Xbox One S bez mechaniky vyjde 7. května

Autor: tonyskatePublikováno: 17.4.2019, 6:59

Publikováno: 17.4.2019, 6:59

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3736 článků

Je konec všem spekulacím a únikům. Microsoft během pořadu Inside Xbox oficiálně představil konzoli Xbox One S bez mechaniky, která bude v obchodě k dostání od 7. května pod názvem Xbox One S All-Digital Edition, a to za 5999 Kč. V případě akcí by pak měl být cenový rozdíl v podobě 50 dolarů dodržen a snad se to bude týkat i naší oblasti. Ačkoliv byla z konzole vyjmuta mechanika, její rozměry i obecný design jsou shodné se standardním modelem Xbox One S.

Konzole bude mít 1TB pevný disk a bude obsahovat kódy ke stažení her Forza Horizon 3, Sea of Thieves a Minecraft. Nesmíme zapomenout ani na měsíční členství Xbox Live Gold, ale kupodivu nebudou součástí sady předplatné Xbox Game Pass, což bychom v případě této „digitální“ konzole rozhodně čekali.

Jak už jsme zmínili, konzole nebude mít tradiční mechaniku pro přehrávání disků. Někomu toto může přijít jako zajímavé a určitě jsou hráči, kteří už kompletně přesedlali na digitální knihovnu her, protože jim krabičky zavazí v poličkách a ubírají místo na knihy :-). Přesto je stále nespočet míst, ať už světě či u nás, kde není natolik rychlé připojení, abychom si mohli stahovat stále větší a větší hry. O skutečnosti, že se případně připravíte o Blu-ray přehrávač filmů ani nemluvě.

Každopádně je důležité zmínit, že se jedná pouze o další možnost na trhu a nikdo vás nenutí, abyste se vzdali konzolí s mechanikou, které budou nadále součástí i příští generace herních konzolí. Microsoft si chce nejspíše otestovat půdu, jak může fungovat herní konzole s čistě digitálním zaměřením, zvláště v budoucnu se spuštěním streamovací služby xCloud a jaký o ni vůbec může být zájem. U nás to asi nebude žádná hitparáda, a to i vzhledem k samotné ceně.

 • jirkawaggon

  A jake jsou romery?

 • Petr J.

  sic pozdě ale přeci,informaci o Xbox One S All Eigital s odkazem na ofiko web jsem udával v komentáři týdenní sleva.
  Jinak informace o Digital konzoli se dali sehnat již 4 dny.Byla přesně popsána cena a bonus s třemi hry.

  • Chaosteory CZ

   My jsme o konzoli psali už 22. března a krom ceny byly všechny informace pravdivé.

 • Jaroslav Houdek

  Major Nelson včera říkal, že na majitele XO SADE hned po prvním přihlášení vyskočí nabídka GP na 3 měsíce za 1 dolar. Vyrozumněl jsem, že to je stálá vlastnot, ne jednorázová akce. Dává to větší smysl než kopón, protože majitel si musí nastavit platební kartu a automatické obnovování si každý nezruší.

 • Piro

  Tu cenu vetsina lidi cekala mensi. Ze to bude takovej mensi trhak.

 • Martin Vyhnanek

  To je komedie když už to budou jen digitální verze her tak tam aspon mohly dát 2TB disk ale takhle ne díky. (jen pro pořádek jsem vlastníkem XoX )

  • Jaroslav Houdek

   Jak s tím velikost disku souvisí? Z BD disku se krabicové hry taky instalují na HDD a zaberou tam úplně stejně místa jako ty digitální. Z BD hrát nejde.

   • Piro

    Ale z BD je to dostupnejsi. Ne kazdej na vesnici ma rychlej net.

    • jirkawaggon

     a to je jako problem? Sak xbox umi stahovat na pozadi, ma Instant-on mod a moznost Ready to play.

    • Jaroslav Houdek

     Dneska se 4 z 5 her prodají přes net, bez instalačního disku. Mě třeba stahování z netu jede stejně rychle jako instalace z BD.

 • flexon CZ

  Je to divnéý stejná cena jako s mechanikou bez možnosti hrát x360 hry co má každý doma nebo znovu koupit na storu kolikrát nejsou jen reedem code už si nepůjčíme hru od kámoše ani bazar na a…..cz tak za dvojku dobrý 3 hry k tomu 🙂

  • Richard Křupala

   No zahraješ si i hry co máš na plackách doma i ty z bazaru staci využít službu disc to digital a tvé zcela doškrábané placky si změníš na digitální kopie

   • Martin Vyhnanek

    To funguje jak čtu o něčem takovém poprvé né že bych to potřeboval ale jen pro zajímavost díky.

 • Richard Křupala

  Líbí se mi jakou tomu na Alze napsali antireklama podle ní to snad ani nechci prodávat. Nebo ji psal nějaký plejkař
  https://www.alza.cz/microsoft-xbox-one-s-all-digital-edition-clanek

  • jirkawaggon

   Na to je jednoducha odpověď, to by pak nemohla Alza prodávat predrazene diskove verze her…

26. 04. 2019 • tonyskate0

Next-gen Xbox Scarlett a dvě konzole – která bude pro vás?

O příští generaci herních konzolí se objevují různé spekulace a úniky prakticky denně. Sony dokonce zveřejnila částečné specifikace, které ovšem pouze naznačují a zatím není úplně jasné, jaký výkon bude PS5 mít. Nicméně Microsoft půjde do příští generace naplno a už nyní se z hlediska insiderů spekuluje, že jejich konzole pod kódovým označením Anaconda bude příští generaci tou nejvýkonnější. Určitě se to projeví na ceně, ale důležitější je, že Microsoft chce...

»
25. 04. 2019 • tonyskate0

Microsoft je biliónovou společností

Hodnota americká společnost Microsoft se po finanční zprávě za uplynulé čtvrtletí přehoupla přes magickou hranici biliónu dolarů, kterou doposud pokořili jen společnosti Apple a Amazon. Investice do cloudu se Microsoft vyplácí, o čemž svědčí i čtvrtletní obrat 30,6 miliardy dolarů, což je o 14 % více než za stejné období loni. Příjmy pak jsou 8,8 miliardy dolarů (19% narůst). Divize More Personal Computing, kam spadá i Xbox, pak vykázala obrat...

»
17. 04. 2019 • tonyskate19

Xbox Game Pass Ultimate za 339 Kč

Doufejme, že se Microsoftu podaří pro E3 udržet všechna herní tajemství lépe, než ta poslední, která se dočkala oficiálních oznámení v poslední epizodě pořadu Inside Xbox. Kromě bez diskové konzole bylo totiž představeno i předplatné Xbox Game Pass Ultimate a pokud jste četli naši novinku o již zmíněném úniku, víte, že se jedná o jedno předplatné, které sloučí členství Xbox Live Gold a Xbox Game Pass.

»
16. 04. 2019 • tonyskate0

Konference Xbox E3 2019 se uskuteční 9. června

Microsoft právě oznámil svou tiskovou konferenci pro letošní ročník veletrhu E3 a jak jsme správně předvídali, konference se uskuteční v neděli 9. června, a to opět ve 22:00. Do největší události roku tak zbývají necelé dva měsíce a Xbox bude mít na E3 doposud největší zastoupení vůbec. Hlavním tématem tiskovky samozřejmě budou hry, a to jak neoznámené, které vyjdou letos či v budoucnu, tak i už známé, ze kterých bychom měli spatřit...

»
12. 04. 2019 • tonyskate24

Jarní slevy na Xbox Live!

Venku to sice ještě na úplné jaro nevypadá, i když už tomu pár dní bylo, ale poslední dobou je samý vítr. Každopádně pokud už vás v nose šimrá, alergie vás neklamou, na Xbox Live právě začíná jarní výprodej! Ještě než se dostaneme k samotným hrám, je třeba zmínit, že pokud zrovna nemáte aktivní předplatné Xbox Game Pass, můžete využít speciální akce a získat 3 měsíce Xbox Game Pass jen za 25,90 Kč!...

»
11. 04. 2019 • tonyskate3

V květnu opustí Xbox Game Pass deset her

AKTUALIZACE! Tento měsíc jsme se zatím v předplatném Xbox Game Pass dočkali pouze Minecraftu, ale jistě budou brzy následovat další tituly. V březnu byla navíc nadílka dosti štědrá, ať už to byl Vampyr, Deus Ex: Mankind Divided či Operencia: The Stolen Sun. Jak už tomu ovšem bývá, každý měsíc nás pár her i opustí a tentokrát jich bude hned šest.

»
10. 04. 2019 • tonyskate0

Informace o E3 v příští epizodě Inside Xbox

Příští epizoda exkluzivního pořadu Inside Xbox se uskuteční příští úterý, tedy 16. dubna a jak prozrazuje přiložená upoutávka, bude to pěkně nabité. Stále sice nečekejte novinky o připravovaných exkluzivitách, na ty dojde až během E3, ale přece jen se dozvíme o RAGE 2. výroční aktualizaci Sea of Thieves či diablovce Warhammer Chaosbane.

»
08. 04. 2019 • tonyskate21

Získejte 6 měsíců Xbox Game Pass za poloviční cenu!

Místní pobočka Microsoftu spustila skvělou akci na předplatné Xbox Game Pass, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Když si totiž koupíte 3měsíční předplatné Xbox Game Pass, získáte naprosto zdarma další tři měsíce, a to jen za 749 Kč. Když si to propočítáte, předplatné vás přijde jen na pouhopouhých 125 Kč měsíčně. Můžete si tak udělat radost a zásobit se dopředu, abyste například byli připraveni na letošní exkluzivity jako Ori...

»