plošinovce Battleblock Theater, ovládnout podivnou postavu v Manual Samuel či prozkoumat nevídaný svět...

»
07. 08. 2019 • tonyskate0

Herní premiéry na gamescomu včetně Xboxu

Herní veletrh gamescom se uskuteční už za pár týdnů v německém Kolíně nad Rýnem. Vůbec poprvé jej ovšem zahájí speciální galavečer gamescom: Opening Night Live, který bude moderovat Geoff Keighley (The Game Awards). Během této akce vystoupí na 15 velkých vydavatelů včetně Xbox Game Studios, Activision, 2K, Electronic Arts (nové Need for Speed?), THQ Nordic či třeba Capcom. Objeví se i nezávislí vývojáři a ti všichni spolu s vydavateli budou prezentované své...

»