Xbox One S bez mechaniky vyjde 7. května

Autor: tonyskatePublikováno: 17.4.2019, 6:59

Publikováno: 17.4.2019, 6:59

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4188 článků

Je konec všem spekulacím a únikům. Microsoft během pořadu Inside Xbox oficiálně představil konzoli Xbox One S bez mechaniky, která bude v obchodě k dostání od 7. května pod názvem Xbox One S All-Digital Edition, a to za 5999 Kč. V případě akcí by pak měl být cenový rozdíl v podobě 50 dolarů dodržen a snad se to bude týkat i naší oblasti. Ačkoliv byla z konzole vyjmuta mechanika, její rozměry i obecný design jsou shodné se standardním modelem Xbox One S.

Konzole bude mít 1TB pevný disk a bude obsahovat kódy ke stažení her Forza Horizon 3, Sea of Thieves a Minecraft. Nesmíme zapomenout ani na měsíční členství Xbox Live Gold, ale kupodivu nebudou součástí sady předplatné Xbox Game Pass, což bychom v případě této „digitální“ konzole rozhodně čekali.

Jak už jsme zmínili, konzole nebude mít tradiční mechaniku pro přehrávání disků. Někomu toto může přijít jako zajímavé a určitě jsou hráči, kteří už kompletně přesedlali na digitální knihovnu her, protože jim krabičky zavazí v poličkách a ubírají místo na knihy :-). Přesto je stále nespočet míst, ať už světě či u nás, kde není natolik rychlé připojení, abychom si mohli stahovat stále větší a větší hry. O skutečnosti, že se případně připravíte o Blu-ray přehrávač filmů ani nemluvě.

Každopádně je důležité zmínit, že se jedná pouze o další možnost na trhu a nikdo vás nenutí, abyste se vzdali konzolí s mechanikou, které budou nadále součástí i příští generace herních konzolí. Microsoft si chce nejspíše otestovat půdu, jak může fungovat herní konzole s čistě digitálním zaměřením, zvláště v budoucnu se spuštěním streamovací služby xCloud a jaký o ni vůbec může být zájem. U nás to asi nebude žádná hitparáda, a to i vzhledem k samotné ceně.

 • jirkawaggon

  A jake jsou romery?

 • Petr J.

  sic pozdě ale přeci,informaci o Xbox One S All Eigital s odkazem na ofiko web jsem udával v komentáři týdenní sleva.
  Jinak informace o Digital konzoli se dali sehnat již 4 dny.Byla přesně popsána cena a bonus s třemi hry.

  • Chaosteory CZ

   My jsme o konzoli psali už 22. března a krom ceny byly všechny informace pravdivé.

 • Jaroslav Houdek

  Major Nelson včera říkal, že na majitele XO SADE hned po prvním přihlášení vyskočí nabídka GP na 3 měsíce za 1 dolar. Vyrozumněl jsem, že to je stálá vlastnot, ne jednorázová akce. Dává to větší smysl než kopón, protože majitel si musí nastavit platební kartu a automatické obnovování si každý nezruší.

 • Piro

  Tu cenu vetsina lidi cekala mensi. Ze to bude takovej mensi trhak.

 • Martin Vyhnanek

  To je komedie když už to budou jen digitální verze her tak tam aspon mohly dát 2TB disk ale takhle ne díky. (jen pro pořádek jsem vlastníkem XoX )

  • Jaroslav Houdek

   Jak s tím velikost disku souvisí? Z BD disku se krabicové hry taky instalují na HDD a zaberou tam úplně stejně místa jako ty digitální. Z BD hrát nejde.

   • Piro

    Ale z BD je to dostupnejsi. Ne kazdej na vesnici ma rychlej net.

    • jirkawaggon

     a to je jako problem? Sak xbox umi stahovat na pozadi, ma Instant-on mod a moznost Ready to play.

    • Jaroslav Houdek

     Dneska se 4 z 5 her prodají přes net, bez instalačního disku. Mě třeba stahování z netu jede stejně rychle jako instalace z BD.

 • flexon CZ

  Je to divnéý stejná cena jako s mechanikou bez možnosti hrát x360 hry co má každý doma nebo znovu koupit na storu kolikrát nejsou jen reedem code už si nepůjčíme hru od kámoše ani bazar na a…..cz tak za dvojku dobrý 3 hry k tomu 🙂

  • Richard Křupala

   No zahraješ si i hry co máš na plackách doma i ty z bazaru staci využít službu disc to digital a tvé zcela doškrábané placky si změníš na digitální kopie

   • Martin Vyhnanek

    To funguje jak čtu o něčem takovém poprvé né že bych to potřeboval ale jen pro zajímavost díky.

 • Richard Křupala

  Líbí se mi jakou tomu na Alze napsali antireklama podle ní to snad ani nechci prodávat. Nebo ji psal nějaký plejkař
  https://www.alza.cz/microsoft-xbox-one-s-all-digital-edition-clanek

  • jirkawaggon

   Na to je jednoducha odpověď, to by pak nemohla Alza prodávat predrazene diskove verze her…

26. 02. 2020 • tonyskate13

Aktualizace Xbox One s přehlednějším rozhraním

Už minulý rok v létě jsme psali, že Microsoft experimentuje s přehlednějším rozhraním konzole Xbox One, a to zvláště z hlediska domovské obrazovky. Teď jsme se aktualizace konečně dočkali, takže zapněte svou konzoli a zatím se s námi podívejte, co vše nového nás čeká. Je toho totiž více než jen změny na úvodní obrazovce…

»
28. 12. 2019 • p.a.c.o11

Speciál: Rok 2019 v kostce

Konec roku je spojen nejen s předáváním a také dostáváním darů nebo nekonečným počtem snědených chlebíčků či cukroví, což následně ústí v ona oblíbená novoroční předsevzetí. Než se však všichni vydáme do posiloven a vyběhneme do parků, abychom naše úsilí po měsíci vzdali, nesmí chybět tradiční pohled na to, jaký ten uplynulý rok vlastně byl. Letos jsem si tento sumář vzal do parády já a doufám, že na nic důležitého nezapomenu. A...

»
18. 11. 2019 • tonyskate23

Xbox One nebyl nikdy levnější!

Asi víte, že Black Friday neboli Černý pátek připadá až na příští týden. To se ovšem týká pouze Ameriky. U nás už předvánoční slevy běží, protože v Česku je Černý pátek přece několikrát do roka :-). Vy tak nemusíte čekat a hned začít s nákupy na Vánoce a tentokrát to opravdu stojí za to. Vybrané obchody včetně Alzy totiž prodávají Xbox One za skvělé ceny a řekli bychom, že za takovou cenu...

»
13. 11. 2019 • tonyskate14

Spekulace: Nové hry od Rare a Obsidian na X019

Zdá se, že zítřejší epizoda Inside Xbox (14. 11. 21:00) , která vlastně zastoupí jakousi tiskovku pro akci X019, bude skutečně stát za to. Už dříve jsme se dozvěděli, že se ukáže na 12 her od Xbox Game Studios, a to samozřejmě včetně těch oznámených jako Bleeding Edge, Minecraft Dungeons či třeba Wasteland 3.

»
08. 11. 2019 • tonyskate18

Potvrzená studia i hry na X019

Už příští čtvrtek se v Londýně uskuteční akce X019, kterou zahájí pořad Inside Xbox, jež bude plný oznámení, novinek, her a všeho možného. Hned zkraje vám sdělíme, že živý přenos začne ve čtvrtek 14. listopadu od 21:00 našeho času. Přenos samozřejmě bude moci sledovat živě ve své konzoli skrze aplikaci Mixer, ale případně jej najdete i na sociálních sítích jako Facebook, YouTube či Twitter.

»
04. 11. 2019 • Lukáš Urban1

XKO MAG debatuje o příslušenství

Za léta streamování a klábosení v naší společnosti jistě víte, že si nepotrpíme na nějaké honosné příslušenství. Nepoužíváme elitní ovladače, nevlastníme volant a zatím nepotřebujeme ani gamepad adaptivní. To ale neznamená, že k tomuto tématu nemáme co říct. Nový díl pořadu XKO MAG tak míří právě směrem na herní periferii a snaží se zrekapitulovat vše, s čím se dá k Xboxu zasednout. A nemyslíme tím pivo, kořalku, dlabanec nebo ženštinu prapodivného původu. Zavzpomínáme také...

»
09. 10. 2019 • tonyskate30

Říjnová aktualizace konzole s řadou novinek

Možná jste při včerejším hraní zaznamenali, že vám konzole nabízí novou systémovou aktualizaci. Microsoft totiž do světa vypustil říjnovou aktualizaci pro Xbox One, která nabízí nové možnosti rodičovského nastavení, upozornění na vytipované hry, vylepšení při sledování Mixeru, doporučení her z Xbox Game Pass a další vymoženosti…

»
23. 09. 2019 • tonyskate0

Zítřejší Inside Xbox s The Outer Worlds a xCloud

Exkluzivní pořad Inside Xbox se o zítřejší půlnoci vrátí s hodinovou epizodou. Jak jistě víte, tak v polovině listopadu se bude konat X019, která bude taktéž krátce předmětem zítřejšího dílu, ovšem právě na tuto akci si bude Microsoft schovávat daleko větší karty, než které uvidíme zítra, takže mějte střízlivá očekávání.

»